Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Χαχαχαχ..Πες το ψέματα..Έλα κι εσύ να πηγαίνουμε αγκαζέ κ οι 3?..Ναι,τι νιώθω ολες..ακόμα κ τις πιο μικρές..

Τι να πω,ρε Νικολέτα μου.ειμαι Έτσι όμως από την προηγ Πέμπτη.Πιο πριν είχα άλλα όχι τόσο σφιχτές..

Κι εγώ κάνω πιο πολλές την τελευταία βδομάδα κι ας παίρνω το adalat. Έχω 1 τελευταίο χάπι ακόμα και μου είπε να πάρω το nifelat μετά. Για να δω αν θα κάνει κάτι αυτό.

Αχ υπομονή... Τουλάχιστον να μην χειροτερέψουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Καμία μας δεν το γλιτώνουμε ?! Το πινω πάντα πρωι νηστική και στα καπάκια μου κανω ένα ποτήρι φυσικό χυμο! ? ασβέστιο δεν μου εχει δώσει ακομα , το έχω στα ανώτατα όρια (τρώω πολυ τυρί ?). Μακάρι να ανεβεί για να δουμε! 

Ναι πρωί νηστική μου είπε και ο γιατρός. Πιστεύω έτσι θα ανέβει. Εμένα τουλάχιστον ανέβηκε. Κι εμένα μου αρέσει το τυρί και το γάλα.

@Starrr τοκογράφο όπως σου είπε και η Marnik μετά την Β' επιπέδου. Και αν έχεις συσπάσεις. Αλλιώς ξέρω ότι προς το τέλος σου κάνουν, αν δεν κάνω λάθος. Εγώ που έχω συσπάσεις θα του το ζητήσω πάλι του γιατρού σε 1 βδομάδα να με βάλει σε τοκογράφο. Γιατί έκανα πριν 2 βδομάδες Β' επιπέδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ναι πρωί νηστική μου είπε και ο γιατρός. Πιστεύω έτσι θα ανέβει. Εμένα τουλάχιστον ανέβηκε. Κι εμένα μου αρέσει το τυρί και το γάλα.

@Starrr τοκογράφο όπως σου είπε και η Marnik μετά την Β' επιπέδου. Και αν έχεις συσπάσεις. Αλλιώς ξέρω ότι προς το τέλος σου κάνουν, αν δεν κάνω λάθος. Εγώ που έχω συσπάσεις θα του το ζητήσω πάλι του γιατρού σε 1 βδομάδα να με βάλει σε τοκογράφο. Γιατί έκανα πριν 2 βδομάδες Β' επιπέδου.

Εγώ δε έχω νιώσει κάτι παράξενο. Να δω πως είναι τουλάχιστον οι συσπάσεις.... Είμαι 19η εβδ.... Ναι κ μένα μου χουν πει ότι αρχή του 9ου μπαίνουν άλλες στο τοκογραφο.. Αλλιώς αν έχω νωρίτερα το λέω στο γιατρό κ με βάζει? Κ μετράει πόσες συσπάσεις κάνεις?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Κι εγώ κάνω πιο πολλές την τελευταία βδομάδα κι ας παίρνω το adalat. Έχω 1 τελευταίο χάπι ακόμα και μου είπε να πάρω το nifelat μετά. Για να δω αν θα κάνει κάτι αυτό.

Αχ υπομονή... Τουλάχιστον να μην χειροτερέψουν.

Εσύ πίνεις κ 1 μόνο..σκέψου εγώ πίνω 4 τη μέρα κ πάλι κάνω..υπομονηηηηη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rachel.a είπε:

Καλημέρα σας

Μόλις γύρισα σπίτι από το νοσοκομείο όπου επιτέλους  έκανα την καμπύλη σακχάρου.Τριτη και φαρμακερή λέμε εγώ Τρίτη και τυχερή. Εγώ επειδή την έκανα στο νοσοκομείο δεν είχα την επιλογή να διαλέξω αν θέλω με γεύση λεμόνι ή πορτοκάλι εμένα απλά μ δώσανε το κλασικό π είναι σαν σε ένα ποτήρι νερό ν έχουν βάλει ένα κιλό ζάχαρη. Δεν πειράζει όμως γτ τελικά τα κατάφερα με λίγη επιμονή και πόλη υπομονή τα κατάφερα. 

