Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Συγγνώμη κιόλας αλλά δεν μπορείς να λες για άλλες γυναίκες που είναι έγκυες ότι ειναι '' λαθρο''! Ειδικά τέτοιες άγιες μέρες! Είναι άνθρωποι όπως όλοι μας! Εγώ πλέον προσεύχομαι όλες οι εγκυες και όλα τα μωρά να είναι γερά! Το δημόσιο πάντα έτσι ήταν κ έτσι θα είναι είτε πάνε μετανάστες είτε όχι! 

Θες δε θες λαθρο είναι.  Δεν καταλαβαίνω γιατί εξαπτεσαι.  Λαθρομετανάστης σαν ορος είναι αυτός που εισέρχεται παράνομα σε μια χώρα είτε είναι έγκυος είτε δεν είναι. Και θες δε θες επίσης δεν είναι πρόσφυγες οοοοολοι αυτοί. Κι εγώ αν πήγαινα παράνομα στην Γαλλία πχ λαθρομεταναστης θα ήμουν.  Δεν ευχήθηκα σε καμία το κακό του μωρού της αγαπητή μου και μακάρι όλα τα μωρά του κόσμου να Ναι καλά.  Όμως όταν εγώ κι εσύ Κ όλοι μας πληρώνουμε τους φόρους για να έχουμε ένα υγιές δημόσιο σύστημα υγείας χωρίς να χρειαστεί να πληρώσω μια περιουσία για να κάνω ένα παιδί Κ ξαφνικά είμαι αναγκασμένη να πληρώνω όλες μου με εξετάσεις έξω επειδή γίνεται ο κακός χαμός από παράνομους που δεν πληρώνουν Ούτε μισό ευρώ (και τους δεχονται ολους επιβεβαιωμενα ενω εσενα που πληρωνεις τους φορους δε σε δεχονται γιατι για εσενα δεν εχουν ραντεβου)μπορώ όσο θέλω να παραπονιέμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Όχι λάθος κανεις δεν ήταν καθόλου έτσι παλια το δημόσιο..  Έλα και στη Μυτιλήνη να δεις τι γίνετε στο νοσοκομείο από τους λαθρό που δεν υπάρχει ραντεβού για μας που εχουμε γεμισει μηννιγκιτιδα και αλλες αρρωστιες που υποχρεωνουν τις μαιες να ξεκρεμασουν τις εικόνες των Αγίων μας γιατί είναι αλλοθρησκες και αλλά πολλά.. Λοιπόν έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε.. Εγώ προσωπικά λοιπόν επειδή το ζω κάθε μέρα στο πετσί μου δεν τους θέλω καλα να είναι όλες οι έγκυες αλλά στα μέρη τους.

Δεν ξέρω Η κοπέλα που θα γεννήσει μπορεί να γεννήσει σε ιδιωτικό γιατί θα έχει τα λεφτά να τα δώσει και μπράβο της μακάρι να ήμασταν όλοι εύποροι.. Αλλά όπως ακριβώς είπες έξω απ το χορό πολλά τραγούδια λέμε.  Κανείς δεν εύχεται κακο για κανένα Αλλά αυτή η κατάσταση έχει ξεφύγει.  Στο τέλος δεν θα κάνουμε παιδιά γιατί θα έχουν φουλαρει τα δημόσια Κ λεφτά δεν θα έχουμε να δώσουμε στα ιδιωτικά. Εγώ προσωπικά όπως ανέφερα υποτίθεται πήγα να γεννήσω σε δημόσιο που όλα είναι τσάμπα θεωρητικά Κ μέχρι τώρα όλες τις μεγάλες εξετασεις τις έχω κάνει έξω γιατί δεν έχει ραντεβού για εμάς. Ο ίδιος ο γιατρός μου είπε ότι αυτοί επειδή δεν έχουν τους κλαίγονται Κ τους βάζουν όλους στα ραντεβού.  Ο ίδιος ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται χαμός πλέον Κ η κατάσταση έχει ξεφύγει. Τώρα τι λέμε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Δεν ξέρω Η κοπέλα που θα γεννήσει μπορεί να γεννήσει σε ιδιωτικό γιατί θα έχει τα λεφτά να τα δώσει και μπράβο της μακάρι να ήμασταν όλοι εύποροι.. Αλλά όπως ακριβώς είπες έξω απ το χορό πολλά τραγούδια λέμε.  Κανείς δεν εύχεται κακο για κανένα Αλλά αυτή η κατάσταση έχει ξεφύγει.  Στο τέλος δεν θα κάνουμε παιδιά γιατί θα έχουν φουλαρει τα δημόσια Κ λεφτά δεν θα έχουμε να δώσουμε στα ιδιωτικά. Εγώ προσωπικά όπως ανέφερα υποτίθεται πήγα να γεννήσω σε δημόσιο που όλα είναι τσάμπα θεωρητικά Κ μέχρι τώρα όλες τις μεγάλες εξετασεις τις έχω κάνει έξω γιατί δεν έχει ραντεβού για εμάς. Ο ίδιος ο γιατρός μου είπε ότι αυτοί επειδή δεν έχουν τους κλαίγονται Κ τους βάζουν όλους στα ραντεβού.  Ο ίδιος ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται χαμός πλέον Κ η κατάσταση έχει ξεφύγει. Τώρα τι λέμε;;; 

