Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Σε λίγο καιρό βέβαια θα κάνει πάρτι οπότε θα το καταλαβαίνουν και τα κορίτσια σου και θα είναι τέλεια!!!

Με ρωτάνε συνεχεια τι όνομα θα της βάλουμε γιατι θέλουν να την φωνάζουν απο τωρα ?Εγω ομως εχω σκαλώσει και δεν μπορω να καταλήξω σε κανένα?

Σημερα πήγα και μου τοποθέτησαν το χολτερ.Να δω αποψε στην δουλεια με τα καλώδια που κρέμονται τι θα κανω.Αν βάλω το μαραφετι στο σουτιέν πετάει απο μέσα και φαινεται χάλια ενώ αν το βάλω στη μέση τα καλώδια κρέμονται πολυ και θα νομίζουν ότι κουβαλάω κανα καθετήρα μαζι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Με ρωτάνε συνεχεια τι όνομα θα της βάλουμε γιατι θέλουν να την φωνάζουν απο τωρα ?Εγω ομως εχω σκαλώσει και δεν μπορω να καταλήξω σε κανένα?

Σημερα πήγα και μου τοποθέτησαν το χολτερ.Να δω αποψε στην δουλεια με τα καλώδια που κρέμονται τι θα κανω.Αν βάλω το μαραφετι στο σουτιέν πετάει απο μέσα και φαινεται χάλια ενώ αν το βάλω στη μέση τα καλώδια κρέμονται πολυ και θα νομίζουν ότι κουβαλάω κανα καθετήρα μαζι ?

Τι μηχάνημα είναι αυτό? Πρώτη φορά το ακούω... Κι εμένα ελεγαν διάφορα ονόματα και δεν τους άρεσε αυτό που είχαμε καταλήξει αλλά εντάξει τώρα! Το πήραν απόφαση!!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τι μηχάνημα είναι αυτό? Πρώτη φορά το ακούω... Κι εμένα ελεγαν διάφορα ονόματα και δεν τους άρεσε αυτό που είχαμε καταλήξει αλλά εντάξει τώρα! Το πήραν απόφαση!!!! ????

 

C21DEDBF-BC18-4D0C-B1E5-00584F534DAD.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ειναι.Σου κανει καρδιογράφημα συνεχόμενο για 24 ωρες που το έχεις επάνω σου.Για να έχεις πιο καθαρή εικόνα του τι συμβαίνει γιατι με το απλό καρδιογράφημα που κρατάει δευτερόλεπτα δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς τι γινεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Αυτό ειναι.Σου κανει καρδιογράφημα συνεχόμενο για 24 ωρες που το έχεις επάνω σου.Για να έχεις πιο καθαρή εικόνα του τι συμβαίνει γιατι με το απλό καρδιογράφημα που κρατάει δευτερόλεπτα δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς τι γινεται.

Πρώτη φορά το βλέπω! Εδώ Ελλάδα δεν το έχω κάνει ποτέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πρώτη φορά το βλέπω! Εδώ Ελλάδα δεν το έχω κάνει ποτέ...

Το κάνουν μόνο αν δουν ότι υπάρχει κάποιο θέμα. Η σε εγκυμοσύνες για παραπάνω διερεύνηση.... Δεν είναι κάτι το δύσκολο. Αυτοκόλλητα στα κολλάνε. Κ μετά πας το μηχάνημα στη καρδιολόγο κ το διαβάζει. Κ έχει μια καλύτερη εικόνα της καρδιάς σε όλη την διάρκεια της ημέρας και της νυχτας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2019 at 12:13 ΠΜ, ο/η Marnik είπε:

Εμενα με παει συχνα πυκνα για τοκογραφο.ανα 2η μερα περιπου..μου εχει δωσει κ χαπακια για τις συσπασεις κ παω καλυτερα..δοξα τω θεώ!!!απλά αγχώνομαι μην κουραστώ παραπάνω από Ο,τι πρέπει..Κ όταν καταλαβαίνω ότι γίνεται σύσπαση στεναχωριεμαι..

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στη συζήτηση και εύχομαι σε όλες με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!

Εγώ είμαι στην 26η εβδομάδα με πητ 7/9/2019 που αποκλείεται βέβαια γιατί ειναι η 2η εγκυμοσύνη μου(η 1η ήταν καισαρική) και δυστυχώς έχω οριακό τράχηλο και συσπάσεις...

