Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

@Mommy 6 Ναι εγω ειμαι 13+4.. υπομονη τα δυσκολα περασαν σε λιγο καιρο θα φυγουν ολα (αν και νιωθεις δεν θα περασει ποτε ο καιρος)αλλωστε το ξερεις εχεις μεγαλη εμπειρια..υπομονη μονο.. παντος σε θαυμαζω μπραβω σου που ειχες το κουραγιο να κανεις τοσα παιδια και με εγκυμοσυνες που τα περνας αυτα..? ειχες φυσιολογικες γεννες ; Η καισαρικη;

@Kate89 εμενα τα πρωτα συμπτωματα γυρω στις 6 και ανησυχουσα κιολας γιατι δεν ειχα τιποτα ,ουτε καν πρησμενο στηθος..και νομιζα κατι δεν παει καλα και περιμενα ποτε θα αρχισουν να νιωσω καλυτερα πως ολα ειναι καλα τρομαρα μου.. αλλα οσο βασανιστικο και να ειναι οταν τα παρεις αγκαλια ολα τα ξεχνας..?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Εγω πρώτη μερα που ένιωσα αδιαθεσία ήμουν 5+2.Δεν το πιστεύω ότι ειμαι ηδη πεντε εβδομαδες σε αυτή την κατάσταση???

Χαχαχαχαχαχα μου άρεσαν οι φατσουλες!! Είναι γλυκό όμως.. Εγώ δεν έχω σχεδόν τίποτα ακόμη..καμία ζαλάδα και λίγο στομάχι αλλά παλεύεται. Εγώ θα σας το πω, το θέμα μου είναι με το ηλεκτρονικό τσιγάρο.. Κάνω 5-6 τζούρες τη μέρα το πρωί μετά το φαγητό.. Όταν πήγα στη γιατρό και μιλούσαμε (Ελληνίδα) πριν μείνω έγκυος, μου έλεγε αν δεν το κόψεις τουλάχιστον κάνε ελάχιστα. Όσο πάει κάνω και λιγότερο αλλά είναι δύσκολο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nana_? πραγματικά απορώ και εγω με εμενα.Αφου να φανταστείς στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έλεγα αποκλείεται εγω να το ξαναπεράσω ολο αυτο.Καλα η αλήθεια ειναι πως ειναι λιγο ιδιαίτερη η κατάσταση η δικη μου.Καταρχας δεν θα ειχα κανει τόσα παιδια αν ήμουν ακομα παντρεμένη με τον πρώην άντρα μου.Αλλα εφόσον χώρισα και ο νέος μου σύντροφος δεν ειχε παιδια εννοείται πως θα έκανα και μαζι του.Φυσιολογικα τα εχω γεννήσει ολα.Τωρα ίσως παμε για καισαρική λόγω ενός προβλήματος που εχω αλλα και παλι δεν ειναι σίγουρο.Θα δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω @Kate89 μου δεν καπνίζω οποτε δεν εχω θέμα με αυτο.Η μάλλον κάπνιζα αλλα οχι πολλα αλλα με το που μαθαίνω ότι ειμαι έγκυος συν οι εμετοί μετα δεν το θεμω και δεν με απασχολεί κάν.Το θέμα μου εμενα ειναι επειδή εχω παρα πολλα παραπανίσια κιλά,πως δεν μπορω ακομα να προσέξω τη διατροφή μου και τρώω ότι με ανακουφίζει απο τους εμετούς και τις ναυτίες και δεν ειναι καθολου υγιεινά.Και το άλλο ειναι πως ενώ γενικά δεν πίνω αναψυκτικά και δεν μπαίνουν κάν στο σπιτι μου,όταν ειμαι έγκυος λόγω των εμετων με βοηθά έστω προσωρινά η κόκα κολα αλλα ξερω πως δεν ειναι και ότι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας και από μένα κορίτσια... Μάλλον θα τα λέμε μαζί από τώρα και στο εξής. ?

Καλώς την ?Για πες μας ποσο είσαι;Τωρα το εμαθες;Με το καλοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας και από μένα κορίτσια... Μάλλον θα τα λέμε μαζί από τώρα και στο εξής. ?

