Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Να'μαι κι εγώ!λοιποοον..θα ξεκινήσω από τα καλα..το μωράκι μου είναι 1203 γρ κ 38.5 εκ.έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω..ο τραχηλος δεν έχει επηρεαστεί καθόλου από τις συσπάσεις.

Ωστόσο,οι συσπάσεις ήταν πολλεεες...στον τοκογραφο εκανα 45αρες,50αρες,60αρες,70αρες..δόξα τω θεώ..παράπονο δεν έχω..?αύριο εχω πάλι ραντεβού για τοκογραφο κ αν συνεχίσουμε το ιδιο,θα μπω 3 μέρες κλινική για ενδοφλέβια..αυτα...?

Το καλό είναι ότι είναι μιά χαρά το μωράκι σου όπως και ο τράχηλος. 

Ωχ, μακάρι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί να νοσηλευτείς ? Καλά μέσα σε 40 λεπτά έκανες τόσες πολλές συσπάσεις; Γιατί ήσουν καλύτερα ένα διάστημα θυμάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Το καλό είναι ότι είναι μιά χαρά το μωράκι σου όπως και ο τράχηλος. 

Ωχ, μακάρι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί να νοσηλευτείς ? Καλά μέσα σε 40 λεπτά έκανες τόσες πολλές συσπάσεις; Γιατί ήσουν καλύτερα ένα διάστημα θυμάμαι.

Μακαρι,Νικολέτα μου!Ναι,δν ξέρω γτι αλλα εχω κάποιες μέρες τώρα που έχω αρκετές..Κ να φανταστείς πως δν κουράζομαι.με καταλαβαίνεις κι εσύ εφόσον περνάς τα ιδια..απλά,θέλει ο γιατρος να εμποδίσει να επηρεαστεί τράχηλος μιας κι είναι ακόμα νωρίς..Κ μετά θα κάνω συντηρηση με τα χάπια..Για να δούμε..ο Θεός βοηθός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Να'μαι κι εγώ!λοιποοον..θα ξεκινήσω από τα καλα..το μωράκι μου είναι 1203 γρ κ 38.5 εκ.έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω..ο τραχηλος δεν έχει επηρεαστεί καθόλου από τις συσπάσεις.

Ωστόσο,οι συσπάσεις ήταν πολλεεες...στον τοκογραφο εκανα 45αρες,50αρες,60αρες,70αρες..δόξα τω θεώ..παράπονο δεν έχω..?αύριο εχω πάλι ραντεβού για τοκογραφο κ αν συνεχίσουμε το ιδιο,θα μπω 3 μέρες κλινική για ενδοφλέβια..αυτα...?

Τα καλά νέα που έχεις είναι πάρα πολύ σημαντικά!!! 

Ελπίζω να ηρεμήσεις και να χαλαρώσουν και οι συσπάσεις και να μη χρειαστεί να μπεις καθόλου...

Πιες πολλααά νερά, μην το ξεχνάς!!!

Θα τα πούμε πάλι αύριο...με τη βοήθεια του Θεού θα πάνε όλα καλά για όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geosid81 είπε:

Τα καλά νέα που έχεις είναι πάρα πολύ σημαντικά!!! 

Ελπίζω να ηρεμήσεις και να χαλαρώσουν και οι συσπάσεις και να μη χρειαστεί να μπεις καθόλου...

Πιες πολλααά νερά, μην το ξεχνάς!!!

Θα τα πούμε πάλι αύριο...με τη βοήθεια του Θεού θα πάνε όλα καλά για όλες μας!!!

Αυτό εύχομαι κι εγώ κ ήδη ηρέμησα αρκετά!!πίνω πίνω..θα πιω έξτρα για αυριο?

Αυτό προσεύχομαι κι εγώ καθε βραδυ!να είναι δίπλα μας γτι είμαστε σε ευάλωτη κατάσταση κ να έχει καλά τα μωρά μας!φιλιά σε όλες κ θα τα πουμε αυριο!

