Μετάβαση σε περιεχόμενο

πόνος στη αντλιση


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια, επιστρεφοντας στη δουλεια δοκιμασα καποιο γαλα σε σκονη που μου προτεινε η γιατρος μας γιατι δε μπορω να αντλησω γαλα καθως μπερδευει το στηθος μου και πετρωνω. Περαν του οτι η μικρη μου μολις με ενα γευμα την ημερα ξενο εμφανισε δυσκοιλιοτητα, εγω στη δουλεια αντι να αντλω, παταω το στηθος μου για να βγαλω γαλα, νομιζω δεν ειναι το ιδιο. Εχετε να μου προτεινεται κατι για τη μικρη μου(κραταω το γαλα και της το δινει ο αντρας μου αλλα δε φτανει)? ειναι ιδιο για το στηθος η αντληση με το πατημα? εχω εναν  μονιμο πονο στο στηθος,(μαλλον απο το πατημα..)ξερετε αν ειναι επιβλαβες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου κ να σου ζήσει! 

Είναι καλύτερο φυσικά να βγάζεις με το χέρι πάρα με θηλαστρο. 

Πόσο μηνων ειναι το μωρό σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με καθησυχαζει!! 2,5 ειναι.το σταματησα το πρωτο γαλα που δοκιμασα,το υποαλλεργικο.με ενα μολις γευμα το μωρο εκανε να κανει κακακια 1μερα!!!θθα δοκιμασω το απλο που επινε στο νοσοκομειο πριν ξεκινησω το θηλασμο.εχεις να προτεινεις κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/1/2019 at 7:06 ΜΜ, ο/η Xanthoula_knkt είπε:

Γεια σας κοριτσια, επιστρεφοντας στη δουλεια δοκιμασα καποιο γαλα σε σκονη που μου προτεινε η γιατρος μας γιατι δε μπορω να αντλησω γαλα καθως μπερδευει το στηθος μου και πετρωνω. Περαν του οτι η μικρη μου μολις με ενα γευμα την ημερα ξενο εμφανισε δυσκοιλιοτητα, εγω στη δουλεια αντι να αντλω, παταω το στηθος μου για να βγαλω γαλα, νομιζω δεν ειναι το ιδιο. Εχετε να μου προτεινεται κατι για τη μικρη μου(κραταω το γαλα και της το δινει ο αντρας μου αλλα δε φτανει)? ειναι ιδιο για το στηθος η αντληση με το πατημα? εχω εναν  μονιμο πονο στο στηθος,(μαλλον απο το πατημα..)ξερετε αν ειναι επιβλαβες??

Γεια σου κοριτσι μου!

Πρόσεχε να μην φράξει πόρος. Θα πρέπει οταν βγάζεις με το χέρι να το κανείς με συγκεκριμενο τροπο και οχι όπως να ναι!

εφοσον εργάζεσαι, άρα πρεπει να εχεις καθημερινό απόθεμα, γιατι δεν αντλείς με θηλαστρο?

επίσης έστω με το χέρι που αντλείς, το κανείς μια συγκεκριμένη ωρα ή οπότε να ναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω συγκεκριμενη ωρα γτ ειμαι σε ειδικο σχολειο οποτε προσαρμοσαμε στο προγραμμα μια ωρα ενδιαμεσα στη μερα για αυτο.τελικα ειχα μια φλεγμονη πηγα σε ειδικο μαστολογο μου εκανε παρακεντηση,καναμε και υπερηχο.ευχομαι με την αγωγη τωρα να περασει.θα δοκιμασω και με θηλαστρο γτ η πιεση δε κανει καλο στη φλεγμονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...