Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Να μην στεναχωριέσαι, άλλωστε υπάρχει ακόμα χρόνος για να γυρίσει αλλά και να μην γυρίσει όπως πρέπει υπάρχουν τρόποι να σε βοηθήσει η μαία και ο γιατρός να γεννήσεις φυσιολογικά. Σε κάθε περίπτωση αυτό που μετράει είναι να φέρεις ένα γερό παιδί στον κόσμο, μην ασχολείσαι τόσο πολύ με τον τρόπο.

σε ευχαριστώ πολύ. Έχεις δικιο...το σημαντικό είναι να είναι καλά στην υγεία της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου χάλια η καμπύλη! 240 και 210 το σάκχαρο μου! Έχετε ενδοκρινολογο τα κορίτσια που είχατε θέμα με το σάκχαρο που σας παρακολουθεί?? Είναι εύκολο να μου στείλετε στοιχεία? 

Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά! Εγώ επισκέφτηκα τον ενδοκρινολογο αλλά έκλεισα ραντεβού στο νοσοκομείο που πηγαίνω και άργησε πολύ το ραντεβού.. Εγώ χρειαζόμουν μια απλή δίαιτα για τα κιλά και μου έδωσε δίαιτα διαβητικού αν και δεν εθχα θέμα με το ζάχαρο, μου είπε ότι έτσι πάνω κάτω πρέπει να τρώμε όλοι. Αν και δεν φημίζομαι για την εγκράτεια μου κατάφερα αυτό το μήνα να μην βάλω κιλό και μάλλον έχασα 1, και είμαι 31 εβδομάδα. Οπότε μην ανυσυχεις! Όλα διορθώνονται! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Λυπάμαι πολύ για τις τιμές σου. Μην αγχώνεσαι πάντως, θέλω να πιστέυω ότι με λίγο προσοχή στην διατροφή δεν θα έχεις θέμα. Ελάχιστες κοπέλες καταφεύγουν στην ινσουλίνη. Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη, δεν ξέρω αν μπορώ να σου φανώ χρήσιμη. 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου γλυκό! Νομίζω το ότι είναι και δίδυμα όσο να'ναι κάνει λίγο τρελές τις τιμές! Θα δω για Αθήνα! Μίλησα και με τη γυναικολόγο μου και μου σύστησε κάποιον! Ουφφ... Πάντως και ινσουλίνη να κάνω, τι να κάνω, έχω συνηθίσει να τρυπιεμαι με τις ηπαρινες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε καλά! Εγώ επισκέφτηκα τον ενδοκρινολογο αλλά έκλεισα ραντεβού στο νοσοκομείο που πηγαίνω και άργησε πολύ το ραντεβού.. Εγώ χρειαζόμουν μια απλή δίαιτα για τα κιλά και μου έδωσε δίαιτα διαβητικού αν και δεν εθχα θέμα με το ζάχαρο, μου είπε ότι έτσι πάνω κάτω πρέπει να τρώμε όλοι. Αν και δεν φημίζομαι για την εγκράτεια μου κατάφερα αυτό το μήνα να μην βάλω κιλό και μάλλον έχασα 1, και είμαι 31 εβδομάδα. Οπότε μην ανυσυχεις! Όλα διορθώνονται! ?

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου! Μπράβο χαίρομαι για σένα! Κοίτα εγώ κιλά δεν έχω βάλει, γλυκά δεν τρώω, ίσα ίσα, τρώω πολύ υγιεινά, για αυτό δεν ξέρω γιατί μου βγήκε τόσο ψηλό! Για να δούμε τι θα δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η joy2 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου γλυκό! Νομίζω το ότι είναι και δίδυμα όσο να'ναι κάνει λίγο τρελές τις τιμές! Θα δω για Αθήνα! Μίλησα και με τη γυναικολόγο μου και μου σύστησε κάποιον! Ουφφ... Πάντως και ινσουλίνη να κάνω, τι να κάνω, έχω συνηθίσει να τρυπιεμαι με τις ηπαρινες! 

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι είναι δίδυμα, δεν το γνωρίζω τουλάχιστον. Να κλείσεις ραντεβού και να πας να σε δει και σου εύχομαι να μην χρειάζεσαι ινσουλίνη. Αρκούν οι ηπαρίνες και οι μετρήσεις που θα κάνεις 3-4 φορές την ημέρα με το μηχάνημα, όχι άλλα τρυπήματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κοριτσι μου μην πανικκβαλεσακ θα τα βρείτε με το ενδοκρινολόγο 

Το νηστικο σου πως ήταν ;

Πιστεύω καλά είναι να πας ναι αλλά δεν ξέρω να σε βοηθήσω σε ποοιο κι εγώ 

Όχι καλέ δεν ανησυχώ ιδιαίτερα, απλά να βρω καλό ενδοκρινολογο! Ούτως ή άλλως ο μπαμπας μου έχει ζάχαρο και πάντα το υποψιαζομουν! Το νηστικό μου ήταν 95 από την αρχή της εγκυμοσύνης σταθερά και σήμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι είναι δίδυμα, δεν το γνωρίζω τουλάχιστον. Να κλείσεις ραντεβού και να πας να σε δει και σου εύχομαι να μην χρειάζεσαι ινσουλίνη. Αρκούν οι ηπαρίνες και οι μετρήσεις που θα κάνεις 3-4 φορές την ημέρα με το μηχάνημα, όχι άλλα τρυπήματα!!!

