Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Άντε για να δούμε!!! Σε ευχαριστώ πολύ. Και σε σένα εύχομαι μια ευθεία γραμμή!!!?

Τι κάνεις;; Έκανες τη μέτρηση;;; Εγώ πήγα και έκανα και μια 90αρα!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Τι κάνεις;; Έκανες τη μέτρηση;;; Εγώ πήγα και έκανα και μια 90αρα!!???

Ελααα..ευτυχώς 90αρα δν εχω δει ακόμα..κ τι σου ειπε ο γιατρος;σου εδωσε κατι;την ενιωσες με πονο;πήγα,Ναι..ευτυχως δν εκανα καμια..ισως γτι πίνω τα glopir ανα 5ωρο πλέον.είδε τον τράχηλο κ ειπε ότι είναι μια χαρά κ σκληρος..μάλλον τα τσιμπηματα είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα κ πιέζει η μικρή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια και εγω τα εχω δει ολα σημερα με συσπασεις.Εχω κανει παρα πολλές,πολυ παραπάνω απο 10.Τωρα ειμαι στη δουλεια και ωρες ωρες δεν μπορω να κουνηθώ.Και σα να μην φτάνει αυτο εχω και συνεχεια αρρυθμίες σημερα.Μα καλα και τα δυο μαζι βρήκαν να με πιάσουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Κοριτσια και εγω τα εχω δει ολα σημερα με συσπασεις.Εχω κανει παρα πολλές,πολυ παραπάνω απο 10.Τωρα ειμαι στη δουλεια και ωρες ωρες δεν μπορω να κουνηθώ.Και σα να μην φτάνει αυτο εχω και συνεχεια αρρυθμίες σημερα.Μα καλα και τα δυο μαζι βρήκαν να με πιάσουν;

Αλήθεια;ωχ...υπομονή!κοίτα αν μπορεις να κάτσεις κάπου να απλωθεις λίγο..τι δουλειά κανεις αν επιτρεπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 6 είπε:

Κοριτσια και εγω τα εχω δει ολα σημερα με συσπασεις.Εχω κανει παρα πολλές,πολυ παραπάνω απο 10.Τωρα ειμαι στη δουλεια και ωρες ωρες δεν μπορω να κουνηθώ.Και σα να μην φτάνει αυτο εχω και συνεχεια αρρυθμίες σημερα.Μα καλα και τα δυο μαζι βρήκαν να με πιάσουν;

Ωχ δε γίνεται να σε αφήσουν να φύγεις αφού είσαι έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Ωχ δε γίνεται να σε αφήσουν να φύγεις αφού είσαι έτσι;

Σχόλασα πριν μια ωρα.Απο συσπασεις ειμαι οκ τωρα αλλα κανω συνεχεια αρρυθμίες.Μιλαμε καταλαβαίνω μια με δυο το λεπτό.Να δω πως θα την βγάλω αποψε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Αλήθεια;ωχ...υπομονή!κοίτα αν μπορεις να κάτσεις κάπου να απλωθεις λίγο..τι δουλειά κανεις αν επιτρεπεται;

Κανονικα δουλεύω απο τις 10 το βραδυ μεχρι τις εφτά το πρωί.Εδω τα μεγάλα σούπερ μάρκετ ειναι ανοιχτά 24ωρο και εγω ειμαι πάντα βραδυνη.Κανω ανεφοδιασμό στα ράφια γιατι το φορτηγό με τις παραγγελίες έρχεται βραδυ και αυτο.Εχω ομως εδω και 7-8 εβδομαδες που λόγω της κατάστασης κανω μονο 8-12 το βραδυ και κάθομαι μονο ταμείο οποτε ειμαι σαφώς πολυ καλυτερα απο πριν.Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ήμουν μια χαρα ρε γμτ.Μεχρι τέλους έκανα τα βραδυνα μου 10-7 το πρωι και δούλευα κανονικα κιβώτια,ράφια,παραγγελίες.Αυτη τη φορα ομως τα εχω δει ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Κανονικα δουλεύω απο τις 10 το βραδυ μεχρι τις εφτά το πρωί.Εδω τα μεγάλα σούπερ μάρκετ ειναι ανοιχτά 24ωρο και εγω ειμαι πάντα βραδυνη.Κανω ανεφοδιασμό στα ράφια γιατι το φορτηγό με τις παραγγελίες έρχεται βραδυ και αυτο.Εχω ομως εδω και 7-8 εβδομαδες που λόγω της κατάστασης κανω μονο 8-12 το βραδυ και κάθομαι μονο ταμείο οποτε ειμαι σαφώς πολυ καλυτερα απο πριν.Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ήμουν μια χαρα ρε γμτ.Μεχρι τέλους έκανα τα βραδυνα μου 10-7 το πρωι και δούλευα κανονικα κιβώτια,ράφια,παραγγελίες.Αυτη τη φορα ομως τα εχω δει ολα.

