Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εννοείται ότι ιδρώνω! Ο άντρας μου είναι κρυουλιάρης και όλο διαφωνούμε για το πόσες μπαλκονόπορτες θα έχουμε ανοιχτές ? Εμένα από τον πίσω δρόμο περνάνε λεωφορεία και φορτηγά, σκουπιδιάρικα κλπ οπότε από τα ξημερώματα γίνεται χαμούλης!

Εμένα από τις 12 το βράδυ αρχίζει το παρτυ, ακούγεται ο άλλος από κάτω, μετά στις 3 αρχίζουν στον φούρνο non stop... Άσε... Τον άντρα μου τον πήγα στο σαλόνι, μόνη μου κοιμάμαι με μαξιλάρια εδώ κ έναν μήνα...εχω από αρχές Απριλιου που έχω αϋπνίες τουλάχιστον μια με δύο μέρες την εβδομάδα... Έχω κουραστεί πολύ... Όταν κοιμάμαι νιώθω άλλος άνθρωπος! Άσε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Εμένα από τις 12 το βράδυ αρχίζει το παρτυ, ακούγεται ο άλλος από κάτω, μετά στις 3 αρχίζουν στον φούρνο non stop... Άσε... Τον άντρα μου τον πήγα στο σαλόνι, μόνη μου κοιμάμαι με μαξιλάρια εδώ κ έναν μήνα...εχω από αρχές Απριλιου που έχω αϋπνίες τουλάχιστον μια με δύο μέρες την εβδομάδα... Έχω κουραστεί πολύ... Όταν κοιμάμαι νιώθω άλλος άνθρωπος! Άσε!! 

Και έχεις και μέλλον μπροστά σου! Άντε να μην γεννήσεις στην ΠΗΤ σου, να γεννήσεις 1-2 βδομάδες νωρίτερα, αλλά και μέχρι τότε μακρυά είναι! Και το μετά δύσκολο θα είναι με την φροντίδα 2 βρεφών! Να θηλάσεις, να αλλάξεις, να κοιμήσεις, τι να πρωτοκάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και έχεις και μέλλον μπροστά σου! Άντε να μην γεννήσεις στην ΠΗΤ σου, να γεννήσεις 1-2 βδομάδες νωρίτερα, αλλά και μέχρι τότε μακρυά είναι! Και το μετά δύσκολο θα είναι με την φροντίδα 2 βρεφών! Να θηλάσεις, να αλλάξεις, να κοιμήσεις, τι να πρωτοκάνεις;

Με το καλό να δεν έρθουν νωρίτερα δύο μήνες μου έμειναν, αφού τέλη Ιουλίου μπαίνω για καισαρική... Αυτό λέω άντεξα δύο μήνες, Αντε να αντέξω άλλος δυο... Καλά κοιμάμαι κιόλας δεν είμαι πάντα αϋπνη, απλά στεναχωριέμαι γιατί να το περνάω κ αυτό! Άστα να πάνε! Καλά για μετά θα έχω μέσα στο σπίτι για όσο θέλω τη μαμά μου όσο να'ναι μια βοήθεια θα είναι! Εσύ έχεις Αύγουστο πητ ετσι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Με το καλό να δεν έρθουν νωρίτερα δύο μήνες μου έμειναν, αφού τέλη Ιουλίου μπαίνω για καισαρική... Αυτό λέω άντεξα δύο μήνες, Αντε να αντέξω άλλος δυο... Καλά κοιμάμαι κιόλας δεν είμαι πάντα αϋπνη, απλά στεναχωριέμαι γιατί να το περνάω κ αυτό! Άστα να πάνε! Καλά για μετά θα έχω μέσα στο σπίτι για όσο θέλω τη μαμά μου όσο να'ναι μια βοήθεια θα είναι! Εσύ έχεις Αύγουστο πητ ετσι? 

Το πρόβλημα της ζέστης και του ύπνου είναι γενικό μου φαίνεται ??και εγώ ζεσταίνομαι πολύ αλλά ευτυχώς μου έχει μείνει πολύ λιγος καιρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Με το καλό να δεν έρθουν νωρίτερα δύο μήνες μου έμειναν, αφού τέλη Ιουλίου μπαίνω για καισαρική... Αυτό λέω άντεξα δύο μήνες, Αντε να αντέξω άλλος δυο... Καλά κοιμάμαι κιόλας δεν είμαι πάντα αϋπνη, απλά στεναχωριέμαι γιατί να το περνάω κ αυτό! Άστα να πάνε! Καλά για μετά θα έχω μέσα στο σπίτι για όσο θέλω τη μαμά μου όσο να'ναι μια βοήθεια θα είναι! Εσύ έχεις Αύγουστο πητ ετσι? 

