Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η z1989 είπε:

Αχ ευτυχώς να λες που ήταν καλή γιατί εγώ κ πολλές κοπέλες παιδευτηκαμε με αυτό το θέμα..κ ακόμα παιδευομαστε... Άντε να έρθει η ώρα να τα πάρουμε αγκαλιά κ μεις...πως το περιμένω πλέον! Από ποια πόλη είσαι;;

Κ γω ανυπομονώ. Ηράκλειο. Θα γεννήσω στο μητέρα. Κ σήμερα είχαμε κ σεμινάριο θηλασμού κ μας ξεναγησαν κ στια αίθουσες τοκετού κ μ άρεσε πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κ γω ανυπομονώ. Ηράκλειο. Θα γεννήσω στο μητέρα. Κ σήμερα είχαμε κ σεμινάριο θηλασμού κ μας ξεναγησαν κ στια αίθουσες τοκετού κ μ άρεσε πολύ. 

Τι ωραία..και γω πήγα πριν μερικές εβδομάδες και είδα που θα γεννήσω τα δωμάτια κλπ.ωραίος χώρος δε λέω..αλλά όσο να ναι όσο πλησιάζει η ώρα..κάπως τρομάζω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η z1989 είπε:

Τι ωραία..και γω πήγα πριν μερικές εβδομάδες και είδα που θα γεννήσω τα δωμάτια κλπ.ωραίος χώρος δε λέω..αλλά όσο να ναι όσο πλησιάζει η ώρα..κάπως τρομάζω !

Εγώ είμαι χαλαρή μέχρι στιγμής. Εσύ σ εποια πόλη είσαι?. Τώρα είχα 4 συσπάσεις ανά 15λεπτο. Κ λέω αν κάνω κ 5η θα πάρω τηλ τον γιατρό αλλά μάλλον τρόμαξε ο μπέμπης κ σταμάτησε να κάνει συσπάσεις... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ωωω μικρούλη... Να σου ζήσει. Ότι ποθείς.. Ντεπονακι για τα ράμματα ❤️ αχχχ κ στα δικά μου ?

Έκαναν λάθος τελικά 2.700 κάτι γραμμάρια είναι. Ναι μικρούλης τελικά.

Μου δίνουν συνέχεια παυσίπονα. Άντε κι εσύ με το καλό. ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nikoleta... είπε:

Έκαναν λάθος τελικά 2.700 κάτι γραμμάρια είναι. Ναι μικρούλης τελικά.

Μου δίνουν συνέχεια παυσίπονα. Άντε κι εσύ με το καλό. ❤

Έλα μωρέ αδυνατουλι τελικά... ? Σε ευχαριστώ πολύ. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nikoleta... είπε:

Έκαναν λάθος τελικά 2.700 κάτι γραμμάρια είναι. Ναι μικρούλης τελικά.

Μου δίνουν συνέχεια παυσίπονα. Άντε κι εσύ με το καλό. ❤

Δεν έγινε κάτι θα τα βάλει πολύ σύντομα θα τον παχύνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ είμαι χαλαρή μέχρι στιγμής. Εσύ σ εποια πόλη είσαι?. Τώρα είχα 4 συσπάσεις ανά 15λεπτο. Κ λέω αν κάνω κ 5η θα πάρω τηλ τον γιατρό αλλά μάλλον τρόμαξε ο μπέμπης κ σταμάτησε να κάνει συσπάσεις... ???

Είμαι από Θεσσαλονίκη! Αχαχα ελπίζω να μη κάνει έξοδο απρόσμενη.ετσι ήμουν εγώ την προηγούμενη εβδομάδα είχα αρκετές συσπάσεις συνοδευόμενες από πόνο περιόδου .αλλά νομίζω έρχονται κ φεύγουν ...η έτσι θέλω να ελπίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έλα μωρέ αδυνατουλι τελικά... ? Σε ευχαριστώ πολύ. ?

Ναι πιο λίγο από αυτό που έλεγε ο γιατρός.

στις πριν 3 λεπτά, ο/η z1989 είπε:

Δεν έγινε κάτι θα τα βάλει πολύ σύντομα θα τον παχύνεις!!!

