Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Καλημέρα!! Ελπίζω να κάνεις την εξέταση αύριο και να είναι όλα καλά! Εννοώ ότι ενώ πχ δεν πρέπει να υπάρχει αντίσταση στο αίμα που πηγαίνει από εμένα στο μωρό, σε εμάς η αντίσταση είναι στα φυσιολογικά μεν, αλλά στο ανώτατο όριο..δηλαδή είναι οριακό μας είπε..δηλαδή υπάρχει αντίσταση, δεν πηγαίνει άνετα το αίμα στο μωρό..και να υπάρχει πρόβλημα το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να το παρακολουθούμε ούτως ή άλλως..μεθαύριο έχω το κανονικό doppler στο μαιευτήριο που θα γεννήσω με εμβρυολόγο, την παρασκευή μου έκανε ο γιατρός επειδή πήγαμε να δούμε αν είναι οκ το μωρό..οπότε μεθαύριο μου είπε θα το δούμε καλύτερα. Αν βγει κ πάλι κάτι πρέπει να το παρακολουθούμε μου είπε, γιατί αν δεν πηγαίνει αίμα στο μωρό ή αν δυσκολεύεται να πάει, τότε μπορεί να μη μπορεί να αναπτυχθεί το μωρό.. Αφού μπορούμε να το παρακολουθούμε είναι οκ ε; Μέχρι στιγμής πάντως αναπτύσσεται καλά το μωράκι μου μου είπαν ότι είναι μεγάλο μωρό κι όλας..ελπίζω να μη σταματήσει να μεγαλώνει..φοβάμαι λίγο αλλά προσπαθώ να είμαι ήρεμη μπορεί να μην είναι κάτι..
    • Έδωσα αίμα και περιμένω το email. Η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο! Αχ Άννυ μου 10 εβδομαδων εισαι; σήμερα θα δεις χεράκια ποδαράκια να κουνιούνται και να χορεύουν! @nik_02 είναι πολυ συχνά τα ροζ και τα καφέ και συνήθως δεν σημαίνουν τίποτα
    • Καλημέρα! Τα βρέφη δεν έχουν κανένα πρόβλημα να κυκλοφορούν ξυπόλητα εκτός και εάν το πάτωμα είναι επικίνδυνο (γυαλιά πχ). Επίσης διαβάζω ότι το να πατάει το βρέφος ξυπόλητο βοηθάει στην ανάπτυξη του και στο να δουλέυονται οι μύες του καλύτερα καθώς με το περπάτημα δυναμώνουν τα πόδια του. 
    • Μια χαρά κορίτσι μου. Όλα θα πάνε καλά!! 
    • Κι όμως έχω κρατηθεί και δεν έχω πάρει τίποτα Έχω βρει διάφορα στο ίντερνετ βέβαια για όταν αρχίσουν τα ψώνια...  
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...