Εγώ έχω ΠΗΤ 18/8 αλλά θα πάω αρχές Αυγούστου για καισαρική οπότε κοντά θα είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Το πρόβλημα της ζέστης και του ύπνου είναι γενικό μου φαίνεται ??και εγώ ζεσταίνομαι πολύ αλλά ευτυχώς μου έχει μείνει πολύ λιγος καιρος.

Μπράβο βρε κορίτσι μου ευτυχως! Μα λέω μονο εγώ είμαι έτσι?? Εν τω μεταξύ σήμερα ψιχαλισε στην Αθήνα, και βρε κορίτσια το πιστεύετε ότι όταν θα χαλάσει ο καιρός δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ??? Ούτε είπαν ότι θα ψιχαλίζει ούτε τίποτα! Έχω γίνει μετεωρολογικη υπηρεσία! Μάλλον με επηρεάζει η υγρασία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ έχω ΠΗΤ 18/8 αλλά θα πάω αρχές Αυγούστου για καισαρική οπότε κοντά θα είμαστε!

Ναι ναι! Μαζί θα είμαστε! Κ εγώ τέλη Ιουλίου με πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου αν δεν έχουμε κανένα απρόοπτο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα ζέστης! Ακόμα το φοράμε το μπουφανακι εδώ. Υγρασία βέβαια φουλ, αλλά εντάξει παλεύεται. Η αϋπνία όμως πάει σύννεφο! Από την αρχή της εγκυμοσύνης. Μόνο στον 4ο με 5ο μήνα ήμουν κάπως καλά με τον ύπνο. Οι υπόλοιποι μήνες είναι κόλαση! Πλάκα πλάκα έχετε υπόψη σας καμία καλή κρέμα ματιών? Η κανένα γιατροσόφι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Εγώ ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα ζέστης! Ακόμα το φοράμε το μπουφανακι εδώ. Υγρασία βέβαια φουλ, αλλά εντάξει παλεύεται. Η αϋπνία όμως πάει σύννεφο! Από την αρχή της εγκυμοσύνης. Μόνο στον 4ο με 5ο μήνα ήμουν κάπως καλά με τον ύπνο. Οι υπόλοιποι μήνες είναι κόλαση! Πλάκα πλάκα έχετε υπόψη σας καμία καλή κρέμα ματιών? Η κανένα γιατροσόφι?

KΟριτσια εγω το βραδυ βαζω και παπλωμα χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Εγώ ευτυχώς δεν έχω πρόβλημα ζέστης! Ακόμα το φοράμε το μπουφανακι εδώ. Υγρασία βέβαια φουλ, αλλά εντάξει παλεύεται. Η αϋπνία όμως πάει σύννεφο! Από την αρχή της εγκυμοσύνης. Μόνο στον 4ο με 5ο μήνα ήμουν κάπως καλά με τον ύπνο. Οι υπόλοιποι μήνες είναι κόλαση! Πλάκα πλάκα έχετε υπόψη σας καμία καλή κρέμα ματιών? Η κανένα γιατροσόφι?

Για κρέμα ματιών άστο... Είπαμε θα γίνουμε πάντα... Εγώ πήρα μια κρέμα λεβάντας, την απλώνω στα χέρια μου για να τη μυρίζω πριν κοιμηθω και σαν να βοηθάει! Είσαι τυχερή! Μα τω Θεώ σκέφτομαι να πάω βόρειο πόλο μπας και κοιμηθώ σαν πουλάκι...αχαχα Εμένα οι αϋπνίες άρχισαν στον 5ο αλλά όχι κ τόσο συχνά... Μέχρι τότε κοιμόμουν κ εγώ τέλεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Και κοιμάσαι καλά βρε θηρίο? Μπράβο!!! Αυτά είναι! 

