Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενδεχόμενο εγκυμοσυνης


Teti

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλη χρονια!!!προσπαθουμε εδώ και 2-3 μήνες με τον άντρα μου για μπεμπέ!Δεν έχω απολύτως σταθερό κύκλο αλλά συνήθως μου έρχεται μεταξύ 26-29 ημερών.Σημερα είναι η 32η ..Την περασμένη Τετάρτη ειχα λίγα αχνα καφέ υγρά στο εσώρουχο (στο σκούπισμα όχι) στο ενδιάμεσο τίποτα και σήμερα πάλι καφέ ελάχιστα στο εσώρουχο..το στήθος πρησμένο και πονάει όταν το πιάνω..Κατ α τ´αλλα δεν έχω παρατηρήσει κάτι άλλο..υπάρχει λέτε περίπτωση να έχουμε κάτι;;τεστ δεν έχω πάρει ακόμη ..ούτε τηλεφωνο στο γιατρο!!σας ευχαριστω εκ των προτέρων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα, άρα εισαι στην 3η μερα καθυστερησης ...?? παρε ενα τεστακι να μαθεις αμεσα ! εφοσον εισαι σε καθυστερηση παντα υπαρχει ενδεχομενο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι 3η μέρα καθυστέρησης, αλλά αυτά τα καφέ υγρά με ανησυχούν...πάντως έχετε δικιο..ένα τεστ μάλλον πρέπει να κάνω αν και σκέφτομαι να περιμενω κανα δυο μέρες ακόμη ...τι λέτε και εσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Teti είπε:

Ναι 3η μέρα καθυστέρησης, αλλά αυτά τα καφέ υγρά με ανησυχούν...πάντως έχετε δικιο..ένα τεστ μάλλον πρέπει να κάνω αν και σκέφτομαι να περιμενω κανα δυο μέρες ακόμη ...τι λέτε και εσεις;;

Μπορεί να είναι καφέ εμφύτευσης.κανε ένα τεστακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως δε χρειάστηκε γιατί από χθες ειχα αρκετά καφέ και σήμερα τελικα αδιαθέτησα...??πήρα και ένα τηλεφωνο το γιατρο μου και μου είπε οτι τυχαίνει πολλες φορές...εμένα βεβαια μου συνέβη πρώτη φορά γι’αυτο  είπα μήπως έχουμε κανενα ευχάριστο..τελος πάντων θα προσπαθήσω να μην αγχωθώ..σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον!!καλο βράδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου....βρήκα το θέμα σχετικό με το δικό μου...θα ήθελα να σας πω γι αυτό! βρίσκομαι στην 3 μέρα καθυστέρησης, μέχρι χθες το στήθος μου ήταν πολύ πρησμένο και πόναγαν οι θηλές μου, έχω τσιμπηματάκια χαμηλά εδώ κι αρκετές μέρες....να σημειώσω πως το στήθος μου πρήστηκε από την 13η μέρα και φυσικά για 16 μέρες υπέφερα....επίσης να πω πως ενώ έχω πολύ σταθερό κύκλο, οι 3 τελευταίοι ήρθαν με σημαντικοί καθυστέρηση (10 μέρες) όπου φυσικά τζάμπα η χαρά μου....και κάτι τελευταίο την περασμένη πέμπτη (25η μέρα) πήγα στο γυναικολόγο για 'ελεγχο για κύστη (λόγω του πρησμένου στήθους μου) με βρήκε άψογη, με 20χιλ ενδομήτριο και μου είπε πως βλέπει το ωχρό μεγάλο αλλά να περιμένω να μην είναι και τζάμπα η χαρά μας.....επίσης, τον τελευταίο μήνα έπαιρνα τα pregnacare before pregnancy της vitabiotics

 

λέτε να έχω καμία ελπίδα;

ζητώ συγνώμη για το μακροσκελές κείμενό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vickym είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....βρήκα το θέμα σχετικό με το δικό μου...θα ήθελα να σας πω γι αυτό! βρίσκομαι στην 3 μέρα καθυστέρησης, μέχρι χθες το στήθος μου ήταν πολύ πρησμένο και πόναγαν οι θηλές μου, έχω τσιμπηματάκια χαμηλά εδώ κι αρκετές μέρες....να σημειώσω πως το στήθος μου πρήστηκε από την 13η μέρα και φυσικά για 16 μέρες υπέφερα....επίσης να πω πως ενώ έχω πολύ σταθερό κύκλο, οι 3 τελευταίοι ήρθαν με σημαντικοί καθυστέρηση (10 μέρες) όπου φυσικά τζάμπα η χαρά μου....και κάτι τελευταίο την περασμένη πέμπτη (25η μέρα) πήγα στο γυναικολόγο για 'ελεγχο για κύστη (λόγω του πρησμένου στήθους μου) με βρήκε άψογη, με 20χιλ ενδομήτριο και μου είπε πως βλέπει το ωχρό μεγάλο αλλά να περιμένω να μην είναι και τζάμπα η χαρά μας.....επίσης, τον τελευταίο μήνα έπαιρνα τα pregnacare before pregnancy της vitabiotics

