Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω σε ποια βδομάδα να λέω ότι είμαι.

Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο (19 Ιανουαρίου) είμαι 17εβδ + 6ημ. Οπότε η ΠΗΤ μου είναι στις 26 Οκτωβρίου.

Στην Αυχενική όμως μου είπαν ότι η ΠΗΤ μου είναι στις 19 Οκτωβρίου, (άρα τώρα είμαι 18εβδ + 6ημ) γιατί το μωρό είναι μεγάλο. Γενικά μου το βγάζουν κοντά 2 βδομάδες μεγαλύτερο.

Έχει κάποια κοπέλα ίδια περίπτωση;

@Mommy 6 πήγες σε καρδιολόγο;

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσια.Πηγα στο ραντεβού που ειχα στο νοσοκομειο αλλα δεν με είδε κανεις.Απλα μια νοσοκόμα μου εκανε υπέρηχο καρδιάς και ειπε πως θα αναλύσει τις φωτογραφίες που τράβηξε και θα στείλει τα αποτελέσματα κατευθείαν στη γιατρό που με παρέπεμψε και αυτή θα μου πει.Την Τεταρτη θα παω να μου τοποθετήσουν το Χολτερ.Θα ήθελα να μιλήσω με ενα καρδιολόγο να ρωτήσω κάποια πραγματα αλλα Δυστηχως εδω πολλα θελουμε αλλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Θύμισε μου που βρίσκεσαι ρε συ !!! Εμένα στην β επίπεδου με κράτησε πάνω από 40 λεπτά Κ μου είπε μέχρι Κ τα τελευταία κόκαλα του εγκεφάλου.  Το βάρος δεν είναι σημαντικό;;;;; περίεργα μου φαίνονται όλα αυτά!!! Κατά τ Αλλά να σου ζήσει η μασουλιτσα Κ με το καλό να την δεις !

Νανσυ μου Αγγλια μένω.Οντως για εμας τις μαθημένες με το ελληνικό σύστημα ειναι πολυ περιεργα ολα αυτα αλλα Δυστηχως δεν ειναι στο χέρι μας να κανουμε τιποτα.Χθες που διάβαζα ενα αγγλικό γκρουπ οπως αυτο εδω έμαθα ότι στην Ιρλανδία δεν κάνουν ουτε κάν την β επιπέδου.Μονο την αυχενική διαφάνεια κάνουν και την β επιπέδου μονο σε κυήσεις υψηλού κινδύνου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Καλημέρα σε ολα τα κοριτσια.Πηγα στο ραντεβού που ειχα στο νοσοκομειο αλλα δεν με είδε κανεις.Απλα μια νοσοκόμα μου εκανε υπέρηχο καρδιάς και ειπε πως θα αναλύσει τις φωτογραφίες που τράβηξε και θα στείλει τα αποτελέσματα κατευθείαν στη γιατρό που με παρέπεμψε και αυτή θα μου πει.Την Τεταρτη θα παω να μου τοποθετήσουν το Χολτερ.Θα ήθελα να μιλήσω με ενα καρδιολόγο να ρωτήσω κάποια πραγματα αλλα Δυστηχως εδω πολλα θελουμε αλλα.....

Καλημέρα! 

Καλά έλεος δε σε είδε κατευθείαν καρδιολόγος; Δυστυχώς δεν έχω και κανέναν φίλο καρδιολόγο για να μπορούσα να είχα οικειότητα και να του έλεγα να σου μιλήσει. Σε αυτόν που πήγα πρώτη φορά πήγα. Συνεχίζεις όμως και έχεις τα ίδια συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια τι κάνετε κλωτσαμε κλωτσαμε ;

Καλημέρα! Εγώ καλά είμαι! Κλωτσάει κάθε μέρα. Κυρίως το βράδυ. ? Εσύ πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! Εγώ καλά είμαι! Κλωτσάει κάθε μέρα. Κυρίως το βράδυ. ? Εσύ πώς είσαι;