Καλώς την και εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου ?❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Εγω @Kate89 μου δεν καπνίζω οποτε δεν εχω θέμα με αυτο.Η μάλλον κάπνιζα αλλα οχι πολλα αλλα με το που μαθαίνω ότι ειμαι έγκυος συν οι εμετοί μετα δεν το θεμω και δεν με απασχολεί κάν.Το θέμα μου εμενα ειναι επειδή εχω παρα πολλα παραπανίσια κιλά,πως δεν μπορω ακομα να προσέξω τη διατροφή μου και τρώω ότι με ανακουφίζει απο τους εμετούς και τις ναυτίες και δεν ειναι καθολου υγιεινά.Και το άλλο ειναι πως ενώ γενικά δεν πίνω αναψυκτικά και δεν μπαίνουν κάν στο σπιτι μου,όταν ειμαι έγκυος λόγω των εμετων με βοηθά έστω προσωρινά η κόκα κολα αλλα ξερω πως δεν ειναι και ότι καλύτερο 

Εσείς δίκιο δύσκολο κ αυτό.. Αλλά τι να κάνεις;;;; κάπως πρέπει να ανακουφίσεις το στομάχι σου.Τα κιλά χάνονται κορίτσι μου εάν θέλεις... Με υπομονή αλλά γίνεται.. Δεν μας είπες είναι κοριτσάκι ή αγοράκι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας και από μένα κορίτσια... Μάλλον θα τα λέμε μαζί από τώρα και στο εξής. ?

Καλως την!!! Να φανταστώ μανούλα Νοεμβρίου..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mommy 6 είπε:

Καλώς την ?Για πες μας ποσο είσαι;Τωρα το εμαθες;Με το καλοοοοο

Ναι μόλις... Θα δείξει... Δεν εχω παιε ακόμη στο γιατρό... ? Απλά εγώ προκοψα κ τρυπωσα στη παρέα σας.!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate89 είπε:

Καλως την!!! Να φανταστώ μανούλα Νοεμβρίου..!! 

Ε ναι... ? Καλώς εχόντων των πραγμάτων... Αρχές χειμώνα.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι μόλις... Θα δείξει... Δεν εχω παιε ακόμη στο γιατρό... ? Απλά εγώ προκοψα κ τρυπωσα στη παρέα σας.!!! 

Είναι το πρώτο σου;  Αχ να ξέρεις έγινε η σύλληψη που ήταν το πρώτο άγχος (να φανταστώ) αλλά τώρα ξεκινάνε άλλα καλύτερα ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η andy2019 είπε:

Είναι το πρώτο σου;  Αχ να ξέρεις έγινε η σύλληψη που ήταν το πρώτο άγχος (να φανταστώ) αλλά τώρα ξεκινάνε άλλα καλύτερα ????

Ναι το πρώτο. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας και από μένα κορίτσια... Μάλλον θα τα λέμε μαζί από τώρα και στο εξής. ?

Γεια σου,αντε να μεγαλωνει και αλλο το παρεακι μας!!Συγχαρητηρια,να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη ευχομαι!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την!! Με το καλο και σε σενα.. 

@Mommy 6 δικαιω εχεις αλλα παλι θελει δυναμη να τα περνας για 6 φορα.. εγω ηθελα παντα 3 παιδακια αλλα αυτη τι φορα ειπα τελος να ερθει με το καλο αυτο πρωτα ο θεος και με τιποτα δεν μπορω να τα ξαναπερασω αν και θα ηθελα πολυ ακομη ενα σε καποια φαση.. και εγω τα ιδια τρωω οτι μπορω λογο αναγουλων ακομη δεν τρωω ανετα οτι νανε και στο ποτο το μονο που μπορω να πινω ειναι κοκα κολα και ice tea και τα 2 με καφεινη αλλα τι να κανω παρα τιποτα..?

