Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Καλησπερα κοριτσια,εκανα και γω υπερηχο σημερα,μεγαλωσε ο μικρος 269 γραμμαρια??,εφυγε ενα αγχος!!Ρε κοριτσια μια ερωτηση,ειμαι 18+5 και τωρα κλεισαμε σε ενα μηνα παλι ραντεβου αλλα δεν μου ειπε τπτ για την β επιπεδου το ξεχασε??

Μπράβο στο αντράκι @Suxumuxu μεγάλωσε.Θα στην κανει αυτος την β επιπέδου η θα πρέπει να πας κάπου άλλου και ειναι ηδη κλεισμένα εκει;Αν δεν έχεις κλείσει κάν να τον πάρεις μηπωσ Ξεχάστηκε γιατι δεν έμεινε και πολυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

Καλησπερα κοριτσια,εκανα και γω υπερηχο σημερα,μεγαλωσε ο μικρος 269 γραμμαρια??,εφυγε ενα αγχος!!Ρε κοριτσια μια ερωτηση,ειμαι 18+5 και τωρα κλεισαμε σε ενα μηνα παλι ραντεβου αλλα δεν μου ειπε τπτ για την β επιπεδου το ξεχασε??

21η με 25η γίνεται περίπου. Πάρε ένα τηλ να τον ρωτήσεις καλού κακού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Μπράβο στο αντράκι @Suxumuxu μεγάλωσε.Θα στην κανει αυτος την β επιπέδου η θα πρέπει να πας κάπου άλλου και ειναι ηδη κλεισμένα εκει;Αν δεν έχεις κλείσει κάν να τον πάρεις μηπωσ Ξεχάστηκε γιατι δεν έμεινε και πολυ 

Οχι αλλου παω γιαυτο,απλα στην αυχενικη μου ειχε πει...τωρα τπτ και λεω ανθρωποι ειμαστε μηπως ξεχασε να μου το αναφερει!!Ναι ναι μεγαλωσε το ζουζουνι❤❤!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

21η με 25η γίνεται περίπου. Πάρε ένα τηλ να τον ρωτήσεις καλού κακού!

Ααα εχω περιθωριο μεχρι 25εβδομαδα??Ναι ναι θα τον παρω αυριο το πρωι γιατι και εμενα δεν μου ηρθε στο μυαλο την ωρα της εξετασης!!Ευχαριστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Suxumuxu είπε:

Ααα εχω περιθωριο μεχρι 25εβδομαδα??Ναι ναι θα τον παρω αυριο το πρωι γιατι και εμενα δεν μου ηρθε στο μυαλο την ωρα της εξετασης!!Ευχαριστω!!

Η μαία μου το είπε σήμερα. Όμως καλύτερα θα στα πει ο γιατρός!!!φιλιά στην κοιλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια σήμερα πήρα τον προγεννητικό μου , όλα καλα βέβαια και το σίδηρο μου πολυ ψηλά . Αλλα ξενέρωσα ομάδα αίματος ήξερα 0+ και ξαφνικά 0- , ππφφφ . Μου ειπε για μετά τον τρίτο εμβόλιο ή κάποια ένεση στην γεννα . Και τοξόπλασμα δεν έχω αλλα δεν έχω κ αντισώματα .οποτε σαλάτες σπίτι και 100 φορές πλύσιμο ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ranito εγώ το είπα στον γιατρό μου και μου είπε μη φοβάσαι θα περάσουμε πολύ καλά οι δυό μας. Και του λέω εσείς μπορεί. Εγώ όχι. Από την άλλη σκέφτομαι ότι είναι ωραίο να το ζήσεις όλο αυτό με τον φυσιολογικό τοκετό. Θέλει να είναι και ο άντρας μου μέσα. Αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nikoleta... είπε:

@Ranito εγώ το είπα στον γιατρό μου και μου είπε μη φοβάσαι θα περάσουμε πολύ καλά οι δυό μας. Και του λέω εσείς μπορεί. Εγώ όχι. Από την άλλη σκέφτομαι ότι είναι ωραίο να το ζήσεις όλο αυτό με τον φυσιολογικό τοκετό. Θέλει να είναι και ο άντρας μου μέσα. Αλλά ακόμα δεν έχω αποφασίσει...

