Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Κορίτσια πως τα πάτε; Εγώ μετρώ μέρες για τον επόμενο υπέρηχο κ δεν περνανε ? θα με δει ο γιατρος την άλλη Πέμπτη κ αναρωτιέμαι αν είναι ολα καλά εκεί μέσα. Εντωμεταξύ εμείς που δεν εχουμε αναγούλες κλπ. κ γενικά πιο ήπια συμπτώματα νομίζω έχουμε λίγο παραπάνω αγωνία για το αν όλα είναι οκ :)

Κι εγώ θα πάω για υπέρηχο την επόμενη βδομάδα και έχω ακριβώς την ίδια απορία!!!τι να γίνεται εκεί μέσα!!!!! Εγώ έχω εμετούς ακόμα αλλά την παλεύω εντάξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Κορίτσια πως τα πάτε; Εγώ μετρώ μέρες για τον επόμενο υπέρηχο κ δεν περνανε ? θα με δει ο γιατρος την άλλη Πέμπτη κ αναρωτιέμαι αν είναι ολα καλά εκεί μέσα. Εντωμεταξύ εμείς που δεν εχουμε αναγούλες κλπ. κ γενικά πιο ήπια συμπτώματα νομίζω έχουμε λίγο παραπάνω αγωνία για το αν όλα είναι οκ :)

Ελα κοριτσι!!Χθες πηγα για υπερηχο και ειμαι πιο χαλαρη τωρα η αληθεια ειναι!!!Την αλλη Τεταρτη εκλεισα για αυχενικη!!Σιγουρα οταν εχεις αυτες τις ενοχλησεις εισαι πιο σιγουρη αλλα απο την αλλη μια μερα να εισαι καλα βαζεις χιλια δυο στο μυαλο σου!!Ειμαστε για γελια και για κλαματα...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κι εγώ θα πάω για υπέρηχο την επόμενη βδομάδα και έχω ακριβώς την ίδια απορία!!!τι να γίνεται εκεί μέσα!!!!! Εγώ έχω εμετούς ακόμα αλλά την παλεύω εντάξει!

Τουλάχιστον είσαι λίγο καλύτερα :) Αχ άντε να περάσουν οι μέρες !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Ελα κοριτσι!!Χθες πηγα για υπερηχο και ειμαι πιο χαλαρη τωρα η αληθεια ειναι!!!Την αλλη Τεταρτη εκλεισα για αυχενικη!!Σιγουρα οταν εχεις αυτες τις ενοχλησεις εισαι πιο σιγουρη αλλα απο την αλλη μια μερα να εισαι καλα βαζεις χιλια δυο στο μυαλο σου!!Ειμαστε για γελια και για κλαματα...??

Α είσαι ήδη στην φάση της αυχενικής! Όλα καλά θα είναι καλή επιτυχία ✌??Εγώ έχω ακόμα αύριο μπαίνω στην 9ηw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Α είσαι ήδη στην φάση της αυχενικής! Όλα καλά θα είναι καλή επιτυχία ✌??Εγώ έχω ακόμα αύριο μπαίνω στην 9ηw

Ναι σημερα εγινα 11 εβδομαδων!!Αλλα δεν πρεπει να αγχωνομαστε τουλαχιστον οχι σε μεγαλο βαθμο,να φανταστεις χθες στον υπερηχο ο γιατρος μου την ειπε γιατι ημουν τοσο αγχωμενη που η καρδια του μωρου πηγαινε με χιλια και οταν μετα με κατσαδιασε και ηρεμησα ηρθε στα ισια του και το μωρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς θα πάμε την άλλη Πέμπτη να ακούσουμε καρδούλα και έχω πολύ άγχος δεν περνάνε οι μέρες! Τώρα διανύω την 6η εβδομάδα.ποστευεται θα ακουστεί την επόμενη εβδομάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Nina1986 είπε:

Εμείς θα πάμε την άλλη Πέμπτη να ακούσουμε καρδούλα και έχω πολύ άγχος δεν περνάνε οι μέρες! Τώρα διανύω την 6η εβδομάδα.ποστευεται θα ακουστεί την επόμενη εβδομάδα?