Από το πρωί νιώθω την μπέμπα συνέχεια να κλωτσάει. Δεν ξερω αν φταίει η γλυκόζη ή απλά κλωτσάει πάντως είναι ένα τόσο υπέροχο συναίσθημα. ??

Μπράβοοοο σου που τα κατάφερες !!! Πήρα αρκετή δόση γλυκόζης το μωρό Κ χάρηκε.  Απλά σήμερα μην φας άλλο γλυκό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια κ εγώ με 39 ξεκίνησα. Κ τώρα είμαι στο 34.και με σιδηρο πρωί βράδυ!!!!!!. Βέβαια πολλές φορές το ξεχνάω. Κ τον προηγούμενο μήνα δεν έτρωγα καθόλου κρεας, Αντε λιγοστό. Δεν ξέρω τι με είχε πιάσει. Αναγουλιαζα... Τώρα κ 5 μέρες τρώω όταν το ψήνω. Οπότε ελπίζω να ήταν το χούι του 4ου μήνα. Κ να μη ξανά ρθει γιατί δε με βλέπω καλά. 

Καλά πόσες φορές έχω ξεχάσει να πάρω την αηδία τον σίδηρο δεν φαντάζεσαι... πρωί βράδυ κι εγώ!!! Το μόνο που χαίρομαι να παίρνω είναι το μαγνήσιο... είναι η πορτοκαλαδα μου!! Αυτό Ναι ρε παιδί μου να το πίνουμε 3 φορές την ημέρα δεν έχω πρόβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marnik είπε:

Το glopir δε με καλύπτει πάνω από 4ωρο.Ίσως κ 3ωρο.το είχα πιει στις 9 κ πήγα για τοκογραφο στις 12.30.Τι να πω..θα δούμε τι θα δείξει κ αύριο..αλλά δε μου λέει κάτι όταν τη μια μέρα κάνω τόσες κ την άλλη δν κάνω.Για παράδειγμα προχθές έγινε χαμός,χθες όλα πιο καλα,σήμερα χαμός κ πάει λέγοντας..φαντάσου δεν έχω σταματήσει ακόμα κ τώρα που ειμαι στο κρεβ. 

Ευχαριστώ πολύ για την ευχη!!!απλά,σήμερα απογοητεύτηκα!?

Έλα,κορίτσι μου..έκανα 5 μεγάλες μέσα σε μισή ώρα..θα δούμε κ αύριο κ ο,τι μου πει ο γιατρός..πάντως σήμερα είναι non stop η κατάσταση..

Ωχ..Κ τώρα θα ξαναρχισεις το σιδηρο;τι σου ειπε;

Να κάνω εγώ τώρα μια ερώτηση ως άσχετη... οι συσπάσεις τι μπορεί να προκαλέσουν;;;;; μη  γελάσετε με την απορία Αλλά αλήθεια δεν ξέρω...  οι προσευχές μας μαζί σου !!! Μην χάνεις την ψυχολογία σου όμως αγάπη...είναι κακο Κ για το μπεμπακι... χαρα και τσαχπινιά μαγκες που έλεγαν Κ οι πιγκουίνοι της μαγαδασκαρης☺ ( αν το έχετε δει )... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Γειά σου!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Με το καλό το μωράκι σου! Όλες λίγο πολύ αγχωνόμαστε και έχουμε απορίες. Κι εμένα το πρώτο παιδάκι είναι.

Εγώ πρέπει να είμαι τις πιο πολλές ώρες ξαπλωμένη οπότε δε ζεσταίνομαι τόσο. Αλλιώς ανοίγω λίγο τον κλιματισμό για να δροσίσει. Στην Κρήτη σίγουρα θα έχει πιο ζέστη. Εγώ είμαι από Αθήνα (Νότια Προάστια). 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι για την καμπύλη! Σίγουρα το ότι κλωτσάει θα βοήθησε και η γλυκόζη ? Όντως υπέροχο συναίσθημα!