Άμα μου κάνουν επισκληρίδειο κάθομαι να γεννήσω φυσιολογικά ? ναι εχεις δίκιο να μην σκεφτόμαστε αρνητικά θα ειναι μοναδική εμπειρία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Άμα μου κάνουν επισκληρίδειο κάθομαι να γεννήσω φυσιολογικά ? ναι εχεις δίκιο να μην σκεφτόμαστε αρνητικά θα ειναι μοναδική εμπειρία!!! 

Καλά εννοείται με επισκληρίδιο. Αν και λένε ότι είναι λίγο επικίνδυνο. Αλλά σχεδόν όλες κάνουν. Δεν ξέρω αν τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού βοηθάνε. Αυτό με παρηγορεί μόνο ότι θα είναι μοναδική εμπειρία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου δεν υπάρχει ομορφότερη εμπειρία απο τον φυσιολογικο τοκετο.Εννοειται Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα να γινει καισαρική,αλλα να την επιλέξουμε χωρις λόγο δεν το θεωρώ σωστό.Εχω κανει πεντε φυσιολογικούς τοκετούς οποτε σας το λεω εφόσον εχω κάποια εμπειρία.Οι τέσσερις με επισκληρίδειο και ο τελευταίος χωρις.Ειναι τόσο δυνατή αυτή η εμπειρία που θα μπορούσα να γεννάω κάθε μερα.Η εγκυμοσύνη ειναι που με τσακίζει εμενα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλά εννοείται με επισκληρίδιο. Αν και λένε ότι είναι λίγο επικίνδυνο. Αλλά σχεδόν όλες κάνουν. Δεν ξέρω αν τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού βοηθάνε. Αυτό με παρηγορεί μόνο ότι θα είναι μοναδική εμπειρία!!!

Αχ ρε και εγω αυτό σκέφτομαι ότι είναι επικίνδυνο το επισκληριδιο ρε κορίτσια πείτε και εσείς είναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

Αχ ρε και εγω αυτό σκέφτομαι ότι είναι επικίνδυνο το επισκληριδιο ρε κορίτσια πείτε και εσείς είναι;;

Η μητέρα μου έκανε 3 γέννες χωρίς επισκληρίδιο, γιατί τότε δεν υπήρχε. Και την τέταρτη την έκανε με επισκληρίδιο, γιατί ήταν αρκετά χρόνια μετά. Και λέει ότι δεν πονούσε τόσο και δεν έπαθε κάτι. Απλά πρέπει να στο κάνει κάποιος με εμπειρία για να μην υπάρχει πρόβλημα. Και η φίλη μου γέννησε με επισκληρίδιο, αλλά πόνεσε πάρα πολύ λέει, γιατί ήταν λίγο δεξιά το μωρό και της το βγάλανε με βεντούζα ??

Αχ δεν ξέρω, θα ρωτήσω και τον γιατρό μου τι γνώμη έχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελες.. θα συμφωνησω με την @Mommy 6 φυσικα εγω μια γεννα εκανα φυσιολογικα? και το ηθελα οσο τιποτε δεν ηθελα να ακουσω για καισαρικη και ειμαι ευγνωμων που ολα πηγαν θετικα και εζησα καθε στιγμη του τοκετου(σπασιμο νερων,φυσικοι πονοι,γεννα) δεν θα κρυψω οτι οι πονοι ηταν ανυποφοροι δεν εβαλα καθολου επισκληριδιο αλλα δεν θα αλλαζα αυτη την εμπειρια με τιποτα στο κοσμο. Ειχα για 9 ωρες πονους και 50 λεπτα για να γεννησω..Αλλα τωρα στο δευτερο με το καλο πραγματικα σκεφτομαι την καισαρικη και ολοι μου λενε πως θα το μετανιωσω και η δευτερη γεννα θα ειναι πιο ευκολη αλλα πραγματικα αυτη την στιγμη και μετα απο αυτους τους μηνες της εγκυμοσυνης που με ταλαιπωρουν δεν εχω αλλη δυναμη δεν ξερω θα δω μεχρι το τελος τι θα αποφασισω οταν ερθει ο καιρος.. εζησα την εμπειρια αλλα δεν εχω τη δυναμη για αυτους τους πονους της γεννας ξανα φυσικα δεν ειμαστε ολες ιδιες για να μην σας πανικοβαλω αλλες γεννουν αμεσως και δεν πονανε τοσο και ισως με επισκληριδιο να ειναι καλυτερα τα πραγματα..??☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τι κάνετε φθινοπωρινές μανουλες???? Εμείς εδώ με τα φτερουγισματα μας ακόμα! 8/5 έχω β επιπέδου!!