Εε ναι αυτό ακριβώς! Αύριο το πρωί θα πάω, να δω τι θα μου πουν!! Αχχχ αυτό μου έλειπε... Αλλά θα το φτιάξουμε που θα πάει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η joy2 είπε:

Όχι καλέ δεν ανησυχώ ιδιαίτερα, απλά να βρω καλό ενδοκρινολογο! Ούτως ή άλλως ο μπαμπας μου έχει ζάχαρο και πάντα το υποψιαζομουν! Το νηστικό μου ήταν 95 από την αρχή της εγκυμοσύνης σταθερά και σήμερα! 

Μπαμπάς ζάχαρο =  μεγαλύτερη πιθανότητα διαβήτη κύησης! Όταν μου το είπε ο ενδοκρινολόγος, καράφλιασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μπαμπάς ζάχαρο =  μεγαλύτερη πιθανότητα διαβήτη κύησης! Όταν μου το είπε ο ενδοκρινολόγος, καράφλιασα!

Ναι ναι εμένα δεν μου το έχει πει κανείς, αλλά το υποψιαζομουν ανέκαθεν! Και είχα δίκιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2  εμένα η μαμά μου κάνει ινσουλίνη χρόνια τώρα και του μπαμπά του εμφανίστηκε πριν 4-5 χρόνια και σε συζήτηση με τον ενδοκρινολόγο που είχα αναφερθεί στην μαμά μου λέει "από τον μπαμπά τα κληρονομείται αυτά"....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Όχι καλέ δεν ανησυχώ ιδιαίτερα, απλά να βρω καλό ενδοκρινολογο! Ούτως ή άλλως ο μπαμπας μου έχει ζάχαρο και πάντα το υποψιαζομουν! Το νηστικό μου ήταν 95 από την αρχή της εγκυμοσύνης σταθερά και σήμερα! 

Νομίζω έχει σχέση κ αυτό με το αν θα κάνεις ινσουλίνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw  ινσουλίνη κάνουν όσες κοπέλες με διατροφή δεν μπορούν να ρυθμίσουν τις μεταγευματικές τιμές τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μπαμπάς ζάχαρο =  μεγαλύτερη πιθανότητα διαβήτη κύησης! Όταν μου το είπε ο ενδοκρινολόγος, καράφλιασα!

Εμένα ο παμπας μου είναι στα πρόθυρα και την παρακολουθεί προληπτικά γι'αυτό φοβόμουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw  ινσουλίνη κάνουν όσες κοπέλες με διατροφή δεν μπορούν να ρυθμίσουν τις μεταγευματικές τιμές τους. 

Α οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lambo είπε:

είμαι πολύ στενοχωρημένη...

είμαι 37+6, μόλις γύρισα από τον υπέρηχο κι ενώ όλη η εγκυμοσύνη ήταν μια χαρά ως τώρα...ο γιατρός μου είπε ότι το μωρό γύρισε ανάσκελα κι αυτό δεν είναι πολύ καλό. Αν δεν ξαναγυρίσει  θα είναι δύσκολος ο τοκετός...δε βοηθάει να περάσει το κεφάλι του μωρού εύκολα.

πώς γίνεται να γύρισε τώρα στα τελειώματα; είχε πάρει σωστή θέση από τον 7ο σχεδόν. Ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ κι ότι έχουμε ακόμα δυο βδομάδες, αλλά ήδη αγχώθηκα.

Εχω και νεύρα γιατί έχω μάστορες στο σπίτι (το μεγαλώνω γιατί δε θα χωρούσαμε με το μωρό). Και γενικά δε μπορώ άλλο. 

Μη στενοχωριέσαι κορίτσι μου! Άμα σου είπε Κ ο γιατρός να μη στενοχωριέσαι κάτι θα ξέρει. Σου έδωσε καμία συμβουλή για να βοηθήσεις την κατάσταση?

Όσο για τους μάστορες. Σε καταλαβαίνω. Εγώ δεν έχω το σπίτι. Άλλα έχω κάτω στο δρόμο. Εδώ και 2 μήνες κάθε μέρα 8 με 6 γίνεται χαμός γιατί φτιάχνουν Πλατεία. Τραγικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα! Μόλις γυρίσαμε από το doppler. Όλα καλά! Μόνο που μας είπαν ότι θα βγει λιγο μικρούλα μάλλον αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια. Είμαι 31+3 και είναι 1,474g. Στις 40 εβδομάδες λέει θα είναι 2.400-2.500 κάπου εκεί. ?

Πάνω απ όλα κορίτσι μου να είναι υγιέστατο. Όλα τα άλλα διορθώνονται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Εε ναι αυτό ακριβώς! Αύριο το πρωί θα πάω, να δω τι θα μου πουν!! Αχχχ αυτό μου έλειπε... Αλλά θα το φτιάξουμε που θα πάει! 