Είναι διαφορετική τελικά κάθε εγκυμοσύνη..τουλαχιστον εχει μειωθει το ωραριο σου..παντως κ μενα που ειμαι δασκαλα κ αν θελω μπορώ να ειμαι καθιστή όλη την ωρα,χθες με έκραξε ο γιατρός που πήγα. μου ειπε πως ακόμα κ καθιστή πιέζω την κοιλιακή χώρα.θέλει ξάπλα η υπόθεση..κοίτα μήπως πάρεις καμία άδεια αν σου επιτρέπεται.Τελικά ηρεμησες κ με τις αρρυθμίες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Ελααα..ευτυχώς 90αρα δν εχω δει ακόμα..κ τι σου ειπε ο γιατρος;σου εδωσε κατι;την ενιωσες με πονο;πήγα,Ναι..ευτυχως δν εκανα καμια..ισως γτι πίνω τα glopir ανα 5ωρο πλέον.είδε τον τράχηλο κ ειπε ότι είναι μια χαρά κ σκληρος..μάλλον τα τσιμπηματα είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα κ πιέζει η μικρή.

Είδες όλα καλά με τα τσιμπηματάκια! Εννοείται πως την ένιωσα την 90αρα, και πόνο ένιωσα εκείνη την ώρα. Εγώ παίρνω μόνο 2 glopir γιατί κάνω υπόταση και ταχακαρδία full και ο καρδιολόγος είπε όχι άλλο γιατί κάνει κακό και σε μένα και συο μωρό αυτή η κατάσταση...Και το συγκεκριμένο φάρμακο είναι αντιυπερτασικό σαν 1η του ένδειξη κι εγώ είμαι γενικά υποτασική.Αν χρειαστεί κάτι άλλο παραπάνω αυτό θα είναι εισαγωγή απ' ότι φαίνεται. Υπομονή κι ελπίδα!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Κανονικα δουλεύω απο τις 10 το βραδυ μεχρι τις εφτά το πρωί.Εδω τα μεγάλα σούπερ μάρκετ ειναι ανοιχτά 24ωρο και εγω ειμαι πάντα βραδυνη.Κανω ανεφοδιασμό στα ράφια γιατι το φορτηγό με τις παραγγελίες έρχεται βραδυ και αυτο.Εχω ομως εδω και 7-8 εβδομαδες που λόγω της κατάστασης κανω μονο 8-12 το βραδυ και κάθομαι μονο ταμείο οποτε ειμαι σαφώς πολυ καλυτερα απο πριν.Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ήμουν μια χαρα ρε γμτ.Μεχρι τέλους έκανα τα βραδυνα μου 10-7 το πρωι και δούλευα κανονικα κιβώτια,ράφια,παραγγελίες.Αυτη τη φορα ομως τα εχω δει ολα.