Τι ωραία. Θα χεις φουσκώσει εε??. Το καταλαβαίνεις??? ❤️ Τέλεια να πάει κ το β επιπέδου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τι κάνετε φθινοπωρινές μανουλες???? Εμείς εδώ με τα φτερουγισματα μας ακόμα! 8/5 έχω β επιπέδου!!

Και εγω εχω στις 8 Μαϊου προ Β επιπέδου την κάνει εδω ο γιατρός που εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Τι ωραία. Θα χεις φουσκώσει εε??. Το καταλαβαίνεις??? ❤️ Τέλεια να πάει κ το β επιπέδου!!! 

Έχω φουσκώσει λιγάκι ναι! Νιώθω φτερουγισματα ακόμα όχι κανονικές κλωτσιές! Ευχαριστώ! Πώς είσαι εσύ σταρακι?

 

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Και εγω εχω στις 8 Μαϊου προ Β επιπέδου την κάνει εδω ο γιατρός που εχω

Καλά αποτελέσματα να έχουμε!

 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

@Ε.Γ.Α. και @Penny89 καλά αποτελέσματα στην β επιπέδου!

Εγώ την Δευτέρα έχω Αυχενική. Και έχω λίγο άγχος...

Όλα μια χαρά θα είναι! Καλά αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έχω φουσκώσει λιγάκι ναι! Νιώθω φτερουγισματα ακόμα όχι κανονικές κλωτσιές! Ευχαριστώ! Πώς είσαι εσύ σταρακι?

 

Καλά αποτελέσματα να έχουμε!

 

Όλα μια χαρά θα είναι! Καλά αποτελέσματα!!

Ευχαριστώ αγάπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Τι κάνετε φθινοπωρινές μανουλες???? Εμείς εδώ με τα φτερουγισματα μας ακόμα! 8/5 έχω β επιπέδου!!

Είμαστε καλαααα!!!κι εγω νιώθω το μικρούλι μου!!!να ρωτήσω..πριν τη Β επιπέδου υπάρχει κάποια άλλη εξεταση;Έχω κάνει την Αυχενική και το papp-A αλλά διάβασα σε κάποιο site ότι υπάρχει κ το a-test..ξερει καμια τι ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marnik είπε:

Είμαστε καλαααα!!!κι εγω νιώθω το μικρούλι μου!!!να ρωτήσω..πριν τη Β επιπέδου υπάρχει κάποια άλλη εξεταση;Έχω κάνει την Αυχενική και το papp-A αλλά διάβασα σε κάποιο site ότι υπάρχει κ το a-test..ξερει καμια τι ειναι;

Μια εξέταση που κανείς αν δεν βγουν καλά τα αποτελέσματα στην αυχενική νομίζω ότι είναι. Κι εγώ αυχενική και papp A έχω κάνει. Πόσο είσαι τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Μια εξέταση που κανείς αν δεν βγουν καλά τα αποτελέσματα στην αυχενική νομίζω ότι είναι. Κι εγώ αυχενική και papp A έχω κάνει. Πόσο είσαι τώρα?

Α,οκ!ειμαι 17+1.Δν έχω κανονίσει ακομα τη Β επιπέδου..μεταξύ ποιων εβδομάδων την κανουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Α,οκ!ειμαι 17+1.Δν έχω κανονίσει ακομα τη Β επιπέδου..μεταξύ ποιων εβδομάδων την κανουμε;

Την β επιπέδου την κάνεις απο την 21 εβδομαδα μεχρι και 24 ανωτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...