Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

@Nikoleta... μου να φανταστείς τώρα θα με δει απο το Απρίλιο . Γιατί για αυχενική είχα πάει σε εμβρυολογο! Δλδ εχει να με δει αυτός απο την 9 βδομάδα που είχαμε πάει! Τρελάθηκα γιατί έχω αποριες και γενικά είχα και μια αποτυχία τον γενναρη και μου εχει κολλήσει! ? . Ναι πρώτη φορά , όταν είδε το μάτι μου να γυρνάει άλλαξε συμπεριφορά τελείως αλλα ήταν αργά, με ένοιαζε να μου πει όλα καλα με το νινί κ δεν μίλησα παραπάνω! Αλλα δλδ τώρα θα πονέσω ή θα νιώσω ότι περίεργο σε ποιον θα το πω ? Να πει ότι τον ζαλίζω με τις αποριες μου ? Γιατί πλαγίως αυτο άφησε να εννοηθεί! 

Έχεις δίκιο. Πόσο μάλλον που είχες μία ατυχία πριν. Αν είναι καλός γιατρός και δεν μπορείς να βρεις εύκολα άλλον μην αλλάξεις, μπορεί να είχε άσχημη μέρα (αν και δεν δικαιολογείται, αλλά τέλος πάντων). Δες πως θα σου φερθεί την επόμενη φορά. Να τον ρωτάς ό,τι θες. Κι εγώ που ντρεπόμουν να τον πάρω τηλέφωνο, μου λέει ο άντρας μου ότι είναι η δουλειά του και έχει δίκιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marnik μου γεια σου κορίτσι μου! Κι εγω έτσι πίστευα ότι , ότι θέμα έχω ή απορία θα πρέπει να απευθύνομαι στο γιατρό μου και όχι να μπαίνω στο Ίντερνετ να διαβάζω! Άσε που έτσι με τόσο μεγάλες αποστάσεις που με εξετάζει τι περίμενε ? Να μην ρωτάω κιόλας . Εχεις δίκιο θα πρέπει να του δείξω ότι γι αυτο θα πληρωθεί και πληρώνετε και Τελοσπαντων ειναι οι δουλειά του αν δεν με αντεχει να μην αναλαμβάνει πρωτοδίκες , γιατί 9 μήνες ειναι μαζί μου! Αυτη την άποψη εχει κ ο άντρας μου.  Άσε που έμαθα κ απο άλλες κοπέλες , της εχει μιλήσει απότομα κ αυτές καποιο διάστημα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Έχεις δίκιο. Πόσο μάλλον που είχες μία ατυχία πριν. Αν είναι καλός γιατρός και δεν μπορείς να βρεις εύκολα άλλον μην αλλάξεις, μπορεί να είχε άσχημη μέρα (αν και δεν δικαιολογείται, αλλά τέλος πάντων). Δες πως θα σου φερθεί την επόμενη φορά. Να τον ρωτάς ό,τι θες. Κι εγώ που ντρεπόμουν να τον πάρω τηλέφωνο, μου λέει ο άντρας μου ότι είναι η δουλειά του και έχει δίκιο.

Ακριβώς έχουν δίκιο οι άντρες μας , ο ίδιος με είχε πει ο γιατρός μην διαβάζεις Ίντερνετ . Εεε και τελικά ποιον θα ρωτάω ? Άσε προχθές είχα περίεργα πονάκια και έλεγα όχι δεν πρόκειται να τον παρω (όπως και εκανα). Έχω μάθει κ σε άλλες κοπέλες εχει μιλήσει έτσι απότομα (όποτε μάλλον ειναι του χαρακτήρα του , δεν θελει πολλά , πολλά). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Ακριβώς έχουν δίκιο οι άντρες μας , ο ίδιος με είχε πει ο γιατρός μην διαβάζεις Ίντερνετ . Εεε και τελικά ποιον θα ρωτάω ? Άσε προχθές είχα περίεργα πονάκια και έλεγα όχι δεν πρόκειται να τον παρω (όπως και εκανα). Έχω μάθει κ σε άλλες κοπέλες εχει μιλήσει έτσι απότομα (όποτε μάλλον ειναι του χαρακτήρα του , δεν θελει πολλά , πολλά). 

