Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Καλημερααα!!!Εγώ το ένιωσα 14η εβδομάδα..Εσύ σε ποια εβδομάδα εισαι;δν το άκουγα κάθε μερα..Μετά την 20η εβδομάδα άρχισα να το ακούω συστηματικά..

Kκαλημέρα κορίτσια , έχω την εντύπωση πως χθες κατι κάπου κάποια ειπε να κανει χάρη στην μαμά και νομίζω ήταν η μπεμπα για κλάσματα δευτερολέπτου . Ο γιατρός με ειπε πως ειναι πολυ πιθανόν απο την 14 και μετά να νιώσω κατι . ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Kκαλημέρα κορίτσια , έχω την εντύπωση πως χθες κατι κάπου κάποια ειπε να κανει χάρη στην μαμά και νομίζω ήταν η μπεμπα για κλάσματα δευτερολέπτου . Ο γιατρός με ειπε πως ειναι πολυ πιθανόν απο την 14 και μετά να νιώσω κατι . ???

Ναι,είναι πολύ πιθανό!Είναι σα μικρό σκίρτημα!Σαν φτερούγισμα..Είναι απίστευτη αίσθηση!Τώρα σε ποια εβδομάδα εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παλι παρολο που ειναι το έκτο μου και ξερω πως ειναι αυτή τη φορα άργησε παρα πολυ.Ενιωσα κάτι μικρά φτερουγίσματα στις 18 εβδομαδες.Ειπα και εγω σιγα σιγα θα δυναμώσουν αλλα εξαφανίστηκαν και αυτα.Αρχισα παλι να την Νοιώθω τωρα που εχω κλείσει τις 20 και αυτο ισα που ....Μου κανει εντύπωση πραγματικά γιατι ο πλακούντας μου ειναι οπίσθιος.Ουτε στην τεταρτη κορη μου δεν ειχα αργήσει τόσο πολυ που ειχα πρόσθιο πλακούντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Καλημερααα!!!Εγώ το ένιωσα 14η εβδομάδα..Εσύ σε ποια εβδομάδα εισαι;δν το άκουγα κάθε μερα..Μετά την 20η εβδομάδα άρχισα να το ακούω συστηματικά..

Και εγώ 14η εβδομάδα είμαι. Κ κάτι νιώθω τώρα κ μια εβδομάδα. Τώρα έχω να το νιώσω από Κυριακή νομίζω. Βέβαια δουλεύω κ είμαι όλη την ώρα στο πάνω κάτω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ 14η εβδομάδα είμαι. Κ κάτι νιώθω τώρα κ μια εβδομάδα. Τώρα έχω να το νιώσω από Κυριακή νομίζω. Βέβαια δουλεύω κ είμαι όλη την ώρα στο πάνω κάτω... 

Παίζει ρόλο το να είσαι ξεκούραστη κ χαλαρή..Όταν ειμαι κουρασμένη δν την ακούω..άρα,το μωράκι σου είναι!!!θα δεις τώρα που θα το ακούς όλο κ συχνότερα!!φοβερή αίσθηση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εχθές έκανα το Β επιπέδου όλα ευτυχώς μια χαρά το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι είναι 22εκατοστα ενώ στο ίντερνετ διάβασα πως πρέπει να είναι 24 - 26 εκατοστά. Από βάρος είναι οκ νομίζω 500γρ. 

Και κάτι άλλο φοβάμαι ρε κορίτσια θα τα έχει ελέγξει καλά ο γιατρός; ;; φοβάμαι για κάτι δε ξέρω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η λουλουδι82 είπε:

Κορίτσια μου εχθές έκανα το Β επιπέδου όλα ευτυχώς μια χαρά το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι είναι 22εκατοστα ενώ στο ίντερνετ διάβασα πως πρέπει να είναι 24 - 26 εκατοστά. Από βάρος είναι οκ νομίζω 500γρ. 