Ξέρετε αν καμπύλη κάνουν υποχρεωτικά όλες οι έγκυες; Ή μόνο αν είναι ανεβασμένη η γλυκόζη;

Καμπύλη κάνουν όλες οι έγκυες γύρω στον 7ο μήνα γιατί υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να δημιουργηθεί διαβήτης κύησης. Τώρα παίζει να φας Κ δεύτερη καμπύλη γλυκόζης όπως εγώ αν κάποια εξέταση δείξει υψηλό σάκχαρο. Αυτό μου συνέβη εμένα στις αρχές της εγκυμοσύνης που είχα φάει για μέρες τις παστουλες μου πριν τις εξετάσεις, έφαγα Κ αργά το βράδυ πριν Κ πήγα Κ έδειξε ένα σάκχαρο στο θεό. Κυρία δεν μπορείς να πεις ... Αλλά ευτυχώς ήταν λάθος ένδειξη λόγω του χλαπακιασματος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

@Nancy an. να φανταστώ για να λες αηδία παίρνεις την αμπούλα ε ? ? δεν την μπορώ . 

Ναι το viofer παίρνω αυτό που πρέπει να ρίξεις την σκόνη μέσα στο υγρό!. Μπλιαχ μπλιαχ μπλιαχ... περιττό να σας πω Κ πόσες φορές μου έχει πέσει η μισή σκόνη κάτω...Αλλά δεν το αλλάζω γιατί δεν έχω καμία παρενέργεια...Ούτε δυσκοιλιότητα Ούτε τπτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ δε έχω νιώσει κάτι παράξενο. Να δω πως είναι τουλάχιστον οι συσπάσεις.... Είμαι 19η εβδ.... Ναι κ μένα μου χουν πει ότι αρχή του 9ου μπαίνουν άλλες στο τοκογραφο.. Αλλιώς αν έχω νωρίτερα το λέω στο γιατρό κ με βάζει? Κ μετράει πόσες συσπάσεις κάνεις?? 

Και σου εύχομαι να μην έχεις καθόλου, παρά μόνο στο τέλος. Εγώ ξεκίνησα από την 15η βδομάδα να έχω. Αν έχεις νωρίτερα, θα το πεις στον γιατρό και θα σου πει να κάνεις ή τοκογράφο και θα σου δώσει και κάποιο χάπι αν κάνεις πολλές. Αλλά τώρα μην αγχώνεσαι αφού είσαι μιά χαρά. Και μέχρι 10 συσπάσεις την ημέρα δεν πειράζει μου είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Εσύ πίνεις κ 1 μόνο..σκέψου εγώ πίνω 4 τη μέρα κ πάλι κάνω..υπομονηηηηη!!!

4 τόσα πολλά; Ε, περίμενε να δούμε κι εγώ πως θα πάω όταν φτάσω στην βδομάδα που είσαι. Γιατί είμαι μόνο 23+4....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Ναι το viofer παίρνω αυτό που πρέπει να ρίξεις την σκόνη μέσα στο υγρό!. Μπλιαχ μπλιαχ μπλιαχ... περιττό να σας πω Κ πόσες φορές μου έχει πέσει η μισή σκόνη κάτω...Αλλά δεν το αλλάζω γιατί δεν έχω καμία παρενέργεια...Ούτε δυσκοιλιότητα Ούτε τπτ...

Αυτο ειναι το παν να βρεις πιο δεν σου δημιουργεί παρενέργειες! Εγω ειμαι με τα χάπια τα ferro sanol. Το πινω και τρέχω τουαλέτα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Αυτο ειναι το παν να βρεις πιο δεν σου δημιουργεί παρενέργειες! Εγω ειμαι με τα χάπια τα ferro sanol. Το πινω και τρέχω τουαλέτα ?

Πάλι καλά...φαντάζεσαι εκτός των άλλων να είχαμε και ζόρι;;;; πόσο ν αντέξει ο άνθρωπος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Καμπύλη κάνουν όλες οι έγκυες γύρω στον 7ο μήνα γιατί υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες να δημιουργηθεί διαβήτης κύησης. Τώρα παίζει να φας Κ δεύτερη καμπύλη γλυκόζης όπως εγώ αν κάποια εξέταση δείξει υψηλό σάκχαρο. Αυτό μου συνέβη εμένα στις αρχές της εγκυμοσύνης που είχα φάει για μέρες τις παστουλες μου πριν τις εξετάσεις, έφαγα Κ αργά το βράδυ πριν Κ πήγα Κ έδειξε ένα σάκχαρο στο θεό. Κυρία δεν μπορείς να πεις ... Αλλά ευτυχώς ήταν λάθος ένδειξη λόγω του χλαπακιασματος...

Χαχαχα κι εγώ έκανα το λάθος στην αρχή και πριν πάω να κάνω εξετάσεις έφαγα. Δεν το ξαναέκανα και οι άλλες βγήκαν μιά χαρά. Να δω πως θα το πιώ αυτό...

