Μετάβαση σε περιεχόμενο
neos79

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΙΡΣΟΚΟΙΛΗΣ ΜΕΤΑ ΤΑ 39

Recommended Posts

Γεια σας/ Με βαση τα παρακατω γνωριζετε την αποτελεσματικοτητα της κιρσοκοιλης στην ηλικια των 40.

Αριθμος σπερματοζωαριων μικροτερος των 100.000 ανα μλ

Ολικος αριθμος σπερμ. μικροτερος των 320000 μλ

Ταχεια προωθητικη 20%

Βραδεια προωθητικη 33%

Επιτοπια 20%

Ακινητα 27%

Φυσιολογικα 1%

Ανωμαλες μορφες 99%

Ευχαριστω πολυ

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις On 9/1/2019 at 8:56 ΜΜ, ο/η neos79 είπε:

Γεια σας/ Με βαση τα παρακατω γνωριζετε την αποτελεσματικοτητα της κιρσοκοιλης στην ηλικια των 40.

Αριθμος σπερματοζωαριων μικροτερος των 100.000 ανα μλ

Ολικος αριθμος σπερμ. μικροτερος των 320000 μλ

Ταχεια προωθητικη 20%

Βραδεια προωθητικη 33%

Επιτοπια 20%

Ακινητα 27%

Φυσιολογικα 1%

Ανωμαλες μορφες 99%

Ευχαριστω πολυ

Καλησπερα δεν γνωριζω να σου πω ποσοστα αλλα επειδη 2 φιλοι μου εκαναν κιρσοκοιλη διοτι δε μπορούσαν να αποκτήσουν παιδί πέτυχε οπότε μην το καθυστερείςπροχωρα καλά αποτελεσματα

@neos79 καλησπέρα... εμένα έκανε ο άντρας μου επέμβαση για αφαίρεση κιρσοκηλης σε ηλικία 31 ετών. Και οι δυο ανδρολογοι που επισκεφτηκαμε μας είπαν ότι η συγκεκριμένη εγχείρηση πρέπει να γίνεται όσο το δυνατόν νωρίτερα... Συγκεκριμένα μας έθεσαν τα 30 έτη ως όριο για αυτή τη διαδικασία, καθώς οι έρευνες έχουν δείξει πως σε μεγαλύτερη ηλικία η επέμβαση δεν έχει απολύτως κανένα νόημα. Όπως καταλαβαίνεις και εμείς εκτός των ιδανικών ορίων ηλικίας ήμασταν αλλά είπαμε να πάρουμε το ρισκο.. Τελικά ολα πήγαν κατ' ευχήν.. οι τιμές στο σπερμοδιαγραμμα σημείωσαν άνοδο και εμεινα εγκυος ακριβώς 18 μήνες μετά το χειρουργείο..

στις πριν 4 ώρες, ο/η neos79 είπε:

Mpempelouka γνωριζεις την ηλικια των φιλων σου? ανω των 35? Ευχαριστω

34 και 38

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Πολύ θετικό το γεγονός οτι η εξέταση βγήκε χωρίς ευρήματα οπότε συνεχίζεις μια χαρα! Είναι λίγο μπλέξιμο το ιδιωτικό ασφαλιστήριο εδώ στη δουλειά οπότε θα πάρω να ρωτήσω. Εγώ τον Ιούλιο μπαίνω στα 31 απλά έχω αγχωθεί επειδή είχαμε επαφές ελεύθερα πριν από αυτό το εξάμηνο που προσπαθούμε τώρα και ανησυχώ μήπως κάτι συμβαίνει. Αν επιτρεπεται εννοειται τι άλλες εξετάσεις έχετε κάνει? Ρωτάω να δω μήπως και εγώ μπορώ να κάνω κάποια έξτρα..να το συζητώ με το γιατρό μου. Εύχομαι να σου έρθει πολύ σύντομα το μωράκι!!!
    • Σε ευχαριστώ κοπέλα μου  Σέ ευχαριστώ πολύ..    Σε ευχαριστώ  Μου τελείωσαν η καρδιές κορίτσια.. 
    • @Starrrμια άσχετη ερώτηση. Είχες μιλήσει με τον γιατρό σου για τις βιταμίνες που παίρνατε? Γνωρίζεις αν μπορείς να τις παίρνεις συνεχόμενα μήνες ή μετά το τρίμηνο θέλει ένα διάλειμμα? Επισης, την ημέρα της ωορρηξιας ήταν που έπεσε τελικά η θερμοκρασία η τότε ήταν που έκανε το άλμα? 
    • Ναι ευτυχώς βγήκε πολύ καλή! Ναι προσπαθώ κανένα εξάμηνο και ήθελα να είμαι σίγουρη ότι δεν προσπαθώ τσάμπα! Κάναμε γενικά όλες τις πιθανές εξετάσεις και οκ... οπότε συνεχίζουμε... είμαι στα 37 (σχεδόν) εσύ πόσο είσαι; Πόσο καιρό προσπαθείς και θα κάνεις την εξέταση; Αυτό με το "πρώτα εοπυ" γίνεται ώστε να πάρεις όλα όσα δίνει πχ 30 ευρώ κ μετά από εκεί κ πάνω να μπει το όριο που σου καλύπτει η ασφαλιστική. Όμως εξαρτάται από το αν το συμβόλαιο σου καλύπτει διαγνωστικές εξετάσεις. Πάρε τον ασφαλιστή σου, είναι ο μόνος που θα σου πει σίγουρα!
    • Καλημέρα κορίτσια και ελπίζω να είσαστε όσο καλύτερα γίνεται!   @Rianκι εγώ τα ίδια. Με πονακια χαμηλά και πόνους σε όλο μου το κορμί από το κρεβάτι καναπές, καναπές κρεβάτι. Έχω και πολύ πεσμένη διάθεση από χτες. Έκανα και βλακεια και μπήκα και διάβαζα διαφορά στον γοογλη και αγχώθηκα. Είμαι και πολλές ώρες μόνη μου και δεν βοηθάει αυτό στο να μην κάνω σκέψεις. Δεν έχω ακούσει ακόμα και την μπέμπα και λόγω της κατάστασης αγχώνομαι ακόμα περισσότερο. Μετράω αντίστροφα τις μέρες για τον γιατρό που είναι την επόμενη Τετάρτη για να ηρεμήσω λίγο. Ελπίζω να μη σας μαυρισα πρωινιατικα. Θα φτιάξει η άτιμη διάθεση πού θα πάει! Όμορφη μέρα σε όλες! 
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...