Εμείς  αν θυμάμαι καλά την είχαμε ακούσει 7w+1d οποτε ναι λογικά θα την ακούσετε !!! Υπέροχο συναίσθημα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια.Τι κάνετε ολες;Εγω πολυυυυ κούραση αυτές τις μερες.Παρολο που εχω άδεια απο την δουλεια και δεν κανω τιποτα το ιδιαίτερο συνεχεια νυστάζω.Εκει που κάθομαι κλείνουν τα ματια μου.Το εχει και καμία άλλη αυτο η μονο εγω ειμαι ετσι;Εντωμεταξύ έχουν αρχίσει για τα καλα οι ναυτίες και ίσως παίζει και αυτο ρόλο.Και ειμαι μονο 6 εβδομαδων.Πως θα περάσουν άλλες δέκα περίπου να αισθανθώ λιγο καλυτερα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Καλημέρα κοριτσια.Τι κάνετε ολες;Εγω πολυυυυ κούραση αυτές τις μερες.Παρολο που εχω άδεια απο την δουλεια και δεν κανω τιποτα το ιδιαίτερο συνεχεια νυστάζω.Εκει που κάθομαι κλείνουν τα ματια μου.Το εχει και καμία άλλη αυτο η μονο εγω ειμαι ετσι;Εντωμεταξύ έχουν αρχίσει για τα καλα οι ναυτίες και ίσως παίζει και αυτο ρόλο.Και ειμαι μονο 6 εβδομαδων.Πως θα περάσουν άλλες δέκα περίπου να αισθανθώ λιγο καλυτερα ???

Καλησπέρα :) αχ αυτή η υπνηλία !! Εγώ την είχα κ μια βδομάδα πριν μάθω ότι είμαι έγκυος . Κοιμόμουν από τις 21:30 το βράδυ ! Τώρα σιγά σιγά υπάρχουν μέρες που νιώθω κουρασμένη κ θέλω να είμαι ξάπλα κ άλλες που έχω τρομερή ενέργεια συνήθως πάει  εναλλάξ ?? Προσπάθησε να μην αφήνεις άδειο το στομάχι σου κ τρώγε μικρά γεύματα και όχι βαριά φαγητά . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, εγώ μόλις σήμερα μπήκα στη 10η εβδομάδα. Από στομάχι χάλια από υπνηλία φουλ και μετάπτωσεις διάθεσης... Το στήθος σας πώς είναι? Εμένα μια έτσι μια αλλιώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κορίτσια μου, εγώ μόλις σήμερα μπήκα στη 10η εβδομάδα. Από στομάχι χάλια από υπνηλία φουλ και μετάπτωσεις διάθεσης... Το στήθος σας πώς είναι? Εμένα μια έτσι μια αλλιώς!!

Εγώ το στήθος το αισθάνομαι ελάχιστα πρησμένο όταν ξυπνάω κ όσο περνάει η μέρα ειδικά προς το βράδυ αρχίζει κ με πονάει κ κυκλικά κ οι θηλές . Μυστήρια πράγματα χαχα. Σε κάθε περίπτωση μην αγχώνεσαι για το στήθος είναι φυσιολογικό να μην είναι ίδιο κάθε μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω μάλλον ειμαι στην πιο μικρη εβδομαδα απολες σας.Οποτε εεεεχουμε καιρό ακομα ?Τα ίδια με εσένα @Ε.Γ.Α. και εγω.Υπνηλια ,στομαχι και μεταπτώσεις πανε και έρχονται.Το στηθος μου εμενα δεν ειναι πρησμένο.Ουτε με ποναει.Κραμπες χαμηλά εχω που και που ακομα.

οσες έχετε αλλα παιδάκια πως την παλεύετε;Εγω ξαπλώνω στο κρεβάτι γιατι δεν μπορω με τις ναυτίες και ανεβαίνουν επάνω και χοροπηδάνε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Εγω μάλλον ειμαι στην πιο μικρη εβδομαδα απολες σας.Οποτε εεεεχουμε καιρό ακομα ?Τα ίδια με εσένα @Ε.Γ.Α. και εγω.Υπνηλια ,στομαχι και μεταπτώσεις πανε και έρχονται.Το στηθος μου εμενα δεν ειναι πρησμένο.Ουτε με ποναει.Κραμπες χαμηλά εχω που και που ακομα.

οσες έχετε αλλα παιδάκια πως την παλεύετε;Εγω ξαπλώνω στο κρεβάτι γιατι δεν μπορω με τις ναυτίες και ανεβαίνουν επάνω και χοροπηδάνε ?

Πόσα παιδάκια έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Έχω πεντε αλλα τα δυο τα μικρά ειναι το θέμα.Εσυ;

5 και πας για έκτο???? Μπραβο!!!! Με το καλό και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!! Εγώ 2 εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Έχω πεντε αλλα τα δυο τα μικρά ειναι το θέμα.Εσυ;

Ουαου!!!Εσυ εισαι πραγματικη ηρωιδα!!Μπραβο,στις μερες μας δυσκολα ακους για οικογενειες με τοσο παιδια!!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Γειά σας ήρθα και εγώ στην παρέα σας! Το Σάββατο έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό? πετάω στα σύννεφα αλλά έχω άγχος λίγο γιατί είχα μια χημική εγκυμοσύνη τον Νοέμβριο και ανυπόμονο να περάσουν η μέρες να έρθει η Παρασκευή να μπω στην 5 εβδομάδα να ησυχάσω λίγο! Έχω έχω λίγα πονακια χαμηλά που και που εχεις καποια από σας κάτι παρόμοιο στην αρχή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η earrp είπε:

Κορίτσια Γειά σας ήρθα και εγώ στην παρέα σας! Το Σάββατο έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό? πετάω στα σύννεφα αλλά έχω άγχος λίγο γιατί είχα μια χημική εγκυμοσύνη τον Νοέμβριο και ανυπόμονο να περάσουν η μέρες να έρθει η Παρασκευή να μπω στην 5 εβδομάδα να ησυχάσω λίγο! Έχω έχω λίγα πονακια χαμηλά που και που εχεις καποια από σας κάτι παρόμοιο στην αρχή? 

Γεια σου και καλωσηρθες στην παρεα μας!!!Εγω ειχα πονακια και τραβηγματακια μεχρι και την 7η βδομαδα!!Να πανε ολα καλα ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η earrp είπε:

Κορίτσια Γειά σας ήρθα και εγώ στην παρέα σας! Το Σάββατο έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό? πετάω στα σύννεφα αλλά έχω άγχος λίγο γιατί είχα μια χημική εγκυμοσύνη τον Νοέμβριο και ανυπόμονο να περάσουν η μέρες να έρθει η Παρασκευή να μπω στην 5 εβδομάδα να ησυχάσω λίγο! Έχω έχω λίγα πονακια χαμηλά που και που εχεις καποια από σας κάτι παρόμοιο στην αρχή? 

Καλως την και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη ! Όλα θα πάνε καλά! Εγώ στην αρχή είχα αρκετούς πόνους περιόδου και μέχρι την αρχή της 7ης εβδομάδας . Μετά έγιναν πιο λίγοι κ πιο ήπιοι ! Η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική βέβαια όποτε μην συγκρίνεις συμπτώματα . Θα τα λέμε εδώ ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@earrp Καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλο το μωράκι σου.Να μην έχεις αγχος γιατι δεν κανει καλο.Ολα καλα θα πανε ❤️

Εγω εχω αρκετά πονάκια και κράμπες και μάλιστα μερικές φορές το αισθάνομαι σαν ενα βάρος η τράβηγμα.Φυσιολογικο ειναι γιατι ολα αλλάζουν εκει μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Suxumuxu είπε:

Γεια σου και καλωσηρθες στην παρεα μας!!!Εγω ειχα πονακια και τραβηγματακια μεχρι και την 7η βδομαδα!!Να πανε ολα καλα ευχομαι!!

Σε ευχαριστώ πολύ με καθησυχάζει ότι είχατε και εσείς οπότε είναι φυσιολογικό! Ελπίζω να πάμε ολα καλα μέχρι το τέλος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η andy2019 είπε:

Καλως την και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη ! Όλα θα πάνε καλά! Εγώ στην αρχή είχα αρκετούς πόνους περιόδου και μέχρι την αρχή της 7ης εβδομάδας . Μετά έγιναν πιο λίγοι κ πιο ήπιοι ! Η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική βέβαια όποτε μην συγκρίνεις συμπτώματα . Θα τα λέμε εδώ ;) 

Σε ευχαριστώ πολύ? εχω έχω λίγα πονακια μέσα στην ημέρα αλλά είχα χτες λίγο ποιο πολυ επειδή κουραστικά λίγο! Ευτυχώς έχω και εσάς κορίτσια να τα λέμε να μου φεύγει  και το άγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 6 είπε:

@earrp Καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλο το μωράκι σου.Να μην έχεις αγχος γιατι δεν κανει καλο.Ολα καλα θα πανε ❤️

Εγω εχω αρκετά πονάκια και κράμπες και μάλιστα μερικές φορές το αισθάνομαι σαν ενα βάρος η τράβηγμα.Φυσιολογικο ειναι γιατι ολα αλλάζουν εκει μέσα.

Σε ευχαριστώ πολύ? προσπαθώ να είναι ήρεμη απλά έχω λίγο φόβο παραπάνω λόγο ότι είχα την χημική εγκυμοσύνη και ψιλό φοβάμαι αλλά με παρηγορεί ότι γράφω εδώ και έχετε και εσείς τραβιατακια και είναι φυσιολογικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η earrp είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ με καθησυχάζει ότι είχατε και εσείς οπότε είναι φυσιολογικό! Ελπίζω να πάμε ολα καλα μέχρι το τέλος?

Και γω ειχα μια αποβολη!!!Νομιζω οτι οι περισσοτερες γυναικες εχουν ερθει αντιμετωπες με τετοια περιστατικα!!Καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη??...θετικη ενεργεια και κοιταμε μπροστα...το αγχος παντα θα υπαρχει απλα να προσπαθουμε να το κοντρολαρουμε!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...