@Marnik παίρνεις adalat εσυ; Πόσα την ημέρα; Έπαιρνες καθόλου και voltaren; Σε ρυθμίζουν απόλυτα;

Εγώ παίρνω τα glopir που είναι σαν τα adalat αλλά μάλλον δε μου φτάνουν τα 2 γιατί συνεχίζω και κάνω πάλι συσπάσεις... Αμαν πια με αυτές τις συσπάσεις!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στη συζήτηση και εύχομαι σε όλες με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!

Εγώ είμαι στην 26η εβδομάδα με πητ 7/9/2019 που αποκλείεται βέβαια γιατί ειναι η 2η εγκυμοσύνη μου(η 1η ήταν καισαρική) και δυστυχώς έχω οριακό τράχηλο και συσπάσεις...

@Marnik παίρνεις adalat εσυ; Πόσα την ημέρα; Έπαιρνες καθόλου και voltaren; Σε ρυθμίζουν απόλυτα;

Εγώ παίρνω τα glopir που είναι σαν τα adalat αλλά μάλλον δε μου φτάνουν τα 2 γιατί συνεχίζω και κάνω πάλι συσπάσεις... Αμαν πια με αυτές τις συσπάσεις!!! 

 

Γεια σου και καλως όρισες στην παρέα.. με το καλό το μπεμπακι σου ... εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έρθει στην ώρα του το μικρούλι! Αγοράκι η κοριτσάκι περιμένεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στη συζήτηση και εύχομαι σε όλες με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!

Εγώ είμαι στην 26η εβδομάδα με πητ 7/9/2019 που αποκλείεται βέβαια γιατί ειναι η 2η εγκυμοσύνη μου(η 1η ήταν καισαρική) και δυστυχώς έχω οριακό τράχηλο και συσπάσεις...

@Marnik παίρνεις adalat εσυ; Πόσα την ημέρα; Έπαιρνες καθόλου και voltaren; Σε ρυθμίζουν απόλυτα;

Εγώ παίρνω τα glopir που είναι σαν τα adalat αλλά μάλλον δε μου φτάνουν τα 2 γιατί συνεχίζω και κάνω πάλι συσπάσεις... Αμαν πια με αυτές τις συσπάσεις!!! 

 

Καλησπέρα!!!Καλώς ήρθες στην παρεα μας κ με το καλό το μπεμπακι σου!Ναι,έπαιρνα adalat αλλά επειδή είναι σε έλλειψη παίρνω κι εγώ τα glopir.έβαζα κ voltaren αλλά όχι πλέον.παίρνω 4 χάπια ημερησίως κ δόξα τω θεώ ειμαι πολυ καλύτερα!!!!απλά,μπορεί να μην αρκούν τα 2 που παίρνεις γτι κ γω με 2 ξεκίνησα κ τα πήγαμε 4.Εγώ μπαίνω 25η εβδ σμρ.οταν λες οριακος ο τραχηλος,εχει μειωθει απο τις συσπάσεις ή ήταν κοντός εξαρχης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Γεια σου και καλως όρισες στην παρέα.. με το καλό το μπεμπακι σου ... εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έρθει στην ώρα του το μικρούλι! Αγοράκι η κοριτσάκι περιμένεις; 

Σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό να έρθουν τα αστεράκια μας στην ώρα τους!!!

Αγοράκι περιμένω πάλι. Έχω κι ένα ζουζούνι που κοντεύει τα 5!!

Εσύ αγοράκι ή κοριτσάκι; Δεν ξέρω τι χρονιά είναι φέτος....χαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Καλησπέρα!!!Καλώς ήρθες στην παρεα μας κ με το καλό το μπεμπακι σου!Ναι,έπαιρνα adalat αλλά επειδή είναι σε έλλειψη παίρνω κι εγώ τα glopir.έβαζα κ voltaren αλλά όχι πλέον.παίρνω 4 χάπια ημερησίως κ δόξα τω θεώ ειμαι πολυ καλύτερα!!!!απλά,μπορεί να μην αρκούν τα 2 που παίρνεις γτι κ γω με 2 ξεκίνησα κ τα πήγαμε 4.Εγώ μπαίνω 25η εβδ σμρ.οταν λες οριακος ο τραχηλος,εχει μειωθει απο τις συσπάσεις ή ήταν κοντός εξαρχης;

Ξέρουμε ότι έχει κοντύνει ο τράχηλος αλλά δεν ξέρουμε αν έγινε από τις συσπάσεις. Στη 17η εβδομάδα που είχα μετρηθεί ήταν 3.5 και στη β επιπέδου δηλαδή στην 22η είχε πάει 2.5. Τελικά έβαλα πεσσό...