Και κάτι άλλο φοβάμαι ρε κορίτσια θα τα έχει ελέγξει καλά ο γιατρός; ;; φοβάμαι για κάτι δε ξέρω......

Μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου.Ολα καλα θα ειναι.Γιατι να μην τα μέτρησε σωστά;Μην βάζεις στο μυαλό σου τιποτα.Εμενα μου ειπαν απλά «ολα καλα» και ουτε μου έδωσαν βάρος ουτε τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρω. ....σίγουρα δε με απασχολεί και πολύ να ειναι βαρύς και πολύ ψηλός με ενδιαφέρει να είναι ενα υγιή μωράκι.....Όπως όλες μας σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η λουλουδι82 είπε:

Δε ξέρω. ....σίγουρα δε με απασχολεί και πολύ να ειναι βαρύς και πολύ ψηλός με ενδιαφέρει να είναι ενα υγιή μωράκι.....Όπως όλες μας σίγουρα.

Ναι,εννοείται αυτό!!Αλλά κ πάλι μην αγχώνεσαι!Όλα καλα είναι κ θα το δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Έχω λίγες μέρες να μπω αλλά χαίρομαι που βλέπω μόνο θετικά σχόλια! Εμείς πήγαμε για υπέρηχο την Τρίτη 21/05 και είδαμε τη μπεμπούλα μας! Ο γιατρός μας είπε ότι όλα είναι τέλεια! Την Τρίτη ήμουν 18 + 1, αλλά το μέγεθος του μωρού αντιστοιχεί στην 19η εβδομάδα, είμαστε 274 γραμμάρια :) σημειώνουμε ταχεία ανάπτυξη! Μας όρισε Β' επιπέδου για τις 24/06 και γενικά όλα καλά.

Ερώτηση: Έχει γεννήσει καμία στο ΡΕΑ; Στον γιο μου γέννησα στο ΙΑΣΩ, αλλά μας είπε ο γιατρός ότι μήπως γεννήσω στο ΡΕΑ καλύτερα. Θα ήθελα να ακούσω εντυπώσεις γιατί δεν το ξέρω καθόλου αυτό το μαιευτήριο. Μου είπαν πάντως ότι είναι πιο οικονομικό. Εσείς γνωρίζετε τίποτα; Φιλιά σε όλες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η SofiaC είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Έχω λίγες μέρες να μπω αλλά χαίρομαι που βλέπω μόνο θετικά σχόλια! Εμείς πήγαμε για υπέρηχο την Τρίτη 21/05 και είδαμε τη μπεμπούλα μας! Ο γιατρός μας είπε ότι όλα είναι τέλεια! Την Τρίτη ήμουν 18 + 1, αλλά το μέγεθος του μωρού αντιστοιχεί στην 19η εβδομάδα, είμαστε 274 γραμμάρια :) σημειώνουμε ταχεία ανάπτυξη! Μας όρισε Β' επιπέδου για τις 24/06 και γενικά όλα καλά.

Ερώτηση: Έχει γεννήσει καμία στο ΡΕΑ; Στον γιο μου γέννησα στο ΙΑΣΩ, αλλά μας είπε ο γιατρός ότι μήπως γεννήσω στο ΡΕΑ καλύτερα. Θα ήθελα να ακούσω εντυπώσεις γιατί δεν το ξέρω καθόλου αυτό το μαιευτήριο. Μου είπαν πάντως ότι είναι πιο οικονομικό. Εσείς γνωρίζετε τίποτα; Φιλιά σε όλες ❤️

Άντε με το καλο και η β επιπέδου τωρα.Μια χαρα η μπουμπου.Το τρώει το φαι της εκει μέσα Ε;?Εγω μονο απο το Μητέρα και το Αλεξάνδρας εχω εμπειρία απο τις γέννες μου στην Ελλαδα οποτε δεν ξερω να σου πω για το ΡΕΑ.

