Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Πόσο είναι το μικρό σου ;;;

Είναι σχεδόν 5 χρονών αλλά είναι πολύ ζωηρούλης και επειδή τον ενοχλεί που είμαι 5 μήνες πλέον στο κρεββάτι και δεν μπορώ να κάνω τίποτα από αυτά που έκανα μαζί του, του βγαίνει σε αντίδραση και κυρίως προς εμένα...Τι να κάνουμε, παιδάκι είναι κι αυτός και θέλει τη μαμά του...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Χαχα..ψυχή μου!θέλει τη μανούλα του κ αυτό!

Δυσκοιλιοτητα εχω φουλ.πάω τουαλετα μόνο με duphalac. Από αιματοκρίτη ειμαι οκ..σμρ συγκεκριμένα πήρα τις εξετάσεις κ είχα 39.άρα,μάλλον επηρεάζει κ το έντερο αρκετά..άλλωστε πολλές φορές το αισθάνομαι ότι είναι αντιδραστικές!

Εσύ από αιματοκρίτη πως πας;

Μια χαρά είσαι απο αιματοκρίτη! Εγώ την Παρασκευή θα ξανακάνω. Πριν καμια 15αρια μέρες που έκανα είχα μόνο 30,8! Χάλια! Γενικά όμως έχω χαμηλό αιματοκρίτη, ξεκίνησα με 37. Τώρα έχω αλλάξει και σίδηρο και θα δούμε...

Το έντερο επηρεάζει τις συσπάσεις δυστυχώς. Φαντάσου πως τα συμπληρώματα σιδήρου προκαλούν δυσκιλιότητα...

Άντρ να περάσει ο καιρός και να φτάσει η ώρα να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά και όλα ξεχνιούνται μετά!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rachel.a είπε:

Καλημέρα σας

Μόλις γύρισα σπίτι από το νοσοκομείο όπου επιτέλους  έκανα την καμπύλη σακχάρου.Τριτη και φαρμακερή λέμε εγώ Τρίτη και τυχερή. Εγώ επειδή την έκανα στο νοσοκομείο δεν είχα την επιλογή να διαλέξω αν θέλω με γεύση λεμόνι ή πορτοκάλι εμένα απλά μ δώσανε το κλασικό π είναι σαν σε ένα ποτήρι νερό ν έχουν βάλει ένα κιλό ζάχαρη. Δεν πειράζει όμως γτ τελικά τα κατάφερα με λίγη επιμονή και πόλη υπομονή τα κατάφερα. 

Από το πρωί νιώθω την μπέμπα συνέχεια να κλωτσάει. Δεν ξερω αν φταίει η γλυκόζη ή απλά κλωτσάει πάντως είναι ένα τόσο υπέροχο συναίσθημα. ??

Καλημερα!!!μπραβο!ξεμπερδεψες!σίγουρα κ η γλυκόζη της αρέσει!Είναι ένα πολύ ωραίο ερέθισμα για εκείνη!!!απόλαυσε το λοιπόν!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Μια χαρά είσαι απο αιματοκρίτη! Εγώ την Παρασκευή θα ξανακάνω. Πριν καμια 15αρια μέρες που έκανα είχα μόνο 30,8! Χάλια! Γενικά όμως έχω χαμηλό αιματοκρίτη, ξεκίνησα με 37. Τώρα έχω αλλάξει και σίδηρο και θα δούμε...

Το έντερο επηρεάζει τις συσπάσεις δυστυχώς. Φαντάσου πως τα συμπληρώματα σιδήρου προκαλούν δυσκιλιότητα...

Άντρ να περάσει ο καιρός και να φτάσει η ώρα να έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά και όλα ξεχνιούνται μετά!!!???

Καλημερααα!Εγώ ξεκίνησα με 45 αιματοκρίτη..Μέχρι ώρας δεν έχω πάρει σίδηρο..Εσύ παιρνεις;εύχομαι να σου ανέβει!γενικά τρως κρεας;βοηθάει σε αυτό..