εμενα οποτε θελει κλωτσαει αχχαχαχαχα το βραδυ ομως πολυ δινειιιι το μαναρακι μου καλα ειμαι δοξα τον Θεο και την Παναγια ;; εσυ ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

εμενα οποτε θελει κλωτσαει αχχαχαχαχα το βραδυ ομως πολυ δινειιιι το μαναρακι μου καλα ειμαι δοξα τον Θεο και την Παναγια ;; εσυ ;;;

Μπράβο όλα καλά εύχομαι να σου πάνε! Κι εγώ καλά είμαι! Αν δεν είχα και συσπάσεις θα ήμουν ακόμα καλύτερα. Αλλά το παρακολουθώ. Εσύ είσαι και μεγαλύτερη βδομάδα από μένα, οπότε θα το καταλαβαίνεις πιο καλά το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! 

Καλά έλεος δε σε είδε κατευθείαν καρδιολόγος; Δυστυχώς δεν έχω και κανέναν φίλο καρδιολόγο για να μπορούσα να είχα οικειότητα και να του έλεγα να σου μιλήσει. Σε αυτόν που πήγα πρώτη φορά πήγα. Συνεχίζεις όμως και έχεις τα ίδια συμπτώματα;

Ειμαι αρκετά καλυτερα Νικολετα μου.Αλλα όταν σταθώ ορθια για λιγο με πιάνει ακομα ταχυκαρδία και νομιζω πως θα λυποθυμησω.Πιεση δεν μετράω κάν για να μην αγχώνομαι αφού ετσι και αλλιώς δεν εχει νοημα ετσι οπως ειναι η κατάσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια τι κάνετε κλωτσαμε κλωτσαμε ;

Εγω βρε κοριτσι λίγα πραγματα.Δυο τρεις φορές μέσα στη μερα και αυτο ισα που το νιώθω.Αρχιζω να πιστεύω πως ευθύνεται το χειρουργείο που έκανα πέρσι και δεν νιώθω το μωρο οπως στις προηγούμενες εγκυμοσύνες.Γιατι χθες το ειδα και με το μάτι που κλώτσησε και κουνήθηκε η κοιλια αλλα παρόλα αυτα η αίσθηση ηταν ελάχιστη.Εσυ πως πας απο κλωτσιές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Μπράβο όλα καλά εύχομαι να σου πάνε! Κι εγώ καλά είμαι! Αν δεν είχα και συσπάσεις θα ήμουν ακόμα καλύτερα. Αλλά το παρακολουθώ. Εσύ είσαι και μεγαλύτερη βδομάδα από μένα, οπότε θα το καταλαβαίνεις πιο καλά το μωράκι σου.

Χθες ειχα και εγω αρκετες συσπασεις.Σε κάποια φάση έκανα διάλειμμα στη δουλεια και επρεπε να ξαναγυρίσω στο πόστο μου αλλα ηταν τόσο έντονη και δεν μπορούσα να σηκωθώ να φύγω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mommy 6 είπε:

Εγω βρε κοριτσι λίγα πραγματα.Δυο τρεις φορές μέσα στη μερα και αυτο ισα που το νιώθω.Αρχιζω να πιστεύω πως ευθύνεται το χειρουργείο που έκανα πέρσι και δεν νιώθω το μωρο οπως στις προηγούμενες εγκυμοσύνες.Γιατι χθες το ειδα και με το μάτι που κλώτσησε και κουνήθηκε η κοιλια αλλα παρόλα αυτα η αίσθηση ηταν ελάχιστη.Εσυ πως πας απο κλωτσιές;

ποσο εβδομαδων εισαι μηπως εχεις προσθιο πλακουντα αγαπη ;;; εγω το καταλαβαινω αλλα μην φανταστεις ολη μερα οχι πιο πολυ βραδυ ειμαστε νυχτοπουλια @Nikoleta... εγω ειμαι 20+5 σημερα εσυ αγαπη μου ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα ...Εγώ ειμαι 25η εβδ έχω κάνει και την καμπύλη και όλα καλά.Με το καλό και εσείς.❤❤❤?????