 

λέτε να έχω καμία ελπίδα;

ζητώ συγνώμη για το μακροσκελές κείμενό μου

Οπότε τώρα πότε περιμένεις.??? Αν 35γ είδε ωχρό. Πότε σου είπε να περιμένεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Οπότε τώρα πότε περιμένεις.??? Αν 35γ είδε ωχρό. Πότε σου είπε να περιμένεις? 

Έπρεπε να έχω αδιαθετησει προχθές, τη Δευτέρα. 20χιλ ενδομητριο και ωχρό την 25η μέρα. Μου έδωσε 50-50 να είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vickym είπε:

Έπρεπε να έχω αδιαθετησει προχθές, τη Δευτέρα. 20χιλ ενδομητριο και ωχρό την 25η μέρα. Μου έδωσε 50-50 να είμαι 

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vickym είπε:

φοβαμαι μην απογοητευτω...θα αφησω 2-3 μερες ακόμα

 

Ναι κ μετά κάνε. Μην απογοητευεσαι. Θα γίνει. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ναι κ μετά κάνε. Μην απογοητευεσαι. Θα γίνει. ?

σε ευχαριστώ πολύ

είχα και μια παλλινδρομη πέρυσι και τωρα προσπαθουμε εδω και 4 μήνες αλλά τζίφος

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vickym είπε:

σε ευχαριστώ πολύ

είχα και μια παλλινδρομη πέρυσι και τωρα προσπαθουμε εδω και 4 μήνες αλλά τζίφος

 

Κ μεις τώρα στην 4η προσπάθεια είμαστε. Κ θα ξεκινήσω υπέρηχο γραφήματα να δούμε αν γίνεται σωστά η ωορρηξία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Κ μεις τώρα στην 4η προσπάθεια είμαστε. Κ θα ξεκινήσω υπέρηχο γραφήματα να δούμε αν γίνεται σωστά η ωορρηξία!!! 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι!

Με το καλό να έρθει μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η vickym είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου....βρήκα το θέμα σχετικό με το δικό μου...θα ήθελα να σας πω γι αυτό! βρίσκομαι στην 3 μέρα καθυστέρησης, μέχρι χθες το στήθος μου ήταν πολύ πρησμένο και πόναγαν οι θηλές μου, έχω τσιμπηματάκια χαμηλά εδώ κι αρκετές μέρες....να σημειώσω πως το στήθος μου πρήστηκε από την 13η μέρα και φυσικά για 16 μέρες υπέφερα....επίσης να πω πως ενώ έχω πολύ σταθερό κύκλο, οι 3 τελευταίοι ήρθαν με σημαντικοί καθυστέρηση (10 μέρες) όπου φυσικά τζάμπα η χαρά μου....και κάτι τελευταίο την περασμένη πέμπτη (25η μέρα) πήγα στο γυναικολόγο για 'ελεγχο για κύστη (λόγω του πρησμένου στήθους μου) με βρήκε άψογη, με 20χιλ ενδομήτριο και μου είπε πως βλέπει το ωχρό μεγάλο αλλά να περιμένω να μην είναι και τζάμπα η χαρά μας.....επίσης, τον τελευταίο μήνα έπαιρνα τα pregnacare before pregnancy της vitabiotics

 

λέτε να έχω καμία ελπίδα;

ζητώ συγνώμη για το μακροσκελές κείμενό μου

Γεια σου κορίτσι!!!μου θύμησες την περίπτωση μου με το στήθος από την ωορρηξία και μετά το στήθος μου ήτανε πρησμένο και ποναγανε πάρα πολύ οι θηλες μου,κάποιες μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο που τελικά δεν ήρθε είχα αρχίσει να σκουραίνουν λίγο οι θηλες  και είχα βγάλει και αρκετά σημαδια μοντγκομερι.βεβαια δεν είναι όλοι οι οργανισμοί το ίδιο,πάντως σου εύχομαι να είσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...