@Nikoleta... πιες κι εσύ νερό μπας κ το παλέψουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marnik είπε:

Μακαρι,Νικολέτα μου!Ναι,δν ξέρω γτι αλλα εχω κάποιες μέρες τώρα που έχω αρκετές..Κ να φανταστείς πως δν κουράζομαι.με καταλαβαίνεις κι εσύ εφόσον περνάς τα ιδια..απλά,θέλει ο γιατρος να εμποδίσει να επηρεαστεί τράχηλος μιας κι είναι ακόμα νωρίς..Κ μετά θα κάνω συντηρηση με τα χάπια..Για να δούμε..ο Θεός βοηθός!

Κι εγώ τη μία μέρα έχω λίγες και λέω τέλεια και ξαφνικά άλλη μέρα πιο πολλές.

Ναι πρέπει να πίνω πιο πολύ νερό, έστω και με το ζόρι. 

Καληνύχτα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Να'μαι κι εγώ!λοιποοον..θα ξεκινήσω από τα καλα..το μωράκι μου είναι 1203 γρ κ 38.5 εκ.έχει γυρίσει με το κεφάλι κάτω..ο τραχηλος δεν έχει επηρεαστεί καθόλου από τις συσπάσεις.

Ωστόσο,οι συσπάσεις ήταν πολλεεες...στον τοκογραφο εκανα 45αρες,50αρες,60αρες,70αρες..δόξα τω θεώ..παράπονο δεν έχω..?αύριο εχω πάλι ραντεβού για τοκογραφο κ αν συνεχίσουμε το ιδιο,θα μπω 3 μέρες κλινική για ενδοφλέβια..αυτα...?

Μπράβο για το μπεμπέ που μεγαλώνει.. άντε με το καλό !!! Εύχομαι να το αποφύγεις! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσιααα!!!μάλλον η κατάσταση ειναι ο,τι να'ναι..σήμερα πήγα πάλι για τοκογραφο κ πέραν από 2 35αρες,δν έκανα άλλη..απίστευτο!ελπίζω να συνεχίσω έτσι κ το υπόλοιπο της μέρας!χτες πήγα να τρελαθώ με τόσες που έβλεπα..το θετικό επίσης είναι ότι γλιτώσαμε προς το παρόν την κλινική!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ελπίζω να ηρεμήσετε μ αυτές τις συσπάσεις και όλα να πάνε καλά... Δεν παίρνω ποτέ θέση όταν μίλατε γι αυτές γιατί δεν έχω ιδέα Ούτε από χάπια Ούτε τι είναι π τοκογραφος Ούτε κ τι είναι οι συσπάσεις..  ?.. εύχομαι να κυλήσει όμορφα το επόμενο διάστημα για όλες μας μέχρι την γέννα, να έχουμε θετική σκέψη και υπομονή καλή  ψυχολογία όσο γίνεται!!! Γιατί ειδικά για εμάς τις πρωταρες τα δύσκολα θα έρθουν μετά τη γέννα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Καλησπέρα,κοριτσιααα!!!μάλλον η κατάσταση ειναι ο,τι να'ναι..σήμερα πήγα πάλι για τοκογραφο κ πέραν από 2 35αρες,δν έκανα άλλη..απίστευτο!ελπίζω να συνεχίσω έτσι κ το υπόλοιπο της μέρας!χτες πήγα να τρελαθώ με τόσες που έβλεπα..το θετικό επίσης είναι ότι γλιτώσαμε προς το παρόν την κλινική!???

Μπράβο!!! Κάτσε ξεκουράσου στο σπιτάκι σου βάλε Κ το κλιματιστικό δες Κ καμία σειρά Κ άσε το μπεμπακι να κολυμπάει ανέμελο! Άλλο παιδάκι δεν έχεις έτσι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Κορίτσια μου ελπίζω να ηρεμήσετε μ αυτές τις συσπάσεις και όλα να πάνε καλά... Δεν παίρνω ποτέ θέση όταν μίλατε γι αυτές γιατί δεν έχω ιδέα Ούτε από χάπια Ούτε τι είναι π τοκογραφος Ούτε κ τι είναι οι συσπάσεις..  ?.. εύχομαι να κυλήσει όμορφα το επόμενο διάστημα για όλες μας μέχρι την γέννα, να έχουμε θετική σκέψη και υπομονή Βαϊκάλη ψυχολογία όσο γίνεται!!! Γιατί ειδικά για εμάς τις πρωταρες τα δύσκολα θα έρθουν μετά τη γέννα!!! 