Ναι μια χαρά γενικά όλοι λένε πως έχει ακόμη τη ψυχρα το βράδυ εδώ ίσως είναι η περιοχή μας 

Τώρα για τον ύπνο κουράζομαι τόσο πολύ όλη την μέρα με αυτά που κάνω που το βράδυ δεν υπάρχει πραγματικά με το που ξαπλώνω κοιμάμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η egw είπε:

Ναι μια χαρά γενικά όλοι λένε πως έχει ακόμη τη ψυχρα το βράδυ εδώ ίσως είναι η περιοχή μας 

Τώρα για τον ύπνο κουράζομαι τόσο πολύ όλη την μέρα με αυτά που κάνω που το βράδυ δεν υπάρχει πραγματικά με το που ξαπλώνω κοιμάμαι

Πωπω σε ζηλεύω! Μπράβο μπράβο!! Και εγώ ευτυχώς κοιμήθηκα χτες που ήταν λίγο πιο δροσερά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πριν μια ώρα τελείωσα και εγώ με τη καμπύλη! Εντάξει δεν ήταν κάτι το τραγικό... Λίγο αυτή η γλυκόζη μου έκαψε τον λαιμό και είχα ταχυπαλμιες ένα μισάωρο αφού την ήπια, αλλά μετά συνηλθα...υποφερτη διαδικασία γενικά :) σήμερα θα μου στείλουν και τα αποτελέσματα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Το πρόβλημα της ζέστης και του ύπνου είναι γενικό μου φαίνεται ??και εγώ ζεσταίνομαι πολύ αλλά ευτυχώς μου έχει μείνει πολύ λιγος καιρος.

Κορίτσι μου, εσύ περπατάς καθόλου? Επειδή κι εγώ σήμερα είμαι 36+1 δεν θα ήθελα η αλήθεια είναι να πάω 40.. Δηλαδή ο γιατρός μου είπε περπάτημα και σεξουαλικη επαφή βοηθάνε.. Με έχει πιάσει μια ανυπομονησία και μου φαίνεται βουνό ο ένατος! Εσύ σε τι φάση είσαι? Δεν νιώθω και το μωρό χαμηλά καθόλου μόνο που και που πονάει η λεκάνη μου αλλά τίποτα extreme! Την Παρασκευή πάω για καρδιοτοκογραφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Μόλις γυρίσαμε από το doppler. Όλα καλά! Μόνο που μας είπαν ότι θα βγει λιγο μικρούλα μάλλον αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια. Είμαι 31+3 και είναι 1,474g. Στις 40 εβδομάδες λέει θα είναι 2.400-2.500 κάπου εκεί. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είμαι πολύ στενοχωρημένη...

είμαι 37+6, μόλις γύρισα από τον υπέρηχο κι ενώ όλη η εγκυμοσύνη ήταν μια χαρά ως τώρα...ο γιατρός μου είπε ότι το μωρό γύρισε ανάσκελα κι αυτό δεν είναι πολύ καλό. Αν δεν ξαναγυρίσει  θα είναι δύσκολος ο τοκετός...δε βοηθάει να περάσει το κεφάλι του μωρού εύκολα.

πώς γίνεται να γύρισε τώρα στα τελειώματα; είχε πάρει σωστή θέση από τον 7ο σχεδόν. Ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ κι ότι έχουμε ακόμα δυο βδομάδες, αλλά ήδη αγχώθηκα.

Εχω και νεύρα γιατί έχω μάστορες στο σπίτι (το μεγαλώνω γιατί δε θα χωρούσαμε με το μωρό). Και γενικά δε μπορώ άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα! Μόλις γυρίσαμε από το doppler. Όλα καλά! Μόνο που μας είπαν ότι θα βγει λιγο μικρούλα μάλλον αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια. Είμαι 31+3 και είναι 1,474g. Στις 40 εβδομάδες λέει θα είναι 2.400-2.500 κάπου εκεί. ?

Να ξέρεις ότι σχεδόν πάντα είναι λίγο παραπάνω το μωρο από τις μετρήσεις του υπέρηχου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Να ξέρεις ότι σχεδόν πάντα είναι λίγο παραπάνω το μωρο από τις μετρήσεις του υπέρηχου. 

Θα συμφωνήσω μην αγχώνεσαι άλλωστε αν το μωρό έρθει όποτε το ίδιο θέλει μια χαρά θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lambo είπε:

είμαι πολύ στενοχωρημένη...

