Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η efitta είπε:

Να πω την αληθεια μου εγώ δεν είχα καθόλου άγχος για την καμπύλη ..Δόξα το Θεό οι τιμές είναι μια χαρά.Με το που πήγα μου πήραν μια φορά αιμα ενώ ήμουν νηστικη ...μετά μου έδωσαν μια ποτηράρα με μια αηδία να τη πιω.????από τη στιγμή που το ήπια όλο ,κράτησαν μια ώρα και μετά μου ξανα πήραν αιμα...Αυτό ήταν όλο ..Εγώ μετά ζαλιστικα βεβαια γιατί δεν είχα φάει τίποτα...Σας προτεινω να πάρετε μαζί σας κάτι να φάτε και ίντερνετ στο κινητό για να περάσει η μια ώρα αναμονής.Καλη επιτυχία σε όλες.

Άλλο κουλό που κάνουν εδω περα με την καμπύλη ζαχαρου.Εμεις πίνουμε lucozade και Οχι γλυκόζη με νερό οπως στην Ελλαδα.Μπορω να πω πως τουλάχιστον σε αυτο προτιμώ το Αγγλικό σύστημα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Έκανες κθλ τοκογραφο;κι εγώ μόνο αυτό έχω..με αγχωνουν,ρε γμτ..

Όχι δε μου είπε τίποτα ο γιατρός για τομογράφο. Θα δω πως θα πάω και αν είναι θα του πω.

στις πριν 3 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

αχχαχχααχ και εγω εχω μεγαλη κοιλιτσα μην αγχωνεσαι για τις συσπασεις και εσυ και ολες οι κοπελες  απλα ξαπλα μην κανετε πολλα υγρα και μαγνησιο και ολα θα πανε υπεροχα

Αφού τώρα να φανταστείς είμαι σε ένα γάμο και μου λέει ένας στην εκκλησία "να σηκωθώ να κάτσετε που είστε έγκυος". Φαίνεται αρκετά.

Ναι μαγνήσιο παίρνω και utrogestan. Και όλη μέρα ξεκουράζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Βρε αφού 4/10 ειναι Παρασκευή άρα κάθε Παρακευή συμπληρώνεις εβδομαδα.Σημερα είσαι 21+1 και Οχι 20+5 που είπες πριν 

Την Πητ την Εχω βγάλει εγώ χαχχαχα ο γιατρός δεν μου έχει πει Πητ αχχαχαχα είμαι σίγουρα 20+5 αχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Την Πητ την Εχω βγάλει εγώ χαχχαχα ο γιατρός δεν μου έχει πει Πητ αχχαχαχα είμαι σίγουρα 20+5 αχχαχαχα

Ε αν είσαι σιγουρα 20+5 έχεις ΠΗΤ μαζι μου.Τελεια για να δούμε ποτε θα βγουν κιόλας άσχετα απο ΠΗΤ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 6 είπε:

Ε αν είσαι σιγουρα 20+5 έχεις ΠΗΤ μαζι μου.Τελεια για να δούμε ποτε θα βγουν κιόλας άσχετα απο ΠΗΤ???

Οποτε είναι αγάπη καλά να πάνε όλα εμένα αυτό με νοιάζει χαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εννοείται αυτο ειναι το πιο σημαντικό απ’ολα.Οταν θα έρθει η ωρα τους να βγουν θα βγουν.Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου που ήμουν παλι εδω και τα λέγαμε με κάποια κοριτσια έτυχε αρκετες να γεννήσουμε  ίδια μερα με άλλες και ας ηταν διαφορετικές η ΠΗΤ μας☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Όχι δε μου είπε τίποτα ο γιατρός για τομογράφο. Θα δω πως θα πάω και αν είναι θα του πω.

Αφού τώρα να φανταστείς είμαι σε ένα γάμο και μου λέει ένας στην εκκλησία "να σηκωθώ να κάτσετε που είστε έγκυος". Φαίνεται αρκετά.

