Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η λουλουδι82 είπε:

Γειά σας κορίτσια εγώ είμαι 14 + 5 μέρες.....Είμαι ξάπλα από την αρχή αμάν πως θα περάσει ο Καιρός;  έβλεπα αίμα από αποκόλληση πάνω που πήγα να σηκωθώ έκανα πριν μία Εβδομάδα περιδεση λόγω μικρού τραχήλου.....Τώρα πονάω λίγο χαμηλά.....

Ωχ κοριτσακι μου,για 10 μερες εμεινα ξαπλα και ηταν δυσκολο ποσο μαλλον το δικο σου!!Να διαβαζεις βιβλια και βρεις κατι να απασχολεις το μυαλουδακι σου!!Υπομονη δεν ξερω τι αλλο να πω!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Suxumuxu είπε:

Γειαααα!!Ολα καλα απο μενα!!Ωχ υπομονη τωρα,για ποτε εκλεισες??Δεν εχω καταλαβει τπτ και ειμαι 17+5,ειναι το πρωτο μου βεβαια και περιμενω πως και πως να καταλαβω κατι!!

Εμένα που είναι το τρίτο έχω αρχίσει και ανησυχω... Δεν έχω κλείσει ακόμα ραντεβού. Το σύντομοτερο ομως! Πότε πας εσύ πάλι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εμένα που είναι το τρίτο έχω αρχίσει και ανησυχω... Δεν έχω κλείσει ακόμα ραντεβού. Το σύντομοτερο ομως! Πότε πας εσύ 

Την Δευτερα εχω ραντεβου επιτελους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ κορίτσια ανυπομονώ να πάω το Σάββατο να δούμε αν μεγάλωσε.. Κ να ακούσουμε επιτέλους καρδιά... Ξάπλα κ εγώ. Νύστα πολύ, πονάω, ζαλίζομαι, ανακατεύομαι. Αυτά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες! Εγώ είμαι 8+5 στο πρώτο μου παιδάκι και μου συμβαίνουν διάφορα περιεργα.. εκτός από ναυτία και άπειρη νύστα κ εξουθένωση... έβγαλα αιμορροίδα (κιόλας!) και εμφάνισα διαβήτη κύησης (κιόλας!). Έχετε ξανακούσει κάτι αντίστοιχο; Αν έχετε κάποιες συμβουλές θα με ενδιέφερε να τις ακούσω!

υπομονή μας και τα καλύτερα έρχονται???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy_to_be είπε:

Γειά σας μανούλες! Εγώ είμαι 8+5 στο πρώτο μου παιδάκι και μου συμβαίνουν διάφορα περιεργα.. εκτός από ναυτία και άπειρη νύστα κ εξουθένωση... έβγαλα αιμορροίδα (κιόλας!) και εμφάνισα διαβήτη κύησης (κιόλας!). Έχετε ξανακούσει κάτι αντίστοιχο; Αν έχετε κάποιες συμβουλές θα με ενδιέφερε να τις ακούσω!

υπομονή μας και τα καλύτερα έρχονται???

Διαβήτη κύησης από τόσο νωρίς,κάνεις ινσουλίνη;Εγώ εμφάνισα διαβήτη μετά την καμπύλη σακχάρου προς το παρόν το παλεύω με διατροφή γιατι κάνω ήδη μια ένεση αντιπικτικη και προσπαθώ να το αποφύγω αλλά θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η λουλουδι82 είπε:

Γειά σας κορίτσια εγώ είμαι 14 + 5 μέρες.....Είμαι ξάπλα από την αρχή αμάν πως θα περάσει ο Καιρός;  έβλεπα αίμα από αποκόλληση πάνω που πήγα να σηκωθώ έκανα πριν μία Εβδομάδα περιδεση λόγω μικρού τραχήλου.....Τώρα πονάω λίγο χαμηλά.....

