Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kassandra S. είπε:

@Nancy an. , @Ε.Γ.Α. , @Mommy 6  , @Rachel.a  σας ευχαριστώ κορίτσια για την υποδοχή!!!

Εγώ μάλλον θα πάω για το ντομπλερ την επόμενη Τρίτη 6/8..... 

Έχω γυναικολόγο ιδιώτη που με παρακολουθεί από την αρχή της εγκυμοσύνης με τον οποίο έχουμε πολύ καλή χημεία και έχουμε πολύ καλές εντυπώσεις, παρεμπιπτόντως  ξεγεννά στο Ιασώ. Και πριν από περίπου ένα μήνα ένας γνωστός του άντρα μου που η γυναίκα του ήταν στον τελευταίο μήνα της,  μας παίρνει τηλέφωνο και μας λέει πως ο γυναικολόγος (έχουμε τον ίδιο) τους είπε στο ραντεβού πως τους κλείνει ημερομηνία για καισαρική 2 εβδομάδες νωρίτερα από την ΠΗΤ τους γιατί λέει το παιδί δεν έχει γυρίσει και πως έχει πρόβλημα με ζάχαρο.

Για να μην πολυλογώ, έφυγαν και πήγαν στο νοσοκομείο της Τρίπολης σε έναν πολύ καλό μαιευτήρα που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια... Τους είδε, τους είπε πως το παιδί έχει μία χαρά πάρει θέση, δεν έχει πρόβλημα για ζάχαρο  και πως θα την αφήσει να γεννήσει φυσιολογικά μέχρι και ΠΗΤ +2 , μετά θα της κάνει πρόκληση για φυσιολογικό τοκετό χωρίς να θέλει να ακούσει για καισαρική παρά μόνο αν δει το μωρό να μην αντέχει τις πολλές ώρες.... Και όντως γέννησαν φυσιολογικότατα και έχουν να πουν τα καλύτερα!!!

Εγώ επισκέφτηκα τον συγκεκριμένο γυναικολόγο και μπορώ να πω πως έχω θετικές εντυπώσεις αλλά τώρα καταλαβαίνετε βρίσκομαι σε δίλημμα... πφφφφ δεν ξέρω τι να κάνω!!!

 

Θα επιλέξεις εσύ ότι είναι καλύτερο για σένα και το μωράκι σου! Ξέρω ότι είναι δύσκολο γιατί κι εγώ πάνω κάτω σε διλημμα είμαι αλλά πρέπει να δούμε τι πραγματικά αξίζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2019 at 4:14 ΜΜ, ο/η Kassandra S. είπε:

@Nancy an. , @Ε.Γ.Α. , @Mommy 6  , @Rachel.a  σας ευχαριστώ κορίτσια για την υποδοχή!!!

Εγώ μάλλον θα πάω για το ντομπλερ την επόμενη Τρίτη 6/8..... 

Έχω γυναικολόγο ιδιώτη που με παρακολουθεί από την αρχή της εγκυμοσύνης με τον οποίο έχουμε πολύ καλή χημεία και έχουμε πολύ καλές εντυπώσεις, παρεμπιπτόντως  ξεγεννά στο Ιασώ. Και πριν από περίπου ένα μήνα ένας γνωστός του άντρα μου που η γυναίκα του ήταν στον τελευταίο μήνα της,  μας παίρνει τηλέφωνο και μας λέει πως ο γυναικολόγος (έχουμε τον ίδιο) τους είπε στο ραντεβού πως τους κλείνει ημερομηνία για καισαρική 2 εβδομάδες νωρίτερα από την ΠΗΤ τους γιατί λέει το παιδί δεν έχει γυρίσει και πως έχει πρόβλημα με ζάχαρο.

Για να μην πολυλογώ, έφυγαν και πήγαν στο νοσοκομείο της Τρίπολης σε έναν πολύ καλό μαιευτήρα που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια... Τους είδε, τους είπε πως το παιδί έχει μία χαρά πάρει θέση, δεν έχει πρόβλημα για ζάχαρο  και πως θα την αφήσει να γεννήσει φυσιολογικά μέχρι και ΠΗΤ +2 , μετά θα της κάνει πρόκληση για φυσιολογικό τοκετό χωρίς να θέλει να ακούσει για καισαρική παρά μόνο αν δει το μωρό να μην αντέχει τις πολλές ώρες.... Και όντως γέννησαν φυσιολογικότατα και έχουν να πουν τα καλύτερα!!!