Ναι μαγνήσιο παίρνω και utrogestan. Και όλη μέρα ξεκουράζομαι.

Εμενα με παει συχνα πυκνα για τοκογραφο.ανα 2η μερα περιπου..μου εχει δωσει κ χαπακια για τις συσπασεις κ παω καλυτερα..δοξα τω θεώ!!!απλά αγχώνομαι μην κουραστώ παραπάνω από Ο,τι πρέπει..Κ όταν καταλαβαίνω ότι γίνεται σύσπαση στεναχωριεμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου,να θέσω ένα άλλο θεματάκι..τι γίνεται με τη δυσκοιλιοτητα;;;Πως πατε;;;Εγώ υποφέρω..σμρ έκανα κλυσμα στην κλινική κ μετα τοκογραφο γτι το έντερο προκαλεί αντιδραστικές συσπάσεις στη μήτρα.Όλα καλα όμως!απλά αυτή η δυσκοιλιότητα δν παλεύεται ο,τι κ αν κάνω...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Κορίτσια μου,να θέσω ένα άλλο θεματάκι..τι γίνεται με τη δυσκοιλιοτητα;;;Πως πατε;;;Εγώ υποφέρω..σμρ έκανα κλυσμα στην κλινική κ μετα τοκογραφο γτι το έντερο προκαλεί αντιδραστικές συσπάσεις στη μήτρα.Όλα καλα όμως!απλά αυτή η δυσκοιλιότητα δν παλεύεται ο,τι κ αν κάνω...?

Εγώ ρολοι !!!! Ευτυχώς !! Τρως φυτικές ινες;;; γενικά πρέπει ν αποφεύγεις το πολύ ψωμί,ρύζι, μήλο, μπανανα...  Ο γιατρός μου είχε πει αν ποτέ αντιμετωπίσω πρόβλημα να πάρω εφεκολ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nancy an. είπε:

Εγώ ρολοι !!!! Ευτυχώς !! Τρως φυτικές ινες;;; γενικά πρέπει ν αποφεύγεις το πολύ ψωμί,ρύζι, μήλο, μπανανα...  Ο γιατρός μου είχε πει αν ποτέ αντιμετωπίσω πρόβλημα να πάρω εφεκολ..

Προσπαθώ να τρώω οσο περισσοτερες μπορω αλλά δε βλεπω αποτελεσμα..το εφεκολ ειναι τυπου καθαρτικο η φυτικες ινες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marnik είπε:

Προσπαθώ να τρώω οσο περισσοτερες μπορω αλλά δε βλεπω αποτελεσμα..το εφεκολ ειναι τυπου καθαρτικο η φυτικες ινες;

Δεν το έχω πάρει..κάτι φακελάκια είναι με σκόνη.  Πίνε πάρα πολύ νερό και περπατά κιόλας. Εγώ έχω παρατήσει ότι οπότε θα δυσκολευτω Μόλις αρχίσω να περπαταω θέλω να τρέξω τουαλέτα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nancy an. είπε:

Δεν το έχω πάρει..κάτι φακελάκια είναι με σκόνη.  Πίνε πάρα πολύ νερό και περπατά κιόλας. Εγώ έχω παρατήσει ότι οπότε θα δυσκολευτω Μόλις αρχίσω να περπαταω θέλω να τρέξω τουαλέτα ?

Τυχερη εισαι!οκ!θα δω μηπως παρω το φάρμακο που μου είπες..μπας κ πάρει μπρος για αρχή..Ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Τυχερη εισαι!οκ!θα δω μηπως παρω το φάρμακο που μου είπες..μπας κ πάρει μπρος για αρχή..Ευχαριστώ πολύ!!!

