Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δέκατα κι εγκυμοσύνη


Μαρια2015

Recommended Posts

Γειά σας. Είμαι καινούργια στη συζήτηση. Θέλω να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια κοπέλα να ήταν έγκυος και να μην είχε δεκατα. Αν και απ'οσο διαβάζω δεν γίνεται αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαρια2015 είπε:

Γειά σας. Είμαι καινούργια στη συζήτηση. Θέλω να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια κοπέλα να ήταν έγκυος και να μην είχε δεκατα. Αν και απ'οσο διαβάζω δεν γίνεται αυτό 

Καλησπέρα,εγώ έχω κανονική θερμοκρασία 36.5,και 2-3 μέρες πριν την καθυστέρηση και μερικές μέρες μετά που έμαθα ότι είμαι εγκυος είχα 36-36.2 πιο χαμηλή και από την κανονική μου θερμοκρασία .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε το κάθε σώμα διαφέρει. Εγώ έχω τα πρωινά 36.5 και το απόγευμα 37.Αλλα πριν την ωορρηξία είχα 35.5. Νιώθω πολλά πονακια χαμηλά, πολύ υπνηλία και νεύρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Μαρια2015 είπε:

Γειά σας. Είμαι καινούργια στη συζήτηση. Θέλω να ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια κοπέλα να ήταν έγκυος και να μην είχε δεκατα. Αν και απ'οσο διαβάζω δεν γίνεται αυτό 

Εγω καταλαβα πως ειμαι έγκυος απο αυτο. Ειχα για 4 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο 37,5 ακατέβατα ολη μερα κ συνεχίστηκε αυτο κ αφού ειχα καθυστέρηση 3 μερες μεχρι που εκανα τεστ κ δεν ξαναμέτρησα μετα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πρώτη εγκυμοσυνη είχα 37 αλλά το μετραγα απόγευμα, τελικά ήταν βιοχημικη. Στη δεύτερη δεν το μέτρησα έκανα ένα τεστ 2 μέρες πριν την περίοδο και ήταν θετικό. Έχω ένα κοριτσάκι. Θέλω να κάνω δεύτερο αλλά ανχωνομαι στην ιδέα και μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα! κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Προσωπικά, πολύ σπάνια έχω θερμοκρασία πάνω από 36.5! Ακόμη και 37 να είναι νιώθω σαν να έχω 40 πυρετό.  Και όταν έμεινα έγκυος ουδέποτε ανέβηκε πάνω από 36.2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Μαρια2015 είπε:

Έχω ακούσει ότι πρέπει να έχεις 36.8 με 37.2 περίπου. 

Δεν υπαρχει πρεπει.

Εξαρταται απο το ποση ειναι η δικη σου βασικη θερμοκρασια. Μπορει πχ η δικη σου πρωινή θερμοκρασια να ειναι 35,4. Οπότε το 36 να θεωρειται ανεβασμενη για τα δικα σου δεδομενα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά έχω υποθερμια. Πάντως μου κάνει εντύπωση ότι έχω το απόγευμα 36.8 από την αμασχαλη και 37,2 από το στόμα σήμερα. Αύριο περιμένω περίοδο θα δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πριν δω το θετικό τεστ πήρα δύο απογεύματα τυχαία και είχα 37.2 και το προηγούμενο βράδυ πονούσα στην κοιλιά τόσο πολύ που έλεγα τώρα θα αδιαθετησω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/1/2019 at 6:28 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ πριν δω το θετικό τεστ πήρα δύο απογεύματα τυχαία και είχα 37.2 και το προηγούμενο βράδυ πονούσα στην κοιλιά τόσο πολύ που έλεγα τώρα θα αδιαθετησω... 

Έκανα τεστ με μια μέρα καθυστέρησης(το clear blue Γρηγόρης ανιχνεύσει που το θεωρώ πολύ αξιόπιστο) και βγήκε αρνητικό. Οπότε και με 36.6 σήμερα το πρωι πιστεύω θα αδιαθετησω, άλλωστε έχω πονακια εδώ και 10 μέρες. Τον επόμενο μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...

Καλησπέρα, εδώ κ 3 μέρες έχω δεκατα 37,5 συνεχόμενα κ σε 3 μέρες περιμένω περίοδο!είχα ελεύθερη επαφή κοντά στην ωορρηξια!έχω κάτι ποναλακια χαμηλα κ πόνο στη μέση μου! Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος? Λέω να μην κάνω τεστ πριν την αναμενόμενη περίοδο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elli2023 είπε:

Καλησπέρα, εδώ κ 3 μέρες έχω δεκατα 37,5 συνεχόμενα κ σε 3 μέρες περιμένω περίοδο!είχα ελεύθερη επαφή κοντά στην ωορρηξια!έχω κάτι ποναλακια χαμηλα κ πόνο στη μέση μου! Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος? Λέω να μην κάνω τεστ πριν την αναμενόμενη περίοδο!

Μπορεις να κανεις λίγο υπομονή 3 μερες και να κανεις ενα τεστ με πρωινά ουρα

τα συμπτώματα είναι σαν της περιόδου για θερμοκρασία δεν ξέρω να σου πω γιατί ποτε δεν μέτρησα θερμοκρασία αλλά λένε ότι είναι λίγο πάνω 

εύχομαι ότι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, και εγώ θα σου πω να μην βασίζεσαι πολύ στην θερμοκρασία... προσωπικά δεν ανέβασα δέκατα... Επίσης τώρα αν θέλεις να κάνεις μετρήσεις νομίζω ότι την θερμοκρασία συνιστάται να μετριέται το πρωί και πριν σηκωθείς από το κρεβάτι... 

Περισσότερο θα σου πω να βασιστείς στα άλλα συμπτώματα όπως κούραση, υπνηλία και πονάκια.. Από προσωπική άποψη... Μην ξεχνάς ότι σε καθυστερημένη σύλληψη θα αργήσει να δείξει και θετικό το τεστ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2023 at 7:44 ΜΜ, ο/η elli2023 είπε:

Καλησπέρα, εδώ κ 3 μέρες έχω δεκατα 37,5 συνεχόμενα κ σε 3 μέρες περιμένω περίοδο!είχα ελεύθερη επαφή κοντά στην ωορρηξια!έχω κάτι ποναλακια χαμηλα κ πόνο στη μέση μου! Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος? Λέω να μην κάνω τεστ πριν την αναμενόμενη περίοδο!

Εγώ πάντα πριν την περίοδο ανέβαζα λίγο θερμοκρασία και μόλις ερχόταν έπεφτε, πρώτη φορά συμβαίνει αυτό και σου κίνησε την περιέργεια;ή δεν ξανετρησες θερμοκρασία τέτοιες μέρες;κάνε υπομονή και αν έχεις καθυστέρηση κάνε μια χοριακη για να είσαι σίγουρη 100%.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...