Εγώ επισκέφτηκα τον συγκεκριμένο γυναικολόγο και μπορώ να πω πως έχω θετικές εντυπώσεις αλλά τώρα καταλαβαίνετε βρίσκομαι σε δίλημμα... πφφφφ δεν ξέρω τι να κάνω!!!

 

Πωπωωωω ρε συ τι ψέματα λενε για να βάλουν τις γυναίκες με καισαρική.Αυτο το τάχα δεν γύρισε η δεν εχει αμνιακα η δεν ξερω γω τι άλλο καλο ειναι να τσεκαρεται και απο άλλο γιατρό αν όντως ισχύει.Εσενα σου εχει πει τιποτα;Του έχεις ανοίξει καθολου θέμα για τη γεννα;Το νοσοκομειο της Τρίπολης αν τελικα ακολουθήσεις τον γιατρό που βρήκε η άλλη κοπέλα σε βολεύει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Πωπωωωω ρε συ τι ψέματα λενε για να βάλουν τις γυναίκες με καισαρική.Αυτο το τάχα δεν γύρισε η δεν εχει αμνιακα η δεν ξερω γω τι άλλο καλο ειναι να τσεκαρεται και απο άλλο γιατρό αν όντως ισχύει.Εσενα σου εχει πει τιποτα;Του έχεις ανοίξει καθολου θέμα για τη γεννα;Το νοσοκομειο της Τρίπολης αν τελικα ακολουθήσεις τον γιατρό που βρήκε η άλλη κοπέλα σε βολεύει;

Δεν έχω συζητήσει καθόλου για τη γέννα γιατί δεν περίμενα να είναι τόσο φίλος με το νυστέρι...

Με βολεύει το νοσοκομείο της Τρίπολης γιατί μένω Ναύπλιο, είναι και πιο κοντά από το Ιασώ στην Αθήνα σε θέμα χρόνου αλλά και απόστασης....

Μάλλον θα προτιμήσω τον γιατρό στην Τρίπολη γιατί δεν θέλω τους τελευταίους δύο μήνες που απομένουν κάθε φορά που πηγαίνω σε ραντεβού να είμαι με το άγχος αν θα μου πει για καισαρική.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Πως τα πάτε με τις ζεστές??? Σάββατο λέει θα έχει 40αρια....κ από τώρα σκέφτομαι τι θα κάνω..... Ξύπνησα εμείς με σεισμό το πρωί.... Αλλά όλα οκ. Πήγα κ με την πεθερά για πρώτη φορά για ψώνια. Κ πήραμε λίγα πραγματάκια!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2019 at 7:30 ΜΜ, ο/η Kassandra S. είπε:

Καλησπέρα σας μέλλουσες μανούλες.... Είμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη με ΠΗΤ 8/10/19 και περιμένουμε αγοράκι....

Παρακολουθώ την συζήτησή σας εδώ και καιρό και είπα να συμμετέχω και εγώ τώρα που αρχίζουμε να πλησιάζουμε όλες προς την τελική ευθεία :-)

Αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα έτσι ώστε να συστηθώ .... πιστεύω στην πορεία θα συμμετέχω ενεργά με όλες τις ανησυχίες και απορίες μου που έχω ως πρώτη φορά εγκυμονούσα!!!!

Καλημέρα! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Κι εγώ αγοράκι περιμένω. Εγώ έχω ΠΗΤ 16 Οκτωβρίου. Εμένα είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου, αλλά επειδή η πρώτη δεν πήγε καλά, έχω κι εγώ πιο πολλές απορίες, γιατί δεν έχω άλλο παιδάκι. Οπότε ό,τι ανησυχία έχουμε την λέμε εδώ!!!!

Τώρα για το δίλημμα που έχεις σχετικά με τους γιατρούς, εσύ μόνο μπορείς να αποφασίσεις. Το καλό είναι ότι αυτό της Τρίπολης είναι πιο κοντά σου. Αλλά συζήτησε να δεις τι γνώμη έχουν για φυσιολογικό τοκετό. Εγώ ήδη με τον δικό μου το έχω συζητήσει.

