Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια και απο μενα... 10 και 3 σημερα για μενα... 21 του μηνα εχω αυχενικη... Ελπιζω  να πανε ολα καλα :) Κοριτσια εσεις εχετε παρει κιλα????? Με ποσα ξεκινησατε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Οχι δεν έτυχε.Απλα μετα μου ήρθε ότι θελω και άλλο ενώ είχαν ηδη δωθεί ολα ?Καλα μετα απο αυτο τέλος.

Μια χαρα αφού τα έχεις ολα unisex αν βγει αγόρι αυτο ίσως απλά να χρειαστείς μερικά ρουχαλάκια.

Δεν έτυχε... Πέτυχε!!!!! ????

Όντως το καρότσι είναι πορτοκαλί μπεζ η κούνια στο χρώμα του ξυλου τα προστατευτικά γαλάζια εντάξει μια χαρά κάνουν όλα!!;???

Γερά να ναι εννοείται πάνω απ' όλα!!! Αύριο θα σας ενημερώσω!!!

στις πριν 13 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Εσείς που είστε ήδη μανούλες αργότερα θα δώσετε και σε μας συμβουλές για το τι χρειάζεται και τι όχι ? καλημέρα και καλή Κυριακή σε σας και τις κοιλίτσες σας μας ?

Η αλήθεια είναι ότι τελικά αυτά που πραγματικά χρειάζεται ένα μωρό είναι λίγα και καλά!! Εξαρτάται και από το θηλασμό. Εγώ ας πούμε που θήλασα αποκλειστικά και τα δύο παιδιά μου ούτε μπιμπερο ούτε βραστηρα ούτε πιπίλες χρειάστηκα. Στην αντίθετη περίπτωση όλα τα παραπάνω είναι απαραίτητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Εσείς που είστε ήδη μανούλες αργότερα θα δώσετε και σε μας συμβουλές για το τι χρειάζεται και τι όχι ? καλημέρα και καλή Κυριακή σε σας και τις κοιλίτσες σας μας ?

Καλημέρα Αντυ μου.Καλη Κυριακή να έχουμε ολες.Εννοειται αργότερα όπου μπορούμε θα βοηθάμε και εμεις με τις εμπειρίες μας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Γεια σας κοριτσια και απο μενα... 10 και 3 σημερα για μενα... 21 του μηνα εχω αυχενικη... Ελπιζω  να πανε ολα καλα :) Κοριτσια εσεις εχετε παρει κιλα????? Με ποσα ξεκινησατε????

Γεια σου Λουλουδενια.Αντε κοντευεις και εσυ για αυχενική.Ολα καλα θα πανε μη μου αγχωνεσαι.Εγω εχω καιρό ακομα.Στην 9η ειμαι μονο.

Εγω μεχρι στιγμής εχω χάσει δυο κιλά απο τους εμετούς αλλα εχω ξεκινήσει με παααααρα πολλα κιλά.Ντρεπομαι και να τα πω ποσο ειμαι ???Το θέμα ηλικίας και κιλών εγω θα το προσπερνάω,δε με συμφαιρει ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Γεια σας κοριτσια και απο μενα... 10 και 3 σημερα για μενα... 21 του μηνα εχω αυχενικη... Ελπιζω  να πανε ολα καλα :) Κοριτσια εσεις εχετε παρει κιλα????? Με ποσα ξεκινησατε????

Hello ?? Εγώ ξεκίνησα 58 και τώρα 11εβ+3η είμαι 61. Δεν μπορώ να πω ότι τρώω παραπάνω αλλά αν θελήσω κάτι θα το φάω δεν με απασχολεί να πάρω λίγα ή πολλά κιλά. Δεν θα καταπιεστώ. Από βδομάδα με αφήνει ο γιατρός να ξεκινήσω και γυμναστική κανονικά όποτε πιστεύω θα ισορροπησω κάπως . Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Γεια σου Λουλουδενια.Αντε κοντευεις και εσυ για αυχενική.Ολα καλα θα πανε μη μου αγχωνεσαι.Εγω εχω καιρό ακομα.Στην 9η ειμαι μονο.

Εγω μεχρι στιγμής εχω χάσει δυο κιλά απο τους εμετούς αλλα εχω ξεκινήσει με παααααρα πολλα κιλά.Ντρεπομαι και να τα πω ποσο ειμαι ???Το θέμα ηλικίας και κιλών εγω θα το προσπερνάω,δε με συμφαιρει ????