Πως είσαι τώρα; Ηρέμησες απο τις αρρυθμίες; Κάνεις γενικότερα αρρυθμίες ή τώρα συην εγκυμοσύνη μόνο; Είχες βάλει και holter αν δεν κάνω λάθος; Μάλλον κουράζεσαι.. Μήπως να πάρεις άδεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marnik είπε:

Είναι διαφορετική τελικά κάθε εγκυμοσύνη..τουλαχιστον εχει μειωθει το ωραριο σου..παντως κ μενα που ειμαι δασκαλα κ αν θελω μπορώ να ειμαι καθιστή όλη την ωρα,χθες με έκραξε ο γιατρός που πήγα. μου ειπε πως ακόμα κ καθιστή πιέζω την κοιλιακή χώρα.θέλει ξάπλα η υπόθεση..κοίτα μήπως πάρεις καμία άδεια αν σου επιτρέπεται.Τελικά ηρεμησες κ με τις αρρυθμίες;

Έχει νομίζω δίκιο ο γιατρός σου..Κι εμένα με τις συσπάσεις ξάπλα μου έχουν πει. Έχω σταματήσει τη δουλειά εννοείται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Έχει νομίζω δίκιο ο γιατρός σου..Κι εμένα με τις συσπάσεις ξάπλα μου έχουν πει. Έχω σταματήσει τη δουλειά εννοείται...

Τυχερή κ εγώ περιμένω απεγνωσμένα να τελειώσουν τα σχολεία!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Σχόλασα πριν μια ωρα.Απο συσπασεις ειμαι οκ τωρα αλλα κανω συνεχεια αρρυθμίες.Μιλαμε καταλαβαίνω μια με δυο το λεπτό.Να δω πως θα την βγάλω αποψε 

Τουλάχιστον σταμάτησαν οι συσπάσεις. Κι εγώ προχθές είχα αρκετές αρρυθμίες. Αλλά ό καρδιολόγος δε μου βρήκε κάτι. Μου είπε είναι φυσιολογικό. Εσύ με τη συσκευή holter που έβαλες τι έγινε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Είδες όλα καλά με τα τσιμπηματάκια! Εννοείται πως την ένιωσα την 90αρα, και πόνο ένιωσα εκείνη την ώρα. Εγώ παίρνω μόνο 2 glopir γιατί κάνω υπόταση και ταχακαρδία full και ο καρδιολόγος είπε όχι άλλο γιατί κάνει κακό και σε μένα και συο μωρό αυτή η κατάσταση...Και το συγκεκριμένο φάρμακο είναι αντιυπερτασικό σαν 1η του ένδειξη κι εγώ είμαι γενικά υποτασική.Αν χρειαστεί κάτι άλλο παραπάνω αυτό θα είναι εισαγωγή απ' ότι φαίνεται. Υπομονή κι ελπίδα!!!???

Ναι,ρε κορίτσι μου!ακριβώς..υπομονή κ ελπίδα!πιστεύω όμως ότι θα πανε όλα πολύ καλά!πλέον έχεις κ συ μια εμπειρία πάνω στο θέμα κ μπορείς τουλάχιστον να το διαχειριστείς ψυχολογικά..εμπιστευσου το γιατρό σου γτι αυτος ξερει καλυτερα.αν χρειαστεί εισαγωγή,αυτό μέχρι ποια εβδομάδα πρέπει να γίνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Έχει νομίζω δίκιο ο γιατρός σου..Κι εμένα με τις συσπάσεις ξάπλα μου έχουν πει. Έχω σταματήσει τη δουλειά εννοείται...

Θα ξαναπαω τώρα την αλλη Παρασκευή να αποχαιρετήσω..κ σήμερα που πήγα έκατσα ένα 3ωρο κ εφυγα με βάρος στην κοιλιά.κορίτσια,πρέπει να το πάρουμε απόφαση..δν είμαστε για πολλά μέχρι να γεννησουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Είδες όλα καλά με τα τσιμπηματάκια! Εννοείται πως την ένιωσα την 90αρα, και πόνο ένιωσα εκείνη την ώρα. Εγώ παίρνω μόνο 2 glopir γιατί κάνω υπόταση και ταχακαρδία full και ο καρδιολόγος είπε όχι άλλο γιατί κάνει κακό και σε μένα και συο μωρό αυτή η κατάσταση...Και το συγκεκριμένο φάρμακο είναι αντιυπερτασικό σαν 1η του ένδειξη κι εγώ είμαι γενικά υποτασική.Αν χρειαστεί κάτι άλλο παραπάνω αυτό θα είναι εισαγωγή απ' ότι φαίνεται. Υπομονή κι ελπίδα!!!???