Ναι έχουν δίκιο. Γιατί μου λέει του δίνω σε κάθε επίσκεψη 50€ και θα πάρει και 1.500€ στην γέννα (ξεχωριστά από το νοσοκομείο) και δε θα ρωτήσεις; Και από τότε δε διστάζω τόσο. Αλλά και να μην έπαιρνε καθόλου λεφτά και πάλι υποχρέωσή του του είναι. Να τον παίρνεις όποτε θες.

Δυστυχώς πολλοί γιατροί είναι έτσι νευρικοί. Για τα πονάκια, αν δεν πονάς πάρα πολύ μην αγχώνεσαι. Γιατί κι εγώ πονάω. Είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα και μετακινούνται τα όργανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!! Κοιτά όχι πλέον ειμαι πιο κουλ με τα πονάκια , ειπα μόνο σε κατι εξτριμ θε ενοχλήσω! Απλα ξέρεις ειναι αυτη η αίσθηση που δεν νιώθεις τίποτα και λες Αχ πανε όλα καλα άραγε ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ranito είπε:

@Marnik μου γεια σου κορίτσι μου! Κι εγω έτσι πίστευα ότι , ότι θέμα έχω ή απορία θα πρέπει να απευθύνομαι στο γιατρό μου και όχι να μπαίνω στο Ίντερνετ να διαβάζω! Άσε που έτσι με τόσο μεγάλες αποστάσεις που με εξετάζει τι περίμενε ? Να μην ρωτάω κιόλας . Εχεις δίκιο θα πρέπει να του δείξω ότι γι αυτο θα πληρωθεί και πληρώνετε και Τελοσπαντων ειναι οι δουλειά του αν δεν με αντεχει να μην αναλαμβάνει πρωτοδίκες , γιατί 9 μήνες ειναι μαζί μου! Αυτη την άποψη εχει κ ο άντρας μου.  Άσε που έμαθα κ απο άλλες κοπέλες , της εχει μιλήσει απότομα κ αυτές καποιο διάστημα . 

Είναι όπως τα λες..να μην αγχωνεσαι κ να τον Ρωτάς τα πάντα κ αν στην τελική στραβώσει να του την πεις η Εσύ η ο άντρας σου..γτι από Ο,τι φαίνεται,το έχει σύστημα να μιλάει ετσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ranito είπε:

Σκέφτομαι μην τον ρωτήσω τίποτα την Τρίτη και με αρχίσει παλι, γιατί θα μας γράψουν οι εφημερίδες. Και να φανταστείς εδω Ρέθυμνο δύσκολα με γιατρούς να βρεις να πας κάπου! Τεσπα . Μακάρι να ήταν μια στραβή μερα!

Ναι βλέπεις και κάνεις.. Ελπίζω να ήταν μια μέρα. Το θέμα είναι μην τον πιάσει κ την ώρα του τοκετού. Γιατί εγώ εκνευρίζομαι αν πει κάτι. ?Και δίκιο θα χεις μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ranito είπε:

Γεια σας κορίτσια μουυυ! Σας παρακολουθώ αλλα λιγο η ζαλάδες , λιγο ο ύπνος , έμεινα στο να διαβάζω μόνο!! Τιιιι κάνετε ? Περιμένω πως κ πως παλι το ραντεβού μου εγω στην Τρίτη . Τώρα ειμαι 16&2 . @Starrr θα σε ξανά δει τόσο κοντά ? Γενικά ο δικός μου γιατρός δεεεεν, ραντεβού μια φορά τον μήνα . Φαντάσου έχω την Τρίτη και μετά με ειπε θα παω για β επιπέδου και αυτός θα με ξανά δει αρχές Αυγούστου! Έχω ξενερώσει μαζί του λιγο γιατί τις προάλλες μου μίλησε και κάπως , γιατί πήγα απο εκεί με διάρροια και εμετό και τον λεω ανησυχώ ειναι καλα , όλα καλα ? Και μου έβαλε της φωνές και πως αν φοβάμαι γτ γίνομαι μάνα κ αλλα τέτοια κουλά . Συγνώμη ρε κορίτσια σαν πρωταρα δεν ειναι λογικό να έχω αποριες και να φοβάμαι τα πάντα ? Γι αυτο δεν ειναι ο γιατρός μου? Γυρισα σπίτι με νευρα εκείνη την μερα! Δεν ξέρω απο θέμα γιατρου τι θα κανω , φοβάμαι να του πω κατι. Ο άντρας μου με ειπε την Τρίτη να του τα χώσω άσχημα! 

