Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσι μου να πάνε όλα καλά εύχομαι από καρδιάς!! Το βάρος ειναι σίγουρα μικρό? Δεν μου φαινεται τόσο αλλά σημασία έχει ο τράχηλος και οι συσπάσεις! Αχχχ βρε κορίτσια μου όλα καλα να είναι!! Υπομονή και γράψτε μας πως πάτε και εσύ Μαριάννα μου και η Κλαιρη.κ!! 

Δεν παίρνει όσο βάρος θα έπρεπε. Πέφτουμε συνεχώς σε εκατοστιαίες θέσεις. Έτσι κι αλλιώς μου είπανε ότι θα κάναμε ξανά σε 2 εβδομάδες doppler και αν δεν είχε πάρει όσο θα έπρεπε σημαίνει ότι ο πλακούντας δεν θρέφει σωστά το μωρό. Έτσι κι αλλιώς έχω θέματα με τον πλακούντα από την αρχή. Θα δούμε! Ελπίζω ν α κρατηθεί λίγο ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσια μου ειμαι λιγο καλυτερα σημερα...με τα φαρμακα δεν κανω συσπασεις...απο αυριο θα αρχισουμε σιγα σιγα να τα ελλατωνουμε και θα δουμε πως θα παει και χωρος φαρμακα...αν και τοτε δεν κανω συσπασεις θα φυγουμε για το σπιτι μας....Βλεπουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Δεν παίρνει όσο βάρος θα έπρεπε. Πέφτουμε συνεχώς σε εκατοστιαίες θέσεις. Έτσι κι αλλιώς μου είπανε ότι θα κάναμε ξανά σε 2 εβδομάδες doppler και αν δεν είχε πάρει όσο θα έπρεπε σημαίνει ότι ο πλακούντας δεν θρέφει σωστά το μωρό. Έτσι κι αλλιώς έχω θέματα με τον πλακούντα από την αρχή. Θα δούμε! Ελπίζω ν α κρατηθεί λίγο ακόμα. 

Αχχ βρε κορίτσι μου... Ο, τι πουν οι ιατροί τότε, γιατί από ο, τι διάβαζα για αυτή την εβδομάδα τόσο είναι το βάρος, τι να πω... Θα κρατηθεί, θα κάνεις θυσία εσύ όπως έχεις κανει μέχρι τώρα και όλα θα πάνε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εγω κοριτσια μου ειμαι λιγο καλυτερα σημερα...με τα φαρμακα δεν κανω συσπασεις...απο αυριο θα αρχισουμε σιγα σιγα να τα ελλατωνουμε και θα δουμε πως θα παει και χωρος φαρμακα...αν και τοτε δεν κανω συσπασεις θα φυγουμε για το σπιτι μας....Βλεπουμε!!!!!