Ναι ναι..άντε να φυγει ο Ιούνιος!λίγο έμεινε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Καλημερααα!Εγώ ξεκίνησα με 45 αιματοκρίτη..Μέχρι ώρας δεν έχω πάρει σίδηρο..Εσύ παιρνεις;εύχομαι να σου ανέβει!γενικά τρως κρεας;βοηθάει σε αυτό..

Ναι ναι..άντε να φυγει ο Ιούνιος!λίγο έμεινε..

Εγώ παίρνω από την αρχή σίδηρο γιατί ξεκίνησα από χαμηλά...Λογικό είναι να μη σου δίνει εσένα σίδηρο.

Τρώω και κρέας αλλά τραβάει το μωρό και είναι δύσκολο να ανέβει. Ελπίζω να πάρει μπροστά με τον καινούροο σίδηρο τώρα!!

Άντε να περάσει ο Ιούνιος και ο Ιουλιος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Εγώ παίρνω από την αρχή σίδηρο γιατί ξεκίνησα από χαμηλά...Λογικό είναι να μη σου δίνει εσένα σίδηρο.

Τρώω και κρέας αλλά τραβάει το μωρό και είναι δύσκολο να ανέβει. Ελπίζω να πάρει μπροστά με τον καινούροο σίδηρο τώρα!!

Άντε να περάσει ο Ιούνιος και ο Ιουλιος!!! 

Καταλαβαίνω..ευχομαι να σου ανέβει!τι να πεις..Στην εγκυμοσύνη είναι δύσκολο να τα ρυθμίσεις ολα..?

Πάντως μόνο μεταξύ μας καταλαβαινόμαστε..Όλοι οι άλλοι λενε:"θα περάσει ο καιρός χωρίς να το καταλαβεις"..

Τώρα ειμαι τοκογραφο..μάντεψε..άρχισαν τα όργανα..50 κ 60 φτάσαμε..αν αύριο ειμαι πάλι Έτσι,δεν παιρνει αναβολη,λεει..?θα ερχεσαι για τοκογραφο στην κλινικη κ θα με βλεπεις εκει..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ εγώ με 39 ξεκίνησα. Κ τώρα είμαι στο 34.και με σιδηρο πρωί βράδυ!!!!!!. Βέβαια πολλές φορές το ξεχνάω. Κ τον προηγούμενο μήνα δεν έτρωγα καθόλου κρεας, Αντε λιγοστό. Δεν ξέρω τι με είχε πιάσει. Αναγουλιαζα... Τώρα κ 5 μέρες τρώω όταν το ψήνω. Οπότε ελπίζω να ήταν το χούι του 4ου μήνα. Κ να μη ξανά ρθει γιατί δε με βλέπω καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marnik είπε:

Καταλαβαίνω..ευχομαι να σου ανέβει!τι να πεις..Στην εγκυμοσύνη είναι δύσκολο να τα ρυθμίσεις ολα..?

Πάντως μόνο μεταξύ μας καταλαβαινόμαστε..Όλοι οι άλλοι λενε:"θα περάσει ο καιρός χωρίς να το καταλαβεις"..

Τώρα ειμαι τοκογραφο..μάντεψε..άρχισαν τα όργανα..50 κ 60 φτάσαμε..αν αύριο ειμαι πάλι Έτσι,δεν παιρνει αναβολη,λεει..?θα ερχεσαι για τοκογραφο στην κλινικη κ θα με βλεπεις εκει..?

Όχι βρε κορίτσι μου, περίμενε να δεις. Έχεις συνέχεια 50 και 60; Πόσες έκανες; Κάτσε να δεις και αύριο; Το glopir εχεις ώρα που το πήρες; 

Σε καταλαβαίνω λέει...περισσότερο από τον καθένα! Και τα περνάω για 2η φορά...Το αποτέλεσμα όμως σε αποζημιώνει μετά...Αυτό σκέφτομαι! 