Κοίταξε δυστυχώς υπάρχουν γιατροί και γιατροί...Για εμένα ο γιατρός δεν πρέπει μόνο να κάνει καλά την δουλειά του στο ιατρικό κομμάτι Αλλά και στο ψυχολογικό. Η ψυχολογία της γυναίκας στην εγκυμοσύνη είναι το Α και ω . Κι εγώ είχα θέματα στην αρχή με τον πρώτο γιατρό γιατί ήταν στον κόσμο του Κ δεν τον έβρισκα ( μεγαλογιατρος στο μητέρα) και τελικά άλλαξα και πήγα στο ελενα σε νεαρό γιατρό ειδικευομενο.  Αρχικά φοβόμουν λόγω του ότι είναι ειδικευομενος όμως στην πορεία με διέψευσε.  Είναι πάντα απικο όταν τον θέλω, με το που θα του στείλω μήνυμα στο viber μου έχει απαντήσει αμέσως μόλις το δει Κ θα με πάρει Κ τηλέφωνο. Βγαίνουν οι εξετάσεις στο ελενα Κ μου λέει μην τρέχεις εδώ θα στις στείλω εγώ Κ με παίρνει κατευθείαν τηλέφωνο.. εννοείται σε ότι βλακεία απορία είχα πάντα μου απαντάει. Μια φορά γύρω στην 18η εβδομάδα έκοψα το δάχτυλο μου μαχαίρι κάπως βαθιά μέχρι Κ γι αυτό τον πήρα τηλ για το τι να κάνω και μου είπε μην πας σε άλλο νοσοκομείο για ραμματα έλα από εδώ να στο φτιάξω. Επίσης μου έχει πει οπότε θέλεις να βλέπεις το μωρό να έρχεσαι να το βλέπουμε στον υπέρηχο, πέρα απ τις φορές που πρέπει να πάω για να με δει Κ εννοείται ότι ποτέ δεν πήρε φράγκο Κ δεν ζήτησε τίποτα.  Πλέον έχουμε γίνει σαν φίλοι, κάνουμε πλάκα Κ δεν θα χρειαστώ Ούτε καν μαία μαζί μου αφού νιώθω πολύ άνετα.  Και με άλλες γνωστές που έχω μιλήσει μου έχουν πει ότι με ειδικευόμενους έχουν κάνει εξαιρετικές γέννες ίσως γιατί είναι νέοι ακόμα, έχουν πολλή όρεξη για δουλειά και κυνηγάνε την καριέρα Κ ένα καλό όνομα.  Απ τους μεγαλογιατρούς θα πω ότι σ ένα 70% έχω ακούσει άσχημα λόγια για τις συμπεριφορές τους Αλλά Κ πάρα πολλές περιπτώσεις που κάτι πήγε στραβά.  Συν να πω ότι όταν σ αναλαμβάνει ειδικευομενος είναι πάντα μέσα στον τοκετό ο επιβλεπων μεγαλογιατρος.  Για να οολοκληρωσω πιστεύω πως όπως σου είπε Κ Ο άντρας σου πρέπει να του την πεις με το γάντι όμως γιατί εγώ θα φοβόμουν να έχω άσχημη σχέση με τον γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Nancy an. , οοο δικός σου γιατρός φαίνεται πολυ καλός! Μπραβοοοο , μα έτσι ειναι οι σωστοί γιατροί . Δεν ειμαι και απο το Ρέθυμνο και τον έχω τον γιατρό 2 χρόνια όσο ζω Κρήτη & μου λειπει να πω την αλήθεια ο γιατρος μου! Αν εγω τον έπαιρνα τηλ να ρωτήσω τι κανω με τις αιμορροΐδες , πιστεύω θα με έβριζε , (άσχετο έβγαλα , δεν τον πήρα! Μην τον ζαλιζουμε) . Αλλα με τέτοια συμπεριφορά που είχε ειπα Θεέ μου αυτός θα με ξεγενναει ? Την ώρα που θα φοβάμαι πιο πολυ απο ποτε? Τι θα με κανει ? Θα με βρίζει ? Η στην ιδέα του 1500€ θα ειναι Άγγελος ? Έτσι σκέφτομαι πολυ σοβαρά πλέον , ενώ ήμουν «αρνητική», να παω σε δημόσιο νοσοκομείο για την γεννα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Χάθηκα λίγο Αυτές τις μέρες κι εγώ αλλά σας διαβάζω.. ελπίζω όλες να είστε καλά Κ τα μωράκια σας επίσης ! Στα δικά μου τα νέα τώρα, πριν από μερικές μέρες έκανα τις καθιερωμένες αιματολογικές Κ μου βρήκε ανεβασμένη την crp (που δείχνει ότι υπάρχει μια φλεγμονή) κι έτσι αναγκάστηκα να πάρω πάλι αντιβίωση!!!! Τώρα αύριο περιμένω να πάω να κάνω επαναληπτική εξέταση να δω αν έπεσε! Κατά τ Αλλά καλά εχει περάσει η μπέμπα αυτές τις μέρες.  Πήγαμε σ έναν γάμο Κ τον ρίξαμε Κ τον χορό μας Κ είχε πλάκα γιατί όλοι μου λέγανε χαρά στο κουράγιο σου που χορεύεις κιόλας ☺☺. Πραγματικά απολαμβάνω την πρώτη εγκυμοσύνη Κ προσπαθώ ν αφήσω τα άγχη πίσω... χθες κάναμε και το πρώτο μας μπάνιο στη θάλασσα που βέβαια δεν βούτηξα κανονικά γιατί ψιλοφοβηθηκα μην είναι κρύο το νερο... Αλλά πλατσουρισαμε.. σε μερικές μέρες είναι να κάνω την 2η καμπύλη σακχάρου να δούμε τι θα δούμε γιατί με τόσες αηδίες που έχω φάει πολύ την φοβάμαι.  Ευτυχώς στα κιλά δεν έχω ξεφύγει τρελά μέχρι την 25η εβδομάδα.  Εσείς πως πάτε από κιλά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ranito είπε:

Καλημέρα @Nancy an. , οοο δικός σου γιατρός φαίνεται πολυ καλός! Μπραβοοοο , μα έτσι ειναι οι σωστοί γιατροί . Δεν ειμαι και απο το Ρέθυμνο και τον έχω τον γιατρό 2 χρόνια όσο ζω Κρήτη & μου λειπει να πω την αλήθεια ο γιατρος μου! Αν εγω τον έπαιρνα τηλ να ρωτήσω τι κανω με τις αιμορροΐδες , πιστεύω θα με έβριζε , (άσχετο έβγαλα , δεν τον πήρα! Μην τον ζαλιζουμε) . Αλλα με τέτοια συμπεριφορά που είχε ειπα Θεέ μου αυτός θα με ξεγενναει ? Την ώρα που θα φοβάμαι πιο πολυ απο ποτε? Τι θα με κανει ? Θα με βρίζει ? Η στην ιδέα του 1500€ θα ειναι Άγγελος ? Έτσι σκέφτομαι πολυ σοβαρά πλέον , ενώ ήμουν «αρνητική», να παω σε δημόσιο νοσοκομείο για την γεννα!

Φίλη μου αν του έδινα και 1500 ευρώ θα τον είχε πάρει Κ θα τον είχε σηκωσει.  Εμένα με 0€ έως τώρα Κ είναι άγγελος.  Ενώ κι εγώ αρχικά δεν το συζητούσα να πάω σε δημόσιο νοσοκομείο  τώρα μ αυτά που βλέπω από διάφορες κοπέλες στα ιδιωτικά Κ απ αυτά που είδα Κ απ την εμπειρία μου δεν το συζητάω να πάω σε ιδιωτικό. Θα δίναμε περί τα 3 με 4 χιλιάρικα Κ αυτό που νιώθω τώρα δλδ την χαλαρότητα δεν θα την ένιωθα.  Καλύτερα να τα διαθέσω αυτά τα λεφτά στο παιδάκι μου ! Κι επόμενο να κάνω πάλι σε δημόσιο θα πάω! Για μένα δεν χάνεις κάτι να πας σ ένα δημόσιο να σε δει ένας γιατρός. Ίσως να σε κάνει να νιώσεις πολύ πιο καλά απ τον ιδιωτικό σου Κ αυτά τα λεφτά να σας μείνουν παιδιά για το μπεμπε σας ! Να ήταν καλός Κ ευγενικός ο γιατρός να σου πω οκ να τα δώσεις χαλαλι, αλλά να Ναι τέτοιος και να του σκάσεις τέτοιο παραδάκι Ε όχι! Ούτε ευρώ δεν θα του έδινα... Και είσαι και πρώτο παιδάκι! Έπρεπε να δείχνουν κατανόηση σ αυτά τα άγχη Κ Όχι να μιλάνε με τέτοιο τρόπο!.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Γεια σας κορίτσια!!!! Χάθηκα λίγο Αυτές τις μέρες κι εγώ αλλά σας διαβάζω.. ελπίζω όλες να είστε καλά Κ τα μωράκια σας επίσης ! Στα δικά μου τα νέα τώρα, πριν από μερικές μέρες έκανα τις καθιερωμένες αιματολογικές Κ μου βρήκε ανεβασμένη την crp (που δείχνει ότι υπάρχει μια φλεγμονή) κι έτσι αναγκάστηκα να πάρω πάλι αντιβίωση!!!! Τώρα αύριο περιμένω να πάω να κάνω επαναληπτική εξέταση να δω αν έπεσε! Κατά τ Αλλά καλά εχει περάσει η μπέμπα αυτές τις μέρες.  