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί να κάνεις εισαγωγή στο νοσοκομείο και σε αυτή την εγκυμοσύνη.

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Θα ξαναπαω τώρα την αλλη Παρασκευή να αποχαιρετήσω..κ σήμερα που πήγα έκατσα ένα 3ωρο κ εφυγα με βάρος στην κοιλιά.κορίτσια,πρέπει να το πάρουμε απόφαση..δν είμαστε για πολλά μέχρι να γεννησουμε..

Ούτε στην καρέκλα δεν κάνει να καθόμαστε; Γιατί κι εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν κάθομαι αρκετή ώρα στην καρέκλα είμαι χειρότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Είναι διαφορετική τελικά κάθε εγκυμοσύνη..τουλαχιστον εχει μειωθει το ωραριο σου..παντως κ μενα που ειμαι δασκαλα κ αν θελω μπορώ να ειμαι καθιστή όλη την ωρα,χθες με έκραξε ο γιατρός που πήγα. μου ειπε πως ακόμα κ καθιστή πιέζω την κοιλιακή χώρα.θέλει ξάπλα η υπόθεση..κοίτα μήπως πάρεις καμία άδεια αν σου επιτρέπεται.Τελικά ηρεμησες κ με τις αρρυθμίες;

Το ξερω και το να κάθεσαι συνεχεια πολλές φορές δεν ειναι καλο.Πηρα πεντε εβδομαδες άδεια στις αρχές που ειχα τους πολλούς εμετούς και τωρα δεν θελω να πάρω άλλη άδεια γιατι αν το κανω θα μου κοπούν χρήματα απο την άδεια τοκετου και δεν ειμαι για τέτοια.Με δυσκολία τα βγάζουμε περα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nikoleta... είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί να κάνεις εισαγωγή στο νοσοκομείο και σε αυτή την εγκυμοσύνη.

Ούτε στην καρέκλα δεν κάνει να καθόμαστε; Γιατί κι εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν κάθομαι αρκετή ώρα στην καρέκλα είμαι χειρότερα.

Έτσι μου είπε.."ασκείς πίεση στην κοιλιακη χωρα..δε μου λέει κάτι το να είσαι καθιστή..πρέπει να ξαπλωνεις"..κι εγώ στην αρχή νόμιζα ότι μόνο η ορθοστασία κάνει κακό...αλλά μετά σκέφτηκα πως κάποιες συσπάσεις τις εχω κανει κ καθιστή...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Πως είσαι τώρα; Ηρέμησες απο τις αρρυθμίες; Κάνεις γενικότερα αρρυθμίες ή τώρα συην εγκυμοσύνη μόνο; Είχες βάλει και holter αν δεν κάνω λάθος; Μάλλον κουράζεσαι.. Μήπως να πάρεις άδεια;

Προς το προν ειμαι καλυτερα.Συσπασεις δεν εχω αισθανθεί απο τα ξημερώματα και αρρυθμίες κανω αλλα λιγότερες απο χθες.Ναι ειχα κανει υπέρηχο καρδιάς και ειχα βάλει και το χολτερ αλλα δεν μου ειπαν τιποτα για τα αποτελέσματα.Ειπαν απλά ότι θα τα στείλουν στο γιατρό με τον οποίο εχω ραντεβού στις 12 του μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mommy 6 είπε:

Το ξερω και το να κάθεσαι συνεχεια πολλές φορές δεν ειναι καλο.Πηρα πεντε εβδομαδες άδεια στις αρχές που ειχα τους πολλούς εμετούς και τωρα δεν θελω να πάρω άλλη άδεια γιατι αν το κανω θα μου κοπούν χρήματα απο την άδεια τοκετου και δεν ειμαι για τέτοια.Με δυσκολία τα βγάζουμε περα.