Με το καλό σου εύχομαι να έρθει το αγοράκι σου!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Πως τα πάτε με τις ζεστές??? Σάββατο λέει θα έχει 40αρια....κ από τώρα σκέφτομαι τι θα κάνω..... Ξύπνησα εμείς με σεισμό το πρωί.... Αλλά όλα οκ. Πήγα κ με την πεθερά για πρώτη φορά για ψώνια. Κ πήραμε λίγα πραγματάκια!!! ?

Το διάβασα έγινε σεισμός στην Κρήτη. Αφού είναι όλα καλά αυτό μετράει!

Εγώ την παλεύω ακόμα με την ζέστη. Ίσως επειδή δεν πολυβγαίνω και έξω.

Τι πραγματάκια πήρες; Ρουχαλάκια; Εμείς παραγγείλαμε το καρότσι και θα έρθει στις 10 Σεπτεμβρίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Το διάβασα έγινε σεισμός στην Κρήτη. Αφού είναι όλα καλά αυτό μετράει!

Εγώ την παλεύω ακόμα με την ζέστη. Ίσως επειδή δεν πολυβγαίνω και έξω.

Τι πραγματάκια πήρες; Ρουχαλάκια; Εμείς παραγγείλαμε το καρότσι και θα έρθει στις 10 Σεπτεμβρίου. 

Εγώ εδώ έχω σκάσει. Κ μέσα που κάθομαι σταζω.... Δεν μπορείτε να φανταστείτε.... Εμάς το καρότσι θα μας το δώσουν, όπως κ το λίκνο.... Πήραμε από marks and Spencer ζιπουνακια έχει τις μέρες της εβδομάδας με αγωνιστικά αυτοκινητακια ?? για τον μπαμπά... Από zarahome πάνα αγκαλιάς, κουβερτακι αγκαλιάς κ κουβερτακι για το λίκνο. Κ mothercare κάτι ζιπουνακια κ φορμακια ολόσωμα. ?Ξανά ψώνια με τη νέα κολεξιόν. Τέλη Σεπτεμβρίου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ εδώ έχω σκάσει. Κ μέσα που κάθομαι σταζω.... Δεν μπορείτε να φανταστείτε.... Εμάς το καρότσι θα μας το δώσουν, όπως κ το λίκνο.... Πήραμε από marks and Spencer ζιπουνακια έχει τις μέρες της εβδομάδας με αγωνιστικά αυτοκινητακια ?? για τον μπαμπά... Από zarahome πάνα αγκαλιάς, κουβερτακι αγκαλιάς κ κουβερτακι για το λίκνο. Κ mothercare κάτι ζιπουνακια κ φορμακια ολόσωμα. ?Ξανά ψώνια με τη νέα κολεξιόν. Τέλη Σεπτεμβρίου... 

Εγώ μέσα καλά είμαι. Τώρα είμαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι και έχω λίγο ανοιχτή την μπαλκονόπορτα και είμαι μις χαρά. Σήμερα έχει πιο πολύ συννεφιά εδώ. 

Θέλω κι εγώ να πάω στα Mark's & Spencer, γιατί έχω ακούσει ότι έχει ποιοτικά ρουχαλάκια για μωρά. Και στο zara και mothercare επίσης θέλω να πάω. 

Με γεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nikoleta... είπε:

Εγώ μέσα καλά είμαι. Τώρα είμαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι και έχω λίγο ανοιχτή την μπαλκονόπορτα και είμαι μις χαρά. Σήμερα έχει πιο πολύ συννεφιά εδώ. 

Θέλω κι εγώ να πάω στα Mark's & Spencer, γιατί έχω ακούσει ότι έχει ποιοτικά ρουχαλάκια για μωρά. Και στο zara και mothercare επίσης θέλω να πάω. 

Με γεια! 

Ναι να πας. ? Εμάς εδώ χτυπάει 40αρια....οποτε τι να σου κάνει κ ένας ανεμιστήρας... Σκέψου τη Κυριακή δεν μπορούσα να φάω από τη ζέστη κ τα έβαλα σε μπολ κ πήγαμε θάλασσα έριξα μια βουτιά κ έφαγα. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι να πας. ? Εμάς εδώ χτυπάει 40αρια....οποτε τι να σου κάνει κ ένας ανεμιστήρας... Σκέψου τη Κυριακή δεν μπορούσα να φάω από τη ζέστη κ τα έβαλα σε μπολ κ πήγαμε θάλασσα έριξα μια βουτιά κ έφαγα. ??

Εγώ το βράδυ ζεσταίνομαι πιο πολύ και ανοίγουμε τον κλιματισμό.