Εσύ με τα 4 glopir πως πας με ταχυκαρδίες και υπόταση; Παίρνεις τα glopir των 10mg;

Εμένα δυστυχώς ο καρδιολόγος είπε να μην πάρω άλλο glopir γιατί μου ανεβάζουν σφύξεις και κάνω υπόταση...

Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά φοβάμαι πολύ πως δε θα γλυτώσω την εισαγωγή...Είχα νοσηλευτεί και στην 1η μου εγκυμοσύνη από την 28η μέχρι και την 36η που γέννησα τελικά...Ευτυχώς όλα πήγαν καλά τότε!  Μέχρι να νοσηλευτώ έπαιρνα τα yutopar αλλα δεν υπάρχουν πια.

Το απόγευμα έχω ραντεβού με τη γιατρό μου να δούμε τι θα κάνουμε τελικά...Είναι ζόρικα

Εσύ τι περιμένεις, αγοράκι ή κοριτσάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Ξέρουμε ότι έχει κοντύνει ο τράχηλος αλλά δεν ξέρουμε αν έγινε από τις συσπάσεις. Στη 17η εβδομάδα που είχα μετρηθεί ήταν 3.5 και στη β επιπέδου δηλαδή στην 22η είχε πάει 2.5. Τελικά έβαλα πεσσό...

Εσύ με τα 4 glopir πως πας με ταχυκαρδίες και υπόταση; Παίρνεις τα glopir των 10mg;

Εμένα δυστυχώς ο καρδιολόγος είπε να μην πάρω άλλο glopir γιατί μου ανεβάζουν σφύξεις και κάνω υπόταση...

Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά φοβάμαι πολύ πως δε θα γλυτώσω την εισαγωγή...Είχα νοσηλευτεί και στην 1η μου εγκυμοσύνη από την 28η μέχρι και την 36η που γέννησα τελικά...Ευτυχώς όλα πήγαν καλά τότε!  Μέχρι να νοσηλευτώ έπαιρνα τα yutopar αλλα δεν υπάρχουν πια.

Το απόγευμα έχω ραντεβού με τη γιατρό μου να δούμε τι θα κάνουμε τελικά...Είναι ζόρικα

Εσύ τι περιμένεις, αγοράκι ή κοριτσάκι;

Κοίτα..Στην αρχή είχα πονοκεφάλους κ κοκκινιζαν τα μάγουλα μου κ Τ ποδια μου για καμιά ωρα.Τώρα όμως δν εχω θεμα..μάλλον συνήθισε ο οργανισμός μου..δν ειχα ουτε ταχυκαρδίες ουτε υποταση..οπότε αν σου είπε έτσι ο καρδιολόγος συνέχισε με τα 2 κ ξεκουράσου..Μην κάνεις πολλά πράγματα...να σκέφτεσαι θετικά..Μην σκέφτεσαι καν την εισαγωγή κ αγχωνεσαι γτι κ το άγχος κάνει συσπάσεις!ο πεσσος τι ειναι;περιδεση δλδ;

Κοριτσάκι περιμένω!?με το καλό ο μπεμπαρος σου ο 2ος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Κοίτα..Στην αρχή είχα πονοκεφάλους κ κοκκινιζαν τα μάγουλα μου κ Τ ποδια μου για καμιά ωρα.Τώρα όμως δν εχω θεμα..μάλλον συνήθισε ο οργανισμός μου..δν ειχα ουτε ταχυκαρδίες ουτε υποταση..οπότε αν σου είπε έτσι ο καρδιολόγος συνέχισε με τα 2 κ ξεκουράσου..Μην κάνεις πολλά πράγματα...να σκέφτεσαι θετικά..Μην σκέφτεσαι καν την εισαγωγή κ αγχωνεσαι γτι κ το άγχος κάνει συσπάσεις!ο πεσσος τι ειναι;περιδεση δλδ;

Κοριτσάκι περιμένω!?με το καλό ο μπεμπαρος σου ο 2ος!

Ξάπλα είμαι και δεν κάνω τίποτα...