Ναι θα τα βάλει σύντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η z1989 είπε:

Είμαι από Θεσσαλονίκη! Αχαχα ελπίζω να μη κάνει έξοδο απρόσμενη.ετσι ήμουν εγώ την προηγούμενη εβδομάδα είχα αρκετές συσπάσεις συνοδευόμενες από πόνο περιόδου .αλλά νομίζω έρχονται κ φεύγουν ...η έτσι θέλω να ελπίζω 

Θα δείξει.. Θα σας ενημερωνω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2019 at 10:55 ΜΜ, ο/η Nikoleta... είπε:

Ναι πιο λίγο από αυτό που έλεγε ο γιατρός.

Ναι θα τα βάλει σύντομα!!!

Τι κάνεις κοπέλα μου? Πως είσαι? Πήγες σπίτι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/10/2019 at 2:15 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Τι κάνεις κοπέλα μου? Πως είσαι? Πήγες σπίτι? 

Βγήκα από το νοσοκομείο Παρασκευή βράδυ. Με πονάνε τα ράμματα από κάτω και δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα. Είμαι άυπνη και εγώ και ο σύζυγός μου. 

Εσύ πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Βγήκα από το νοσοκομείο Παρασκευή βράδυ. Με πονάνε τα ράμματα από κάτω και δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα. Είμαι άυπνη και εγώ και ο σύζυγός μου. 

Εσύ πώς είσαι;

Και εγώ από χθες πάρα πολλές συσπάσεις. Σήμερα το πρωί πήρα το γιατρό τηλέφωνο. Ξεκίνησα προγεστερόνη. Για μια εβδομάδα. Να μπω ίσα ίσα στο μήνα μου.... Τώρα θα τον ξανά πάρω τηλέφωνο..... Συνέχισε να πίνεις ντεπον.. Κ ελπίζω να σταματήσει ο πόνος πολύ γρήγορα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ από χθες πάρα πολλές συσπάσεις. Σήμερα το πρωί πήρα το γιατρό τηλέφωνο. Ξεκίνησα προγεστερόνη. Για μια εβδομάδα. Να μπω ίσα ίσα στο μήνα μου.... Τώρα θα τον ξανά πάρω τηλέφωνο..... Συνέχισε να πίνεις ντεπον.. Κ ελπίζω να σταματήσει ο πόνος πολύ γρήγορα... ?

Οι συσπάσεις είναι με πόνο; Τότε μην περπατάς. Κάτσε να ξεκουραστείς για να μπεις στον μήνα σου. Από την ημέρα που βγήκα δεν έχω πάρει παυσίπονο. Δεν ξέρω αν κάνει κάτι το depon. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Οι συσπάσεις είναι με πόνο; Τότε μην περπατάς. Κάτσε να ξεκουραστείς για να μπεις στον μήνα σου. Από την ημέρα που βγήκα δεν έχω πάρει παυσίπονο. Δεν ξέρω αν κάνει κάτι το depon. 

Εννοείται παρακεταμολη επιτρέπεται. Ναι με πόνο περιόδου κ πλάτη. Κ μουδιαχαν κ τα πόδια μου... Στο καναπέ τη βγάζω. Κ σήμερα κ με τη προγεστερόνη έχω κάνει 20!!!. Ξανά μίλησα με τον γιατρό θα με δει τη Τρίτη. Μου είπε να κάνω υπομονή μια βδομαδουλα... Εγώ κάνω. Άλλος παίρνει πρωτοβουλίες. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εννοείται παρακεταμολη επιτρέπεται. Ναι με πόνο περιόδου κ πλάτη. Κ μουδιαχαν κ τα πόδια μου... Στο καναπέ τη βγάζω. Κ σήμερα κ με τη προγεστερόνη έχω κάνει 20!!!. Ξανά μίλησα με τον γιατρό θα με δει τη Τρίτη. Μου είπε να κάνω υπομονή μια βδομαδουλα... Εγώ κάνω. Άλλος παίρνει πρωτοβουλίες. ???