Μπράβο βρε Κλαιρη! Με το καλό έτσι να γίνει να ρυθμιστεί με φάρμακα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Συνήθως η μπέμπα κάνει πάρτυ στην κοιλιά μου αλλά  χτες την άκουσα πολύ λίγο και σήμερα καθόλου.. Εφαγα σοκολατιτσα τίποτα, κρύο ντουζάκι πάλι τίποτα, χαλάρωσα τη χαϊδευα, της μιλουσε  και ο μπαμπάς της πολυ, που συνυθως ανταποκρίνεται, αυτή ακίνητη! Λίγο αγχώθηκα, συνήθως δεν ειμαι υπερβολική, και αποφάσισα τώρα το βραδάκι να πάω μια βόλτα στο νοσοκομείο. Μου κάνανε υπερηχο καρδούλα οκ αμνιακό οκ. Με βαλανε σε καρδιοτοκογραφο οκ αποτι μου είπανε, αλλά θα πρεπει να πάω και αύριο το πρωί για επανέλεγχο. Να φάω καλό πρωινό και να πάω να σιγουρευτουμε... Καλά λέει τα μηχανήματα αλλά εμπιστευομαστε τη μαμά όταν νιώθει ότι κάτι έχει αλλάξει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Συνήθως η μπέμπα κάνει πάρτυ στην κοιλιά μου αλλά  χτες την άκουσα πολύ λίγο και σήμερα καθόλου.. Εφαγα σοκολατιτσα τίποτα, κρύο ντουζάκι πάλι τίποτα, χαλάρωσα τη χαϊδευα, της μιλουσε  και ο μπαμπάς της πολυ, που συνυθως ανταποκρίνεται, αυτή ακίνητη! Λίγο αγχώθηκα, συνήθως δεν ειμαι υπερβολική, και αποφάσισα τώρα το βραδάκι να πάω μια βόλτα στο νοσοκομείο. Μου κάνανε υπερηχο καρδούλα οκ αμνιακό οκ. Με βαλανε σε καρδιοτοκογραφο οκ αποτι μου είπανε, αλλά θα πρεπει να πάω και αύριο το πρωί για επανέλεγχο. Να φάω καλό πρωινό και να πάω να σιγουρευτουμε... Καλά λέει τα μηχανήματα αλλά εμπιστευομαστε τη μαμά όταν νιώθει ότι κάτι έχει αλλάξει.. 

Όλα να είναι καλά κορίτσι μου! Μήπως κοιμάται και είναι πιο δραστήρια το βράδυ που κοιμάσαι? Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2019 at 6:28 ΜΜ, ο/η vivika10 είπε:

Και εγώ δεν τις καταλάβαινα καθόλου Γιατί δεν συνοδευόταν από πόνο.

Εσύ κορίτσι μου γέννησες νωρίτερα; Δεν την έχω παρακοληθήσει από την αρχή τη συζήτηση και δεν ξέρω...Από συσπάσεις ή έγινε κάτι άλλο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

@MariannakiMέχεις αποδείξει ότι είσαι πολύ δυνατή σε όλη την εγκυμοσύνη σου όλα καλά θα πάνε και τώρα! 

Ναι! Λίγο να πάρει λίγο παραπάνω βαρος! Αυτό μόνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εγω κοριτσια μου ειμαι λιγο καλυτερα σημερα...με τα φαρμακα δεν κανω συσπασεις...απο αυριο θα αρχισουμε σιγα σιγα να τα ελλατωνουμε και θα δουμε πως θα παει και χωρος φαρμακα...αν και τοτε δεν κανω συσπασεις θα φυγουμε για το σπιτι μας....Βλεπουμε!!!!!

Αχ αντε ωραία!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και για τις 2 μας! Εσύ πόσο εισαι; το μωρό πόσο βάρος έχει; από τράχηλο εισαι οκ; συγγνώμη που σε ρωτάω και αν θέλεις απαντάς αλλά καταλαβαίνεις... Λόγω κατάστασης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Συνήθως η μπέμπα κάνει πάρτυ στην κοιλιά μου αλλά  χτες την άκουσα πολύ λίγο και σήμερα καθόλου.. Εφαγα σοκολατιτσα τίποτα, κρύο ντουζάκι πάλι τίποτα, χαλάρωσα τη χαϊδευα, της μιλουσε  και ο μπαμπάς της πολυ, που συνυθως ανταποκρίνεται, αυτή ακίνητη! Λίγο αγχώθηκα, συνήθως δεν ειμαι υπερβολική, και αποφάσισα τώρα το βραδάκι να πάω μια βόλτα στο νοσοκομείο. Μου κάνανε υπερηχο καρδούλα οκ αμνιακό οκ. Με βαλανε σε καρδιοτοκογραφο οκ αποτι μου είπανε, αλλά θα πρεπει να πάω και αύριο το πρωί για επανέλεγχο. Να φάω καλό πρωινό και να πάω να σιγουρευτουμε... Καλά λέει τα μηχανήματα αλλά εμπιστευομαστε τη μαμά όταν νιώθει ότι κάτι έχει αλλάξει.. 