Αχ πως σε καταλαβαίνω ..μπηκα στη 18η εβδομαδσ.και εγώ πολύ ξάπλα απ την αρχή αλλά μόνο λόγω μικρού τραχηλου.Δοξα το Θεό όλα καλά μέχρι τώρα ..έχω αρχίσει και βγαίνω και καμία βόλτα που και που για λίγο δε πρέπει να κουράζομαι..Θα περάσει ο καιρός .Να κάνουμε υπομονή και όλα καλά θα πάνε...τόσα χρόνια πέρασαν απ τη ζωούλα μας δε θα περάσουν λίγοι μήνες; Και τί μήνες .!! Έχουμε στη κοιλίτσα μας την ευτυχία μας .Σου εύχομαι καλή δύναμη και με το καλό να έρθει το μωράκι σου.Μακαρι εσύ να έχεις έστω παρεούλα θα σε βοηθήσει πολύ..Γιατί εγώ είμαι και μακρυά απ όλους ..μόνη ,με τον αντρουλη μου που δουλεύει ατελείωτες ώρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/4/2019 at 8:44 ΜΜ, ο/η Mummy_to_be είπε:

Γειά σας μανούλες! Εγώ είμαι 8+5 στο πρώτο μου παιδάκι και μου συμβαίνουν διάφορα περιεργα.. εκτός από ναυτία και άπειρη νύστα κ εξουθένωση... έβγαλα αιμορροίδα (κιόλας!) και εμφάνισα διαβήτη κύησης (κιόλας!). Έχετε ξανακούσει κάτι αντίστοιχο; Αν έχετε κάποιες συμβουλές θα με ενδιέφερε να τις ακούσω!

υπομονή μας και τα καλύτερα έρχονται???

Μήπως είσαι ήδη διαβητική; Γιατί διαβήτης κύησης από την 9η εβδομάδα κάπως κουλό ακούγεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ απο μενα,κορίτσια!Ειμαι νεα στην ομάδα!εύχομαι να πάνε όλα τέλεια με τα μωράκια σας!Είμαι κι εγω στη 16η εβδομάδα κ ειναι το 1ο μου μωρακι..χθες έπαθα μια τρομάρα (άδικα βέβαια αλλά οκ)..είδα στο εσώρουχο μου υγρό σαν νερό κ φοβήθηκα μην ήταν αμνιακό υγρό.με έστειλε ο γιατρός να κάνω ένα τεστ στην κλινική να δουν το ph κ απο ο,τι φάνηκε ήταν μάλλον ουρα η κολπικα υγρα.Μέχρι όμως να βγουν τα αποτελέσματα,είχαμε τρελαθεί κι εγώ κ ο άντρας μου..αλλά ευτυχώς όλα καλα!!!!!???πόση αγωνία περνάμε τελικά σε κάθε στάδιο της εγκυμοσύνης μας...αλλα χαλάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσιαααα! Πήγα γιατρό πριν 4 μέρες είδαμε το νινί ακούσαμε κ καρδούλα & όλα καλα μας ειπε ο γιατρό μας! Λόγο κηλες προσοχη μην παρω πολλά κιλάκια και ότι η αναγούλες μου θα περάσουν! Έλα όμως που εγω δεν μπορώ έτσι , δεν λειτουργώ και με παίρνει απο κάτω και ειμαι σαν άρρωστη! Ππφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Καλησπέρα κ απο μενα,κορίτσια!Ειμαι νεα στην ομάδα!εύχομαι να πάνε όλα τέλεια με τα μωράκια σας!Είμαι κι εγω στη 16η εβδομάδα κ ειναι το 1ο μου μωρακι..χθες έπαθα μια τρομάρα (άδικα βέβαια αλλά οκ)..είδα στο εσώρουχο μου υγρό σαν νερό κ φοβήθηκα μην ήταν αμνιακό υγρό.με έστειλε ο γιατρός να κάνω ένα τεστ στην κλινική να δουν το ph κ απο ο,τι φάνηκε ήταν μάλλον ουρα η κολπικα υγρα.Μέχρι όμως να βγουν τα αποτελέσματα,είχαμε τρελαθεί κι εγώ κ ο άντρας μου..αλλά ευτυχώς όλα καλα!!!!!???πόση αγωνία περνάμε τελικά σε κάθε στάδιο της εγκυμοσύνης μας...αλλα χαλάλι...