Ο πεσσός είναι ένα δαχτυλίδι που μπαίνει στον τράχηλο. Δεν είναι τόσο αποτελεσματικο όσο η περίδεση απλά ηταν ακίνδυνο για την εβδομάδα που ήμουν...

Με το καλό το κοριτσάκι σου!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η geosid81 είπε:

Ξάπλα είμαι και δεν κάνω τίποτα...

Ο πεσσός είναι ένα δαχτυλίδι που μπαίνει στον τράχηλο. Δεν είναι τόσο αποτελεσματικο όσο η περίδεση απλά ηταν ακίνδυνο για την εβδομάδα που ήμουν...

Με το καλό το κοριτσάκι σου!!???

Α,κατάλαβα!Είναι ενοχλητικό αυτό το δαχτυλίδι;Ευχαριστώ πολύ,κορίτσι μου!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια σήμερα είχα μια φλασια αύριο κάνω Β επιπέδου αλλά Εχω λίγο άγχος στην αυχενική μου ειχε βγάλει ποσοστο για το σύνδρομο down 1/10000 δεν ξςρω είναι καλά είμαι 30 χρονων δεν ξέρω αν είναι καλό το ποσοστό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στη συζήτηση και εύχομαι σε όλες με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!

Εγώ είμαι στην 26η εβδομάδα με πητ 7/9/2019 που αποκλείεται βέβαια γιατί ειναι η 2η εγκυμοσύνη μου(η 1η ήταν καισαρική) και δυστυχώς έχω οριακό τράχηλο και συσπάσεις...

@Marnik παίρνεις adalat εσυ; Πόσα την ημέρα; Έπαιρνες καθόλου και voltaren; Σε ρυθμίζουν απόλυτα;

Εγώ παίρνω τα glopir που είναι σαν τα adalat αλλά μάλλον δε μου φτάνουν τα 2 γιατί συνεχίζω και κάνω πάλι συσπάσεις... Αμαν πια με αυτές τις συσπάσεις!!! 

 

Να σε καλοσωρίσω και εγω στην παρέα μας.Με το καλο να έρθει και το δεύτερο αγοράκι σου και εύχομαι να πανε ολα καλα και να γλιτώσεις και την νοσηλεία στο νοσοκομειο που φοβάσαι και Να φτάσεις μεχρι τέλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Ρε κορίτσια σήμερα είχα μια φλασια αύριο κάνω Β επιπέδου αλλά Εχω λίγο άγχος στην αυχενική μου ειχε βγάλει ποσοστο για το σύνδρομο down 1/10000 δεν ξςρω είναι καλά είμαι 30 χρονων δεν ξέρω αν είναι καλό το ποσοστό 

Καλε μια χαρα ειναι τελειο ειναι.Μην κάθεσαι και σκέφτεσαι τέτοια πραγματα.Πηγαινε αύριο να απολαύσεις την β επιπέδου σου και να μας πεις τα νεα σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Καλε μια χαρα ειναι τελειο ειναι.Μην κάθεσαι και σκέφτεσαι τέτοια πραγματα.Πηγαινε αύριο να απολαύσεις την β επιπέδου σου και να μας πεις τα νεα σου ❤️

Εχω χεστει η αλήθεια είναι χαχαχαχαχαχαχαχα:lolno:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό να έρθουν τα αστεράκια μας στην ώρα τους!!!

Αγοράκι περιμένω πάλι. Έχω κι ένα ζουζούνι που κοντεύει τα 5!!

Εσύ αγοράκι ή κοριτσάκι; Δεν ξέρω τι χρονιά είναι φέτος....χαχαχα!!

Εγώ κοριτσάκι Κ είναι το πρώτο μου.  ΠΗΤ 22/09. Άντε να δούμε.  

Εν τω μεταξύ κορίτσια χθες έκανα αιματολογικές.  Εσείς πόσες ώρες είστε νηστικες πριν κάνετε τις εξετάσεις ;;; Μου βγήκε ότι έχω υπογλυκαιμία λέει 67 σάκχαρο γιατί είχα να φάω 9 ώρες πριν την εξέταση.  Επίσης μου βρήκαν στις εξετασεις μια φλεγμονή Κ τώρα πρέπει να πάρω πάλι αντιβίωση..πφφφφφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Α,κατάλαβα!Είναι ενοχλητικό αυτό το δαχτυλίδι;Ευχαριστώ πολύ,κορίτσι μου!!!?