Κορίτσι μου μακάρι να πάνε όλα καλά! Ενημέρωσε μας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Εσύ κορίτσι μου γέννησες νωρίτερα; Δεν την έχω παρακοληθήσει από την αρχή τη συζήτηση και δεν ξέρω...Από συσπάσεις ή έγινε κάτι άλλο;;

Ναι εγώ γέννησα στης 36+6.πήγα για ραντεβού και με είδανε  στο nst ότι έκανα συσπάσεις εγώ δεν τις καταλάβαινα αλλά ταυτόχρονα είχα και διαστολή νοσηκευτικα δυο ημέρες και μετά γέννησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Αχχ βρε κορίτσι μου... Ο, τι πουν οι ιατροί τότε, γιατί από ο, τι διάβαζα για αυτή την εβδομάδα τόσο είναι το βάρος, τι να πω... Θα κρατηθεί, θα κάνεις θυσία εσύ όπως έχεις κανει μέχρι τώρα και όλα θα πάνε καλά!! 

Ναι κι εγώ που είχα διαβάσει είναι περίπου τόσο. Οι γιατροί εδώ και οι 3 και ο δικός μου ομως, μου είπανε ότι θα έπρεπε να είχε πάρει περίπου 150 γραμ ακόμα. Δλδ μέσα σε 9 μέρες πήρε μόνο 100γραμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Όλα να είναι καλά κορίτσι μου! Μήπως κοιμάται και είναι πιο δραστήρια το βράδυ που κοιμάσαι? Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα? 

Μέχρι προχτές γινόταν χαμός! Μπορεί να είναι και έτσι, η αλήθεια είναι οτι το σκέφτηκα πολύ πριν πάω, γενικά σκέφτομαι θετικά αλλά λέω δεν χάνω τίποτα. 36η εβδομάδα είμαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννησαμε με καισαρική το πρωί στις 10 20 ένα αγοράκι 3940!!! Όλα πήγαν καλά.. Λίγος πόνος αλλά εντάξει θα περάσει κι αυτό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννησαμε με καισαρική το πρωί στις 10 20 ένα αγοράκι 3940!!! Όλα πήγαν καλά.. Λίγος πόνος αλλά εντάξει θα περάσει κι αυτό :)

Παίδαρος!!! Να σου ζήσει, γερός κ τυχερός κ συ καλή ανάρρωση.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννησαμε με καισαρική το πρωί στις 10 20 ένα αγοράκι 3940!!! Όλα πήγαν καλά.. Λίγος πόνος αλλά εντάξει θα περάσει κι αυτό :)

Να σου ζήσει γερο και καλοτυχο να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Λοιπόν κοριτσια θυμάστε που σας έλεγα ότι σήμερα θα έρθω για το doppler? Ε λοιπόν ήρθα και τελικά έχω κάνει εισαγωγή γιατί ο τράχηλος έχει φτάσει στα 8 χιλιοστά, είναι 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννησαμε με καισαρική το πρωί στις 10 20 ένα αγοράκι 3940!!! Όλα πήγαν καλά.. Λίγος πόνος αλλά εντάξει θα περάσει κι αυτό :)

Να σου ζήσει κούκλα μου!!!! Γέρος και τυχερός σε όλη του την ζωή να είναι και εσείς να τον καμαρώνετε!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννησαμε με καισαρική το πρωί στις 10 20 ένα αγοράκι 3940!!! Όλα πήγαν καλά.. Λίγος πόνος αλλά εντάξει θα περάσει κι αυτό :)

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Τυχερό, υγιές και χαρούμενο να είναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Αχ αντε ωραία!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά και για τις 2 μας! Εσύ πόσο εισαι; το μωρό πόσο βάρος έχει; από τράχηλο εισαι οκ; συγγνώμη που σε ρωτάω και αν θέλεις απαντάς αλλά καταλαβαίνεις... Λόγω κατάστασης... 