Βρε κοριτσια απο την αρχή που ανοίξαμε το θεματάκι μας έχουν γράψει πόσες κοπέλες και τωρα πια δεν γράφει καμία.Που εξαφανίστηκαν ολες και γιατι σταμάτησαν να γράφουν;Πολυ θα ήθελα να ήξερα ότι ειστε και Εσεις και τα μωράκια σας καλα.Αντε για δώστε το παρόν ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2019 at 7:56 ΠΜ, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Πότε πρωτονιωσατε το μωρό σας?σε ποια εβδομάδα ? Εγώ νομίζω κάτι νιώθω, μάλλον είναι το μωρό. Είναι για δευτερόλεπτα κ είναι κ το πρώτο μου κ δεν γνωρίζω... Επίσης τα νιώθατε κάθε μέρα? 

Εγώ το ένιωσα από την 14η βδομάδα σαν φτερουγίσματα. Και κλωτσιές ένιωσα από την 16η βδομάδα. Στην 16η βδομάδα με κλώτσησε 3 φορές και είχε πλάκα γιατί πετάχτηκα. Μετά για 2 μέρες τίποτα και μετά από αυτές τις 2 μέρες κάθε μέρα. Μέχρι και ο σύζυγός μου το καταλαβαίνει ότι κλωτσάει που βάζει το χέρι του. Είναι όμως 1,5 βδομάδα πιο μεγάλο το μωρό. Γι' αυτό μου είπε ο γιατρός ότι το καταλαβαίνω. Είναι κι εμένα το πρώτο μου. Ο πλακούντας μου είναι οπίσθιος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2019 at 11:33 ΜΜ, ο/η λουλουδι82 είπε:

Κορίτσια μου εχθές έκανα το Β επιπέδου όλα ευτυχώς μια χαρά το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι είναι 22εκατοστα ενώ στο ίντερνετ διάβασα πως πρέπει να είναι 24 - 26 εκατοστά. Από βάρος είναι οκ νομίζω 500γρ. 

Και κάτι άλλο φοβάμαι ρε κορίτσια θα τα έχει ελέγξει καλά ο γιατρός; ;; φοβάμαι για κάτι δε ξέρω......

Μην αγχώνεσαι. Αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα στο έλεγε ο γιατρός. Δε νομίζω να μην τα έλεγξε σωστά. Από την αρχή ήταν πιο μικρό; Γιατί εμένα για παράδειγμα είναι μεγαλύτερο σχεδόν 2 βδομάδες. Αλλά το ξέρω από την αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η SofiaC είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Έχω λίγες μέρες να μπω αλλά χαίρομαι που βλέπω μόνο θετικά σχόλια! Εμείς πήγαμε για υπέρηχο την Τρίτη 21/05 και είδαμε τη μπεμπούλα μας! Ο γιατρός μας είπε ότι όλα είναι τέλεια! Την Τρίτη ήμουν 18 + 1, αλλά το μέγεθος του μωρού αντιστοιχεί στην 19η εβδομάδα, είμαστε 274 γραμμάρια :) σημειώνουμε ταχεία ανάπτυξη! Μας όρισε Β' επιπέδου για τις 24/06 και γενικά όλα καλά.

Ερώτηση: Έχει γεννήσει καμία στο ΡΕΑ; Στον γιο μου γέννησα στο ΙΑΣΩ, αλλά μας είπε ο γιατρός ότι μήπως γεννήσω στο ΡΕΑ καλύτερα. Θα ήθελα να ακούσω εντυπώσεις γιατί δεν το ξέρω καθόλου αυτό το μαιευτήριο. Μου είπαν πάντως ότι είναι πιο οικονομικό. Εσείς γνωρίζετε τίποτα; Φιλιά σε όλες ❤️

Καλησπέρα,

Να πάνε όλα καλά και στην Β' επιπέδου σου εύχομαι ?