Έτσι είναι!!μακάρι να μην έχεις καθόλου τέτοιο θέμα!!Όλα καλα θα πανε!υπομονή κ τελειώνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nancy an. είπε:

Μπράβο!!! Κάτσε ξεκουράσου στο σπιτάκι σου βάλε Κ το κλιματιστικό δες Κ καμία σειρά Κ άσε το μπεμπακι να κολυμπάει ανέμελο! Άλλο παιδάκι δεν έχεις έτσι;;

Αυτο κανω κ χαλαρωνω χωρις σκεψεις..Όχι,δν εχω αλλο παιδάκι!περιμένω την μπεμπα μου με αγωνία!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marnik μουυυυ χάρηκα πολυ για σήμερα!!! Μπράβο έτσι θετική διάθεση , δροσιά και ξαπλες! Ξουυυυτ άγχος είπαμε! ? η δικιά μου μπεμπα σήμερα έκανε την πρώτη δυνατή εμφάνιση ένιωσα κατι μέσα μου να κολυμπάει! ? περπάτησα πολυ κ όταν ξάπλωσα , τρελάθηκα ?. 19 βδομαδων ειμαι περίμενα πως κ πως για να το πω σίγουρα σίγουρα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

@Marnik μουυυυ χάρηκα πολυ για σήμερα!!! Μπράβο έτσι θετική διάθεση , δροσιά και ξαπλες! Ξουυυυτ άγχος είπαμε! ? η δικιά μου μπεμπα σήμερα έκανε την πρώτη δυνατή εμφάνιση ένιωσα κατι μέσα μου να κολυμπάει! ? περπάτησα πολυ κ όταν ξάπλωσα , τρελάθηκα ?. 19 βδομαδων ειμαι περίμενα πως κ πως για να το πω σίγουρα σίγουρα  

Ευχαριστώ πολυυυυ!!!Μου έφυγε ένα άγχος προς το παρόν γτι είχα φοβηθεί στην ιδέα της νοσηλείας!!

Μπράβο,κορίτσι μου όμορφο!!!!Πολύ χαίρομαι γτι ειναι απιστευτο συναίσθημα!Τώρα που έκανε την αρχή,θα την ακούς συχνά!!!να ξεκουραζεσαι για να βρίσκει το χώρο να κάνει παιχνίδια!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Καλησπέρα,κοριτσιααα!!!μάλλον η κατάσταση ειναι ο,τι να'ναι..σήμερα πήγα πάλι για τοκογραφο κ πέραν από 2 35αρες,δν έκανα άλλη..απίστευτο!ελπίζω να συνεχίσω έτσι κ το υπόλοιπο της μέρας!χτες πήγα να τρελαθώ με τόσες που έβλεπα..το θετικό επίσης είναι ότι γλιτώσαμε προς το παρόν την κλινική!???

Τέλεια νέα!!! Χαλάρωσε και πίνε νεράκι!! Κάθε μέρα είναι κέρδος....ούτε οι φαντάροι δε μετράνε έτσι τις μέρες!

Κι εγώ να σου πω ενώ το πρωί και τη νύχτα καταλάβαινα αρκετές..κατά τις 9.00 έτσι ξαφνικά ηρέμησα!! Γίνονται και θαϋματα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Κορίτσια μου ελπίζω να ηρεμήσετε μ αυτές τις συσπάσεις και όλα να πάνε καλά... Δεν παίρνω ποτέ θέση όταν μίλατε γι αυτές γιατί δεν έχω ιδέα Ούτε από χάπια Ούτε τι είναι π τοκογραφος Ούτε κ τι είναι οι συσπάσεις..  ?.. εύχομαι να κυλήσει όμορφα το επόμενο διάστημα για όλες μας μέχρι την γέννα, να έχουμε θετική σκέψη και υπομονή Βαϊκάλη ψυχολογία όσο γίνεται!!! Γιατί ειδικά για εμάς τις πρωταρες τα δύσκολα θα έρθουν μετά τη γέννα!!! 