Γιατι να μην απαντησω βρε...δεν εχω προβλημα...εγω ειμαι 30+6...ο τραχηλος ειναι οκ...υπερηχο ειχαμε κανει πριν 10 μερες και το μωρο ηταν 1520γρ...αυριο μαλλον θα ξανακανουμε υπερηχο...

Εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Γιατι να μην απαντησω βρε...δεν εχω προβλημα...εγω ειμαι 30+6...ο τραχηλος ειναι οκ...υπερηχο ειχαμε κανει πριν 10 μερες και το μωρο ηταν 1520γρ...αυριο μαλλον θα ξανακανουμε υπερηχο...

Εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι;;;

Α ωραία! Θα έχει πάρει κι άλλο. Εγώ σήμερα είμαι 32+1 και χτες ήταν λίγο κάτω από 1700 γραμ, επομένως κι εσένα λογικά περίπου τόσο θα ειναι τώρα. Εμάς είναι λίγο πιο πίσω σε βαρος. Θα έπρεπε να ήταν γύρω στα 1850. Αλλά έχουμε και τον ανοιχτό τράχηλο εμείς και έχει πάει και στα 8 χιλιοστά. Βιάζονται να βγούνε τα μικρά μας! Θα βγεις τελικά σήμερα; Σε ποιο νοσοκομείο είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννησαμε με καισαρική το πρωί στις 10 20 ένα αγοράκι 3940!!! Όλα πήγαν καλά.. Λίγος πόνος αλλά εντάξει θα περάσει κι αυτό :)

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Γερός, καλότυχος και πάντα ευτυχισμένος ο μικρός σας!!! Μια χαρά βάρος ο μπέμπης! Καλή ανάρρωση και σε σένα! Υπομονή και όλα θα περάσουν! Στείλε μας να μας πεις λεπτομερείς μόλις ήρεμησεις!!! Κ άλλο μωράκι ήρθε ωραία, έτσι να περνανε οι μέρες να γεμίζει το πινακάκι μας με γεννητούρια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννησαμε με καισαρική το πρωί στις 10 20 ένα αγοράκι 3940!!! Όλα πήγαν καλά.. Λίγος πόνος αλλά εντάξει θα περάσει κι αυτό :)

Να σου ζήσει ο γιόκας σου κοριτσάκι μου! Να είναι υγιής και καλότυχος! Ότι καλύτερο εύχομαι στην οικογένεια σου. Μόνο χαμόγελα κ χαρές! Καλή ανάρρωση να έχεις. Κ να μας στέλνεις νέα σου οπότε μπορείς. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Ναι εγώ γέννησα στης 36+6.πήγα για ραντεβού και με είδανε  στο nst ότι έκανα συσπάσεις εγώ δεν τις καταλάβαινα αλλά ταυτόχρονα είχα και διαστολή νοσηκευτικα δυο ημέρες και μετά γέννησα 

Μια χαρά σου πήγαν όλα όμως!Δε θεωρείται πρόωρο το μωράκι σου, αφού έκλεισες τις 37. Και στα κιλά φαντάζομαι θα ήταν καλά. Τώρα πως είστε με το μικρό σου, έχετε βρει τους ρυθμούς σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Γεννησαμε με καισαρική το πρωί στις 10 20 ένα αγοράκι 3940!!! Όλα πήγαν καλά.. Λίγος πόνος αλλά εντάξει θα περάσει κι αυτό :)

Να σου ζήσει ο αντράκος σου!! Μπέμπαρος κανονικός!!! Να είναι γερός και τυχερός!!! Καλή ανάρρωση σε σένα τώρα, είναι λίγο ταλαιπωρία στην αρχή με την καισαρική αλλά θα περάσει σιγά σιγά...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...