Λογικά όπου να ναι θα μου την κάνουν και μενα την καμπύλη.Πωπω πέρασε ο καιρός για σένα.Αντε να έρθει η ωρα που μια μια θα λεμε για τα γεννητούρια μας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

ποσο εβδομαδων εισαι μηπως εχεις προσθιο πλακουντα αγαπη ;;; εγω το καταλαβαινω αλλα μην φανταστεις ολη μερα οχι πιο πολυ βραδυ ειμαστε νυχτοπουλια @Nikoleta... εγω ειμαι 20+5 σημερα εσυ αγαπη μου ;;

Την Δευτερα θα ειμαι 21.Οχι ειναι οπίσθιος ο πλακούντας.Αρα είμαστε ακριβώς το ιδιο βρε;7/10 έχεις ΠΗΤ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Την Δευτερα θα ειμαι 21.Οχι ειναι οπίσθιος ο πλακούντας.Αρα είμαστε ακριβώς το ιδιο βρε;7/10 έχεις ΠΗΤ ;

4/10 εχω εγω αγαπηηη βαση τελευταιας περιοδου αλλα μπορει να γεννησω πιο νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy 6 το καλό είναι ότι είσαι καλύτερα. Οι ταχυκαρδίες μη σε ανησυχούν κι εγώ έχω όπως και άλλες κοπέλες. 

Για τις συσπάσεις μου είπε την Τετάρτη ο γιατρός μέχρι 10 την ημέρα δεν πειράζει. Είχες και πόνο; Εγώ απλά μιά ενόχληση νιώθω. Δεν πονάω. Μου είπε επίσης, επειδή ρώτησε ο σύζυγός μου, όχι επαφές (βέβαια εγώ από την αρχή δεν είχα).

@Penny89 σήμερα είμαι 19 + 0 (σύμφωνα με την αυχενική) αλλά το μωράκι είναι ακόμα λίγο πιο μεγάλο. Η κοιλιά μου φαίνεται σαν να είμαι στον 6ο με 7ο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Μπράβο όλα καλά εύχομαι να σου πάνε! Κι εγώ καλά είμαι! Αν δεν είχα και συσπάσεις θα ήμουν ακόμα καλύτερα. Αλλά το παρακολουθώ. Εσύ είσαι και μεγαλύτερη βδομάδα από μένα, οπότε θα το καταλαβαίνεις πιο καλά το μωράκι σου.

Κι εγώ μια από τα ιδιαααα...αμάν αυτές οι συσπάσεις..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Κι εγώ μια από τα ιδιαααα...αμάν αυτές οι συσπάσεις..?

Ναι αμάν πια αυτές οι συσπάσεις ? Μόνο αυτό το πρόβλημα έχω εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κορίτσια και από εμένα ...Εγώ ειμαι 25η εβδ έχω κάνει και την καμπύλη και όλα καλά.Με το καλό και εσείς.❤❤❤?????

@efitta για πες την εμπειρια απο την καμπυλη!!Θα κανω και γω μεσα στη βδομαδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Ναι αμάν πια αυτές οι συσπάσεις ? Μόνο αυτό το πρόβλημα έχω εγώ.

Έκανες κθλ τοκογραφο;κι εγώ μόνο αυτό έχω..με αγχωνουν,ρε γμτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 6 είπε:

Λογικά όπου να ναι θα μου την κάνουν και μενα την καμπύλη.Πωπω πέρασε ο καιρός για σένα.Αντε να έρθει η ωρα που μια μια θα λεμε για τα γεννητούρια μας ?

Με το καλό και εσύ...και εμένα έτσι μου φαίνεται ότι περνάει πιο γρήγορα ο καιρός τώρα μετά από τόση ταλαιπωρία στην αρχή .Άντε να τα κρατήσουμε στην αγκαλίτσα μας.❤❤❤❤????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

@efitta για πες την εμπειρια απο την καμπυλη!!Θα κανω και γω μεσα στη βδομαδα!!