Και σου εύχομαι να μάθεις τι είναι συσπάσεις τη μέρα που θα γεννάς μόνο!!! Υπομονή σε όλες μας να περάσει ο καιρός και να είμαστε σπιτάκι μας μέχρι να έρθει εκείνη η μαγική μέρα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geosid81 είπε:

Τέλεια νέα!!! Χαλάρωσε και πίνε νεράκι!! Κάθε μέρα είναι κέρδος....ούτε οι φαντάροι δε μετράνε έτσι τις μέρες!

Κι εγώ να σου πω ενώ το πρωί και τη νύχτα καταλάβαινα αρκετές..κατά τις 9.00 έτσι ξαφνικά ηρέμησα!! Γίνονται και θαϋματα!!!

 

Ευχαριστω πολυ,φιλη μου!!!Ναι ναι,αυτό σκέφτομαι κι εγώ!Κάθε μέρα είναι κέρδος!!!!χαρηκα σμρ γτι τη γλίτωσα στο παραπέντε ..πινω νεράκι,όπως μου είπες,κ μπορεί να βοήθησε κι αυτό!

Χαίρομαι πολύ κ για σένα!εύχομαι να συνεχίσεις έτσι όλη μέρα!ξεκουράσου Όσο μπορείς!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,

Είπα και εγώ να έρθω στην παρέα σας είμαι τώρα 27 εβδομάδων στο πρώτο μ παιδάκι και έχω πολλές απορίες και γενικά αγχώνομαι με το παραμικρό. 

Βέβαια μέχρι στιγμής όλα πανε μια χαρά χωρίς ιδιαίτερες ενοχλήσεις μέχρι στιγμής.Μονο με την ζέστη τις τελευταίες μέρες γτ ζω στην Κρήτη και η θερμοκρασία φτάνει κάτι τριανταρια ακόμα και μέσα στο σπίτι.

Εσείς τι κάνετε για να αντιμετωπίσετε την ζεστη?

Επίσης σήμερα το πρωί πήγα για δευτερη φορα να κανω την καμπύλη σακχάρου αλλά μολις ήπια την γλυκόζη την ξαναεβγαλα με συνοπτικές διαδικασίες. Έχετε ν μου προτείνετε κάποιο τρόπο για να μπορέσω να κάνω αυτή την αναθεματισμένο εξεταση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ranito είπε:

@Marnik μουυυυ χάρηκα πολυ για σήμερα!!! Μπράβο έτσι θετική διάθεση , δροσιά και ξαπλες! Ξουυυυτ άγχος είπαμε! ? η δικιά μου μπεμπα σήμερα έκανε την πρώτη δυνατή εμφάνιση ένιωσα κατι μέσα μου να κολυμπάει! ? περπάτησα πολυ κ όταν ξάπλωσα , τρελάθηκα ?. 19 βδομαδων ειμαι περίμενα πως κ πως για να το πω σίγουρα σίγουρα  

Α καλά θα δεις το επόμενο διάστημα τι κλωτσια έχεις να φας... Εμένα σήμερα έκανε κωλοτούμπες μάλλον... μου ταραζε όλα τα όργανα!!! Έλα Παναγία μου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Ευχαριστω πολυ,φιλη μου!!!Ναι ναι,αυτό σκέφτομαι κι εγώ!Κάθε μέρα είναι κέρδος!!!!χαρηκα σμρ γτι τη γλίτωσα στο παραπέντε ..πινω νεράκι,όπως μου είπες,κ μπορεί να βοήθησε κι αυτό!

Χαίρομαι πολύ κ για σένα!εύχομαι να συνεχίσεις έτσι όλη μέρα!ξεκουράσου Όσο μπορείς!!!!?

Άντε σιγά σιγά να προχωράμε!!! 

Το νερό λένε ότι βοηθάει πολύ.

