Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Αχ κοριτσια πολυ μας παιδευουν αυτες οι καμπυλες τελικα... Εγω οταν ειχα κανει μου ειχαν βγει 77 108 157... Ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι του φαινεται κουλο και μαλλον εκαναν λαθος αλλα επειδη παιδευτηκα πολυ την ωρα της εξετασης δεν ηθελε να με βαλει να την ξανακανω... Απλα να προσεχω λιγο τι τρωω για να ειμαστε 100% ασφαλης. Ειχε καμια σας πιο ανεβασμενο την 2η ωρα; 

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα 192 την 1η ώρα και 194 την 2η, θα μου πεις μικρή διαφορά αλλά έδειχνε να μην μεταβολίζει την γλυκόζη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου χάλια η καμπύλη! 240 και 210 το σάκχαρο μου! Έχετε ενδοκρινολογο τα κορίτσια που είχατε θέμα με το σάκχαρο που σας παρακολουθεί?? Είναι εύκολο να μου στείλετε στοιχεία? 

Τσιμπημενες οι τιμές σου,πιστευω πως με διατροφή θα το ρυθμίσεις εγώ ευτυχώς τα κατάφερα και δεν χρειάστηκε ινσουλίνη.δεν μπορώ να σε βοηθήσω για τον γιατρο γιατι ειμαι επαρχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10  καλά εσύ τζάμπα μπήκες στην διαδικασία αλλά ας μην τα ξαναλέμε! 

Ο διαβήτης κύησης εκτός από τον κίνδυνο μεγαλοσωμίας μπορεί να κάνει και το αντίθετο, δλδ μικρά μωρά! Και εγώ τώρα το έμαθα αυτό και αναρωτιόμουν γιατί ο γιός μου βγήκε 2830! Τώρα που δεν έχω διαβήτη μας βλέπω να ξεπερνάμε τα 3200...Από εμπειρία θα σας πω ότι είναι πιο εύκολα διαχειρίσιμο ένα μικρό μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Αχ κοριτσια πολυ μας παιδευουν αυτες οι καμπυλες τελικα... Εγω οταν ειχα κανει μου ειχαν βγει 77 108 157... Ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι του φαινεται κουλο και μαλλον εκαναν λαθος αλλα επειδη παιδευτηκα πολυ την ωρα της εξετασης δεν ηθελε να με βαλει να την ξανακανω... Απλα να προσεχω λιγο τι τρωω για να ειμαστε 100% ασφαλης. Ειχε καμια σας πιο ανεβασμενο την 2η ωρα; 

Μια χαρά είναι το δικό μου ήτανε 85 147 155

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10  καλά εσύ τζάμπα μπήκες στην διαδικασία αλλά ας μην τα ξαναλέμε! 

Ο διαβήτης κύησης εκτός από τον κίνδυνο μεγαλοσωμίας μπορεί να κάνει και το αντίθετο, δλδ μικρά μωρά! Και εγώ τώρα το έμαθα αυτό και αναρωτιόμουν γιατί ο γιός μου βγήκε 2830! Τώρα που δεν έχω διαβήτη μας βλέπω να ξεπερνάμε τα 3200...Από εμπειρία θα σας πω ότι είναι πιο εύκολα διαχειρίσιμο ένα μικρό μωρό!

Έπεσα σε αυστηρό γιατρό τι να κάνω.χθες που πήγα στο γιατρό μου είπε ότι το μωρο είναι λίγο πιο αδύνατο από όσο θα έπρεπε ίσως οφείλετε στον διαβήτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10  καλά εσύ τζάμπα μπήκες στην διαδικασία αλλά ας μην τα ξαναλέμε! 

Ο διαβήτης κύησης εκτός από τον κίνδυνο μεγαλοσωμίας μπορεί να κάνει και το αντίθετο, δλδ μικρά μωρά! Και εγώ τώρα το έμαθα αυτό και αναρωτιόμουν γιατί ο γιός μου βγήκε 2830! Τώρα που δεν έχω διαβήτη μας βλέπω να ξεπερνάμε τα 3200...Από εμπειρία θα σας πω ότι είναι πιο εύκολα διαχειρίσιμο ένα μικρό μωρό!

Δεν είναι μικρόβρε συ το 2800

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Έπεσα σε αυστηρό γιατρό τι να κάνω.χθες που πήγα στο γιατρό μου είπε ότι το μωρο είναι λίγο πιο αδύνατο από όσο θα έπρεπε ίσως οφείλετε στον διαβήτη

Λετε βρε κοριτσια να μην αγχωνομαι τσαμπα ε; Εσενα με αυτες τις τιμες  @vivika10σου ειπε οτι εχεις; σε εβαλε και να μετριεσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου χάλια η καμπύλη! 240 και 210 το σάκχαρο μου! Έχετε ενδοκρινολογο τα κορίτσια που είχατε θέμα με το σάκχαρο που σας παρακολουθεί?? Είναι εύκολο να μου στείλετε στοιχεία? 