Όχι δεν το καταλαβαίνεις καθόλου! Να φανταστείς μου είπε και να μου φύγει δε θα καταλάβω τίποτα, θα τριγυρνάει στην περιοχή?? απλά δε θα κάνει τη δουλειά του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Εγώ κοριτσάκι Κ είναι το πρώτο μου.  ΠΗΤ 22/09. Άντε να δούμε.  

Εν τω μεταξύ κορίτσια χθες έκανα αιματολογικές.  Εσείς πόσες ώρες είστε νηστικες πριν κάνετε τις εξετάσεις ;;; Μου βγήκε ότι έχω υπογλυκαιμία λέει 67 σάκχαρο γιατί είχα να φάω 9 ώρες πριν την εξέταση.  Επίσης μου βρήκαν στις εξετασεις μια φλεγμονή Κ τώρα πρέπει να πάρω πάλι αντιβίωση..πφφφφφφ...

Κανά 10ωρο σίγουρα είμαι νηστικη πριν τις εξετάσεις. Είναι λίγο χαμηλό το ζαχαρό σου. Γενικά τρως καλά; Ίσως πρέπει να φας και κανά γκυκάκι;;

Φλεγμονή σου βρήκαν από τις αιματολογικές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η geosid81 είπε:

Κανά 10ωρο σίγουρα είμαι νηστικη πριν τις εξετάσεις. Είναι λίγο χαμηλό το ζαχαρό σου. Γενικά τρως καλά; Ίσως πρέπει να φας και κανά γκυκάκι;;

Φλεγμονή σου βρήκαν από τις αιματολογικές;

Αν έλεγα στο γιατρό τι γλυκάκια έχω φάει το τελευταίο διάστημα θα πάθαινε σοκ . Απορώ πως βγήκε τόσο.  Για να φανταστείς την ημέρα πριν τις εξετάσεις είχα φάει 2 παγωτινια και 3-4 μπουκιές γαλακτομπουρεκο... Ε πόσο να φάω δλδ ...απλά το βράδυ πριν πάω για εξετάσεις έφαγα μόνο κάτι αγγουράκια γιατί όταν γύρισα σπίτι ήταν πλέον αργά Κ έπρεπε να τις κάνω πρωί πρωί... Ναι φλεγμονή την δείχνει μια τιμή... Δεν θυμάμαι πως μου την είπε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2019 at 12:18 ΠΜ, ο/η Marnik είπε:

Κορίτσια μου,να θέσω ένα άλλο θεματάκι..τι γίνεται με τη δυσκοιλιοτητα;;;Πως πατε;;;Εγώ υποφέρω..σμρ έκανα κλυσμα στην κλινική κ μετα τοκογραφο γτι το έντερο προκαλεί αντιδραστικές συσπάσεις στη μήτρα.Όλα καλα όμως!απλά αυτή η δυσκοιλιότητα δν παλεύεται ο,τι κ αν κάνω...?

Καλησπέρα,

εμένα μου το προκαλεί ο σίδηρος ανά διαστήματα, αλλά το αντιμετωπίζω πίνοντας κάθε πρωί ένα ποτήρι νερό μόλις ξυπνήσω και τρώω ένα ακτινίδιο, σε 2 ώρες το πολύ έχει λειτουργήσει. Αν το κάνεις κάθε μέρα θα είσαι μία χαρά πιστεύω. Έτσι το αντιμετώπισα και στην πρώτη και τώρα και στην 2η εγκυμοσύνη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2019 at 6:55 ΜΜ, ο/η Nikoleta... είπε:

 

Καλησπέρα,

Να πάνε όλα καλά και στην Β' επιπέδου σου εύχομαι ?

Εγώ πήγα την Τετάρτη 22/05 και ήμουν 17 + 4, αλλά το μέγεθος του μωρού αντιστοιχεί κι εμένα στην 19η βδομάδα, εμένα είναι 270 γραμμάρια. Β' επιπέδου θα κάνω 12/06.