Πήγαμε σ έναν γάμο Κ τον ρίξαμε Κ τον χορό μας Κ είχε πλάκα γιατί όλοι μου λέγανε χαρά στο κουράγιο σου που χορεύεις κιόλας ☺☺. Πραγματικά απολαμβάνω την πρώτη εγκυμοσύνη Κ προσπαθώ ν αφήσω τα άγχη πίσω... χθες κάναμε και το πρώτο μας μπάνιο στη θάλασσα που βέβαια δεν βούτηξα κανονικά γιατί ψιλοφοβηθηκα μην είναι κρύο το νερο... Αλλά πλατσουρισαμε.. σε μερικές μέρες είναι να κάνω την 2η καμπύλη σακχάρου να δούμε τι θα δούμε γιατί με τόσες αηδίες που έχω φάει πολύ την φοβάμαι.  Ευτυχώς στα κιλά δεν έχω ξεφύγει τρελά μέχρι την 25η εβδομάδα.  Εσείς πως πάτε από κιλά;;;

Μπράβο κοριτσι μου, έτσι να περνάς εννοείται , με κέφι και ανεμελιά περνάει ο καιρός και εμεις βέβαια καλύτερα (και τα μωράκια μας) . Ποια τα λεει τώρα αλλα τα λεω για να τα ακούσω :) ! Ελπίζω να μην υπάρχει καμία φλεγμονή και η καμπύλη σου να ειναι τελειααααα. Εγω ακομα νωρίς ειμαι , 16η , 200γραμμαρια έχω πάρει ?

Αστα να πανε και γω σκέφτομαι σοβαρά τα λεφτά στην κλινική 1500€ αυτός και η κλινική αλλα τόσα! Έχω ραντεβού στο νοσοκομείο στις 5/7 . Πιο νωρίς δεν ειχαν να με βάλουν . Ένα ραντεβού έχουν μόνο με είπαν και αυτο με έβαλαν! Ξανά μου λένε τον Οκτώβριο έλα για καρδιολόγο! Λιγο κ η δημόσια υγεία κάπως , πφ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο,ρε κορίτσια!Μια χαρά πάμε! κι εγώ 3.5 κιλά στην 26η εβδομάδα.@Nancy an. μην αγχωνεσαι για την αντιβίωση .σίγουρα ειναι κάποια που δεν επηρεάζει το έμβρυο.η φλεγμονή έχει εντοπιστεί κάπου συγκεκριμένα η απλά βγαίνει ως τιμή;εύχομαι πάντως να σου βγει σούπερ η επόμενη εξέταση,όπως κ η καμπύλη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marnik είπε:

Μπράβο,ρε κορίτσια!Μια χαρά πάμε! κι εγώ 3.5 κιλά στην 26η εβδομάδα.@Nancy an. μην αγχωνεσαι για την αντιβίωση .σίγουρα ειναι κάποια που δεν επηρεάζει το έμβρυο.η φλεγμονή έχει εντοπιστεί κάπου συγκεκριμένα η απλά βγαίνει ως τιμή;εύχομαι πάντως να σου βγει σούπερ η επόμενη εξέταση,όπως κ η καμπύλη!!!!

