Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 17 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Έχεις δίκιο. Αυτό που δε μου αρέσει σε αυτό το γιατρό είναι ότι γίνεται χαμός και κάθε φορά περιμένεις 2 ώρες στο ραντεβού για να σε δει. Δεν έχει πολύ χρόνο με τόσες πελάτισσες.

Το θεωρώ πολύ σημαντικό να βρίσκεις τον γιατρό σου οπότε θέλεις κι όχι να τον ψάχνεις.. ειδικά στο πρώτο παιδί όλες έχουμε πάρα πολυ άγχος με το καθετι.. Αν γεννήσεις ειδικά σε ιδιωτικό και του σκάσεις και ένα σωρό λεφτά είναι υποχρεωμένος να είναι εκεί όταν τον χρειάζεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Το θεωρώ πολύ σημαντικό να βρίσκεις τον γιατρό σου οπότε θέλεις κι όχι να τον ψάχνεις.. ειδικά στο πρώτο παιδί όλες έχουμε πάρα πολυ άγχος με το καθετι.. Αν γεννήσεις ειδικά σε ιδιωτικό και του σκάσεις και ένα σωρό λεφτά είναι υποχρεωμένος να είναι εκεί όταν τον χρειάζεσαι.

Και ο σύζυγός μου γι' αυτό νευρίασε χθες. Μου λέει κάθε φορά παίρνει 50€ επίσκεψη και στην γέννα θέλει μόνο ο γιατρός 2.000€ (σε ιδιωτικό). Έκανα μία αιματολογική εξέταση και δυστυχώς βγήκα θετική στον Κυτταρομεγαλοϊό και τον πήραμε 3 φορές για να δούμε τι θα κάνουμε.

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Κορίτσια μου πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα  Και σε ποια εβδομάδα βρίσκεστε;;; 

Εγώ έχω πάρει 4,5 κιλά. Και είμαι 13εβδ + 6ημ. Η κοιλιά μου φούσκωσε από νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Πήρα πάλι εγώ τον γιατρό σήμερα και μου είπε να πάω στο Νοσοκομείο και να κάνω μία έξτρα εξέταση για τον Κυτταρομεγαλοϊό την CMV Avidity. Αυτή η εξέταση θα δείξει αν αυτό τον ιό τον κόλλησα πρόσφατα ή αν τον κόλλησα πιο παλιά. Και θα με στείλει σε λοιμωξιολόγο μετά. Πριν λίγο γύρισα από το Νοσοκομείο. Και μου είπανε να πάρω αύριο το πρωί να ρωτήσω πότε θα βγουν τα αποτελέσματα.

Ακριβως ο,τι ειχαν πει στην αδερφή μου..Θα εξαρτηθεί από το αποτέλεσμα του avidity.δε θέλει πολυ για να βγει από Ο,τι θυμάμαι...Μια μέρα..εύχομαι να πανε όλα τέλεια,κορίτσι μουυυ!!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Κορίτσια μου πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα  Και σε ποια εβδομάδα βρίσκεστε;;; 

Εγώ ειμαι 18+1 κ εχω πάρει 700 γρ.λογω ναυτιας δν έτρωγα πολύ στην αρχή..ούτε τώρα βέβαια τρώω πολύ..εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Ακριβως ο,τι ειχαν πει στην αδερφή μου..Θα εξαρτηθεί από το αποτέλεσμα του avidity.δε θέλει πολυ για να βγει από Ο,τι θυμάμαι...Μια μέρα..εύχομαι να πανε όλα τέλεια,κορίτσι μουυυ!!!???????

Εμένα στον προγεννητικό έλεγχο μου κάνανε για κυτταρομεγαλοϊό (CMV) μόνο για IgG, τα οποία δεν είναι κακό να είναι θετικά. Και τώρα στις επαναληπτικές αιματολογικές μου κάνανε για ΙgM και βγήκαν και αυτά δυστυχώς θετικά. Αν μου κάνανε από τον Φεβρουάριο που έκανα τον προγεννητικό και για IgM ίσως τότε να είχα προλάβει κάτι. Σε όλες έχω διαβάσει ότι κάνουν και τα 2. Το Avidity βγαίνει την Τετάρτη δυστυχώς... Το έκανα στο ΡΕΑ αλλά τα αποτελέσματα έρχονται από το Ινστιτούτο Παστέρ.

Ελπίζω όλα καλά με την αδερφή σου.