Κι εγώ στο ΡΕΑ θα γεννήσω. Αν θες τιμοκατάλογο για δωμάτια δες εδώ: https://www.genna.gr/maieutirio-rea-times-gennas-timokatalogos/ και το πώς είναι το κάθε δωμάτιο το έχει εδώ: https://www.reamaternity.gr/services/diamoni/

Τέλεια! Μαζί θα γεννήσουμε απ'ότι φαίνεται ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η SofiaC είπε:

Καλησπέρα,

εμένα μου το προκαλεί ο σίδηρος ανά διαστήματα, αλλά το αντιμετωπίζω πίνοντας κάθε πρωί ένα ποτήρι νερό μόλις ξυπνήσω και τρώω ένα ακτινίδιο, σε 2 ώρες το πολύ έχει λειτουργήσει. Αν το κάνεις κάθε μέρα θα είσαι μία χαρά πιστεύω. Έτσι το αντιμετώπισα και στην πρώτη και τώρα και στην 2η εγκυμοσύνη μου.

Το εχω κανει κ αυτό αλλά το έντερο μου είναι πεισματαρικο..Ευχαριστώ πολύ πάντως!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εννοείται ακολουθούμε το ένστικτο μας! Εγώ κ την πρώτη φορά είχαμε 2 επαφές ολες κ όλες μια βράδυ κ μια το πρωί κ είχαμε πει να έχουμε κ μια το βράδυ ξανά, Ε μας ενημερώνουν αργά το απόγευμα  ότι  πέθανε ο παππούς του άντρα μου Ε εγώ κατάλαβα χαμένος μηνας ούτε καν μετρούσα τις ημερες για να δω αν έχω καθυστέρηση ήτανε η πρώτη φορά π πέρασαν οι 15 μερες έτσι γρήγορα… πάμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη, είπαμε να αρχίσουμε ελεύθερες επαφές κ πιο στοχευμένα τώρα μετά το Πάσχα! Είχα πάρει τεστ ωορρηξιας απλά για να δω λίγο τον κύκλο μου τώρα μετά την εγκυμοσύνη πως είναι! Ξεκιναω τα τεστ θετικό δεν βρήκα ποτέ, είχα ένα έντονο μεν αλλά όχι θετικό είχαμε 2-3 επαφές κοντά σε αυτό το τεστ, μη στα πολυλογώ περνούν οι μερες εγώ δεν περίμενα καν ότι έμεινα εγκυος βλέπω το ημερολόγιο μου 2 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ θετικο κάνω χοριακη την επόμενη 495 ποσό ήταν… είναι να βρεις κ το τάιμινγκ κ να εχεις πίστη κ όλα θα έρθουν!!! 
    • Έχω 26αρι κύκλο κ επειδή έπεφτε του Αγίου Βαλεντίνου λέω αν ξυπνήσω κ  δεν έχει  έρθει θα πάω για χοριακή.  Εν τω μεταξύ εκανα κ ένα τεστ που τ είχα δύο χρόνια στο ντουλάπι βγήκε θετικο,  λέω ληγμένο είναι... που να το πιστέψω μετά από 2,5 χρόνια ελεύθερο κ καμια σύλληψη... αλλά είχαμε πολλές επαφές.  Ήταν αυτό που λέμε προσπάθεια.
    • Θετής μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!! Εύχομαι κ εγώ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια!!! ❤️❤️ που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει εχεις μια πολύ καλή ομάδα γιατρών!!!    Κορίτσι μου εγώ θα σου ελεγα να παρεις κ μια δεύτερη γνώμη…έχετε κάνει ολες τις εξετάσεις κ εσυ κ ο άντρας σου; Συγγωμη αν το είπες αλλ ισως δε το διάβασα  κειτ μου σε ευχαριστώ παρά πολύ!!! Εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα να γίνεις μανούλα που τόσο πολύ το θες ❤️❤️❤️  Άννα  μου σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις ευχές! μακάρι να έρθει αυτό που θες που είμαι σίγουρη ότι θα έρθει σύντομα 💕💕 Πηγές σήμερα για β επιπέδου;; Πως πέρασε ο καιρός…. Άντε με το καλό!!!! ❤️❤️❤️ τώρα σε μέτρησε κολπικά ή πάλι κοιλιακά;    εχεις πάντα σταθερό κύκλο;; Γιατί μπορεί να κανεις κ αργότερα… εγώ θα σου ελεγα να εχεις επαφές γιατί ποτέ δε ξερεις ❤️   
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου με το καλό το μωράκι σου 💕💕 Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Εύχομαι σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλια ❤️ Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️❤️  Σε ευχαριστω πολύ ελκ μου!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου ❤️❤️❤️  σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κορίτσι μου!!! Εύχομαι κ εσυ σύντομα να εχεις ένα μωράκι στην κοιλια σου!! 💕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...