Εύχομαι όλα να πάνε καλά κορίτσι μου και να το φτιάξεις με λίγη διατροφουλα!!! Εάν θες ενημέρωσε μας αύριο, να δούμε τι θα σου πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Μη στενοχωριέσαι κορίτσι μου! Άμα σου είπε Κ ο γιατρός να μη στενοχωριέσαι κάτι θα ξέρει. Σου έδωσε καμία συμβουλή για να βοηθήσεις την κατάσταση?

Όσο για τους μάστορες. Σε καταλαβαίνω. Εγώ δεν έχω το σπίτι. Άλλα έχω κάτω στο δρόμο. Εδώ και 2 μήνες κάθε μέρα 8 με 6 γίνεται χαμός γιατί φτιάχνουν Πλατεία. Τραγικά!!!

σε ευχαριστώ πολύ! ο γιατρός μου είπε οτι δε μπορώ να κάτι. 

Υπομονή με την φασαρία! αν και δεν είναι ό,τι καλύτερο να είσαι μέσα στο σαματά!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@joy2  εμένα η μαμά μου κάνει ινσουλίνη χρόνια τώρα και του μπαμπά του εμφανίστηκε πριν 4-5 χρόνια και σε συζήτηση με τον ενδοκρινολόγο που είχα αναφερθεί στην μαμά μου λέει "από τον μπαμπά τα κληρονομείται αυτά"....

Εεετσι! Είδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Εύχομαι όλα να πάνε καλά κορίτσι μου και να το φτιάξεις με λίγη διατροφουλα!!! Εάν θες ενημέρωσε μας αύριο, να δούμε τι θα σου πει. 

Μακάρι βρε κορίτσι μου! Ναι εννοείται θα σας ενημερώσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Μακάρι βρε κορίτσι μου! Ναι εννοείται θα σας ενημερώσω! 

Ολα καλά να πάνε κοπέλα μου 

Χθες εγω έλεγα έλεγα ότι κοιμάμαι χθες δεν τα κατάφερα ένιωθα φοβερό πόνο σε όλη τη κοιλιά λες και πήρε κάτι και μσ κτυπούσε παντού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια πολυ μας παιδευουν αυτες οι καμπυλες τελικα... Εγω οταν ειχα κανει μου ειχαν βγει 77 108 157... Ο ενδοκρινολογος μου ειπε οτι του φαινεται κουλο και μαλλον εκαναν λαθος αλλα επειδη παιδευτηκα πολυ την ωρα της εξετασης δεν ηθελε να με βαλει να την ξανακανω... Απλα να προσεχω λιγο τι τρωω για να ειμαστε 100% ασφαλης. Ειχε καμια σας πιο ανεβασμενο την 2η ωρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου χάλια η καμπύλη! 240 και 210 το σάκχαρο μου! Έχετε ενδοκρινολογο τα κορίτσια που είχατε θέμα με το σάκχαρο που σας παρακολουθεί?? Είναι εύκολο να μου στείλετε στοιχεία? 

Όλα θα πάνε καλά, μην τρομάζεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Κορίτσι μου, εσύ περπατάς καθόλου? Επειδή κι εγώ σήμερα είμαι 36+1 δεν θα ήθελα η αλήθεια είναι να πάω 40.. Δηλαδή ο γιατρός μου είπε περπάτημα και σεξουαλικη επαφή βοηθάνε.. Με έχει πιάσει μια ανυπομονησία και μου φαίνεται βουνό ο ένατος! Εσύ σε τι φάση είσαι? Δεν νιώθω και το μωρό χαμηλά καθόλου μόνο που και που πονάει η λεκάνη μου αλλά τίποτα extreme! Την Παρασκευή πάω για καρδιοτοκογραφο

Δεν περπατάω καθόλου αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ και να περπατήσω γιατι εδώ και μια εβδομάδα και λίγο παραπάνω έχω πόνους περιόδου κάθε μέρα σχεδόν Όχι συνέχεια αλλά σίγουρα μια δυο φορές την ημέρα και σίγουρα το βράδυ όπως επισεις και πολύ πόνο στη μέση χθες το πρωι που βγηκα για δουλειες και πηγα και στον γιατρο γιατι περπάτησα πολυ το βραδυ ειχα πολυ εντονους πονους και ετσι προς το παρον το αποφεύγω.και εμένα μου φαίνεται βουνό αυτός ο μήνας πως δεν περνάει με τίποτα αν και ελπίζω μέχρι της 39 εβδομάδες να έχω γεννήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα! Μόλις γυρίσαμε από το doppler. Όλα καλά! Μόνο που μας είπαν ότι θα βγει λιγο μικρούλα μάλλον αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια. Είμαι 31+3 και είναι 1,474g. Στις 40 εβδομάδες λέει θα είναι 2.400-2.500 κάπου εκεί. ?

Και εμένα είναι λίγο μικρότερο από όσο θα έπρεπε αλλά δεν πειράζει όλα μια χαρά θα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...