Έχουν έρθει εδώ και κοντεύουν να μας διώξουν από τα σπίτια μας ούτε δημόσια υγεία δεν έχουμε παλεύουμε για τα βασικά και γιατι σου ειπε ο γιατρος δεν εχουν?? Αυτοι δεν εχουν ?? Περισσοτςρα απο σενα και απο μένα εδώ στο νησί τους ντύνουν τους ταΐζουν τα ΜΚΟ και τους δίνουν και 400 ευρω να περάσουν το μήνα με τα πάντα πληρωμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ειμαι 9 εβδομαδων κ 2 ημέρες. Τώρα θα με βλέπει κάθε μήνα. Έχω στης 15 Μαΐου αυχενική. Κ 4 Μαΐου για να ακούσουμε ξανά καρδιά κ να δούμε ότι όλα είναι εντάξει!! Ο ίδιος μου κάνει και την αυχενική... 

 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Πήγαινε σ ένα δημόσιο κορίτσι μου και βρες έναν γιατρό.  Κοροιδιστικα λεφτά!!!Κι εγώ αρχικά είχα κολλήσει να πάω σε ιδιωτικό Αλλά δεν είναι τίποτα... τσάμπα λεφτά.. αυτά τα λεφτά θα τα δώσεις για τα παιδάκια σου .. με ελάχιστα λεφτά κλείνεις σουίτα σε δημόσιο.

Δεν κολλάω πια σε αυτό το κομμάτι, τα έζησα την πρώτη φορά και κατάλαβα... Απλά σκέφτομαι πως πρέπει να αλλάξω γιατρό και θα πρέπει να ψάξω για να τον βρω.. Από συστάσεις.. Δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ισμήνη15 είπε:

 

Δεν κολλάω πια σε αυτό το κομμάτι, τα έζησα την πρώτη φορά και κατάλαβα... Απλά σκέφτομαι πως πρέπει να αλλάξω γιατρό και θα πρέπει να ψάξω για να τον βρω.. Από συστάσεις.. Δεν ξέρω 

Ο σωστός γιατρός είναι ένα θέμα μεγάλο.  Αν είσαι Αθήνα μπορείς να ψάξεις και στο ίντερνετ να δεις στο νοσοκομείο που σ ενδιαφέρει για καλό γιατρό.. έχουν πολλές κριτικές.  Βέβαια όπως ανέφερα παραπάνω πιθανότατα να μην έχουν χρόνο να σ αναλάβουν! Εμένα μ ανέλαβε ο γιατρός μου γιατί με πήγε σ αυτόν φίλη του αλλιώς ακόμα θα έψαχνα... Σ όλους τους μεγαλογιατρούς που πήρα έφαγα άκυρο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματική ιστορία που βίωσα στον προηγούμενο μου τοκετό σε δημόσιο νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης! 