Εγώ εμφάνισα και κάνω διατροφή και πάω προς το παρόν πολύ καλά με τις τιμές μου. Εμένα μου συνέστησε μια διαβητολογο ο γιατρός μου στο κέντρο και πάω εκεί. Αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω με πμ τα στοιχεία της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η egw είπε:

Δεν είναι μικρόβρε συ το 2800

Σε σχέση με τα μωρά που γεννιούνται πάνω από 3-3300 είναι μικρότερος ρε συ. Επίσης ήταν τελειόμηνος, 40η εβδομάδα γεννήθηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

Ολα καλά να πάνε κοπέλα μου 

Χθες εγω έλεγα έλεγα ότι κοιμάμαι χθες δεν τα κατάφερα ένιωθα φοβερό πόνο σε όλη τη κοιλιά λες και πήρε κάτι και μσ κτυπούσε παντού

Αα βρε κορίτσι μου! Εντάξει δεν είναι κάτι αυτό! Όλες νιώθουμε περίεργα πονακια που και που!! Σε ευχαριστώ πολύ! Που θα πάει! Με τους ιατρούς θα τα λύσουμε όλα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evoula4 είπε:

Όλα θα πάνε καλά, μην τρομάζεις. 

Να είσαι καλά κορίτσι μου γλυκό! Απλά σταναχωριεμαι, όχι ότι τρόμαξα, ούτε τρώω γλυκά ούτε έχω πάρει βάρος, τρώω μόνο σπιτικά γεύματα ελαφριά και να σου κ ο διαβήτης! Τελικά αυτή την εγκυμοσύνη δεν θα την απολαύσω ποτέ! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Τσιμπημενες οι τιμές σου,πιστευω πως με διατροφή θα το ρυθμίσεις εγώ ευτυχώς τα κατάφερα και δεν χρειάστηκε ινσουλίνη.δεν μπορώ να σε βοηθήσω για τον γιατρο γιατι ειμαι επαρχία 

Μακάρι κορίτσι μου αλλά κ να χρειαστώ ινσουλίνη δεν με τρομάζει! Μπράβο πάντως! Ελπίζω να τα καταφέρω και εγώ!! Σε ευχαριστώ πολύ όπως και να έχει!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Εγώ εμφάνισα και κάνω διατροφή και πάω προς το παρόν πολύ καλά με τις τιμές μου. Εμένα μου συνέστησε μια διαβητολογο ο γιατρός μου στο κέντρο και πάω εκεί. Αν σε ενδιαφέρει να σου στείλω με πμ τα στοιχεία της. 

Ναι κορίτσι μου αν σου είναι εύκολο στείλε μου στοιχεία!! Σε ευχαριστώ πολύ και μακάρι να σου πάνε όλα τέλεια!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eirini2 είπε:

Λετε βρε κοριτσια να μην αγχωνομαι τσαμπα ε; Εσενα με αυτες τις τιμες  @vivika10σου ειπε οτι εχεις; σε εβαλε και να μετριεσαι; 

Ναι καλέ εγώ κάνω διατροφή και μετρήσεις 4 φορές την μέρα από τη ημέρα που έκανα τη καμπύλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα 192 την 1η ώρα και 194 την 2η, θα μου πεις μικρή διαφορά αλλά έδειχνε να μην μεταβολίζει την γλυκόζη!

Και εγώ αυτό νομίζω, ότι δεν μπορώ να τη μεταβολιζω... Γε ικα δεν πολυτρωω γιατί νιώθω λες και δνε χωνεύω εύκολα το φαΐ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Δεν περπατάω καθόλου αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ και να περπατήσω γιατι εδώ και μια εβδομάδα και λίγο παραπάνω έχω πόνους περιόδου κάθε μέρα σχεδόν Όχι συνέχεια αλλά σίγουρα μια δυο φορές την ημέρα και σίγουρα το βράδυ όπως επισεις και πολύ πόνο στη μέση χθες το πρωι που βγηκα για δουλειες και πηγα και στον γιατρο γιατι περπάτησα πολυ το βραδυ ειχα πολυ εντονους πονους και ετσι προς το παρον το αποφεύγω.και εμένα μου φαίνεται βουνό αυτός ο μήνας πως δεν περνάει με τίποτα αν και ελπίζω μέχρι της 39 εβδομάδες να έχω γεννήσει.

