Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

Κορίτσια,να κάνω μια ερώτηση..όσες έχετε ξεκινήσει να καταλαβαίνετε το μωράκι σας το ακούτε κάθε μερα η περνάει κ μερα που δν το αισθάνεστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

@Marnik πότε άρχισαν οι ανακατωσούρες; Ξέρω και κοπέλα που έκανε από την αρχή μέχρι το τέλος εμετούς.

Ξεκίνησαν την 6η εβδομαδα..αλλά ήταν σε έντονο βαθμό παρόλο που δεν είχα εμετούς..Ναι,κ γω ξέρω κοπέλα που μέχρι κ πριν μπει στην αίθουσα τοκετού έκανε εμετό.απίστευτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Ξεκίνησαν την 6η εβδομαδα..αλλά ήταν σε έντονο βαθμό παρόλο που δεν είχα εμετούς..Ναι,κ γω ξέρω κοπέλα που μέχρι κ πριν μπει στην αίθουσα τοκετού έκανε εμετό.απίστευτο..

Ευτυχώς που δεν είχες και εμετούς. Αλλά και οι έντονες ανακατωσούρες χάλια είναι... Λένε βέβαια ότι σταματάνε συνήθως, αλλά όπως είπες είναι ανάλογα τον οργανισμό. Ακόμα και η ίδια γυναίκα μπορεί να έχει διαφορετικά συμπτώματα σε κάθε εγκυμοσύνη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

Ευτυχώς που δεν είχες και εμετούς. Αλλά και οι έντονες ανακατωσούρες χάλια είναι... Λένε βέβαια ότι σταματάνε συνήθως, αλλά όπως είπες είναι ανάλογα τον οργανισμό. Ακόμα και η ίδια γυναίκα μπορεί να έχει διαφορετικά συμπτώματα σε κάθε εγκυμοσύνη της.

Τουλάχιστον αυτό που με παρηγορουσε ήταν ότι είναι καλά το μωρο..γτι οι ανακατωσουρες κ οι εμετοι είναι σημάδι ότι όλα πάνε καλά..?υπομονή λοιπόν!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά εμένα οι ανακατωσουρες μου έφυγαν τη 16η εβδομάδα κ πάλι κάποιες φορές με πιάνουν..Είναι όμως ανάλογα με τον κάθε οργανισμό..υπομονή!

Και εμενα 16εβδομαδες κλεισμένες μου περνάνε πάντα.Τωρα ειμαι σχεδόν 15 και ηδη νιώθω καλυτερα εδω και μια εβδομαδα.Εχω εξι μερες να κανω εμετό αλλα ναυτίες εχω ακομα αρκετες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Κορίτσια,να κάνω μια ερώτηση..όσες έχετε ξεκινήσει να καταλαβαίνετε το μωράκι σας το ακούτε κάθε μερα η περνάει κ μερα που δν το αισθάνεστε;

Εμενα περνάνε και μέρες μέχρι να το καταλάβω πάλι. Είναι όμως φτερουγισματα ακόμα όχι κανονική κλωτσιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Τουλάχιστον αυτό που με παρηγορουσε ήταν ότι είναι καλά το μωρο..γτι οι ανακατωσουρες κ οι εμετοι είναι σημάδι ότι όλα πάνε καλά..?υπομονή λοιπόν!????

Αυτό μετράει να είναι καλά τα μωράκια μας!!

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Και εμενα 16εβδομαδες κλεισμένες μου περνάνε πάντα.Τωρα ειμαι σχεδόν 15 και ηδη νιώθω καλυτερα εδω και μια εβδομαδα.Εχω εξι μερες να κανω εμετό αλλα ναυτίες εχω ακομα αρκετες.

Εσύ με τόσα παιδιά είσαι ηρωίδα! Πραγματικά μπράβο σου!!!

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

@Nikoleta... @Marnik ελπίζω να ειμαι τυχερή και να τελειώσουν στον τρίτο μήνα τα ανακατεματα ❤️

Σου εύχομαι να σταματήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εμενα περνάνε και μέρες μέχρι να το καταλάβω πάλι. Είναι όμως φτερουγισματα ακόμα όχι κανονική κλωτσιά. 

Αχ,πάλι καλά γτι είχα αγχωθεί..χθες το άκουσα λίγο κ σήμερα τπτ ακόμα..όλο στο κακό πάει το μυαλό μου!αμάν πια...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Αχ,πάλι καλά γτι είχα αγχωθεί..χθες το άκουσα λίγο κ σήμερα τπτ ακόμα..όλο στο κακό πάει το μυαλό μου!αμάν πια...??