Εσυ έχεις 5 παιδάκια και είσαι η ηρωίδα  στο θεματάκι μας ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@andy2019 ναι ακριβως το ιδιο εμεις ☺️εμας στον υπερηχο ειναι 1 μερα μεγαλυτερο.. στο πρωτο μου παιδακι περασαν οι αναγουλες κτλ γυρω στις 13-14 βδομαδες ελπιζω και τωρα αν και ειμαι σε καλυτερη κατασταση αυτη τη φορα νομιζω. Χθες ειχα και καουρες , το δευτερο τριμηνο καλο ειναι στο 3ο παλι αρχιζουν αλλα προβληματα..εγω αρχισα με 63 και τωρα ειμαι 58 το ιδιο και στο πρωτο μου ειχα χασει 5-6 αλλα μεχρι το τελος εβαλα 20 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ξεκινησα 54,5 και τωρα ειμαι γυρω στα 55,5 αλλα εχω πααααααρα πολυ φουσκωμα.... με εχει δειξει και 57 λογω φουσκωματος και λεω καλα ποτε προλαβα και πηρα 3 κιλα χαχαχαχαχαχα.... ?Ενταξει ουτε εμενα με νοια,ουν τοσο τα κιλα... απλα τον ιουλιο θα παντρευτω και σκεφτομαι το νυφικο.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η *Louloudenia* είπε:

Εγω ξεκινησα 54,5 και τωρα ειμαι γυρω στα 55,5 αλλα εχω πααααααρα πολυ φουσκωμα.... με εχει δειξει και 57 λογω φουσκωματος και λεω καλα ποτε προλαβα και πηρα 3 κιλα χαχαχαχαχαχα.... ?Ενταξει ουτε εμενα με νοια,ουν τοσο τα κιλα... απλα τον ιουλιο θα παντρευτω και σκεφτομαι το νυφικο.. ?

Με το καλο ο γάμος Λουλουδενια μου.Ποσων εβδομαδων θα είσαι τοτε;Η κοιλια θα κανει μπαμ σιγουρα μεχρι τοτε Ε;Αλλα υπάρχουν παρα πολυ ωραια νυφικά και για έγκυες.Η φίλη μου παντρεύτηκε λίγες μερες πριν γεννήσει και το νυφικο της ηταν τελειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Με το καλο ο γάμος Λουλουδενια μου.Ποσων εβδομαδων θα είσαι τοτε;Η κοιλια θα κανει μπαμ σιγουρα μεχρι τοτε Ε;Αλλα υπάρχουν παρα πολυ ωραια νυφικά και για έγκυες.Η φίλη μου παντρεύτηκε λίγες μερες πριν γεννήσει και το νυφικο της ηταν τελειο

καλημεραααα ευχαριστω πολυ :)Ναι θα ειμαι αρκετων εβδομαδων.... 30 για την ακριβεια... το ειχαμε κανονισει πριν μαθουμε για την εγκυμοσυνη και συνεπεσαν και δε θελαμε να το αλλαξουμε... δε πειραζει..  Ας ελπισουμε να μην ειμαι τεραστια χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγινε και η αυχενική!!! Όλα μια χαρά και περιμένουμε τώρα τις απαντήσεις από την εξέταση αίματος!!! Μάλλον για ροζ πάμε πάλι!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η *Louloudenia* είπε:

καλημεραααα ευχαριστω πολυ :)Ναι θα ειμαι αρκετων εβδομαδων.... 30 για την ακριβεια... το ειχαμε κανονισει πριν μαθουμε για την εγκυμοσυνη και συνεπεσαν και δε θελαμε να το αλλαξουμε... δε πειραζει..  Ας ελπισουμε να μην ειμαι τεραστια χαχαχα 

Δεν θα είσαι.Θα είσαι μια κουκλα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έγινε και η αυχενική!!! Όλα μια χαρά και περιμένουμε τώρα τις απαντήσεις από την εξέταση αίματος!!! Μάλλον για ροζ πάμε πάλι!!!!❤️

Μια χαρα θα ειναι και αυτές.Μπραβο τελεια νεα.Ροζακι Ε;???Ο σύζυγος απογοήτευση ο οκ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Μια χαρα θα ειναι και αυτές.Μπραβο τελεια νεα.Ροζακι Ε;???Ο σύζυγος απογοήτευση ο οκ;;

Ο σύζυγος μια χαρά κι αυτός!!!! Οι ευαίσθητοι άντρες κάνουν κόρες λένε!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Ο σύζυγος μια χαρά κι αυτός!!!! Οι ευαίσθητοι άντρες κάνουν κόρες λένε!!!!???

Αχ καλα που μου το είπες να παρηγορήσω τον δικό μου όταν μάθουμε το φύλλο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έγινε και η αυχενική!!! Όλα μια χαρά και περιμένουμε τώρα τις απαντήσεις από την εξέταση αίματος!!! Μάλλον για ροζ πάμε πάλι!!!!❤️

Μπραβοοοο πάει κι αυτό ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια !!! Πως είστε πως πάνε τα συμπτώματα ; Εγώ πριν λίγο είδα λίγο αίμα στο σκούπισμα κ στεναχωρέθηκα . Η αλήθεια είναι ότι σήμερα κουράστηκα αρκετά κ περπάτησα . Υποθέτω ότι ίσως είναι από αυτό. Άφησα μήνυμα στον γιατρό κ περιμένω να με πάρει . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια !!! Πως είστε πως πάνε τα συμπτώματα ; Εγώ πριν λίγο είδα λίγο αίμα στο σκούπισμα κ στεναχωρέθηκα . Η αλήθεια είναι ότι σήμερα κουράστηκα αρκετά κ περπάτησα . Υποθέτω ότι ίσως είναι από αυτό. Άφησα μήνυμα στον γιατρό κ περιμένω να με πάρει . 

