Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ναι απλά πες του το να ξέρει τι παίρνεις και ότι δεν μπορείς να συνεχίσεις με αυτό που σου έδωσε. Πάντα υπάρχουν εναλλακτικές

Αυτός μου έδωσε το συγκεκριμένο για να μπορώ να το.πινω πιο εύκολα,τώρα που θα πάω σε άλλο γιατρό θα του πω να μου το αλλαξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες πήγα στην γιατρό και ήταν έξαλλη με το προηγούμενο ζευγάρι που ήθελαν να κάνουν την β επιπέδου σώνει και καλά ιδιωτικά αλλά με παραπεμπτικό για να μην πληρώσουν! Τους εξηγούσε η γυναίκα ότι δεν γίνεται και αυτοί ρωτούσανε "μα γιατί;". Τους εξήγησε ότι αν θέλουν δωρεάν θα πρέπει να πάνε στο νοσοκομείο αλλά ξινίστηκαν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Χθες πήγα στην γιατρό και ήταν έξαλλη με το προηγούμενο ζευγάρι που ήθελαν να κάνουν την β επιπέδου σώνει και καλά ιδιωτικά αλλά με παραπεμπτικό για να μην πληρώσουν! Τους εξηγούσε η γυναίκα ότι δεν γίνεται και αυτοί ρωτούσανε "μα γιατί;". Τους εξήγησε ότι αν θέλουν δωρεάν θα πρέπει να πάνε στο νοσοκομείο αλλά ξινίστηκαν.....

Ναι δε γίνεται,Εγώ έχω κλείσει ήδη β επιπέδου έξω φυσικα,εκεί που έκανα και την αυχενικη,Μια φίλη μου που θα την κάνει στο νοσοκομείο πήγαινέ από την αρχή σε γιατρό στο νοσοκομείο και το κλείσανε 2 μήνες πιο νωρίς το ραντεβού για β επιπέδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ρώτησα χθες σε γνωστή αλυσίδα αφαίμαξης - έτσι τις αποκαλώ εγώ για προφανείς λόγους- και μου είπαν 150 για το 75% των μεταλλάξεων και 300 για το 86%. Θα το σκεφτώ και θα αποφασίσω ποια και αν θα κάνω. Ξεκινάω D3 και σιδηρο

εμενα αν δεν μου πει δεν κανω , πιστευω αν ηταν και κατι θα φαινοταν στο προηγουμνεο παιδι μας εχουν πεθανει πια με τις εξετασεις και δεν μας αφηνουν αφηνουν να χαρουμε μια εγκυμοσυνη

εγω σιδηρο εχω πανω απο το κανονικο και χαιρομαιι γιατι ηδη εχω δυσκοιλιοτητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα ! Εγώ παίρνω σίδηρο σε χάπι, το gyno-tardyferon κάπως έτσι, παίρνω ένα χάπι μισή ώρα πριν το πρωινό και είναι μια χαρά, δεν με πείραζε ακόμη και όταν είχα τις αναγούλες ακόμη , ίσως βέβαια ήμουν και τυχερή δεν ξέρω πάντως μισή ωρα πριν από αυτό τρώω οπωσδήποτε κάτι γιατί αν δεν φάω μου ανεβαίνει η γεύση του σιδήρου η οποία δεν παλέυεται!

Εγώ β επιπέδου θα κάνω την επόμενη εβδομάδα στον γιατρό μου, συνεργάζεται με άλλον γιατρό που έρχεται από το ρεά και κοστίζει 100 € .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

εμενα αν δεν μου πει δεν κανω , πιστευω αν ηταν και κατι θα φαινοταν στο προηγουμνεο παιδι μας εχουν πεθανει πια με τις εξετασεις και δεν μας αφηνουν αφηνουν να χαρουμε μια εγκυμοσυνη

εγω σιδηρο εχω πανω απο το κανονικο και χαιρομαιι γιατι ηδη εχω δυσκοιλιοτητα

εγώ την έκανα και κόστισε 30€ αλλά νομίζω κάλυπτε το 56% των μεταλλάξεων, ο γιατρός είπε πως είμαστε οκ με αυτό και δεν χρειάζεται αναλυτικότερες εξετάσεις, βέβαια κάθε γιατρός έχει τα δικά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Καταρχήν δεν μπορώ την γεύση του,ο γιατρός μου έδωσε φακελάκια που τα διαλυω σε νερό και η γεύση τους είναι απαίσια,και δεύτερον προκαλεί δυσκοιλιότητα που εγω την είχα από πριν και η κατασταση μου τωρα εχει χειροτερέψει