Θα ευχηθω καλό βόλι!!!! Είναι τραγικό πάντως να θες να πας και να μην μπορείς!!! Κάνε όσα σου είπα και βλέπεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marnik είπε:

Εμενα με παει συχνα πυκνα για τοκογραφο.ανα 2η μερα περιπου..μου εχει δωσει κ χαπακια για τις συσπασεις κ παω καλυτερα..δοξα τω θεώ!!!απλά αγχώνομαι μην κουραστώ παραπάνω από Ο,τι πρέπει..Κ όταν καταλαβαίνω ότι γίνεται σύσπαση στεναχωριεμαι..

Αααα, εμένα γιατί δε μου έχει κάνει τοκογράφο; Αν κάνω πιο πολλές συσπάσεις τη μέρα θα μου δώσει κι εμένα χάπι μου είπε. Κι εγώ στεναχωριέμαι όταν γίνεται.

Για το άλλο θέμα με την δυσκοιλιότητα εμένα άρχισε με τον σίδηρο που παίρνω. Μέχρι και αιμορροΐδες έβγαλα πρώτη φορά. Αλλά ευτυχώς έφυγαν μετά από λίγες μέρες. Προσπαθώ να τρώω κανένα μπρόκολο, αρακά και συχνά όσπρια άμα βλέπω ότι έχω πρόβλημα και από τότε είμαι πιο καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Αααα, εμένα γιατί δε μου έχει κάνει τοκογράφο; Αν κάνω πιο πολλές συσπάσεις τη μέρα θα μου δώσει κι εμένα χάπι μου είπε. Κι εγώ στεναχωριέμαι όταν γίνεται.

Για το άλλο θέμα με την δυσκοιλιότητα εμένα άρχισε με τον σίδηρο που παίρνω. Μέχρι και αιμορροΐδες έβγαλα πρώτη φορά. Αλλά ευτυχώς έφυγαν μετά από λίγες μέρες. Προσπαθώ να τρώω κανένα μπρόκολο, αρακά και συχνά όσπρια άμα βλέπω ότι έχω πρόβλημα και από τότε είμαι πιο καλά.

Εγω ακομα δεν παίρνω σιδηρο φίλες μου μονο φιλικό παίρνω και σαλοσπιρ και ενεσεις φυσικά αυτα προς το παρον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα είμαι πολύ αγχωμένη! Ενώ γενικά είναι πολύ δραστήριο το μωρό σήμερα μέχρι τώρα δεν έχω φάει ούτε 1 κλωτσιά.  Τι νερό παγωμένο ήπια,τι γλυκό έφαγα τίποτα... λέτε να συμβαίνει τίποτα κακο ; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Αααα, εμένα γιατί δε μου έχει κάνει τοκογράφο; Αν κάνω πιο πολλές συσπάσεις τη μέρα θα μου δώσει κι εμένα χάπι μου είπε. Κι εγώ στεναχωριέμαι όταν γίνεται.

Για το άλλο θέμα με την δυσκοιλιότητα εμένα άρχισε με τον σίδηρο που παίρνω. Μέχρι και αιμορροΐδες έβγαλα πρώτη φορά. Αλλά ευτυχώς έφυγαν μετά από λίγες μέρες. Προσπαθώ να τρώω κανένα μπρόκολο, αρακά και συχνά όσπρια άμα βλέπω ότι έχω πρόβλημα και από τότε είμαι πιο καλά.

Δν ξέρω γτι δε σε βάζει..γτι δν τον ρωτας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Κορίτσια σήμερα είμαι πολύ αγχωμένη! Ενώ γενικά είναι πολύ δραστήριο το μωρό σήμερα μέχρι τώρα δεν έχω φάει ούτε 1 κλωτσιά.  Τι νερό παγωμένο ήπια,τι γλυκό έφαγα τίποτα... λέτε να συμβαίνει τίποτα κακο ; ?

Δε νομίζω..χαλάρωσε στο κρεβάτι στο πλάι..μπορεί να κοιμάται..πόσων εβδομάδων εισαι;μπορεί να σε εχω ξαναρωτησει αλλά όλο ξεχνάω ποια είναι σε ποια..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Δε νομίζω..χαλάρωσε στο κρεβάτι στο πλάι..μπορεί να κοιμάται..πόσων εβδομάδων εισαι;μπορεί να σε εχω ξαναρωτησει αλλά όλο ξεχνάω ποια είναι σε ποια..?