Κι εγώ έκανα πολλές συσπάσεις, αλλά ευτυχώς είχα καλό τράχηλο. Ίσως σου δώσει και κανένα τοκολυτικό χάπι για τις συσπάσεις όπως έπαιρνα κι εγώ. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2019 at 10:51 ΜΜ, ο/η z1989 είπε:

Είμαι από Θεσσαλονίκη! Αχαχα ελπίζω να μη κάνει έξοδο απρόσμενη.ετσι ήμουν εγώ την προηγούμενη εβδομάδα είχα αρκετές συσπάσεις συνοδευόμενες από πόνο περιόδου .αλλά νομίζω έρχονται κ φεύγουν ...η έτσι θέλω να ελπίζω 

Τι κάνεις???? Πως τα πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2019 at 3:12 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Τι κάνεις???? Πως τα πας? 

Κάνω υπομονή ως την επόμενη εβδομάδα για να γεννήσω ! Κάπως καλύτερα με τις συσπάσεις ωστόσο το μόνο αρνητικό είναι ότι ανεβάζω πίεση η οποία πέφτει βέβαια απότομα.κατι κουφά δηλαδή ..εσύ πως είσαι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η z1989 είπε:

Κάνω υπομονή ως την επόμενη εβδομάδα για να γεννήσω ! Κάπως καλύτερα με τις συσπάσεις ωστόσο το μόνο αρνητικό είναι ότι ανεβάζω πίεση η οποία πέφτει βέβαια απότομα.κατι κουφά δηλαδή ..εσύ πως είσαι;;; 

Κ εγω πέρασα το σαββατοκύριακο με πολλές συσπάσεις. Κ Κυριακή πήρα το γιατρό μου έδωσε προγεστερόνη. Κ πήγα να με δει έκτακτα χθες απόγευμα. Είχε εμπεδωθεί ήδη. Γι αυτό τα ένιωσα όλα αυτά. Ήταν το κεφάλι του κολλητά κολλητά με το τράχηλο. Αλλά το μήκος του τραχήλου δεν έχει επηρεαστεί. Μου είπε βέβαια επειδή εινια κ μεγάλο το κεφάλι μπορεί να κάνει ένα μπαμ κ να το ανοίξει. Δε χρειάζεται να μειωθεί το μήκος για να το ανοίξει... Τη Τρίτη θα με ξανά δει κ θα κόψουμε τα χάπια όπου μετά οποτε θέλει θα περιμένουμε τον μπέμπη.... Να μπορέσω δηλ να μπω στο μήνα μου... Να προλάβουμε να κάνουμε κ τον έλεγχο που κάνουν στο μητέρα. Θα μου πάρει κ κολπική καλλιέργεια. Κ μετά ελπίζω να βγει εύκολα. Έτσι μου λένε όλοι τώρα δε ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/10/2019 at 8:15 ΠΜ, ο/η Starrr είπε:

Κ εγω πέρασα το σαββατοκύριακο με πολλές συσπάσεις. Κ Κυριακή πήρα το γιατρό μου έδωσε προγεστερόνη. Κ πήγα να με δει έκτακτα χθες απόγευμα. Είχε εμπεδωθεί ήδη. Γι αυτό τα ένιωσα όλα αυτά. Ήταν το κεφάλι του κολλητά κολλητά με το τράχηλο. Αλλά το μήκος του τραχήλου δεν έχει επηρεαστεί. Μου είπε βέβαια επειδή εινια κ μεγάλο το κεφάλι μπορεί να κάνει ένα μπαμ κ να το ανοίξει. Δε χρειάζεται να μειωθεί το μήκος για να το ανοίξει... Τη Τρίτη θα με ξανά δει κ θα κόψουμε τα χάπια όπου μετά οποτε θέλει θα περιμένουμε τον μπέμπη.... Να μπορέσω δηλ να μπω στο μήνα μου... Να προλάβουμε να κάνουμε κ τον έλεγχο που κάνουν στο μητέρα. Θα μου πάρει κ κολπική καλλιέργεια. Κ μετά ελπίζω να βγει εύκολα. Έτσι μου λένε όλοι τώρα δε ξέρω. 