Φέρνουν μια με σπασμένα νερά, μαντηλοφορούσα, με το καροτσάκι να γεννήσει στην κλινική. Σε λίγο εμφανίζεται ο γιατρός της βάρδιας και με το που τον βλέπει μπροστά στα έντρομα μάτια προσωπικού και επίτοκων σηκώνεται από το καροτσάκι βαστώντας την κοιλιά της και τρέχει προς την έξοδο της κλινικής γιατί δεν ήθελε να την ξεγεννήσει άντρας γιατρός! Ο γιατρός φυσικά τα πήρε στο κρανίο και σου λέει αν θέλει ας γεννήσει στο διάδρομο....με τα πολλά της φέρανε γυναίκα γιατρό για να γεννήσει και σε όλο τον τοκετό αρνούνταν να βγάλει την μαντήλα...Όλοι οι άνθρωποι έχουν δικαίωμα πρόσβασης στην υγεία αλλά παρατηρώ ότι δεν δείχνουν τον απαιτούμενο σεβασμό στην χώρα που τον φιλοξενεί, στα ήθη και στα έθιμα μας, στην θρησκεία μας, και τους έχει δημιουργηθεί επιπλέον η εντύπωση ότι τους χρωστάμε κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Όχι λάθος κανεις δεν ήταν καθόλου έτσι παλια το δημόσιο..  Έλα και στη Μυτιλήνη να δεις τι γίνετε στο νοσοκομείο από τους λαθρό που δεν υπάρχει ραντεβού για μας που εχουμε γεμισει μηννιγκιτιδα και αλλες αρρωστιες που υποχρεωνουν τις μαιες να ξεκρεμασουν τις εικόνες των Αγίων μας γιατί είναι αλλοθρησκες και αλλά πολλά.. Λοιπόν έξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε.. Εγώ προσωπικά λοιπόν επειδή το ζω κάθε μέρα στο πετσί μου δεν τους θέλω καλα να είναι όλες οι έγκυες αλλά στα μέρη τους.

Μάλιστα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Δεν ξέρω Η κοπέλα που θα γεννήσει μπορεί να γεννήσει σε ιδιωτικό γιατί θα έχει τα λεφτά να τα δώσει και μπράβο της μακάρι να ήμασταν όλοι εύποροι.. Αλλά όπως ακριβώς είπες έξω απ το χορό πολλά τραγούδια λέμε.  Κανείς δεν εύχεται κακο για κανένα Αλλά αυτή η κατάσταση έχει ξεφύγει.  Στο τέλος δεν θα κάνουμε παιδιά γιατί θα έχουν φουλαρει τα δημόσια Κ λεφτά δεν θα έχουμε να δώσουμε στα ιδιωτικά. Εγώ προσωπικά όπως ανέφερα υποτίθεται πήγα να γεννήσω σε δημόσιο που όλα είναι τσάμπα θεωρητικά Κ μέχρι τώρα όλες τις μεγάλες εξετασεις τις έχω κάνει έξω γιατί δεν έχει ραντεβού για εμάς. Ο ίδιος ο γιατρός μου είπε ότι αυτοί επειδή δεν έχουν τους κλαίγονται Κ τους βάζουν όλους στα ραντεβού.  Ο ίδιος ο γιατρός μου είπε ότι γίνεται χαμός πλέον Κ η κατάσταση έχει ξεφύγει. Τώρα τι λέμε;;; 

Σε δημόσιο θα γεννήσω και εγώ στο Έλενα και όχι δεν μου τρέχουν από τα μπατζάκια, αλλά τι να πω, εσύ που θα το ζεις πιο έντονα το θέμα με τους πρόσφυγες πρέπει να ξέρεις καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Σε δημόσιο θα γεννήσω και εγώ στο Έλενα και όχι δεν μου τρέχουν από τα μπατζάκια, αλλά τι να πω, εσύ που θα το ζεις πιο έντονα το θέμα με τους πρόσφυγες πρέπει να ξέρεις καλύτερα! 

Λαθρομεταναστες ειναι οχι προσφυγες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και συγνώμη κορίτσια! Εδω είμαστε για να μοιραστούμε εμπειρίες και μαμαδιστικες συμβουλές! Αυτά περί «λαθρομετανάστες» , μετανάστες και τα λοιπά, καλό θα ήταν να τα συζητάτε σε αλλο θέμα. (Χωρίς να θέλω προσβάλω κανέναν). Άνθρωποι και παιδάκια με ψυχούλα ειναι κ αυτά που θα έρθουν στον κόσμο και δεν φταίνε σε τίποτα. Το ότι τα νοσοκομεία μας ειναι κάπως , φταιει το κράτος και το σύστημα υγείας μας. Ο καθένας εχει την ανάγκη του άλλη μπορούνε σε δημόσιο άλλη σε ιδιωτικό . Με στεναχώρησε πολυ τώρα το 2019 να κρίνουμε ανθρώπους που έχουν αλλο χρωμα και αλλο πολιτισμό. Καποτε και οι δικοί μας φυγαδεύτηκαν σε άλλη χώρα . Να μην ξεχνάμε την ιστορία. Καλό Πάσχα κορίτσια μου με υγεία και μπόλικη αγάπη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ranito είπε:

Καλησπέρα και συγνώμη κορίτσια! Εδω είμαστε για να μοιραστούμε εμπειρίες και μαμαδιστικες συμβουλές! Αυτά περί «λαθρομετανάστες» , μετανάστες και τα λοιπά, καλό θα ήταν να τα συζητάτε σε αλλο θέμα. (Χωρίς να θέλω προσβάλω κανέναν). Άνθρωποι και παιδάκια με ψυχούλα ειναι κ αυτά που θα έρθουν στον κόσμο και δεν φταίνε σε τίποτα. Το ότι τα νοσοκομεία μας ειναι κάπως , φταιει το κράτος και το σύστημα υγείας μας. Ο καθένας εχει την ανάγκη του άλλη μπορούνε σε δημόσιο άλλη σε ιδιωτικό . Με στεναχώρησε πολυ τώρα το 2019 να κρίνουμε ανθρώπους που έχουν αλλο χρωμα και αλλο πολιτισμό. Καποτε και οι δικοί μας φυγαδεύτηκαν σε άλλη χώρα . Να μην ξεχνάμε την ιστορία. Καλό Πάσχα κορίτσια μου με υγεία και μπόλικη αγάπη 

Εχω δει απο χθες τα σχόλια αυτα αλλα απέφυγα να σχολιασω γιατι οπως λες και εσυ ειναι θέμα που καλο ειναι να μην το πιάσουμε στην ομάδα μας.Αλλα βρε κοριτσια σκεφτείτε λιγο με ενσυναισθηση μερικές.Ποιος θέλει να ξεριζώνεται απο τον τόπο του.Μεταναστης η λαθρομετανάστης δεν μου λεει κάτι.Ισα ισα χειρότερο ειναι για αυτούς που γεννήθηκαν σε χώρες που κινδυνεύουν και πεινάνε και δεν έχουν την άνεση να πάρουν το διαβατήριο τους και να πουν φεύγουμε οπως κανουμε εμεις.Και εγω σε ξένη χώρα ζω αλλα τι λεει το ότι ήρθα νόμιμα;Επειδή έτυχε να γεννηθώ στην Ελλαδα και να εχω ελευθερία μετακινισης;Για σκεφτείτε αν Εσεις είχατε γεννηθεί σε μια απο αυτές τις χώρες;Η αν κάποια στιγμή η Ελλαδα γινει ετσι οπως αυτές και για να σωθούμε θα πρέπει να φεύγουμε παράνομα;Για μενα φταιει καθαρά το κράτος μας που δεν εχει υποδομές και δεν το χειρίζεται σωστά.Μεταναστες υπάρχουν παντου.Για ελάτε εδω στην Αγγλια να δείτε τι γινεται;Που όταν πρωτοήρθα πριν κάμποσα χρόνια έλεγα πωπω αν με έφερναν με κλειστά τα ματια και μου έλεγαν σε ποια χώρα πιστεύεις ότι βρίσκεσαι δεν θα σκεφτόμουν με τιποτα να πω Αγγλια.Πακισταν Ινδία Αφρική ίσως ναι.Αλλα ειναι ολα οργανωμένα και ετσι και αυτοί έχουν ανθρώπινη αντιμετώπιση αλλα και οι ίδιοι οι Άγγλοι δεν χάνουν κάτι απο τις παροχές τους.Πρεπει να καταλάβουμε επίσης ότι έχουν αλλιώς μεγαλώσει με άλλες αρχές,αλλα έθιμα.αλλες αξίες.Θα βγάζαμε εμεις τη μαντήλα αν είχαμε γεννηθεί στη Συρία;Ναι το καταλαβαίνω πως κάποιοι απο αυτούς ίσως ειναι αγενής αλλα δεν μπορούμε να τα τσουβαλιάζουμε ολα και να μιλαμε γενικά για όλους αυτούς τους ανθρώπους που η μοίρα τους χτυπάει ετσι και αλλιώς.