Χαιρομαι που όλα ειναι καλααα!!! ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Χαιρομαι που όλα ειναι καλααα!!! ? 

Ευχαριστώ πολυ!!!!??να κανω μια ερώτηση;έχει καμία πετρώματα στην κοιλια;Έχω νιώσει κάποιες φορές που κ που κ ανησυχώ..Δν είναι πολύ νωρίς για συσπασεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! @Marnik και εγω εχθές που κουράστηκα αρκετά η κοιλίτσα μου είχε γίνει όλη μια πέτρα...πρωτη φορά το ένιωσα..μηπως και εσύ κουράστηκες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Γεια σας κορίτσια!! @Marnik και εγω εχθές που κουράστηκα αρκετά η κοιλίτσα μου είχε γίνει όλη μια πέτρα...πρωτη φορά το ένιωσα..μηπως και εσύ κουράστηκες? 

Γεια σου @efitta!!!ευχαριστω για την απαντηση!!!Μμμ..Δν θα το έλεγα..Κ φαντάσου με επιασε ενώ ήμουν ξαπλωμένη.εν τω μεταξύ,ένιωσα κ πέτρωμα κ πιο ψηλά στην κοιλιά, στο στομαχι..Εσύ σε Ποια εβδομάδα εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Καλησπέρα κοριτσιαααα! Πήγα γιατρό πριν 4 μέρες είδαμε το νινί ακούσαμε κ καρδούλα & όλα καλα μας ειπε ο γιατρό μας! Λόγο κηλες προσοχη μην παρω πολλά κιλάκια και ότι η αναγούλες μου θα περάσουν! Έλα όμως που εγω δεν μπορώ έτσι , δεν λειτουργώ και με παίρνει απο κάτω και ειμαι σαν άρρωστη! Ππφφφ

Μπράβο πολύ ωραια ,ερωτας η καρδουλα που ακουμε❤❤.!!Η μεσουλα θέλει πολύ προσοχή έχω και εγω θέμα..Και όσο για τις αναγουλες ξέρω είναι βάσανο μόνο υπομονή τίποτα άλλο.οι περισσότερες εγκυουλες τις έχουν ..εγώ έκανα μέχρι και δεκα εμετούς τη μέρα έως την 14η εβδ.Τα είχα παίξει.και εκει που είπα ηρέμησα και μπήκα στην 18η τσουκ σήμερα ξανά ..Τι κάνουμε υπομονή υπομονή υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Marnik μου καλό θα ήταν να ρωτήσεις τον γιατρό σου τότε να μην αγχωνεσαι και άδικα.Εγω ειμαι στη 18η..Εσύ ειδα οτι εισαι στη 16η..με το καλό το μωράκι σου.Εχεις δει φύλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efitta είπε:

@Marnik μου καλό θα ήταν να ρωτήσεις τον γιατρό σου τότε να μην αγχωνεσαι και άδικα.Εγω ειμαι στη 18η..Εσύ ειδα οτι εισαι στη 16η..με το καλό το μωράκι σου.Εχεις δει φύλο?

Θα τον ρωτήσω στο επόμενο ραντεβου..ελπίζω να έχει να κάνει με το μωράκι..Κ να μην είναι κάτι..Ναι,σωστα..αύριο ξεκινάω την 17η.είδαμε το φύλο!κοριτσάκι!εσυ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Θα τον ρωτήσω στο επόμενο ραντεβου..ελπίζω να έχει να κάνει με το μωράκι..Κ να μην είναι κάτι..Ναι,σωστα..αύριο ξεκινάω την 17η.είδαμε το φύλο!κοριτσάκι!εσυ;;