Εγώ έχω πάρει 6 ..25η εβδομάδα.. Τι να κάνω... τα τρώμε τα γλυκάκια μας γαμωτη!!!! Κ κανένα πιτογυρο που και που..  ☺ βέβαια επειδή έχω βάλει συγκεκριμένα κιλά όριο έχω αρχίσει Κ κόβω λίγο τη μασα ενοψει και της καμπυλης που λέω να πάω αύριο να την κάνω!!! Έχω κι ένα γάμο του χρόνου πως θα γίνω έτσι νυφη... πφφφφφ... Η φλεγμονή είναι σε τιμή! Πιθανόν μπορεί να είναι κ λογω της αλλεργιας που φταρνιζομαι 10.φορές το λεπτό.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nancy an. είπε:

Εγώ έχω πάρει 6 ..25η εβδομάδα.. Τι να κάνω... τα τρώμε τα γλυκάκια μας γαμωτη!!!! Κ κανένα πιτογυρο που και που..  ☺ βέβαια επειδή έχω βάλει συγκεκριμένα κιλά όριο έχω αρχίσει Κ κόβω λίγο τη μασα ενοψει και της καμπυλης που λέω να πάω αύριο να την κάνω!!! Έχω κι ένα γάμο του χρόνου πως θα γίνω έτσι νυφη... πφφφφφ... Η φλεγμονή είναι σε τιμή! Πιθανόν μπορεί να είναι κ λογω της αλλεργιας που φταρνιζομαι 10.φορές το λεπτό.  

Μη νομίζεις!κ γω τα τρώω..εκεινα τα παγωτά είναι βασανο!ελα,μεχρι τιυ χρονου θα τα χασεις!θα βαλεις στοχο!αν θηλασεις κιολας,θα φύγουν πιο εύκολα!Όσο για τη φλεγμονή,δν ξέρω κ πολλά για να σου πω..πάντως θεωρώ ότι δεν είναι ανησυχητικό εφόσον αντιμετωπίζεται με αντιβίωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Μη νομίζεις!κ γω τα τρώω..εκεινα τα παγωτά είναι βασανο!ελα,μεχρι τιυ χρονου θα τα χασεις!θα βαλεις στοχο!αν θηλασεις κιολας,θα φύγουν πιο εύκολα!Όσο για τη φλεγμονή,δν ξέρω κ πολλά για να σου πω..πάντως θεωρώ ότι δεν είναι ανησυχητικό εφόσον αντιμετωπίζεται με αντιβίωση..

Δε γίνεται ρε παιδιά να μη φας!!!! Ειδικά άμα δεν έχεις αναγουλες Κ είσαι κ αρκετές ώρες ξαπλα θες κάτι να τσιμπάς... Βέβαια έγινα κουμπάρα τις προάλλες Κ όταν είδα τις φωτογραφίες λέω Παναγία μουυυυυυ!!!!! Κοβω τη μασα τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Δε γίνεται ρε παιδιά να μη φας!!!! Ειδικά άμα δεν έχεις αναγουλες Κ είσαι κ αρκετές ώρες ξαπλα θες κάτι να τσιμπάς... Βέβαια έγινα κουμπάρα τις προάλλες Κ όταν είδα τις φωτογραφίες λέω Παναγία μουυυυυυ!!!!! Κοβω τη μασα τώρα 

Κοιτα..γενικα εγω λιγουρες δν εχω..αλλά ο σύζυγος είναι γλυκατζης κ ολο κατι φέρνει στο σπίτι..Έτσι επηρεαζομαι..αλλά ευτυχώς κοντρολαρισμενα ακόμα!Όσο για σένα,μην αγχωνεσαι..απλά προσπάθησε όταν τρως κάτι ανθυγιεινό να ελαττωνεις το επόμενο γεύμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας έχω φάει όλες. Εγώ είμαι 21+2 σήμερα και έχω βάλει 7,5 κιλά. Δεν καταλαβαίνω πως τα έβαλα, αφού τρώω ότι έτρωγα και πριν. Δεν έχω αναγούλες. Αλλά είμαι πολλές ώρες ξαπλωμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσα κιλά θα πάρουμε τις τελευταίες εβδομάδες απορώ.. μια γνωστή μου έπαιρνε 2 κιλά την εβδομάδα! Ο αριθμός τρομακτικός!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Πόσα κιλά θα πάρουμε τις τελευταίες εβδομάδες απορώ.. μια γνωστή μου έπαιρνε 2 κιλά την εβδομάδα! Ο αριθμός τρομακτικός!!!!!!