Καλά κι εγώ το παθαίνω αυτό.. Πολλες εγκυουλες Κ χάνω τον μπούσουλα... είμαι ακριβώς στην 23η. Δεν ξέρω γιατί τέτοια ησυχία σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Καλά κι εγώ το παθαίνω αυτό.. Πολλες εγκυουλες Κ χάνω τον μπούσουλα... είμαι ακριβώς στην 23η. Δεν ξέρω γιατί τέτοια ησυχία σήμερα!

Κοίτα..το εχω πάθει κι εγώ μια φορά αλλά τελικά κοιμόταν το παιδάκι μου..Μην αγχώνεσαι..βγάλε το από το μυαλό σου κ περίμενε μέχρι το βραδυ χωρίς να το σκέφτεσαι..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marnik είπε:

Κοίτα..το εχω πάθει κι εγώ μια φορά αλλά τελικά κοιμόταν το παιδάκι μου..Μην αγχώνεσαι..βγάλε το από το μυαλό σου κ περίμενε μέχρι το βραδυ χωρίς να το σκέφτεσαι..?

Δεν είναι κι εύκολο να το βγάλω απ το μυαλό μου !!! Όσο περνάει ο καιρός μου βγαίνει όλο Κ περισσότερο το μητρικό και θέλω κάθε μέρα να την νιώθω ότι είναι καλά!!! Άντε να μου ρίξει μια κλωτσιά να ηρεμήσω! Εμένα δεν μ εχει συνηθίσει να είναι τόσο υπναρού.?. Ας είναι όταν θα γεννηθεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nancy an. είπε:

Δεν είναι κι εύκολο να το βγάλω απ το μυαλό μου !!! Όσο περνάει ο καιρός μου βγαίνει όλο Κ περισσότερο το μητρικό και θέλω κάθε μέρα να την νιώθω ότι είναι καλά!!! Άντε να μου ρίξει μια κλωτσιά να ηρεμήσω! Εμένα δεν μ εχει συνηθίσει να είναι τόσο υπναρού.?. Ας είναι όταν θα γεννηθεί...

Ούτε εμένα αλλά συμβαίνει να κουράζονται κι αυτά!Όσο το σκέφτεσαι κ αγχωνεσαι,το αισθάνεται κ το μωράκι σου..οπότε χαλάρωσε κ περίμενε!?σίγουρα θα το αισθανθείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marnik είπε:

Ούτε εμένα αλλά συμβαίνει να κουράζονται κι αυτά!Όσο το σκέφτεσαι κ αγχωνεσαι,το αισθάνεται κ το μωράκι σου..οπότε χαλάρωσε κ περίμενε!?σίγουρα θα το αισθανθείς!!!

Νενικηκαμεν... Η Μπεμπαρα κλώτσησε!!! Μας έσκασε λίγο Αλλά εμφανίστηκε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Νενικηκαμεν... Η Μπεμπαρα κλώτσησε!!! Μας έσκασε λίγο Αλλά εμφανίστηκε.. 

Χαχα ..είδες που σ'τα ελεγα;χαλάρωσε κ απόλαυσε τη!φιλιά κ στις 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Εγω ακομα δεν παίρνω σιδηρο φίλες μου μονο φιλικό παίρνω και σαλοσπιρ και ενεσεις φυσικά αυτα προς το παρον

Εγώ πριν από 1 μήνα ξεκίνησα τον σίδηρο. Έχω όμως χαμηλά επίπεδα μπορεί γι' αυτό.

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Δν ξέρω γτι δε σε βάζει..γτι δν τον ρωτας;

Σε 2 βδομάδες που θα πάω για Β' επιπέδου θα ρωτήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...