πολυ κοντα ειμαστε ..??Και εγώ μάλλον κοριτσάκι με κάποια επιφύλαξη...Δεν φαινόταν πολύ καλά..Να είναι γερά τα ζουζούνια μας και τίποτα άλλο..Να περάσει ο καιρός να τα πάρουμε αγκαλιτσα.?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efitta είπε:

πολυ κοντα ειμαστε ..??Και εγώ μάλλον κοριτσάκι με κάποια επιφύλαξη...Δεν φαινόταν πολύ καλά..Να είναι γερά τα ζουζούνια μας και τίποτα άλλο..Να περάσει ο καιρός να τα πάρουμε αγκαλιτσα.?????

Ναι,κοριτσάκι μου..αυτο αναμενουμε ολες με αγωνια!!!!με το καλό εύχομαι!!!!θα είμαστε εδώ κ θα τα λέμε να συμπαραστεκόμαστε η μια στην άλλη!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marnik είπε:

Ναι,κοριτσάκι μου..αυτο αναμενουμε ολες με αγωνια!!!!με το καλό εύχομαι!!!!θα είμαστε εδώ κ θα τα λέμε να συμπαραστεκόμαστε η μια στην άλλη!!!!??

Ναι ειμαστε καλη παρεουλα..Έχει αρχίσει να φαίνεται η κοιλίτσα σου?Γιατί η δική μου πολύ λίγο ,ίσα που φουσκώνει..Δε με καταλαβαίνει κανείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efitta είπε:

Ναι ειμαστε καλη παρεουλα..Έχει αρχίσει να φαίνεται η κοιλίτσα σου?Γιατί η δική μου πολύ λίγο ,ίσα που φουσκώνει..Δε με καταλαβαίνει κανείς.

Ναι,φαίνεται τώρα σιγά σιγά..ειμαι αρκετά αδύνατη κ πετάγεται μπροστά μια κοιλιά..μπράβο πάντως!θα κάνεις μικρή κοιλίτσα μάλλον!το έχεις νιώσει το μωράκι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marnik είπε:

Ναι,φαίνεται τώρα σιγά σιγά..ειμαι αρκετά αδύνατη κ πετάγεται μπροστά μια κοιλιά..μπράβο πάντως!θα κάνεις μικρή κοιλίτσα μάλλον!το έχεις νιώσει το μωράκι σου;

Κοιλίτσα δε με πειράζει ας κάνω...κιλά δε θέλω να πάρω....χχα.ειμαι στο +2 μέχρι τωρα..Ειναι το πρωτο μου αλλα Νομιζω οΤι το νιώθω απ την 16η ..κατι σαν φτερουγισμα.Συνηθως το βράδυ.???Από οτι μου είπε και ο γιατρός το ζουζουνάκι μου είναι μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efitta είπε:

Κοιλίτσα δε με πειράζει ας κάνω...κιλά δε θέλω να πάρω....χχα.ειμαι στο +2 μέχρι τωρα..Ειναι το πρωτο μου αλλα Νομιζω οΤι το νιώθω απ την 16η ..κατι σαν φτερουγισμα.Συνηθως το βράδυ.???Από οτι μου είπε και ο γιατρός το ζουζουνάκι μου είναι μάλλον.

Καλα εισαι!Εγώ ακόμα δν εχω πάρει κιλακια.βέβαια δν τρώω κ πολύ λόγω ναυτιας. Ναι,σίγουρα το μωράκι σου είναι!κ γω ξεκίνησα να νιώθω φτερουγίσματα από τη 15η. .Είναι φοβερό συναίσθημα!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Καλα εισαι!Εγώ ακόμα δν εχω πάρει κιλακια.βέβαια δν τρώω κ πολύ λόγω ναυτιας. Ναι,σίγουρα το μωράκι σου είναι!κ γω ξεκίνησα να νιώθω φτερουγίσματα από τη 15η. .Είναι φοβερό συναίσθημα!!!!??

Αξίζουν όλη την ταλαιπωρία ..Είναι ένα όνειρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...