Και η δυσκιλιότητα δεν κάνει καλό.Επίσης και η αναιμία κάνει συσπάσεις. Από αιματοκρίτη πως πας;

Έχω κι ένα μικρό ζουζούνι εγώ στο σπίτι που έρχεται και σκαρφαλώνει πάνω μου!! Χαμός!! Που ηρεμία...?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Rachel.a είπε:

Γεια σας,

Είπα και εγώ να έρθω στην παρέα σας είμαι τώρα 27 εβδομάδων στο πρώτο μ παιδάκι και έχω πολλές απορίες και γενικά αγχώνομαι με το παραμικρό. 

Βέβαια μέχρι στιγμής όλα πανε μια χαρά χωρίς ιδιαίτερες ενοχλήσεις μέχρι στιγμής.Μονο με την ζέστη τις τελευταίες μέρες γτ ζω στην Κρήτη και η θερμοκρασία φτάνει κάτι τριανταρια ακόμα και μέσα στο σπίτι.

Εσείς τι κάνετε για να αντιμετωπίσετε την ζεστη?

Επίσης σήμερα το πρωί πήγα για δευτερη φορα να κανω την καμπύλη σακχάρου αλλά μολις ήπια την γλυκόζη την ξαναεβγαλα με συνοπτικές διαδικασίες. Έχετε ν μου προτείνετε κάποιο τρόπο για να μπορέσω να κάνω αυτή την αναθεματισμένο εξεταση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ?

Γεια σου και καλώς ήρθες στην παρέα μας .. με το καλό το μωρό σου !. Λοιπόν για πες μου πώς την λαμβάνεις την γλυκόζη; στη δώσανε στο διαγνωστικο; είναι αυτή με τη γεύση πορτοκαλι; εγώ έκανα 2 φορές καμπύλη μια στον τρίτο μήνα και μια τώρα Κ τις 2 ήμουν κομπλέ! Η συνταγή άλλη! Πήρα την γλυκόζη χύμα απ το φαρμακείο πήρα κι ένα λεμονακι μαζί μου Κ όταν πήγα στο διαγνωστικό ζήτησα να μου το βάλουν σε παγωμένο νερό Κ να σταξουν Κ το λεμόνι μου μέσα! Η συνταγή είναι από φαρμακοποιό Κ δεν επηρεάζει τ αποτέλεσμα. Βέβαια μην φανταστείς ότι θα σου στυψει όλο το λεμόνι μέσα Αλλά μερικές σταγόνες θα σπάσουν λίγο την αφόρητη αυτή γλύκα. Παγωμένο νερό Κ λεμόνι λοιπόν Κ μην το σκέφτεσαι ότι θα κάνεις εμετό γιατί θα ξανακανεις... πάρτο χαλαρά.. πες τρώω έναν μπακλαβά βρε αδερφε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Άντε σιγά σιγά να προχωράμε!!! 

Το νερό λένε ότι βοηθάει πολύ.

Και η δυσκιλιότητα δεν κάνει καλό.Επίσης και η αναιμία κάνει συσπάσεις. Από αιματοκρίτη πως πας;

Έχω κι ένα μικρό ζουζούνι εγώ στο σπίτι που έρχεται και σκαρφαλώνει πάνω μου!! Χαμός!! Που ηρεμία...?

 

Πόσο είναι το μικρό σου ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Άντε σιγά σιγά να προχωράμε!!! 

Το νερό λένε ότι βοηθάει πολύ.

Και η δυσκιλιότητα δεν κάνει καλό.Επίσης και η αναιμία κάνει συσπάσεις. Από αιματοκρίτη πως πας;

Έχω κι ένα μικρό ζουζούνι εγώ στο σπίτι που έρχεται και σκαρφαλώνει πάνω μου!! Χαμός!! Που ηρεμία...?

 

Χαχα..ψυχή μου!θέλει τη μανούλα του κ αυτό!

Δυσκοιλιοτητα εχω φουλ.πάω τουαλετα μόνο με duphalac. Από αιματοκρίτη ειμαι οκ..σμρ συγκεκριμένα πήρα τις εξετάσεις κ είχα 39.άρα,μάλλον επηρεάζει κ το έντερο αρκετά..άλλωστε πολλές φορές το αισθάνομαι ότι είναι αντιδραστικές!