Σ' ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ έχω μία ελπίδα μήπως είναι παλαιά λοίμωξη ή να είναι ψευδώς θετικά. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nikoleta... είπε:

Εμένα στον προγεννητικό έλεγχο μου κάνανε για κυτταρομεγαλοϊό (CMV) μόνο για IgG, τα οποία δεν είναι κακό να είναι θετικά. Και τώρα στις επαναληπτικές αιματολογικές μου κάνανε για ΙgM και βγήκαν και αυτά δυστυχώς θετικά. Αν μου κάνανε από τον Φεβρουάριο που έκανα τον προγεννητικό και για IgM ίσως τότε να είχα προλάβει κάτι. Σε όλες έχω διαβάσει ότι κάνουν και τα 2. Το Avidity βγαίνει την Τετάρτη δυστυχώς... Το έκανα στο ΡΕΑ αλλά τα αποτελέσματα έρχονται από το Ινστιτούτο Παστέρ.

Ελπίζω όλα καλά με την αδερφή σου.

Σ' ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ έχω μία ελπίδα μήπως είναι παλαιά λοίμωξη ή να είναι ψευδώς θετικά. ?

Α,κατάλαβα..Εσύ να σκέφτεσαι θετικά!Όλα καλα θα πανε!??υπομονή μέχρι την Τετάρτη λοιπόν!κ περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marnik είπε:

Α,κατάλαβα..Εσύ να σκέφτεσαι θετικά!Όλα καλα θα πανε!??υπομονή μέχρι την Τετάρτη λοιπόν!κ περιμένουμε νέα σου!!!

Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Υπομονή λοιπόν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σκέφτεσαι θετικά..Όλα καλα θα πανε!

Εγω ειμαι 18+1 εχασα 5 kg στην αρχη λογω αναγουλων χθες που πηγα γιατρο εχω παρει πισω και τα 5..? στη πρωτη εγκυμοσυνη μου εβαλα 20kg ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Κορίτσια μου πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι τώρα  Και σε ποια εβδομάδα βρίσκεστε;;; 

@Nancy an. καλησπερααα!!20εβ+2ημ και εχω παρει 1 κιλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια!! Εγώ είμαι 17+5 . Όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος έχασα με διατροφολόγο 4 κιλά γιατί τα είχα ήδη τα κιλακια μου δυστυχώς Κ δε με παίρνει ν αφεθώ και να ξέφυγω. Όμως επειδή το πρώτο διάστημα ήταν δύσκολο με πολύ άγχος δεν πήρα γραμμάριο. Τώρα που χαλάρωσα δυστυχώς πήρα 3 κιλά σε 20 μέρες... πολλές λιγουρες κορίτσια!! Ξεκίνησα 100.3 με ύψος 1.78 κ τώρα έχω φτάσει 102.5 . Έχω πει στον εαυτό μου το ανώτερο 110  αν Κ το νούμερο είναι τρομακτικό.. Αχ αυτό το φαΐ γιατί να Ναι τόσο ωραίο... Έχω αλλά 7.5 κιλά άλλους 5 μήνες σχεδόν.. Να δω πως θα βγει που πεινάω όλη την ώρα...

Νικολέτα καλά αποτελέσματα να έχεις.. όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nancy an. Σ' ευχαριστώ πολύ! ?

Εγώ από προχθές που έμαθα ότι είμαι θετική στον κυτταρομεγαλοϊό δεν έχω πολύ όρεξη για φαγητό. Αλλά γενικά ξεκίνησα με 51,5 κιλά και τώρα είμαι 55,7 κιλά. Το ύψος μου είναι 1,60μ. Και δεν τρώω παραπάνω, το ίδιο με πριν τρώω. Είμαι 13εβδ + 6ημ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιιιιι;

Κορίτσια μου κλαίω....Είμαι στην 17 + 2 και εχω πάρει 13 κιλά???

Το ξέρω δεν θα με πιστέψετε ούτε εσείς όπως και κάποιοι άλλοι,  αλλά ρε αγαπουλες δε τρώω Αλήθεια. Και εγώ τους πρώτους 3 μήνες είχα αναγούλες όμως να σημειώσω λόγω μίας αποβολής πέρυσι ο γιατρός μου έδινε 3 ουτροτζεσταν των 200 και ΜΟΝΟ ξάπλα. Επίσης πριν 3 εβδομάδες έκανα περίδεση και πάλι ξάπλα μου είπε ο γιατρός μέχρι τέλος.....Να πω ότι σχεδόν κάθε βράδυ τρώω γιαούρτια, κορν φλεικς, τοστ με λίγα λόγια ελαφριά και ψωμί 1 φέτα μόνο με λαδερά. .έχω πρηστει το βλέπω και το νιώθω ....Γιατί όμως πείτε μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η λουλουδι82 είπε:

Τιιιιι;

Κορίτσια μου κλαίω....Είμαι στην 17 + 2 και εχω πάρει 13 κιλά???