Αα ίσως και να σημαίνει ότι είσαι κοντά στον τοκετό ο πόνος περιόδου ? Εγώ περιμένω πως και πως ένα σημάδι χαχχαχα  εγώ ελπίζω για 37 το πολύ 38! Το 39 40 δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pralina είπε:

Αα ίσως και να σημαίνει ότι είσαι κοντά στον τοκετό ο πόνος περιόδου ? Εγώ περιμένω πως και πως ένα σημάδι χαχχαχα  εγώ ελπίζω για 37 το πολύ 38! Το 39 40 δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι! 

Ο γιατρός μου είπε να είναι έτοιμη ανά πάσα στιγμή.γιατι 37-38 έχεις κάποιο πρόβλημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Ναι καλέ εγώ κάνω διατροφή και μετρήσεις 4 φορές την μέρα από τη ημέρα που έκανα τη καμπύλη 

Αμαν καταλαβα... Και πως πηγε; ξαναηταν ποτε πανω; δοκιμασες να φας γλυκο να δεις ποσο ανεβαινε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pralina είπε:

Αα ίσως και να σημαίνει ότι είσαι κοντά στον τοκετό ο πόνος περιόδου ? Εγώ περιμένω πως και πως ένα σημάδι χαχχαχα  εγώ ελπίζω για 37 το πολύ 38! Το 39 40 δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι! 

 η ΠΗΤ ειναι στην 40η βδομαδα η στην 38η;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eirini2 είπε:

Αμαν καταλαβα... Και πως πηγε; ξαναηταν ποτε πανω; δοκιμασες να φας γλυκο να δεις ποσο ανεβαινε; 

Κάποιες φορές ξέφευγε από το όριο αλλά ελάχιστες και αυτό λίγο πιο πάνω.μια δυο φορές που έφαγα γλυκό και το μέτρησα μετά από μια ώρα ήτανε 140 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

 η ΠΗΤ ειναι στην 40η βδομαδα η στην 38η;

Στην 40! Αλλά μόνο το 4% των γυναικών γεννούν εκείνη τη μέρα.. Το μωρό θεωρείτε τελειωμηνο από 36 +6 και από εκεί και πέρα είσαι λθγοτερο αγχωμένη γιατι το μωρό πλεον έχει αναπτύξει όλα του τα όργανα ακόμα και το αναπνευστικό που είναι το τελευταίο που ολοκληρώνεται. Συνήθως οι πρωτοτοκες γεννούν 15 μέρες πριν την ΠΗΤ στατιστικά τουλάχιστον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pralina είπε:

Στην 40! Αλλά μόνο το 4% των γυναικών γεννούν εκείνη τη μέρα.. Το μωρό θεωρείτε τελειωμηνο από 36 +6 και από εκεί και πέρα είσαι λθγοτερο αγχωμένη γιατι το μωρό πλεον έχει αναπτύξει όλα του τα όργανα ακόμα και το αναπνευστικό που είναι το τελευταίο που ολοκληρώνεται. Συνήθως οι πρωτοτοκες γεννούν 15 μέρες πριν την ΠΗΤ στατιστικά τουλάχιστον 

Πωπω ναι ε; δεν το ειχα ψαξει και η μονη που εχω στο περιβαλλον μου ειναι η νυφη μου η οποια και τις 2 φορες πηγε μετα τις 40 βδομαδες, την 2η εφτασε τις 42... Αρα να αρχισω λιγο σιγα σιγα με κρεβατακια κτλ μην τρεχω κιολας χαχα αντε να δουμε ποτε θα αποφασισουν με το καλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Κάποιες φορές ξέφευγε από το όριο αλλά ελάχιστες και αυτό λίγο πιο πάνω.μια δυο φορές που έφαγα γλυκό και το μέτρησα μετά από μια ώρα ήτανε 140 

Ε αρα ρυθμισμενο το εχεις μια χαρα φτου φτου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια  στις πρωτοτοκες  οι περισσότερες πάνε μετά τις 40 φυσιολογικά  . Απλά οι γιατροί φοβούνται μη πάρει πολλά κιλά η μη κάνει κακα  μέσα στο σάκο το μωρό   κ μόλις πας 38εβδομαδες  αν είναι να κάνεις καισαρικη σε βάζουν μέσα  κ για φυσιολογικο στις 39 κ κατι για πρόκληση.  

Γ αυτό υπάρχουν αυτές οι στατιστικές... Δεν αφήνουν οι γιατροί.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...