και εγω το πρωτο φυσιολογικα κατι το οποιο επεμενα πολυ, προσπαθησε 2-3 φορες να με επηρεσει για καισαρικη ο γιατρος αλλα δεν δεχομουνα με τιποτα ηθελα να το ζησω ολο αυτο της μητροτητας και δοξα το θεο τα καταφερα...αλλα για το δευτερο δεν εχω την δυναμη να το ξαναπερασω και σκεφτομαι για καισαρικη θα το σκεφτω καλυτερα οταν κοντεψει ο καιρος με το καλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυριο εχουμε και γιατρο εμεις να μας πει και το φυλο σιγουρα? ο αντρας μου εχει ελπιδες ακομη πως θα ακουσει πως ειναι αγορακι χεχε να δουμε και το σπορακι μας ποσο εχει μεγαλωσει..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kate89 ουτε εγω ειχα θεμα με καπνισμα γιατι δεν καπνιζω αλλα καλο θα ηταν να το αποφευγεις αν μπορεις..οτι μπορει να κανει κακο στα μωρακια μας μακρια...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Εσείς δίκιο δύσκολο κ αυτό.. Αλλά τι να κάνεις;;;; κάπως πρέπει να ανακουφίσεις το στομάχι σου.Τα κιλά χάνονται κορίτσι μου εάν θέλεις... Με υπομονή αλλά γίνεται.. Δεν μας είπες είναι κοριτσάκι ή αγοράκι; 

Ειναι νωρίς ακομα για να το δούμε αλλα ουτως η άλλως δεν το κοιτάνε εδω στην αυχενική διαφάνεια.Μονο στην β επιπέδου σου λενε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Nana_? είπε:

@Kate89 ουτε εγω ειχα θεμα με καπνισμα γιατι δεν καπνιζω αλλα καλο θα ηταν να το αποφευγεις αν μπορεις..οτι μπορει να κανει κακο στα μωρακια μας μακρια...?

Ναι ναι έχεις απόλυτο δίκιο.. Το ξερω και ήδη κάνω ελάχιστα από το ηλεκτρονικό μου.. Ελπίζω σε μια εβδομάδα να έχω σταματήσει τελείως, τόσο δίνω περιθώριο! Ευχαριστώ πάντως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς κ χτες είδα στο χαρτί καφέ. Μετά όλη τη νύχτα δεν είχα κ τώρα το πρωί ειχα κ έχω πονακια περιόδου κ είδα πάλι καφέ πιο πολλά στο χαρτί. Πήρα την μαία μου είπε να μην ανησυχώ αλλά εγώ φοβάμαι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς κ χτες είδα στο χαρτί καφέ. Μετά όλη τη νύχτα δεν είχα κ τώρα το πρωί ειχα κ έχω πονακια περιόδου κ είδα πάλι καφέ πιο πολλά στο χαρτί. Πήρα την μαία μου είπε να μην ανησυχώ αλλά εγώ φοβάμαι ? 

Καλημέρα.Και εγω πιστεύω ότι δεν ειναι τιποτα απο τη στιγμή που ειναι καφέ και μονο λιγο στο σκούπισμα.Εσυ παντως Κοίτα να ξεκουραστείς και μην κανεις πολλα πολλα.Δεν έχεις γιατρό να πάρεις μήπως και σου πει να πάρεις κανένα utrogestan;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Καλημέρα.Και εγω πιστεύω ότι δεν ειναι τιποτα απο τη στιγμή που ειναι καφέ και μονο λιγο στο σκούπισμα.Εσυ παντως Κοίτα να ξεκουραστείς και μην κανεις πολλα πολλα.Δεν έχεις γιατρό να πάρεις μήπως και σου πει να πάρεις κανένα utrogestan;

Παίρνω utrogestan 3 την ημέρα. Συνεχίζουν τα καφε κ τώρα ξανά. Θα τον πάρω να πάω σήμερα αντί για αύριο που έχω ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nana_? είπε:

Ναι το καλυτερο να πας να σε δει ο γιατρος για να σου φυγει και το αγχος..Μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε..

Ναι τελικά θα πάω σήμερα για να μου φύγει το άγχος. Θα με πάρει τηλ να μου πει ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...