Εύχομαι από την καρδιά μου να πας σπιτάκι σου και να συναντιόμαστε μόνο για κανα τοκογράφημα εκεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Rachel.a είπε:

Γεια σας,

Είπα και εγώ να έρθω στην παρέα σας είμαι τώρα 27 εβδομάδων στο πρώτο μ παιδάκι και έχω πολλές απορίες και γενικά αγχώνομαι με το παραμικρό. 

Βέβαια μέχρι στιγμής όλα πανε μια χαρά χωρίς ιδιαίτερες ενοχλήσεις μέχρι στιγμής.Μονο με την ζέστη τις τελευταίες μέρες γτ ζω στην Κρήτη και η θερμοκρασία φτάνει κάτι τριανταρια ακόμα και μέσα στο σπίτι.

Εσείς τι κάνετε για να αντιμετωπίσετε την ζεστη?

Επίσης σήμερα το πρωί πήγα για δευτερη φορα να κανω την καμπύλη σακχάρου αλλά μολις ήπια την γλυκόζη την ξαναεβγαλα με συνοπτικές διαδικασίες. Έχετε ν μου προτείνετε κάποιο τρόπο για να μπορέσω να κάνω αυτή την αναθεματισμένο εξεταση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ?

Γεια σου κορίτσι . Μάλλον εχουμε και το ίδιο όνομα! Και εγω στην Κρήτη ζω . Πες μου ότι ζεις Ρέθυμνο ? ?. Εγω την ζέστη την ζω με μια βεντάλια αγκαλιά έναν ανεμιστήρα και πολυ παγωμένο νεροοοο! Έχω ακούσει ότι μπορείς να βάλεις μέσα στην γλυκόζη λιγο λεμονακι , δεν ξέρω αν μας αφήνουν όμως ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα είδα τα μνμτα δεν μου τα έβγαζε .  Οοοο έμεινα τελείως πίσω . @Rachel.a ωραία τουλάχιστον κατάφερες και την έκανες!!! Κανει πάρτυ το μωράκι απο την γλυκόζη ?@Marnik μου τι έγινε ? Έκανες παλι συσπάσεις :(, σε πόση ώρα μέσα. Ααμαααν γαμωτο στεναχωρέθηκα!  Τώρα τι θα κανεις ? 

Εγω κορίτσια έπαιρνα σίδηρο πριν την εγκυμοσύνη μου το έκοψε με το που έμεινα έγκυος και τώρα στις τελευταίες εξετάσεις ήταν στο 29,8. Μας μπιιιπ ο γιατρουλης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να προσθέσω πως δεν έχω δυσκοιλιότητα απο τα χαπάκια σιδήρου και πως μου ειπε ένα την ημέρα . Έχω της αμφιβολίες για το 1 χάπι. Αλλα θα δείξει σε 15 μέρες στις επαναληπτικές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Να προσθέσω πως δεν έχω δυσκοιλιότητα απο τα χαπάκια σιδήρου και πως μου ειπε ένα την ημέρα . Έχω της αμφιβολίες για το 1 χάπι. Αλλα θα δείξει σε 15 μέρες στις επαναληπτικές!

Εγώ έπαιρνα ένα από την αρχή της εγκυμοσύνης. Κ μόλις πήγε 36 μου είπε 2...πρωι βράδυ. Κ σκέψου κ πάλι μου κατέβηκε κ με τα 2 χάπια μκ είναι τώρα 34.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Όχι βρε κορίτσι μου, περίμενε να δεις. Έχεις συνέχεια 50 και 60; Πόσες έκανες; Κάτσε να δεις και αύριο; Το glopir εχεις ώρα που το πήρες; 

Σε καταλαβαίνω λέει...περισσότερο από τον καθένα! Και τα περνάω για 2η φορά...Το αποτέλεσμα όμως σε αποζημιώνει μετά...Αυτό σκέφτομαι! 

Εύχομαι από την καρδιά μου να πας σπιτάκι σου και να συναντιόμαστε μόνο για κανα τοκογράφημα εκεί!!!