Ποσοι Έλληνες υπάρχουν σε χώρες όλου του κόσμου;Εμεις δηλαδη γιατι να έχουμε άλλη αντιμετώπιση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ όσο ξέρω σ ένα φόρουμ υπάρχει ελευθερία λόγου. Προφανως καποιοι θα συμφωνουν κ αλλοι θα θιγονται . Προφανως το θεμα που εθιξα δεν είναι άσχετο με τη θεματολογια του φόρουμ καθώς πρόκειται για ένα σοβαρό θέμα που αντιμετωπιζουν τα δημόσια νοσοκομεία της χώρας και συγκεκριμένα αναφέρθηκα σε μαιευτήριο. Εγώ ποτέ δεν ευχήθηκα το κακό σε κανέναν ανεξάρτητα απ το χρώμα του η τη θρησκεία του Αλλά είναι κακό να εθελοτυφλειτε σε μια τέτοια κατάσταση.  Ναι και οι Έλληνες πήγαν κάποτε πρόσφυγες Αλλά ποτέ δεν είχαν τέτοια συμπεριφορά και απαιτήσεις. Κι όσο για κάποιες που θίγονται για τις μανούλες τις λαθρο εσείς αλήθεια τα παιδιά σας θα τα πεταγατε Πότε πάνω στα ΜΑΤ Κ θα τα κάνατε τα ίδια τα παιδιά σας ροπαλο για να προστατευτειτε εσείς;; Επίσης έσεις αν δεν είχατε έστω τ απαραίτητα όπως ένα σπίτι Κ μια ζεστασιά θα κάνατε από 3 παιδιά και θα τα φέρνατε να ζήσουν σ αυτές τις άθλιες συνθήκες;;; Εγώ προσωπικά δεν θα καταδίκαζα  ποτε το αγέννητο παιδί μου σε τέτοιο πόνο.  Αρα σκεφτειτε λίγο καλύτερα για τις "μανούλες" που λέτε και μην ακουτε μόνο όσα τσαμπουνανε οι καλές "ΜΚΟ" γιατί η αλήθεια απέχει πάρα πολύ απ αυτό που δείχνουν τα κανάλια.  Παρόλα αυτά δεν είμαι εδώ για ν ανοίξω τα μάτια σε κανέναν Ούτε να επιβάλλω την άποψη μου,εγώ εθιξα ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα σε δημόσιο νοσοκομείο και τέλος! Να στε όλες καλά είτε συμφωνείτε είτε διαφωνείτε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαίνεται ότι μερικές εδώ μέσα δεν γνωρίζετε ανάγνωση ή ότι δεν καταλαβαίνεται τι διαβάζεται. Επειδή και εγώ λοιπόν δουλέυω σε δουλειά που βλέπω δεκάδες μετανάστες από όλο τον κόσμο κάθε μέρα θα πω ότι είναι συγκεκριμένοι λαοί αυτοί που είναι αγενείς, περισσότερο ρατσιστές από όσο μπορείτε να φανταστείτε εσεις που δεν χρειάστηκε ποτέ να έρθετε σε επαφή μαζί τους και τους βλέπετε με συμπάθεια μέσα από την τηλεόραση και δεν έχουν την παραμικρή διάθεση να προσαρμοστούν εκείνοι στην δική μας πραγματικότητα και σε αυτήν της Ευρώπης που ευαγγελίζονται αλλά απαιτούν με το έτσι θέλω να προσαρμοστούμε εμείς στις δικές τους συνήθειες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και Ειρήνη ημιν.  Θέλοντας να επανέλθω καθαρά στο θέμα της εγκυμοσύνης ήθελα να ρωτήσω κάποια αν έχει ανάλογη εμπειρία από προηγούμενο τοκετό.  Μου έχουν πει ότι καλό θα ήταν πριν γεννήσω να βρω μια μαία η οποία θα με προετοιμάσει και ψυχολογικά για τον τοκετό Αλλά και θα μου δώσει και συμβουλές Κ θα μπορεί να είναι μαζί μου στον τοκετό.  Γνωρίζετε που μπορώ να βρω ;;; θα γεννήσω στο Ελενα όπως έχω αναφέρει παραπάνω .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αν και τόσες γέννες δεν ειχα ποτε μαία αλλα όντως πιστεύω πως ειναι μεγαλη βοήθεια.Σιγουρα κάποιο κοριτσι θα ξέρει να σου πει πως μπορείς να βρεις.