Ο γιατρός μου είπε ότι δε θέλουμε να γίνονται οι συσπάσεις από τώρα, γιατί χαλαρώνει η μήτρα και δεν κάνει. Ή μπορεί να επηρεάσουν το μήκος τραχήλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Να ρωτήσω κατι κορίτσια εμένα ο τράχηλος μου εχει μήκος 4,1cm (απο την κοιλιά) ειναι καλός ?

Το μήκος του τραχήλου δεν πρέπει να ναι μικρότερο των 25 mm. Εκεί υπάρχει κίνδυνος πρόωρου τοκετού. Οπότε μάλλον καλά είσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Το μήκος του τραχήλου δεν πρέπει να ναι μικρότερο των 25 mm. Εκεί υπάρχει κίνδυνος πρόωρου τοκετού. Οπότε μάλλον καλά είσαι. 

Μμμμ στην αυχενική ήταν η μέτρηση μου 35,4mm . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Αυτο ειναι το παν να βρεις πιο δεν σου δημιουργεί παρενέργειες! Εγω ειμαι με τα χάπια τα ferro sanol. Το πινω και τρέχω τουαλέτα ?

Αχ και γω με τα ferro sanol βρηκα την υγεια μου γιατι το πρωτο τριμηνο ειχα μεγαλο θεμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που δεν έχω συσπάσεις καθόλου πότε πρέπει να μπω στον τοκογράφο?Γιατί δεν με παρακολουθεί κάποιος συγκεκριμένος γυναικολόγος απλά πάω στο νοσοκομείο κάθε μήνα.

@RanitoΝαι Ρεθυμνο μένω.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rachel.a είπε:

Εγώ που δεν έχω συσπάσεις καθόλου πότε πρέπει να μπω στον τοκογράφο?Γιατί δεν με παρακολουθεί κάποιος συγκεκριμένος γυναικολόγος απλά πάω στο νοσοκομείο κάθε μήνα.

@RanitoΝαι Ρεθυμνο μένω.?

Μωρεεε σε λένε Ραχήλ ?  ? 

αν ναιιι τόσο σπάνιο και τέτοια σύμπτωση ?

Αν χρειαστεί θα σε βάλουν εκεί στο νοσοκομείο, έχουν την καρτέλα κι βλέπουν! Εγω έχω ραντεβού στο νοσοκομείο την άλλη Παρασκευή να ανοίξω καρτέλα & έχω ένα άγχος . Πως τους βλέπεις εσυ που πας ήδη ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Να προσθέσω πως δεν έχω δυσκοιλιότητα απο τα χαπάκια σιδήρου και πως μου ειπε ένα την ημέρα . Έχω της αμφιβολίες για το 1 χάπι. Αλλα θα δείξει σε 15 μέρες στις επαναληπτικές!

Ποιο παίρνεις αλήθεια;

Κι εγώ ένα έπαιρνα μέχρι που έπεσε στο 30.8 και τώρα παίρνω 2 αμπούλες την ημέρα που μου έχει συστήσει αιματολόγος...Κι εγώ μάλλον Παρασκευή θα κάνω εξετάσεις και θα δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geosid81 είπε:

Ποιο παίρνεις αλήθεια;

Κι εγώ ένα έπαιρνα μέχρι που έπεσε στο 30.8 και τώρα παίρνω 2 αμπούλες την ημέρα που μου έχει συστήσει αιματολόγος...Κι εγώ μάλλον Παρασκευή θα κάνω εξετάσεις και θα δούμε..

Παίρνω το ferro sanol χαπάκι ειναι! Με είχε βοηθήσει πριν την εγκυμοσύνη και αποφάσισα να μην παω σε αλλο ?. Εύχομαι να σου εχει ανεβεί στη επιθυμητή μονάδα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Να ρωτήσω κατι κορίτσια εμένα ο τράχηλος μου εχει μήκος 4,1cm (απο την κοιλιά) ειναι καλός ?

Ο τράχηλός σου είναι τέλειος. Εμένα στην αυχενική ήταν 3,3cm και στην Β' επιπέδου 3,2cm. Από την κοιλιά και μένα μου έκαναν μέτρηση. Βέβαια πιο ακριβής μέτρηση γίνεται κολπικά, αλλά κάτι θα βλέπανε οι γιατροί μας υποθέτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...