Καλά εκεί κάτω έχει και πιο πολύ ζέστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2019 at 6:14 ΜΜ, ο/η Kassandra S. είπε:

@Nancy an. , @Ε.Γ.Α. , @Mommy 6  , @Rachel.a  σας ευχαριστώ κορίτσια για την υποδοχή!!!

Εγώ μάλλον θα πάω για το ντομπλερ την επόμενη Τρίτη 6/8..... 

Έχω γυναικολόγο ιδιώτη που με παρακολουθεί από την αρχή της εγκυμοσύνης με τον οποίο έχουμε πολύ καλή χημεία και έχουμε πολύ καλές εντυπώσεις, παρεμπιπτόντως  ξεγεννά στο Ιασώ. Και πριν από περίπου ένα μήνα ένας γνωστός του άντρα μου που η γυναίκα του ήταν στον τελευταίο μήνα της,  μας παίρνει τηλέφωνο και μας λέει πως ο γυναικολόγος (έχουμε τον ίδιο) τους είπε στο ραντεβού πως τους κλείνει ημερομηνία για καισαρική 2 εβδομάδες νωρίτερα από την ΠΗΤ τους γιατί λέει το παιδί δεν έχει γυρίσει και πως έχει πρόβλημα με ζάχαρο.

Για να μην πολυλογώ, έφυγαν και πήγαν στο νοσοκομείο της Τρίπολης σε έναν πολύ καλό μαιευτήρα που έχω ακούσει πολύ καλά λόγια... Τους είδε, τους είπε πως το παιδί έχει μία χαρά πάρει θέση, δεν έχει πρόβλημα για ζάχαρο  και πως θα την αφήσει να γεννήσει φυσιολογικά μέχρι και ΠΗΤ +2 , μετά θα της κάνει πρόκληση για φυσιολογικό τοκετό χωρίς να θέλει να ακούσει για καισαρική παρά μόνο αν δει το μωρό να μην αντέχει τις πολλές ώρες.... Και όντως γέννησαν φυσιολογικότατα και έχουν να πουν τα καλύτερα!!!

Εγώ επισκέφτηκα τον συγκεκριμένο γυναικολόγο και μπορώ να πω πως έχω θετικές εντυπώσεις αλλά τώρα καταλαβαίνετε βρίσκομαι σε δίλημμα... πφφφφ δεν ξέρω τι να κάνω!!!

 

Κι εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω. Αρχικά έλεγα να πάω σε ιδιωτικό όμως άκουσα πολλές τετοιες ιστορίες που παίζουν με τα σώματα μας χωρίς λογο και ξενέρωσα. Επίσης το ιδιωτικό δεν αξίζει τόσα λεφτά για 3-4 μέρες..συν του ότι άμα χρειαστεί το παιδί να μείνει μέσα παραπάνω θα πληρώσεις περιουσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Κι εγώ σε δημόσιο θα γεννήσω. Αρχικά έλεγα να πάω σε ιδιωτικό όμως άκουσα πολλές τετοιες ιστορίες που παίζουν με τα σώματα μας χωρίς λογο και ξενέρωσα. Επίσης το ιδιωτικό δεν αξίζει τόσα λεφτά για 3-4 μέρες..συν του ότι άμα χρειαστεί το παιδί να μείνει μέσα παραπάνω θα πληρώσεις περιουσια

Ενώ ήμουν υπέρ των ιδιωτικών έχω αρχίσει και ακούω ιστορίες που με αγχώνουν...

Τέλος πάντων , δεν θέλω να την αφήσω αυτή τη κατάσταση να με πολυαγχώσει οπότε θα πάρω την απόφαση γρήγορα διαφορετικά θα σκάσω.....

Σε διαφορετικό κλίμα τώρα.... Έχετε να προτείνεται πολυκαρότσια (3 in 1) ;;;; Είμαι στην αναζήτηση και όλα καλά μου φαίνονται αλλά δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη .

Δύο φίλες μου γέννησαν πέρσι η μία πήρε Peg Perego και η άλλη Oyster 2 , και τα δύο κοστίζουν πάνω από 700€ αλλά επειδή εμάς θα μας το πάρουν δώρο δεν θέλω να τους επιβαρύνω με κάτι τόσο ακριβό. Πιστεύω τα 400€ είναι μία λογική τιμή....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2019 at 1:31 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Ναι να πας. ? Εμάς εδώ χτυπάει 40αρια....οποτε τι να σου κάνει κ ένας ανεμιστήρας... Σκέψου τη Κυριακή δεν μπορούσα να φάω από τη ζέστη κ τα έβαλα σε μπολ κ πήγαμε θάλασσα έριξα μια βουτιά κ έφαγα. ??