Έλα,ρεεε..τόσα πολλα;μη μας τρομάζεις..?

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Σας έχω φάει όλες. Εγώ είμαι 21+2 σήμερα και έχω βάλει 7,5 κιλά. Δεν καταλαβαίνω πως τα έβαλα, αφού τρώω ότι έτρωγα και πριν. Δεν έχω αναγούλες. Αλλά είμαι πολλές ώρες ξαπλωμένη.

Ίσως γτι δν κινείσαι πολύ..Είναι κ θεμα μεταβολισμού βέβαια..Μην αγχώνεσαι..κοίτα να τρως εσύ υγιεινά όσο μπορείς κ όταν με το καλό γεννήσεις θα τα χασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου από εμένα και τη μπέμπα μου..???Εδώ τα λέμε τώρα τελευταία πολύ έντονα ...με έχει ξεμυαλισει ????πήγαμε και παραλία εχθές αν και δε μπηκα στη θαλασσα ..ηταν παγος και φοβηθηκα. απο κιλα ειμαι στα +8.5 28η εβδ Δε μου φαίνονται καθόλου ευτυχώς .Με λίγη προσοχή όλα καλά θα πάνε ..θα τα χασουμε μην ανησυχείτε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κορίτσια μου από εμένα και τη μπέμπα μου..???Εδώ τα λέμε τώρα τελευταία πολύ έντονα ...με έχει ξεμυαλισει ????πήγαμε και παραλία εχθές αν και δε μπηκα στη θαλασσα ..ηταν παγος και φοβηθηκα. απο κιλα ειμαι στα +8.5 28η εβδ Δε μου φαίνονται καθόλου ευτυχώς .Με λίγη προσοχή όλα καλά θα πάνε ..θα τα χασουμε μην ανησυχείτε!! 

Ναι,μωρέ..να είναι καλά τα μωράκια μας!Αυτό προέχει..πάντως κ γω χθες δν μπήκα θάλασσα..Ήταν μπουζι κ φοβήθηκα για τις συσπάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Ίσως γτι δν κινείσαι πολύ..Είναι κ θεμα μεταβολισμού βέβαια..Μην αγχώνεσαι..κοίτα να τρως εσύ υγιεινά όσο μπορείς κ όταν με το καλό γεννήσεις θα τα χασεις!

Πριν μείνω έγκυος είχα τέλειο μεταβολισμό. Έτρωγα ό,τι ήθελα και δεν έπαιρνα κιλά. Και δε γυμναζόμουν. Τώρα γιατί πήρα τόσα πολλά κιλά δεν ξέρω. Και εξωτερικά δε φαίνεται ότι πήρα κιλά, μόνο έχω πολύ μεγάλη κοιλιά. Απλά φοβάμαι γιατί λένε ότι μετά παίρνεις τα πιο πολλά κιλά. Και θα με πονάει η μέση μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nikoleta... είπε:

Πριν μείνω έγκυος είχα τέλειο μεταβολισμό. Έτρωγα ό,τι ήθελα και δεν έπαιρνα κιλά. Και δε γυμναζόμουν. Τώρα γιατί πήρα τόσα πολλά κιλά δεν ξέρω. Και εξωτερικά δε φαίνεται ότι πήρα κιλά, μόνο έχω πολύ μεγάλη κοιλιά. Απλά φοβάμαι γιατί λένε ότι μετά παίρνεις τα πιο πολλά κιλά. Και θα με πονάει η μέση μου.

Μην αγχωνεσαι..Η φύση ξέρει μέχρι πόσο πρέπει να φτάσεις κ συ κ το μωρο σου ώστε να μην επιβαρυνθεί το σώμα σου.το μικρούλι πόσα γραμ ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...