Το glopir δε με καλύπτει πάνω από 4ωρο.Ίσως κ 3ωρο.το είχα πιει στις 9 κ πήγα για τοκογραφο στις 12.30.Τι να πω..θα δούμε τι θα δείξει κ αύριο..αλλά δε μου λέει κάτι όταν τη μια μέρα κάνω τόσες κ την άλλη δν κάνω.Για παράδειγμα προχθές έγινε χαμός,χθες όλα πιο καλα,σήμερα χαμός κ πάει λέγοντας..φαντάσου δεν έχω σταματήσει ακόμα κ τώρα που ειμαι στο κρεβ. 

Ευχαριστώ πολύ για την ευχη!!!απλά,σήμερα απογοητεύτηκα!?

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Τώρα είδα τα μνμτα δεν μου τα έβγαζε .  Οοοο έμεινα τελείως πίσω . @Rachel.a ωραία τουλάχιστον κατάφερες και την έκανες!!! Κανει πάρτυ το μωράκι απο την γλυκόζη ?@Marnik μου τι έγινε ? Έκανες παλι συσπάσεις :(, σε πόση ώρα μέσα. Ααμαααν γαμωτο στεναχωρέθηκα!  Τώρα τι θα κανεις ? 

Εγω κορίτσια έπαιρνα σίδηρο πριν την εγκυμοσύνη μου το έκοψε με το που έμεινα έγκυος και τώρα στις τελευταίες εξετάσεις ήταν στο 29,8. Μας μπιιιπ ο γιατρουλης!

Έλα,κορίτσι μου..έκανα 5 μεγάλες μέσα σε μισή ώρα..θα δούμε κ αύριο κ ο,τι μου πει ο γιατρός..πάντως σήμερα είναι non stop η κατάσταση..

Ωχ..Κ τώρα θα ξαναρχισεις το σιδηρο;τι σου ειπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Rachel.a είπε:

Γεια σας,

Είπα και εγώ να έρθω στην παρέα σας είμαι τώρα 27 εβδομάδων στο πρώτο μ παιδάκι και έχω πολλές απορίες και γενικά αγχώνομαι με το παραμικρό. 

Βέβαια μέχρι στιγμής όλα πανε μια χαρά χωρίς ιδιαίτερες ενοχλήσεις μέχρι στιγμής.Μονο με την ζέστη τις τελευταίες μέρες γτ ζω στην Κρήτη και η θερμοκρασία φτάνει κάτι τριανταρια ακόμα και μέσα στο σπίτι.

Εσείς τι κάνετε για να αντιμετωπίσετε την ζεστη?

Επίσης σήμερα το πρωί πήγα για δευτερη φορα να κανω την καμπύλη σακχάρου αλλά μολις ήπια την γλυκόζη την ξαναεβγαλα με συνοπτικές διαδικασίες. Έχετε ν μου προτείνετε κάποιο τρόπο για να μπορέσω να κάνω αυτή την αναθεματισμένο εξεταση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ?

Γειά σου!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Με το καλό το μωράκι σου! Όλες λίγο πολύ αγχωνόμαστε και έχουμε απορίες. Κι εμένα το πρώτο παιδάκι είναι.

Εγώ πρέπει να είμαι τις πιο πολλές ώρες ξαπλωμένη οπότε δε ζεσταίνομαι τόσο. Αλλιώς ανοίγω λίγο τον κλιματισμό για να δροσίσει. Στην Κρήτη σίγουρα θα έχει πιο ζέστη. Εγώ είμαι από Αθήνα (Νότια Προάστια). 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι για την καμπύλη! Σίγουρα το ότι κλωτσάει θα βοήθησε και η γλυκόζη ? Όντως υπέροχο συναίσθημα!

Ξέρετε αν καμπύλη κάνουν υποχρεωτικά όλες οι έγκυες; Ή μόνο αν είναι ανεβασμένη η γλυκόζη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marnik μουυυ ναι το ξεκίνησα αλλα 1 χαπάκι την ημέρα . Αχ κορίτσι μου θα περιμένω να μας πεις τι θα κάνετε . Μην απογοητεύεσαι, μια λύση να το διαχειριστείτε με τον γιατρό θα βρείτε . 