Κι εδώ τα ίδια! 40αρια και στάζουμε!!! Θα περάσουμε όλο τον καύσωνα με τις κοιλιτσες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας  ?

Θέλω να ρωτήσω αυτές που έχουν ξαναγίνει μανούλες τι γίνετε με το κόστος της γέννας στο δημόσιο νοσοκομείο γιατί όποτε έχω ρωτήσει στο νοσοκομείο μου λένε ότι θα με ξεγεννησει αυτός που έχει εφημερία και ότι δεν κοστίζει τίποτα. Ισχύει αυτό? Η θα με βάλουν να πληρώσω το δωμάτιο μετα και θα τρέχω? Ζητάνε φακελάκι? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rachel.a είπε:

Καλησπέρα σας  ?

Θέλω να ρωτήσω αυτές που έχουν ξαναγίνει μανούλες τι γίνετε με το κόστος της γέννας στο δημόσιο νοσοκομείο γιατί όποτε έχω ρωτήσει στο νοσοκομείο μου λένε ότι θα με ξεγεννησει αυτός που έχει εφημερία και ότι δεν κοστίζει τίποτα. Ισχύει αυτό? Η θα με βάλουν να πληρώσω το δωμάτιο μετα και θα τρέχω? Ζητάνε φακελάκι? 

 

Το νοσοκομείο δεν το πληρώνεις... Ο γιατρός τώρα ανάλογα..... Κάποιοι ζητούν φακελάκι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rachel.a είπε:

Καλησπέρα σας  ?

Θέλω να ρωτήσω αυτές που έχουν ξαναγίνει μανούλες τι γίνετε με το κόστος της γέννας στο δημόσιο νοσοκομείο γιατί όποτε έχω ρωτήσει στο νοσοκομείο μου λένε ότι θα με ξεγεννησει αυτός που έχει εφημερία και ότι δεν κοστίζει τίποτα. Ισχύει αυτό? Η θα με βάλουν να πληρώσω το δωμάτιο μετα και θα τρέχω? Ζητάνε φακελάκι? 

 

Καλησπέρα!

Αν πας με τον δικό σου γιατρό, ο οποίος ανήκει σε δημόσιο νοσοκομείο τότε μου έχουν πει 2 κοπέλες ότι θέλει 1.000€ για τον τοκετό ο γιατρός. Αν σε ξεγεννήσει κάποιος που έχει εφημερία λογικά δεν πληρώνεις κάτι.

Τώρα τι να σου πω ελπίζω να ισχύει αυτό. Αλλά αφού έχεις ρωτήσει και στο νοσοκομείο δε θα στο λέγανε υποθέτω;

Αν δε σου απαντήσουν εδώ στις μανούλες Φθινοπώρου 2019 να ανοίξεις ένα θέμα στο forum και τότε όλο και κάποια θα το δει και θ' απαντήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα!

Αν πας με τον δικό σου γιατρό, ο οποίος ανήκει σε δημόσιο νοσοκομείο τότε μου έχουν πει 2 κοπέλες ότι θέλει 1.000€ για τον τοκετό ο γιατρός. Αν σε ξεγεννήσει κάποιος που έχει εφημερία λογικά δεν πληρώνεις κάτι.

Τώρα τι να σου πω ελπίζω να ισχύει αυτό. Αλλά αφού έχεις ρωτήσει και στο νοσοκομείο δε θα στο λέγανε υποθέτω;

Αν δε σου απαντήσουν εδώ στις μανούλες Φθινοπώρου 2019 να ανοίξεις ένα θέμα στο forum και τότε όλο και κάποια θα το δει και θ' απαντήσει.

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Το νοσοκομείο δεν το πληρώνεις... Ο γιατρός τώρα ανάλογα..... Κάποιοι ζητούν φακελάκι... 

Ευχαριστώ ?

Ελπίζω να μην χρειαστεί να πληρώσω. 