Μην στεναχωριέσαι Αντυ μου.Θυμασαι και εγω την προηγούμενη εβδομαδα που σας είπα ότι ειχα αιμα;Και μια χαρα έδειξαν ολα στον υπέρηχο.Πες μας τι θα σου πει ο γιατρός σου όταν σε πάρει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Μην στεναχωριέσαι Αντυ μου.Θυμασαι και εγω την προηγούμενη εβδομαδα που σας είπα ότι ειχα αιμα;Και μια χαρα έδειξαν ολα στον υπέρηχο.Πες μας τι θα σου πει ο γιατρός σου όταν σε πάρει 

Μου είπε ότι πιθανότατα είναι απ την σημερινή κούραση κ ότι μάλλον το παράκανα. Οσο θυμάμαι την ημέρα μου όντως «ξέχασα» ότι είμαι έγκυος νομίζω πως έσκυψα με προσοχή βέβαια κάμποσες φορές ?  Το παρακολουθούμε (προς το παρόν μια φορά είδα) Ξεκούραση μέχρι την Παρασκευή που έχουμε την αυχενική και θα τα δούμε όλα στον υπέρηχο . Εντάξει επειδή το έχω ξαναπεράσει και δεν είχε φανεί τίποτα στον υπέρηχο τώρα που μίλησα μαζί του ξεαγχωθηκα κάπως :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η andy2019 είπε:

Μου είπε ότι πιθανότατα είναι απ την σημερινή κούραση κ ότι μάλλον το παράκανα. Οσο θυμάμαι την ημέρα μου όντως «ξέχασα» ότι είμαι έγκυος νομίζω πως έσκυψα με προσοχή βέβαια κάμποσες φορές ?  Το παρακολουθούμε (προς το παρόν μια φορά είδα) Ξεκούραση μέχρι την Παρασκευή που έχουμε την αυχενική και θα τα δούμε όλα στον υπέρηχο . Εντάξει επειδή το έχω ξαναπεράσει και δεν είχε φανεί τίποτα στον υπέρηχο τώρα που μίλησα μαζί του ξεαγχωθηκα κάπως :) 

Καλα βρε και εσυ τι έκανες σημερα που κουραστικές τόσο πολυ;Τωρα πρέπει να προσέχουμε όσο μπορούμε.Απο εδω και περα τέλος τα πολλα πολλα.Αληθεια ποιες απο εδω εργάζεστε;Και γενικά η δουλεια σας απαιτεί σωματική κίνηση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Καλα βρε και εσυ τι έκανες σημερα που κουραστικές τόσο πολυ;Τωρα πρέπει να προσέχουμε όσο μπορούμε.Απο εδω και περα τέλος τα πολλα πολλα.Αληθεια ποιες απο εδω εργάζεστε;Και γενικά η δουλεια σας απαιτεί σωματική κίνηση; 

έκανα μαζεμένες δουλειές στο σπίτι και μετά βγήκα και για κάποιες εξωτερικές δουλειές. Ευτυχώς ο άντρας μου με βοηθάει παραπολυ αλλά σήμερα μάλλον έκανα χαζομάρα επειδή ένιωθα καλά από δυνάμεις. Εγώ δεν εργάζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η andy2019 είπε:

έκανα μαζεμένες δουλειές στο σπίτι και μετά βγήκα και για κάποιες εξωτερικές δουλειές. Ευτυχώς ο άντρας μου με βοηθάει παραπολυ αλλά σήμερα μάλλον έκανα χαζομάρα επειδή ένιωθα καλά από δυνάμεις. Εγώ δεν εργάζομαι.

Ετσι την πατάμε συνήθως.Λιγο να αισθανθούμε καλα και το παρακάνουμε.Καλα εγω λόγω εμετων δεν μπορω να κανω και πολλα ακομα και να θελω αλλα αν δεν ειχα ειμαι σίγουρη ότι ετσι θα έκανα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

@andy2019 πως είσαι σημερα;Ελπίζω πως δεν ειδες άλλο αιματακι.Τα υπόλοιπα κοριτσια ειστε καλα;

μια χαρούλα. Τίποτα νεότερο από χθες . Ξεκουράστηκα κ αρκετά σήμερα κ θα συνεχίσω έτσι μέχρι Παρασκευή . Μάλλον ήταν σημάδι «κάτσε στ αβγά σου κοπέλα μου» χαχα 

ευχαρισω που ρώτησες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@andy2019 μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε θα ειναι απο την κουραση να προσεχεις.. πηγαμε για αυχενικη σημερα ολα καλα δοξα το θεο και εμεις μαλλον για ροζ παμε παλι ? ? εγω εργαζομαι σε γραφειο ειμαι μονη μου τις περισσοτερες ωρες ευτυχως και την παλευω με τους εμετους και αναγουλες πολυ κοντα και απο το σπιτι μου..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...