Σε καταλαβαίνω..προσπάθησε να βρίσκεις εναλλακτικές να χαλαρώνεις κάπως το σώμα σου τουλάχιστον..να απλώνεσαι λίγο για παράδειγμα..το να πω..Τελικά η έγκυος πρέπει να μην κάνει τπτ κ να χαλαρώνει καθ'όλη τη διάρκεια της κύησης..αλλά που τέτοια πολυτέλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστεί να κάνεις εισαγωγή στο νοσοκομείο και σε αυτή την εγκυμοσύνη.

Ούτε στην καρέκλα δεν κάνει να καθόμαστε; Γιατί κι εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν κάθομαι αρκετή ώρα στην καρέκλα είμαι χειρότερα.

Νικολετα μου δεν ειναι ότι δεν κανει να καθόμαστε καθολου στην καρέκλα απλά όταν κάθεσαι για πολυ ωρα οπως ειπε και ο γιατρός της Μαρνικ πιέζονται πιο πολυ ολα εκει μέσα.Εγω το εχω παρατηρήσει ότι τις περισσότερες συσπασεις τις κανω όταν ειμαι καθιστή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Σε καταλαβαίνω..προσπάθησε να βρίσκεις εναλλακτικές να χαλαρώνεις κάπως το σώμα σου τουλάχιστον..να απλώνεσαι λίγο για παράδειγμα..το να πω..Τελικά η έγκυος πρέπει να μην κάνει τπτ κ να χαλαρώνει καθ'όλη τη διάρκεια της κύησης..αλλά που τέτοια πολυτέλεια...

Μωρε δεν ειναι ολες οι εγκυμοσύνες το ιδιο.Οπως είπα πχ στην προηγούμενη έκανα τα πάντα και δούλευα κανονικα και γενικά ήμουν πολυ ενεργή και δεν ειχα κανένα θέμα ενώ τωρα ειναι τελειως διαφορετικά.Ξερω γω μήπως παίζει και ρόλο η ηλικία;Η αλήθεια ειναι ότι στην ηλικία μου και με τόσες εγκυμοσύνες στο ιστορικό μου οσο να ναι το σωμα μου εχει καταπονηθεί αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Έτσι μου είπε.."ασκείς πίεση στην κοιλιακη χωρα..δε μου λέει κάτι το να είσαι καθιστή..πρέπει να ξαπλωνεις"..κι εγώ στην αρχή νόμιζα ότι μόνο η ορθοστασία κάνει κακό...αλλά μετά σκέφτηκα πως κάποιες συσπάσεις τις εχω κανει κ καθιστή...?

Γιατί εμένα ο γιατρός δε μου είπε τίποτα. Μόνο να μην είμαι πολύ ώρα όρθια. Αλλά καθιστή μη σου πω ότι νιώθω χειρότερα απ' ότι όρθια. Κι εγώ καθιστή έχω παρατηρήσει συσπάσεις και μάλιστα πιο κοντά χρονικά η μία από την άλλη απ' ότι όταν είμαι ξαπλωμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Νικολετα μου δεν ειναι ότι δεν κανει να καθόμαστε καθολου στην καρέκλα απλά όταν κάθεσαι για πολυ ωρα οπως ειπε και ο γιατρός της Μαρνικ πιέζονται πιο πολυ ολα εκει μέσα.Εγω το εχω παρατηρήσει ότι τις περισσότερες συσπασεις τις κανω όταν ειμαι καθιστή.

Επειδή ο δικός μου γιατρός δε μου είπε κάτι. Κι εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Το δϋσκολο για μένα τώρα είναι αν χρειαστεί να κάνω εισαγωγή ότι θα πρέπει να αφήσω τον μεγάλο μου και μου είναι πάρα πολύ δϋσκολο..Είναι αλλιώς όταν είσαι μόνο με τον άντρα σου...Αλλά αισιοδοξώ πως θα πάνε καλά τα πράγματα!!!

Εισαγωγή κάνεις όποτε χρειαστεί...ανάλογα με τις συσπάσεις...Ουσιαστικά για να πάρω το ενδοφλέβιο που καλϋπτει καλύτερα και βέβαια μέσα σε παρακολουθούν για τυχόν επιπλοκές.

Υπομονή λοιπόν και αισιοδοξία σε όλες τις μανοϋλες που ταλαιπωροϋμαστε λιγάκι!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...