Μάλλον πως απλά αγχώνομαι για το τπτ. Απλά είναι αυτό που πλησιάζουν σιγά σιγά οι μέρες και απλά θέλω να είναι όλα τέλεια όταν έρθεις στον κόσμο η μπέμπα μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rachel.a είπε:

 

Ευχαριστώ ?

Ελπίζω να μην χρειαστεί να πληρώσω. 

Μάλλον πως απλά αγχώνομαι για το τπτ. Απλά είναι αυτό που πλησιάζουν σιγά σιγά οι μέρες και απλά θέλω να είναι όλα τέλεια όταν έρθεις στον κόσμο η μπέμπα μου ?

Μπορείς να συνεννοηθεί κάποιο γιατρό για να συνεννοηθείς να σ Ε παρακολουθεί μόνο εκείνος. Κ αν χτυπά ξύλο δεν θα βρίσκεται εκεί. Θα σε ξεγεννήσει άλλος. Οπότε με εκείνον συνεννοησαι. Η βασικά θα σου το πει εκείνος κατευθείαν... Δεν χρειάζεται να το ρωτήσεις... Κάποιοι στο λένε κατευθείαν ότι θέλω τόσα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/8/2019 at 3:46 ΜΜ, ο/η Rachel.a είπε:

Καλησπέρα σας  ?

Θέλω να ρωτήσω αυτές που έχουν ξαναγίνει μανούλες τι γίνετε με το κόστος της γέννας στο δημόσιο νοσοκομείο γιατί όποτε έχω ρωτήσει στο νοσοκομείο μου λένε ότι θα με ξεγεννησει αυτός που έχει εφημερία και ότι δεν κοστίζει τίποτα. Ισχύει αυτό? Η θα με βάλουν να πληρώσω το δωμάτιο μετα και θα τρέχω? Ζητάνε φακελάκι? 

 

Σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις; Στην Αθήνα πάντως στο ελενα εξαρτάται το γιατρό... Εγώ πχ δεν θα πληρώσω τπτ .. άλλοι-παρανομα-ζητανε 800-1000...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2019 at 4:18 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Τι κάνετε κορίτσια?? Πως πάτε??? Που χαθηκατε?? 

Έλα σταρακι μου!!! Εγώ εδώ καλά σε λίγες μέρες μπαίνω στο μήνα μου και το κύριο πρόβλημα μου αυτόν τον καιρό είναι η αφόρητη ζέστη..... Τι κάνεις εσύ????

 

στις On 7/8/2019 at 4:50 ΜΜ, ο/η ZWI1989 είπε:

Κορίτσια γεια σας και από μένα! Εγώ έχω ΠΗΤ 8-11  και περιμένω αγοράκι.

Καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έλα σταρακι μου!!! Εγώ εδώ καλά σε λίγες μέρες μπαίνω στο μήνα μου και το κύριο πρόβλημα μου αυτόν τον καιρό είναι η αφόρητη ζέστη..... Τι κάνεις εσύ????

 

Καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!!!

Πω πότε πέρασε ο καιρός κ μπαίνεις κ στο μήνα σου???. Κ εγώ δνε την παλεύω με τη ζέστη!!!. Έχεις ξεκινήσει περπάτημα.???. Εγώ με τον άντρα μου έχουμε πει περπάτημα 3 φορές την εβδομάδα. Κ για μένα κ για εκείνον... Σε στυλ γυμναστική. Να χουμε κ αντοχές στη γέννα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Πω πότε πέρασε ο καιρός κ μπαίνεις κ στο μήνα σου???. Κ εγώ δνε την παλεύω με τη ζέστη!!!. Έχεις ξεκινήσει περπάτημα.???. Εγώ με τον άντρα μου έχουμε πει περπάτημα 3 φορές την εβδομάδα. Κ για μένα κ για εκείνον... Σε στυλ γυμναστική. Να χουμε κ αντοχές στη γέννα. ?

Ναι περπατάω αρκετά κάθε μέρα. Και κάνω και αρκετά μπανάκια στη θάλασσα για γυμναστική! Πόσο είσαι τώρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ναι περπατάω αρκετά κάθε μέρα. Και κάνω και αρκετά μπανάκια στη θάλασσα για γυμναστική! Πόσο είσαι τώρα???

Κ εγώ κ μπανακι. ? Είμαι στην 25η εβδομάδα!!!! ? Αλλά περπατάω μήπως βοηθήσω κ λίγο τη μέση κ τα κιλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...