αυτη η προγεστερονη πια εχει γινει φιλη μας..επαιρνα στην αρχη.κολπικα βαζεις τα υποθετα η απο το στομα?

τωρα σε ποια εβδομαδα εισαι?ας κανει υπομονη ως την 38η να ωριμασουν και τα πνευμονια του..εκτος αν ο γιατρος θεωρει οτι με το που μπεις στο μηνα σου μπορεις να γεννησεις..

εμενα περιμενει να μπω στην 38η την αλλη εβδομαδα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η z1989 είπε:

αυτη η προγεστερονη πια εχει γινει φιλη μας..επαιρνα στην αρχη.κολπικα βαζεις τα υποθετα η απο το στομα?

τωρα σε ποια εβδομαδα εισαι?ας κανει υπομονη ως την 38η να ωριμασουν και τα πνευμονια του..εκτος αν ο γιατρος θεωρει οτι με το που μπεις στο μηνα σου μπορεις να γεννησεις..

εμενα περιμενει να μπω στην 38η την αλλη εβδομαδα ..

Τα πνευμονια είναι οκ. Δεν έχουμε θέμα. Μου είπε δε χρειάζεται να κάνουμε την ένεση. Τη Τρίτη θα είμαι 35+5 κ θα σταματήσω τη προγεστερόνη κ μετά οποτε θέλει ας βγει. Αλλά όλη μέρα κ το βράδυ έχω πόνους. Το πρωί ήπια ντεπον δεν άντεχα. Όλο το βράδυ ξύπνια. Ευτυχώς ήπια το ντεπον κ κοιμήθηκα μετά ένα δώρο... Από το στόμα τα παίρνω..... Αλλά συνήθως οι πιο πολλές έχουν θέμα στο ότι δε κατεβαίνει το μωρό.... Εμένα έχει κατέβει κ ο τράχηλος είναι ακόμη 3εκ. Δηλαδή προφανώς αυτός με κρατάει λιγάκι.... Αλλά μου είπε ο γιατρός ότι επειδή το μωρό είναι σαν να ναι 37+ πιέζει πολύ κ μπορεί οποιαδήποτε στιγμή να ανοίξει το τράχηλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2019 at 11:23 ΠΜ, ο/η z1989 είπε:

αυτη η προγεστερονη πια εχει γινει φιλη μας..επαιρνα στην αρχη.κολπικα βαζεις τα υποθετα η απο το στομα?

τωρα σε ποια εβδομαδα εισαι?ας κανει υπομονη ως την 38η να ωριμασουν και τα πνευμονια του..εκτος αν ο γιατρος θεωρει οτι με το που μπεις στο μηνα σου μπορεις να γεννησεις..

εμενα περιμενει να μπω στην 38η την αλλη εβδομαδα ..

Κορίτσι τι κάνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2019 at 11:01 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Πήγαμε γιατρό. Όλα καλά. 3.100 ο μπέμπης.... Κ τον περιμένουμε. ??

Καλησπέρα! Μια χαρά ο μπέμπης!!!

Εγώ είμαι πτώμα... Δεν προλαβαίνω να κοιμηθώ με το μωρό. Είναι και αρρωστούλης ο καημένος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Μια χαρά ο μπέμπης!!!

Εγώ είμαι πτώμα... Δεν προλαβαίνω να κοιμηθώ με το μωρό. Είναι και αρρωστούλης ο καημένος.

Α αρρώστησε??? Ελπίζω να μπείτε σε μια σειρά να μπορέσεις να κοιμηθείς κ εσύ έστω κ λίγο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2019 at 10:56 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Α αρρώστησε??? Ελπίζω να μπείτε σε μια σειρά να μπορέσεις να κοιμηθείς κ εσύ έστω κ λίγο!! 

Ήταν άρρωστος ο άντρας μου και κόλλησε.

Γενικά είναι ήσυχος. Αλλά αυτό το κάθε 3 ώρες να πρέπει να φάει είναι σκότωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...