Εγώ έκανα καμπυλη μιας ώρας στις αρχές της εγκυμοσύνης γιατί είχε βγει υψηλό το σάκχαρο ( Αλλά μάλλον οφείλεται στο ότι είχα φάει κάτι παστουλες Κ Αλλά γλυκακια εκείνες τις μέρες πριν κάνω τις εξετάσεις). Η εμπειρία μου απ την καμπύλη ήταν εξαιρετική! Είχα ακούσει πάρα πολλά από άλλες Κ ήθελα να ξεράσω πριν κάν πάω Αλλά δεν έπαθα τίποτα.  Η συμβουλή μου ,πάρτε ένα λεμόνι πριν κάνετε την καμπύλη Κ πείτε να σας το στυψει μέσα σε κρύο νερό στο υγρό... έτσι θα είναι σαν να πίνετε μια παγωμένη αρκετά γλυκιά βέβαια λεμονάδα.  Το κολπάκι μου το είπε ο φαρμακοποιός.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

@efitta για πες την εμπειρια απο την καμπυλη!!Θα κανω και γω μεσα στη βδομαδα!!

Να πω την αληθεια μου εγώ δεν είχα καθόλου άγχος για την καμπύλη ..Δόξα το Θεό οι τιμές είναι μια χαρά.Με το που πήγα μου πήραν μια φορά αιμα ενώ ήμουν νηστικη ...μετά μου έδωσαν μια ποτηράρα με μια αηδία να τη πιω.????από τη στιγμή που το ήπια όλο ,κράτησαν μια ώρα και μετά μου ξανα πήραν αιμα...Αυτό ήταν όλο ..Εγώ μετά ζαλιστικα βεβαια γιατί δεν είχα φάει τίποτα...Σας προτεινω να πάρετε μαζί σας κάτι να φάτε και ίντερνετ στο κινητό για να περάσει η μια ώρα αναμονής.Καλη επιτυχία σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

@Mommy 6 το καλό είναι ότι είσαι καλύτερα. Οι ταχυκαρδίες μη σε ανησυχούν κι εγώ έχω όπως και άλλες κοπέλες. 

Για τις συσπάσεις μου είπε την Τετάρτη ο γιατρός μέχρι 10 την ημέρα δεν πειράζει. Είχες και πόνο; Εγώ απλά μιά ενόχληση νιώθω. Δεν πονάω. Μου είπε επίσης, επειδή ρώτησε ο σύζυγός μου, όχι επαφές (βέβαια εγώ από την αρχή δεν είχα).

@Penny89 σήμερα είμαι 19 + 0 (σύμφωνα με την αυχενική) αλλά το μωράκι είναι ακόμα λίγο πιο μεγάλο. Η κοιλιά μου φαίνεται σαν να είμαι στον 6ο με 7ο.

αχχαχχααχ και εγω εχω μεγαλη κοιλιτσα μην αγχωνεσαι για τις συσπασεις και εσυ και ολες οι κοπελες  απλα ξαπλα μην κανετε πολλα υγρα και μαγνησιο και ολα θα πανε υπεροχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

4/10 εχω εγω αγαπηηη βαση τελευταιας περιοδου αλλα μπορει να γεννησω πιο νωρις

Βρε αφού 4/10 ειναι Παρασκευή άρα κάθε Παρακευή συμπληρώνεις εβδομαδα.Σημερα είσαι 21+1 και Οχι 20+5 που είπες πριν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

αχχαχχααχ και εγω εχω μεγαλη κοιλιτσα μην αγχωνεσαι για τις συσπασεις και εσυ και ολες οι κοπελες  απλα ξαπλα μην κανετε πολλα υγρα και μαγνησιο και ολα θα πανε υπεροχα

Καλα μαγνήσιο όντως μακάρι να μου δώσουν  γιατι ξερω ποσο σημαντικό ειναι και ποσο μάλλον που εγω εχω και έλλειψη και το είδαμε στις εξετάσεις αίματος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...