Το ξέρω δεν θα με πιστέψετε ούτε εσείς όπως και κάποιοι άλλοι,  αλλά ρε αγαπουλες δε τρώω Αλήθεια. Και εγώ τους πρώτους 3 μήνες είχα αναγούλες όμως να σημειώσω λόγω μίας αποβολής πέρυσι ο γιατρός μου έδινε 3 ουτροτζεσταν των 200 και ΜΟΝΟ ξάπλα. Επίσης πριν 3 εβδομάδες έκανα περίδεση και πάλι ξάπλα μου είπε ο γιατρός μέχρι τέλος.....Να πω ότι σχεδόν κάθε βράδυ τρώω γιαούρτια, κορν φλεικς, τοστ με λίγα λόγια ελαφριά και ψωμί 1 φέτα μόνο με λαδερά. .έχω πρηστει το βλέπω και το νιώθω ....Γιατί όμως πείτε μου.....

Μήπως είναι από τα χαπια;κατακράτηση τυπου;δν ξέρω τι να σου πω,ρε κορίτσι μου!Εσύ συνέχισε την υγιεινή διατροφή κ αν αργότερα μπορείς,Κάνε κ λίγο περπάτημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η λουλουδι82 είπε:

Τι να πω;;;; δε γινεται ακινησία αυστηρά μόνο τουαλέτα και στην κουζίνα για φαγητό.....,,????

Ναι,σε καταλαβαίνω..γι'αυτο άσε να περάσει ο καιρός κ αργότερα μπαίνεις σε πρόγραμμα..προέχει το μωρό σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nancy an. είπε:

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια!! Εγώ είμαι 17+5 . Όταν έμαθα ότι ήμουν έγκυος έχασα με διατροφολόγο 4 κιλά γιατί τα είχα ήδη τα κιλακια μου δυστυχώς Κ δε με παίρνει ν αφεθώ και να ξέφυγω. Όμως επειδή το πρώτο διάστημα ήταν δύσκολο με πολύ άγχος δεν πήρα γραμμάριο. Τώρα που χαλάρωσα δυστυχώς πήρα 3 κιλά σε 20 μέρες... πολλές λιγουρες κορίτσια!! Ξεκίνησα 100.3 με ύψος 1.78 κ τώρα έχω φτάσει 102.5 . Έχω πει στον εαυτό μου το ανώτερο 110  αν Κ το νούμερο είναι τρομακτικό.. Αχ αυτό το φαΐ γιατί να Ναι τόσο ωραίο... Έχω αλλά 7.5 κιλά άλλους 5 μήνες σχεδόν.. Να δω πως θα βγει που πεινάω όλη την ώρα...

Νικολέτα καλά αποτελέσματα να έχεις.. όλα να πάνε καλά!

Αχ Νανσυ μου δικιά μου είσαι εσυ.Και εγω ξεκίνησα με παρα πολλα κιλά.93 σχεδόν κιλά και τωρα ειμαι 91,5 λόγω των εμετων.Να πω την αλήθεια στις προηγούμενες εγκυμοσύνες έχανα πιο πολλα κιλά στο πρώτο τρίμηνο άσχετα αν τα έβαζα διπλα και τρίδιπλα μετα ?Ακομα δεν μπορω να προσέξω τι τρώω γιατι μονο ότι με ανακουφίζει απο τις ναυτίες μπορω να φάω.Ελπιζω να συνέλθω σύντομα να κανω πιο προσεγμένη διατροφή γιατι πραγματικά δεν με παίρνει να πάρω αλλα κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!! Πώς είστε?? Εγώ είμαι με ιωσουλα. Δεν έχω πυρετό αλλά πολύ μπούκωμα και πονοκέφαλο. 19η εβδομάδα πια και τα φτερουγισματα είναι ακόμα συχνότερα! Από κιλά 59 είμαι. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 12 και στη δεύτερη 20.... Τώρα να δούμε. 4 κιλά έχω πάρει μέχρι στιγμής. Αλλά το πρώτο τρίμηνο έχασα λόγω εμετών...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημέρα σας!! Πώς είστε?? Εγώ είμαι με ιωσουλα. Δεν έχω πυρετό αλλά πολύ μπούκωμα και πονοκέφαλο. 19η εβδομάδα πια και τα φτερουγισματα είναι ακόμα συχνότερα! Από κιλά 59 είμαι. Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 12 και στη δεύτερη 20.... Τώρα να δούμε. 4 κιλά έχω πάρει μέχρι στιγμής. Αλλά το πρώτο τρίμηνο έχασα λόγω εμετών...