Βρε κοριτσια εγω εχω αγανακτήσει.Σε καμία άλλη εγκυμοσύνη δεν μου έχουν κρατήσει τόσο πολυ οι εμετοί και οι ανακατωσουρες.Εχει γούστο αυτή τη φορα να με παει μεχρι τέλος.Και μονο που το σκέφτομαι τρέμω.Ασε άλλο ενα που δεν το ειχα παλι ποτε.Θελω συνεχεια να κοιμάμαι.Δεν μπορω να κρατήσω τα ματια μου ανοιχτά.Ειναι απίστευτο.Πηγαινω τα παιδια σχολείο και γυρίζω σπιτι και ξαναπεφτω στο κρεβάτι και κοιμάμαι μεχρι να σχολάσουν.Το απόγευμα παλι το ιδιο.Ευτυχως που πηγαινω λιγο για δουλεια το βραδάκι και ξελαμπικάρω λιγακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2019 at 4:00 ΜΜ, ο/η Mommy 6 είπε:

Εγώ αν και τόσες γέννες δεν ειχα ποτε μαία αλλα όντως πιστεύω πως ειναι μεγαλη βοήθεια.Σιγουρα κάποιο κοριτσι θα ξέρει να σου πει πως μπορείς να βρεις.

Βρε κοριτσια εγω εχω αγανακτήσει.Σε καμία άλλη εγκυμοσύνη δεν μου έχουν κρατήσει τόσο πολυ οι εμετοί και οι ανακατωσουρες.Εχει γούστο αυτή τη φορα να με παει μεχρι τέλος.Και μονο που το σκέφτομαι τρέμω.Ασε άλλο ενα που δεν το ειχα παλι ποτε.Θελω συνεχεια να κοιμάμαι.Δεν μπορω να κρατήσω τα ματια μου ανοιχτά.Ειναι απίστευτο.Πηγαινω τα παιδια σχολείο και γυρίζω σπιτι και ξαναπεφτω στο κρεβάτι και κοιμάμαι μεχρι να σχολάσουν.Το απόγευμα παλι το ιδιο.Ευτυχως που πηγαινω λιγο για δουλεια το βραδάκι και ξελαμπικάρω λιγακι.

Εμένα ευτυχώς μου κράτησαν μέχρι τον 4ο Αλλά και πάλι τάση για εμετό είχα. Στο σύνολο μόνο 3 εμετούς έκανα. Κάνε υπομονή είναι χάλια αυτό το πράγμα. Εγώ δεν έχω τόσο πολλή υπνηλία Κ δεν κοιμάμαι Κ πολλές ώρες.  Κάποιες μέρες βέβαια τον ζητάω τον μεσημεριανό ύπνο ενώ Πότε δεν κοιμόμουν.  Αυτό που έχω εγώ είναι μεγάλο πόνο στη μέση όταν ξαπλώνω, σε φάση να μην μπορώ να γυρίσω πλευρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι καλή Ανάσταση σε όλη την ομάδα!!! Με υγεία σε όλο τον κόσμο και με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας το φθινόπωρο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εύχομαι καλή Ανάσταση σε όλη την ομάδα!!! Με υγεία σε όλο τον κόσμο και με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας το φθινόπωρο!!!!

Καλή ανάσταση με υγεια!!!κ του χρόνου με τα μωράκια μας!!!φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία!!! ??

@Marnik βγήκαν τα αποτελέσματα της CMV Avidity που έκανα. Ευτυχώς βγήκε υψηλό το ποσοστό και το είχα πριν μείνω έγκυος. Οπότε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία!!! ??

@Marnik βγήκαν τα αποτελέσματα της CMV Avidity που έκανα. Ευτυχώς βγήκε υψηλό το ποσοστό και το είχα πριν μείνω έγκυος. Οπότε όλα καλά!

Μπράβο,κορίτσι μου!!!!Αυτό είναι πολύ πολύ ευχάριστο!!!Όλα καλα λοιπόν!!!απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου με ηρεμία!Καλή ανάσταση!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα με υγεία!!! ??

@Marnik βγήκαν τα αποτελέσματα της CMV Avidity που έκανα. Ευτυχώς βγήκε υψηλό το ποσοστό και το είχα πριν μείνω έγκυος. Οπότε όλα καλά!

Πολυ καλα τα νεα σου κοριτσι μου.Επιτελους εφυγε ενα βάρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...