@Starrr αυτο σκέφτομαι ότι δεν βλέπω το 1 χαπάκι να μου κανει δουλειά εκεί που έπεσε κιόλας ο αιματοκρίτης μου! Περιμένω να δω σε 15 μέρες που έφτασα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nikoleta... μου καμπύλη ζαχαρου κάνουμε όλες οι εγκυες . Έτσι γνωρίζω εγω!! Τουλάχιστον Ελλάδα κάνουμε όλες . Στο εξωτερικό ειναι διαφορετικά το σύστημα τους . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

@Marnik μουυυ ναι το ξεκίνησα αλλα 1 χαπάκι την ημέρα . Αχ κορίτσι μου θα περιμένω να μας πεις τι θα κάνετε . Μην απογοητεύεσαι, μια λύση να το διαχειριστείτε με τον γιατρό θα βρείτε . 

@Starrr αυτο σκέφτομαι ότι δεν βλέπω το 1 χαπάκι να μου κανει δουλειά εκεί που έπεσε κιόλας ο αιματοκρίτης μου! Περιμένω να δω σε 15 μέρες που έφτασα . 

Ναι,αγάπη..θα σας ενημερώσω..προσπαθώ να χαλαρώσω κ να το δω θετικά..

ΓΙα δες τι θα σου κάνει το 1 χαπακι,αλλιως λογικα θα σου πει να το αυξησετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marnik μακάρι να πάνε όλα καλά και να ήταν τυχαίο που είχες σήμερα πιο πολλές συσπάσεις ?

Κι εγώ να σου πω μήπως νιώσεις καλύτερα ότι τη μία μέρα κάνω πιο πολλές και την άλλη πιο λίγες. Στον τοκογράφο εκείνη την ώρα που καταγράφει την σύσπαση το νιώθεις κι εσύ ότι κάνεις;

Μήπως να έρθω κι εγώ Πάτρα να πηγαίνουμε και οι 3 στον τοκογράφο. Εγώ, εσύ και η @geosid81

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nikoleta... είπε:

@Marnik μακάρι να πάνε όλα καλά και να ήταν τυχαίο που είχες σήμερα πιο πολλές συσπάσεις ?

Κι εγώ να σου πω μήπως νιώσεις καλύτερα ότι τη μία μέρα κάνω πιο πολλές και την άλλη πιο λίγες. Στον τοκογράφο εκείνη την ώρα που καταγράφει την σύσπαση το νιώθεις κι εσύ ότι κάνεις;

Μήπως να έρθω κι εγώ Πάτρα να πηγαίνουμε και οι 3 στον τοκογράφο. Εγώ, εσύ και η @geosid81

Χαχαχαχ..Πες το ψέματα..Έλα κι εσύ να πηγαίνουμε αγκαζέ κ οι 3?..Ναι,τι νιώθω ολες..ακόμα κ τις πιο μικρές..

Τι να πω,ρε Νικολέτα μου.ειμαι Έτσι όμως από την προηγ Πέμπτη.Πιο πριν είχα άλλα όχι τόσο σφιχτές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

@Nikoleta... μου καμπύλη ζαχαρου κάνουμε όλες οι εγκυες . Έτσι γνωρίζω εγω!! Τουλάχιστον Ελλάδα κάνουμε όλες . Στο εξωτερικό ειναι διαφορετικά το σύστημα τους . 

Ωχ οπότε δεν την γλιτώνω... Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Όσο για τον αιματοκρίτη πιστεύω με τον σίδηρο που παίρνεις τώρα να σου ανέβει. Εγώ ξεκίνησα με 37,5 όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος. Μετά έπεσε στο 35,5 και με το χάπι του σιδήρου (1 την ημέρα) ανέβηκε πάλι στο 37,8. Για καλύτερη απορρόφηση του σιδήρου βοηθάει  η βιταμίνη C (πορτοκαλάδα κ.α.). Και να αποφεύγεις το ασβέστιο να το παίρνεις μαζί με τον σίδηρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Τοκογραφο ποια εβδομάδα πάμε??? Δεν έχω καταλάβει. ?