Κι εγώ τα ιδια!!!! Μετά κάτι νιώθω και ηρεμώ!αλλά όταν νιώσω κανονική κλωτσιά τότε θα είμαι πιο ήρεμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κι εγώ τα ιδια!!!! Μετά κάτι νιώθω και ηρεμώ!αλλά όταν νιώσω κανονική κλωτσιά τότε θα είμαι πιο ήρεμη.

Α,ευτυχως!εισαι ομοιοπαθουσα..?Θα ρωτησω κ το γιατρό αυριο κάθε πότε πρέπει να το ακούω..η τρελη εγω..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, εγώ είμαι 16 και 4....πρώτα ο θεός περίπου 26/09/2019 βέβαια πάω για καισαρική οπότε πιο νωρίς απ'ότι μου είπε ο γιατρός μου....και εγώ δεν έκανα εμετούς αλλά πολλές ανακατωσούρες τώρα δόξα τω Θεό μου έχουν περάσει κάπου κάπου με πιάνουν όμως....λόγω μικρού τραχήλου έκανα περίδεση στην 13 εβδομάδα. ...

Να ρωτήσω κατι;;;Την 12 εβδομάδα έκανα την Αυχενική και αιματολογικές και υπερηχο,  Τώρα στην 16 Πρέπει να κανω και άλλη εξέταση για το σύνδρομο νταουν; το a test τι ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Α,ευτυχως!εισαι ομοιοπαθουσα..?Θα ρωτησω κ το γιατρό αυριο κάθε πότε πρέπει να το ακούω..η τρελη εγω..?

Ενημέρωσε μας κι εμάς!!!!!?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η λουλουδι82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, εγώ είμαι 16 και 4....πρώτα ο θεός περίπου 26/09/2019 βέβαια πάω για καισαρική οπότε πιο νωρίς απ'ότι μου είπε ο γιατρός μου....και εγώ δεν έκανα εμετούς αλλά πολλές ανακατωσούρες τώρα δόξα τω Θεό μου έχουν περάσει κάπου κάπου με πιάνουν όμως....λόγω μικρού τραχήλου έκανα περίδεση στην 13 εβδομάδα. ...

Να ρωτήσω κατι;;;Την 12 εβδομάδα έκανα την Αυχενική και αιματολογικές και υπερηχο,  Τώρα στην 16 Πρέπει να κανω και άλλη εξέταση για το σύνδρομο νταουν; το a test τι ειναι;

Εμένα μου είπαν αν θέλω να το κάνω αλλά απάντησα αρνητικά. Αφού βγήκε η αυχενική καλή δεν ήταν απαραίτητο το α τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η λουλουδι82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, εγώ είμαι 16 και 4....πρώτα ο θεός περίπου 26/09/2019 βέβαια πάω για καισαρική οπότε πιο νωρίς απ'ότι μου είπε ο γιατρός μου....και εγώ δεν έκανα εμετούς αλλά πολλές ανακατωσούρες τώρα δόξα τω Θεό μου έχουν περάσει κάπου κάπου με πιάνουν όμως....λόγω μικρού τραχήλου έκανα περίδεση στην 13 εβδομάδα. ...

Να ρωτήσω κατι;;;Την 12 εβδομάδα έκανα την Αυχενική και αιματολογικές και υπερηχο,  Τώρα στην 16 Πρέπει να κανω και άλλη εξέταση για το σύνδρομο νταουν; το a test τι ειναι;

Από ο,τι μου είπαν τα κορίτσια εδώ,είναι προαιρετική σε περίπτωση που η Αυχενική δν είναι ικανοποιητική..να σε ρωτήσω..ποσά εκατοστά ήταν ο τράχηλος κ χρειάστηκε να κάνεις περιδεση;σε ρωτάω γτι θα πάω να τον μετρήσουμε αύριο κ εχω λιγο άγχος..Ευχαριστώ!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Κοριτσια,να ρωτησω κατι αλλο..εχετε κανει μετρηση μηκους τραχήλου; αν ναι,πόσο σας βγήκε η μέτρηση;

Εγώ έκανα μέτρηση στην Αυχενική ...έχω θέμα με αυτό γιατί είναι μικρό το μήκος 28,0 mm .Στο όριο ειμαι για περιδεση Νομίζω στα 25,0mm και κάτω θελει.Στις 4/5 που θα κάνω την Β επιπέδου  Θα κάνω άλλη μια μέτρηση Να δω αν έχει μικρύνει..Ο μικρός τράχηλος θέλει πολύ προσοχή να ξέρεις ..εγώ γιαυτο το λόγο περναω πολλές ώρες ξαπλωμένη .Εύχομαι να είναι μια χαρα ο δικός σου ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ενημέρωσε μας κι εμάς!!!!!?????