Εσύ από αιματοκρίτη πως πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Rachel.a είπε:

Γεια σας,

Είπα και εγώ να έρθω στην παρέα σας είμαι τώρα 27 εβδομάδων στο πρώτο μ παιδάκι και έχω πολλές απορίες και γενικά αγχώνομαι με το παραμικρό. 

Βέβαια μέχρι στιγμής όλα πανε μια χαρά χωρίς ιδιαίτερες ενοχλήσεις μέχρι στιγμής.Μονο με την ζέστη τις τελευταίες μέρες γτ ζω στην Κρήτη και η θερμοκρασία φτάνει κάτι τριανταρια ακόμα και μέσα στο σπίτι.

Εσείς τι κάνετε για να αντιμετωπίσετε την ζεστη?

Επίσης σήμερα το πρωί πήγα για δευτερη φορα να κανω την καμπύλη σακχάρου αλλά μολις ήπια την γλυκόζη την ξαναεβγαλα με συνοπτικές διαδικασίες. Έχετε ν μου προτείνετε κάποιο τρόπο για να μπορέσω να κάνω αυτή την αναθεματισμένο εξεταση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ?

Γεια σου κ απο μενα!Καλώς ήρθες στην ομάδα μας!με το καλο το μωρακι σου!Εγώ θα σου πω μόνο για τη ζέστη πως βάζω ανεμιστήρα η air condition κ φοράω πολύ άνετα ρούχα..α,κ βέβαια πολύ νεράκι...Τώρα για τη γλυκόζη,δν εχω συμβουλή..Την έκανα με τον κλασικό τρόπο κ αηδιασα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Rachel.a είπε:

Γεια σας,

Είπα και εγώ να έρθω στην παρέα σας είμαι τώρα 27 εβδομάδων στο πρώτο μ παιδάκι και έχω πολλές απορίες και γενικά αγχώνομαι με το παραμικρό. 

Βέβαια μέχρι στιγμής όλα πανε μια χαρά χωρίς ιδιαίτερες ενοχλήσεις μέχρι στιγμής.Μονο με την ζέστη τις τελευταίες μέρες γτ ζω στην Κρήτη και η θερμοκρασία φτάνει κάτι τριανταρια ακόμα και μέσα στο σπίτι.

Εσείς τι κάνετε για να αντιμετωπίσετε την ζεστη?

Επίσης σήμερα το πρωί πήγα για δευτερη φορα να κανω την καμπύλη σακχάρου αλλά μολις ήπια την γλυκόζη την ξαναεβγαλα με συνοπτικές διαδικασίες. Έχετε ν μου προτείνετε κάποιο τρόπο για να μπορέσω να κάνω αυτή την αναθεματισμένο εξεταση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων ?

Καλημέρα και καλώς ήρθες. Εγώ έκανα προχτές καμπύλη ζαχάρου και δεν είχα θέμα. Μου έδωσαν αυτή με τη γεύση λεμόνι. Σε μια άλλη κοπέλα έδωσαν με γεύση πορτοκάλι και την πείραξε. Πάνω στην εξέταση έγραφε ότι αν θέλω μπορώ να πιω lucozade αντί για το σιρόπι γλυκόζης. Δες το κι αυτό μήπως δεν σε πειραξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας

Μόλις γύρισα σπίτι από το νοσοκομείο όπου επιτέλους  έκανα την καμπύλη σακχάρου.Τριτη και φαρμακερή λέμε εγώ Τρίτη και τυχερή. Εγώ επειδή την έκανα στο νοσοκομείο δεν είχα την επιλογή να διαλέξω αν θέλω με γεύση λεμόνι ή πορτοκάλι εμένα απλά μ δώσανε το κλασικό π είναι σαν σε ένα ποτήρι νερό ν έχουν βάλει ένα κιλό ζάχαρη. Δεν πειράζει όμως γτ τελικά τα κατάφερα με λίγη επιμονή και πόλη υπομονή τα κατάφερα. 

Από το πρωί νιώθω την μπέμπα συνέχεια να κλωτσάει. Δεν ξερω αν φταίει η γλυκόζη ή απλά κλωτσάει πάντως είναι ένα τόσο υπέροχο συναίσθημα. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...