Μετά τη β' επιπέδου κανονικά..Αλλά αν κανει καποια συσπασεις,τη βαζει νωριτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ωχ οπότε δεν την γλιτώνω... Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Όσο για τον αιματοκρίτη πιστεύω με τον σίδηρο που παίρνεις τώρα να σου ανέβει. Εγώ ξεκίνησα με 37,5 όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος. Μετά έπεσε στο 35,5 και με το χάπι του σιδήρου (1 την ημέρα) ανέβηκε πάλι στο 37,8. Για καλύτερη απορρόφηση του σιδήρου βοηθάει  η βιταμίνη C (πορτοκαλάδα κ.α.). Και να αποφεύγεις το ασβέστιο να το παίρνεις μαζί με τον σίδηρο.

Καμία μας δεν το γλιτώνουμε ?! Το πινω πάντα πρωι νηστική και στα καπάκια μου κανω ένα ποτήρι φυσικό χυμο! ? ασβέστιο δεν μου εχει δώσει ακομα , το έχω στα ανώτατα όρια (τρώω πολυ τυρί ?). Μακάρι να ανεβεί για να δουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Το glopir δε με καλύπτει πάνω από 4ωρο.Ίσως κ 3ωρο.το είχα πιει στις 9 κ πήγα για τοκογραφο στις 12.30.Τι να πω..θα δούμε τι θα δείξει κ αύριο..αλλά δε μου λέει κάτι όταν τη μια μέρα κάνω τόσες κ την άλλη δν κάνω.Για παράδειγμα προχθές έγινε χαμός,χθες όλα πιο καλα,σήμερα χαμός κ πάει λέγοντας..φαντάσου δεν έχω σταματήσει ακόμα κ τώρα που ειμαι στο κρεβ. 

Ευχαριστώ πολύ για την ευχη!!!απλά,σήμερα απογοητεύτηκα!?

Έλα,κορίτσι μου..έκανα 5 μεγάλες μέσα σε μισή ώρα..θα δούμε κ αύριο κ ο,τι μου πει ο γιατρός..πάντως σήμερα είναι non stop η κατάσταση..

Ωχ..Κ τώρα θα ξαναρχισεις το σιδηρο;τι σου ειπε;

Έιχαν συχνότητα δηλαδή και γι αυτό ανησυχεί και ο γιατρός; 

Ούτε κι εμένα με καλϋπτει το glopir αφού να φανταστείς χθες το ήπια 12 παρά το βράδυ και στις 2.00 ξύπνησα από δυνατή σύσπαση και μετά συνέχισαν μέχρι τις9.00 το πρωί. Αν δεν είχα τον μεγάλο μου σπίτι θα είχα πάει κι εγώ στην κλινική χθες. Δεν ξέρω τι να πω πια...Να σου σταματήσουν εύχομαι και να ηρεμήσεις...Πόσο σε νιώθω αλήθεια...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Έιχαν συχνότητα δηλαδή και γι αυτό ανησυχεί και ο γιατρός; 

Ούτε κι εμένα με καλϋπτει το glopir αφού να φανταστείς χθες το ήπια 12 παρά το βράδυ και στις 2.00 ξύπνησα από δυνατή σύσπαση και μετά συνέχισαν μέχρι τις9.00 το πρωί. Αν δεν είχα τον μεγάλο μου σπίτι θα είχα πάει κι εγώ στην κλινική χθες. Δεν ξέρω τι να πω πια...Να σου σταματήσουν εύχομαι και να ηρεμήσεις...Πόσο σε νιώθω αλήθεια...

 

Πω,ρε γαμωτο..τπτ δεν κάνουν τλκ..απλά ήταν πολλές μέσα σε ένα μισάωρο κ μεγάλες.Δν ήταν η συχνότητα στάνταρ.τι να πω,φίλη μου..υπομονή κ βλέπουμε...Είσαι καλύτερα εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...