Ρώτησα!!είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να το ακουω κάθε μερα γτι ειναι αρχη ακομα..στο 3ο τρίμηνο ισχύει αυτό..οπότε, μια χαρα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Εγώ έκανα μέτρηση στην Αυχενική ...έχω θέμα με αυτό γιατί είναι μικρό το μήκος 28,0 mm .Στο όριο ειμαι για περιδεση Νομίζω στα 25,0mm και κάτω θελει.Στις 4/5 που θα κάνω την Β επιπέδου  Θα κάνω άλλη μια μέτρηση Να δω αν έχει μικρύνει..Ο μικρός τράχηλος θέλει πολύ προσοχή να ξέρεις ..εγώ γιαυτο το λόγο περναω πολλές ώρες ξαπλωμένη .Εύχομαι να είναι μια χαρα ο δικός σου ❤❤❤

στις πριν 7 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Εγώ έκανα μέτρηση στην Αυχενική ...έχω θέμα με αυτό γιατί είναι μικρό το μήκος 28,0 mm .Στο όριο ειμαι για περιδεση Νομίζω στα 25,0mm και κάτω θελει.Στις 4/5 που θα κάνω την Β επιπέδου  Θα κάνω άλλη μια μέτρηση Να δω αν έχει μικρύνει..Ο μικρός τράχηλος θέλει πολύ προσοχή να ξέρεις ..εγώ γιαυτο το λόγο περναω πολλές ώρες ξαπλωμένη .Εύχομαι να είναι μια χαρα ο δικός σου ❤❤❤

Δόξα τω θεώ μου ειπε είναι 34 mm.Δν μου ειπε κάτι για περιδεση.Θα το ξαναδούμε στη β επιπέδου..εύχομαι κι εσένα να μη μικρύνει για να μη χρειαστεί να κανεις!ξάπλωνε κ ξεκουράσου Όσο μπορείς..Αυτή η περίοδος είναι για σένα κ το μωράκι σου!Μην κανεις τπτ!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ήταν 24 αλλά εγώ το έκανα λόγω loop που έκανα 3 φορές λόγω hpv δεν πόνεσα καθόλου γίνεται με ολική νάρκωση σε 20 λεπτακια το πολύ....Τώρα συνέχεια ξάπλα ?   έχω κουραστεί ήδη......Καλή δύναμη να έχουμε ???

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η λουλουδι82 είπε:

Εμένα ήταν 24 αλλά εγώ το έκανα λόγω loop που έκανα 3 φορές λόγω hpv δεν πόνεσα καθόλου γίνεται με ολική νάρκωση σε 20 λεπτακια το πολύ....Τώρα συνέχεια ξάπλα ?   έχω κουραστεί ήδη......Καλή δύναμη να έχουμε ???

 

 

Καλή δύναμη και υπομονή να έχουμε...δύσκολο πράγμα η ξάπλα δε μπορούμε να ευχαριστηθούμε την εγκυμοσύνη μας και δε περνάει και ο καιρός μου φαίνεται εμένα..Υπαρχουν και δυσκολοτερες καταστασεις βεβαια οποτε be happy! Όλα να πάνε καλά για όλες μας και να ευχαριστηθούμε μετά αγκαλιτσες και βολτίτσες.❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η λουλουδι82 είπε:

Εμένα ήταν 24 αλλά εγώ το έκανα λόγω loop που έκανα 3 φορές λόγω hpv δεν πόνεσα καθόλου γίνεται με ολική νάρκωση σε 20 λεπτακια το πολύ....Τώρα συνέχεια ξάπλα ?   έχω κουραστεί ήδη......Καλή δύναμη να έχουμε ???

 

 

Υπομονή ,κορίτσι μου!σκέψου οτι είναι για καλό σκοπό κ πάρε θάρρος!Είμαστε κι εμείς εδώ να σου κάνουμε παρέα!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...