 

Περαστικά εύχομαι!!!Όλα καλα!!!κ γω μαζί σου στη 19 εβδομάδα..Έχω πάρει γύρω στα 700 γρ.Δν εχω πολλή όρεξη για φαγητό αν κ δν εχω ναυτιες πλέον.κι εγώ ακούω το μωράκι μου πιο συχνά πλέον!φοβερή αίσθηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! @Ε.Γ.Α. περαστικά σου κορίτσι μου , γρηγορα καλα εύχομαι! Βεβαια εγω ειμαι ακομα 9 βδομαδων και έχω χάσει κιλάκια αφού δεν τρώω! 59 κιλά ξεκίνησα!  Περιμένω πως και πως την αυχενική μου , μια φορά τον μήνα ραντεβού με τον γιατρό , γιατί μας το κάνουν βρεεεε! Λιγο πιο συχνά να πηγαίναμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ε.Γ.Α. περαστικά σου! Γιατί νομίζω ότι νιώθω κι εγώ φτερουγίσματα και σαν να κολυμπάει κάτι όταν είμαι ξαπλωμένη μόνο; Είναι πολύ νωρίς για να το νιώθω. Είμαι 14η βδομάδα. Μάλλον ιδέα μου θα είναι...

@Ranito καλή επιτυχία στην Αυχενική! Κι εμένα κάθε μήνα σχεδόν ραντεβού. Αν θες μπορείς να πας και πιο νωρίς δε θα σου πει κάτι. Αλλά εμένα (δεν ξέρω σε άλλες κοπέλες) ο γιατρός μου παίρνει κάθε φορά 50€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nikoleta... σε ευχαριστώ πολυ πολυ 17 Μαΐου, φφφ! και εμένα δεν ειναι φτηνός 40€ παίρνει αλλα δεν περνάνε οι μέρες και εγω σαν ειναι το πρώτο παιδάκι αγωνιώ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ranito κι εμένα το πρώτο παιδάκι, αλλά δεύτερη εγκυμοσύνη και έχω άγχος. Εγώ 6 Μαΐου έχω πάλι ραντεβού και δεν περνάνε οι μέρες. Περιμένω και κάτι εξετάσεις την Τετάρτη, γιατί δυστυχώς μάλλον έχω μία λοίμωξη και έχω ακόμα πιο πολύ άγχος. Πάντως στην Αυχενική θα το απολαύσεις πιο πολύ ώρα το μωράκι σου!

Ναι κι εσένα δεν είναι φτηνός. Μία φίλη μου είχε κάνει συμφωνία και δεν έπαιρνε λεφτά σε επισκέψεις που έκανε στο ιατρείο. Μόνο τις 3 πρώτες φορές. Στο τέλος πλήρωσε 1.500€ για φυσιολογικό τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

@Ranito κι εμένα το πρώτο παιδάκι, αλλά δεύτερη εγκυμοσύνη και έχω άγχος. Εγώ 6 Μαΐου έχω πάλι ραντεβού και δεν περνάνε οι μέρες. Περιμένω και κάτι εξετάσεις την Τετάρτη, γιατί δυστυχώς μάλλον έχω μία λοίμωξη και έχω ακόμα πιο πολύ άγχος. Πάντως στην Αυχενική θα το απολαύσεις πιο πολύ ώρα το μωράκι σου!

Ναι κι εσένα δεν είναι φτηνός. Μία φίλη μου είχε κάνει συμφωνία και δεν έπαιρνε λεφτά σε επισκέψεις που έκανε στο ιατρείο. Μόνο τις 3 πρώτες φορές. Στο τέλος πλήρωσε 1.500€ για φυσιολογικό τοκετό.

Κορίτσια μου,ούτε εμένα μου παίρνει χρήματα στις επισκέψεις.Δεν έχω πληρώσει ούτε μια.Όλα μαζί στο τελος.το καλό είναι ότι με βλέπει κάθε 15 μέρες Κ δν είναι μεγάλη η ααπόσταση μεταξύ των ημερών γτι κάθε φορα η αγωνία είναι όντως μεγάλη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marnik Κάθε δεκαπέντε ε ? Κι γω θελωωωωω. Καλα εμένα κ λεφτά παίρνει και θα με ξεγεννησει , άσε ελπίζω να δικαιούμαι τα λεφτά του ΙΚΑ! Γιατί ο άντρας μου θα φρίξει ?. @Nikoleta... καταλαβαίνω το άγχος για τς εξετάσεις σου , ελπίζω αυτη η λοίμωξη να ειναι κατι που ίσα ίσα να σε άγχωσε μόνο και τίποτα αλλο! Εδω εγω έμαθα ότι έχω 0- ομάδα αίματος και θελει μια ένεση και αν δω αίμα και μπλα μπλα και αγχώθηκα! Όντως έμαθα κρατάει ώρα η αυχενική ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...