είμαι 37+6, μόλις γύρισα από τον υπέρηχο κι ενώ όλη η εγκυμοσύνη ήταν μια χαρά ως τώρα...ο γιατρός μου είπε ότι το μωρό γύρισε ανάσκελα κι αυτό δεν είναι πολύ καλό. Αν δεν ξαναγυρίσει  θα είναι δύσκολος ο τοκετός...δε βοηθάει να περάσει το κεφάλι του μωρού εύκολα.

πώς γίνεται να γύρισε τώρα στα τελειώματα; είχε πάρει σωστή θέση από τον 7ο σχεδόν. Ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ κι ότι έχουμε ακόμα δυο βδομάδες, αλλά ήδη αγχώθηκα.

Εχω και νεύρα γιατί έχω μάστορες στο σπίτι (το μεγαλώνω γιατί δε θα χωρούσαμε με το μωρό). Και γενικά δε μπορώ άλλο. 

Κοπέλα μου ότι είναι να γίνει θα γίνει μην αγχώνεσαι το μωρό να είναι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου πριν μια ώρα τελείωσα και εγώ με τη καμπύλη! Εντάξει δεν ήταν κάτι το τραγικό... Λίγο αυτή η γλυκόζη μου έκαψε τον λαιμό και είχα ταχυπαλμιες ένα μισάωρο αφού την ήπια, αλλά μετά συνηλθα...υποφερτη διαδικασία γενικά :) σήμερα θα μου στείλουν και τα αποτελέσματα :)

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου χάλια η καμπύλη! 240 και 210 το σάκχαρο μου! Έχετε ενδοκρινολογο τα κορίτσια που είχατε θέμα με το σάκχαρο που σας παρακολουθεί?? Είναι εύκολο να μου στείλετε στοιχεία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου χάλια η καμπύλη! 240 και 210 το σάκχαρο μου! Έχετε ενδοκρινολογο τα κορίτσια που είχατε θέμα με το σάκχαρο που σας παρακολουθεί?? Είναι εύκολο να μου στείλετε στοιχεία? 

Λυπάμαι πολύ για τις τιμές σου. Μην αγχώνεσαι πάντως, θέλω να πιστέυω ότι με λίγο προσοχή στην διατροφή δεν θα έχεις θέμα. Ελάχιστες κοπέλες καταφεύγουν στην ινσουλίνη. Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη, δεν ξέρω αν μπορώ να σου φανώ χρήσιμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lambo είπε:

είμαι πολύ στενοχωρημένη...

είμαι 37+6, μόλις γύρισα από τον υπέρηχο κι ενώ όλη η εγκυμοσύνη ήταν μια χαρά ως τώρα...ο γιατρός μου είπε ότι το μωρό γύρισε ανάσκελα κι αυτό δεν είναι πολύ καλό. Αν δεν ξαναγυρίσει  θα είναι δύσκολος ο τοκετός...δε βοηθάει να περάσει το κεφάλι του μωρού εύκολα.

πώς γίνεται να γύρισε τώρα στα τελειώματα; είχε πάρει σωστή θέση από τον 7ο σχεδόν. Ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ κι ότι έχουμε ακόμα δυο βδομάδες, αλλά ήδη αγχώθηκα.

Εχω και νεύρα γιατί έχω μάστορες στο σπίτι (το μεγαλώνω γιατί δε θα χωρούσαμε με το μωρό). Και γενικά δε μπορώ άλλο. 

Να μην στεναχωριέσαι, άλλωστε υπάρχει ακόμα χρόνος για να γυρίσει αλλά και να μην γυρίσει όπως πρέπει υπάρχουν τρόποι να σε βοηθήσει η μαία και ο γιατρός να γεννήσεις φυσιολογικά. Σε κάθε περίπτωση αυτό που μετράει είναι να φέρεις ένα γερό παιδί στον κόσμο, μην ασχολείσαι τόσο πολύ με τον τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου χάλια η καμπύλη! 240 και 210 το σάκχαρο μου! Έχετε ενδοκρινολογο τα κορίτσια που είχατε θέμα με το σάκχαρο που σας παρακολουθεί?? Είναι εύκολο να μου στείλετε στοιχεία? 

Κοριτσι μου μην πανικκβαλεσακ θα τα βρείτε με το ενδοκρινολόγο 

Το νηστικο σου πως ήταν ;

Πιστεύω καλά είναι να πας ναι αλλά δεν ξέρω να σε βοηθήσω σε ποοιο κι εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...