Εγώ πήγα την Τετάρτη 22/05 και ήμουν 17 + 4, αλλά το μέγεθος του μωρού αντιστοιχεί κι εμένα στην 19η βδομάδα, εμένα είναι 270 γραμμάρια. Β' επιπέδου θα κάνω 12/06.

Κι εγώ στο ΡΕΑ θα γεννήσω. Αν θες τιμοκατάλογο για δωμάτια δες εδώ: https://www.genna.gr/maieutirio-rea-times-gennas-timokatalogos/ και το πώς είναι το κάθε δωμάτιο το έχει εδώ: https://www.reamaternity.gr/services/diamoni/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω σε ποια βδομάδα να λέω ότι είμαι.

Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο (19 Ιανουαρίου) είμαι 17εβδ + 6ημ. Οπότε η ΠΗΤ μου είναι στις 26 Οκτωβρίου.

Στην Αυχενική όμως μου είπαν ότι η ΠΗΤ μου είναι στις 19 Οκτωβρίου, (άρα τώρα είμαι 18εβδ + 6ημ) γιατί το μωρό είναι μεγάλο. Γενικά μου το βγάζουν κοντά 2 βδομάδες μεγαλύτερο.

Έχει κάποια κοπέλα ίδια περίπτωση;

@Mommy 6 πήγες σε καρδιολόγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω σε ποια βδομάδα να λέω ότι είμαι.

Σύμφωνα με την τελευταία περίοδο (19 Ιανουαρίου) είμαι 17εβδ + 6ημ. Οπότε η ΠΗΤ μου είναι στις 26 Οκτωβρίου.

Στην Αυχενική όμως μου είπαν ότι η ΠΗΤ μου είναι στις 19 Οκτωβρίου, (άρα τώρα είμαι 18εβδ + 6ημ) γιατί το μωρό είναι μεγάλο. Γενικά μου το βγάζουν κοντά 2 βδομάδες μεγαλύτερο.

Έχει κάποια κοπέλα ίδια περίπτωση;

@Mommy 6 πήγες σε καρδιολόγο;

Θα λες αυτό που σου μέτρησαν στην αυχενική σου. Σε σχεδόν όλες μας στην αυχενική άλλαξε η ημερομηνία.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Θα λες αυτό που σου μέτρησαν στην αυχενική σου. Σε σχεδόν όλες μας στην αυχενική άλλαξε η ημερομηνία.... 

Αυτό πιστεύω κι εγώ. Σε 3 βδομάδες που θα κάνω την αυχενική θα ξαναρωτήσω. Άρα με βάση την αυχενική σήμερα είμαι 18εβδ + 6ημ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Αυτό πιστεύω κι εγώ. Σε 3 βδομάδες που θα κάνω την αυχενική θα ξαναρωτήσω. Άρα με βάση την αυχενική σήμερα είμαι 18εβδ + 6ημ. 

Θα ξανά κάνεις αυχενική??? Εννοείς β επιπέδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2019 at 11:33 ΜΜ, ο/η λουλουδι82 είπε:

Κορίτσια μου εχθές έκανα το Β επιπέδου όλα ευτυχώς μια χαρά το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι είναι 22εκατοστα ενώ στο ίντερνετ διάβασα πως πρέπει να είναι 24 - 26 εκατοστά. Από βάρος είναι οκ νομίζω 500γρ. 

Και κάτι άλλο φοβάμαι ρε κορίτσια θα τα έχει ελέγξει καλά ο γιατρός; ;; φοβάμαι για κάτι δε ξέρω......