κοριτσι παρτο σε χαπι σε υγρη μορφη ολα επηρρεαζουν και εμενα εγκυος η μη οσο για δυσκιλιοτητα δοκιμασε δααμασκηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσι παρτο σε χαπι σε υγρη μορφη ολα επηρρεαζουν και εμενα εγκυος η μη οσο για δυσκιλιοτητα δοκιμασε δααμασκηνα

Και το duphalac κανει δουλιτσα και επιτρεπεται!!! Ειμαι ανεκαθεν δυσκοιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είδα σε μια διαφήμιση πρόσφατα κάτι σαν μικρό κλείσμα που αναφέρει ότι επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη και τον θηλασμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Ναι σε υγρή του το ζήτησα και μου είπε οχι,ενώ την αδερφή μου ο ίδιος γιατρός της είχε δώσει χάπια,θα τελειώσω το κουτί και θα πάρω χάπια δε γίνεται.

εμενα στο ασβεστιο μου ειχε δοση υγρη αν θυμαμαι καλα η στο σιδερο δεν θυμαμαι και το πηρα τηλ και το αλλαξαμε

πιστευω θα αργησω να παρω σιδηρο εγω αυτη τη φορα αφου οι τιμες ηταν πανω απο το φυσιλογικο και χαιρομαι στην προηγουμενη εγκυμοσυνη επαιρνα τρια αφοτ επρεπε νομιζω να μην πινω γαλακτοκομικα καποια ωρα πριν και μετα και του ελεγα δεν μενει ωρα για να πιω το ασβεστιο η γαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

εμενα στο ασβεστιο μου ειχε δοση υγρη αν θυμαμαι καλα η στο σιδερο δεν θυμαμαι και το πηρα τηλ και το αλλαξαμε

πιστευω θα αργησω να παρω σιδηρο εγω αυτη τη φορα αφου οι τιμες ηταν πανω απο το φυσιλογικο και χαιρομαι στην προηγουμενη εγκυμοσυνη επαιρνα τρια αφοτ επρεπε νομιζω να μην πινω γαλακτοκομικα καποια ωρα πριν και μετα και του ελεγα δεν μενει ωρα για να πιω το ασβεστιο η γαλα

Εγώ από την 16 εβδομάδα ξεκίνησα σίδηρο και ασβέστιο.και εμένα στην αρχή ο σίδηρος ήταν ανεβασμένος αλλά τώρα δεν το γλίτωσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Ναι δε γίνεται,Εγώ έχω κλείσει ήδη β επιπέδου έξω φυσικα,εκεί που έκανα και την αυχενικη,Μια φίλη μου που θα την κάνει στο νοσοκομείο πήγαινέ από την αρχή σε γιατρό στο νοσοκομείο και το κλείσανε 2 μήνες πιο νωρίς το ραντεβού για β επιπέδου.

κοριτσια πριν απο πεντε χρονια πηρε μια φιλη μου για να κλεισει στο νοσοκομειο στο ηρακλειο μια ωρα απ εδω τν αυχενικη και της ειπαν επρεπε να κλεισει τρεις μηνς πριν προν μεινει εγκυος δηλαδη και μετα εκλεισε σε ιδιωτικο ηρακλει επειδη δεν ηξερε οτι κανει ο γιατρος μου επειδη φυσικα οι αλλοι γιατροι δεν το λενε εδω 120 εγω 180 αυτη πληρωασαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, σίγουρα στην επαρχία είναι πιο δύσκολο να βρεις ραντεβού. Εγώ πήγα στο νοσοκομείο και έκλεισα την αυχενική μου πριν μια βδομάδα και βρήκα ραντεβού. Εξαρτάται που θα πέσεις κιόλας. Όοσον αφορά τα λεφτά που ζητάνε, είναι επιεικώς απαράδεκτοι και εκτός τόπου και χρόνου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα ! Εγώ παίρνω σίδηρο σε χάπι, το gyno-tardyferon κάπως έτσι, παίρνω ένα χάπι μισή ώρα πριν το πρωινό και είναι μια χαρά, δεν με πείραζε ακόμη και όταν είχα τις αναγούλες ακόμη , ίσως βέβαια ήμουν και τυχερή δεν ξέρω πάντως μισή ωρα πριν από αυτό τρώω οπωσδήποτε κάτι γιατί αν δεν φάω μου ανεβαίνει η γεύση του σιδήρου η οποία δεν παλέυεται!