Μην αγχώνεσαι οι γιατροί ξέρουν.  Αν δεν πάει κάτι Καλά το λένε! Κ επίσης μην διαβάζεις στο ίντερνετ γιατί θα τρελαθείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2019 at 2:23 ΜΜ, ο/η Mommy 6 είπε:

Γεια σας κοριτσια.Τι κάνετε Εσεις και οι κοιλίτσες;Εγω 20 εβδομαδων σημερα.Ακριβως στα μισά του δρόμου?Πήγα και για τη β επιπέδου το πρωί.Ενταξη δεν κράτησε τρία λεπτά οπως η αυχενική μου ?Αυτή κράτησε δέκα ολόκληρα λεπτά με το ρολόι παρακαλώ???και τα τέσσερα απο αυτα προσπαθούσε να βρει τη σπονδυλική στήλη αλλα τελικα δεν τα κατάφερε.Οσα μπόρεσε να δει ολα καλα μου ειπε αλλα πρέπει να παω παλι στις 31 του μηνα για να δούμε και την σπονδυλική στήλη.Ρωτησα για βάρος αλλα μου ειπε ότι σε αυτές τις εβδομαδες δεν μας ενδιαφέρει κάν οποτε δεν το κοιτάνε.Η μικρη μου χασμουρήθηκε μια φορα οπως την κοιτούσα και μετα εκανε κινήσεις με το στόμα της σαν να μασουλάει ❤️

Θύμισε μου που βρίσκεσαι ρε συ !!! Εμένα στην β επίπεδου με κράτησε πάνω από 40 λεπτά Κ μου είπε μέχρι Κ τα τελευταία κόκαλα του εγκεφάλου.  Το βάρος δεν είναι σημαντικό;;;;; περίεργα μου φαίνονται όλα αυτά!!! Κατά τ Αλλά να σου ζήσει η μασουλιτσα Κ με το καλό να την δεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2019 at 9:13 ΜΜ, ο/η Nikoleta... είπε:

Χαχα είναι ντροπαλό! ☺ Ελπίζω να το δείτε στα επόμενα ραντεβού! Σημασία έχει που είναι μια χαρά! Εμένα φαινόταν κανονικά και είχε και ανοιχτά τα πόδια ?

Μέχρι και τα δαχτυλάκια τους φαίνονται. Κι εγώ τότε το συνειδητοποίησα πιο πολύ και επειδή έχει μεγαλώσει πολύ η κοιλιά μου. Έχω δει 500 φορές το βίντεο ? Εγώ πριν 5 μέρες ένιωσα την πρώτη μου κλωτσιά??

Εγώ σήμερα είμαι 22 +5  και μ έχει ταράξει στην κλωτσιά... βλέπω την κοιλιά μου να κουνιέται... αντιδραστικό παιδί... Αλλά αν τυχόν δεν την νιώσω τρελαίνομαι.... ας κλωτσάει λοιπόν!! Απλά σκέφτομαι αν τώρα με κάνει έτσι στον 8ο η τον 9ο τι θα με κάνει;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Θα ξανά κάνεις αυχενική??? Εννοείς β επιπέδου. 

Όχι Β' επιπέδου θα κάνω. Απλά λέω με βάση την αυχενική που με βγάλανε 1 βδομάδα παραπάνω είμαι σήμερα 18 + 6 αλλιώς θα ήμουν 17 + 6.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Εγώ σήμερα είμαι 22 +5  και μ έχει ταράξει στην κλωτσιά... βλέπω την κοιλιά μου να κουνιέται... αντιδραστικό παιδί... Αλλά αν τυχόν δεν την νιώσω τρελαίνομαι.... ας κλωτσάει λοιπόν!! Απλά σκέφτομαι αν τώρα με κάνει έτσι στον 8ο η τον 9ο τι θα με κάνει;;;;;;;;;;

Εγώ είμαι 18 + 6 και πλέον με κλωτσάει κάθε μέρα. Κι εγώ θέλω να το νιώθω. Αφού τώρα που πήγα στον γιατρό πρώτη φορά ήμουν πιο χαλαρή. Εμένα δεν κουνιέται η κοιλιά μου, γιατί είναι νωρίς ακόμα. Μόνο κλωτσιές καταλαβαίνω και πετάγομαι κάθε φορά γιατί δεν το έχω συνηθίσει. Έλα μου ντε τι θα κάνουν στον 8ο και 9ο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...