Εγώ β επιπέδου θα κάνω την επόμενη εβδομάδα στον γιατρό μου, συνεργάζεται με άλλον γιατρό που έρχεται από το ρεά και κοστίζει 100 € .

αυτα επαιρνα κι εγω στη πρωτη αλλα 3

και εμενα 100 μουυ παιρνει στο β επιπεδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ από την 16 εβδομάδα ξεκίνησα σίδηρο και ασβέστιο.και εμένα στην αρχή ο σίδηρος ήταν ανεβασμένος αλλά τώρα δεν το γλίτωσα 

ουτε ργω θα το γλιτωσω αλλα τλχ για αρχη

και ουτε το θυροειδη βλεπω να γλιτωνω απελπισια και δεν θα απολαυσω τιποτα παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθε χ

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Στη Θεσσαλονίκη στο γιατρό που έκανα εγώ 130 ευρώ η αυχενικη,Β επιπέδου 150 ή 170 δεν θυμάμαι καλά πόσο μου είχε πει.

μα αυτο το μηνα 10 στο τεστ 15 η χοριακη 53 οι αναλυσεις 40 ο πρωτος υπερηχος και 31 εχω τον αλλο και δε ξερω αν θα παρει και παλι 40 ε ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η egw είπε:

καθε χ

μα αυτο το μηνα 10 στο τεστ 15 η χοριακη 53 οι αναλυσεις 40 ο πρωτος υπερηχος και 31 εχω τον αλλο και δε ξερω αν θα παρει και παλι 40 ε ελεος

Εμένα ο γιατρός σε κάθε υπέρηχο μου παίρνει 40 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εμένα ο γιατρός σε κάθε υπέρηχο μου παίρνει 40 ευρώ.

ναι και μενα αλλα επειδη θα κανοτμε την αυχενικη κκαι θα γινει σε αυτον τη προηγουμενη φορα ειχε παρει 20 δεν θυμαμαι αν μας πηρε μετα την αυχενικη η πριν γιατι ηταν 5 βδομαδες και το σπασαμε σε 2,5 και 2,5 τωρα οπως και με τοο μικρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Ήθελα να ρωτήσω όσες κάνατε PAPP-A μαζί με την αυχενική αν βγήκαν τα αποτελέσματα γρήγορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Rinaki88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Ήθελα να ρωτήσω όσες κάνατε PAPP-A μαζί με την αυχενική αν βγήκαν τα αποτελέσματα γρήγορα. 

Καλησπέρα,την επόμενη μέρα,το απόγευμα βγήκανε τα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 όταν λες 40 ευρώ σε κάθε υπέρηχο εννοείς κάθε φορά που πηγαίνεις στο ιατρείο του να σε δει και σε κάνει υπέρηχο ή στους μεγάλους υπερήχους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rinaki88 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Ήθελα να ρωτήσω όσες κάνατε PAPP-A μαζί με την αυχενική αν βγήκαν τα αποτελέσματα γρήγορα. 

Καλημέρα κορίτσι! Εμένα βγήκαν όλα τα αποτελέμστα μαζί σε μία εβδομάδα! Δεν ξέρω βέβαια ίσως η αίματος είχε βγει νωρίτερα αλλά τότε μου τα παρέδωσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 όταν λες 40 ευρώ σε κάθε υπέρηχο εννοείς κάθε φορά που πηγαίνεις στο ιατρείο του να σε δει και σε κάνει υπέρηχο ή στους μεγάλους υπερήχους?

Κάθε φορά που πήγαινα στο ιατρείο του 40,Αλλά πήγαινα συχνά και μου φαινότανε πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...