Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Καλημερα σε ολες!! Διαβαζω καθε μερα ασχετα αν δε γραφω! Μαγνησιο παιρνετε;;

Και εγώ παίρνω από την 12η εβδ και μετά! Βέβαια σε κάποια φάση μου τριπλασιασε τη δόση και πήγα νοσοκομείο με ταχυπαλμιες! Εεε άρχισα να παίρνω μόνη μου λιγότερο, ένα την ημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!???

@eliza11 Κορίτσι μου κ μένα φυσιολογικό μου φαίνεται. Εγώ τελευταία μέτρηση που είχα κάνει στην 30η εβδομάδα μου είπαν ότι είναι 1450. Δεν ρώτησες το γιατρό σου?

@KONSTANTIA @Christinapsr Έχετε δίκιο. Απλά Κ μεις πρώτη φορά μανούλες δεν ξέρουμε τι μας γίνεται. Θα κοιτάξω τότε σίγουρα για θήλαστρο. Άλλη μια ερώτηση. Όταν βγάζεις το γάλα Κ το κρατάς στο ψυγείο. Μετά πως το ζεσταίνουμε για να το πιει το παιδί?

@Κορτας Εγώ δεν πήρα καθόλου μέχρι τώρα. Παρόλο που είχα κράμπες στα πόδια κάποια στιγμή. Εδω που ειμαι, μου είπαν ότι προτιμούν να παίρνω μαγνήσιο φυσικά από τις τροφές και όχι συμπλήρωμα. Χαζομαρες. Εαν ήμουν Ελλάδα σίγουρα θα με είχε πλακώσει ο γιατρός στα χάπια. Δεν τον ρώτησες Γιατί στο έκοψε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maria eirini είπε:

Καλησπέρα σας!!!Να σας ρωτήσω κάτι σας παρακαλώ.Εχετε κάνει βιοφυσικο προφίλ, υπέρηχο ανάπτυξης και Doppler; είμαι 30 εβδομάδων.Δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρός μου και αγχώθηκα λιγάκι.Σας ευχαριστώ πολύ!!

Καλημέρα! Εγώ έχω doppler την τρίτη και διανύω την 31η βδομάδα. Την ημερομηνία μου την βγάλανε από την προηγούμενη φορά που έκανα την β επιπέδου. Ρώτα και εσύ σιγά σιγά νομίζω έχεις περιθώριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλημέρα! Εγώ έχω doppler την τρίτη και διανύω την 31η βδομάδα. Την ημερομηνία μου την βγάλανε από την προηγούμενη φορά που έκανα την β επιπέδου. Ρώτα και εσύ σιγά σιγά νομίζω έχεις περιθώριο. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Επισκεφτηκα τον γιατρό μου μέσα στην εβδομάδα κ μου είπε ότι μου έκανε αυτός λιγο κ όλα είναι καλά κ ότι δεν χρειάζεται να κάνω.Τις υπόλοιπες εξετάσεις θα τις κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! @Κορτας σχετικά με το μαγνήσιο εμένα μου έγραφε αλλά δεν το έπαιρνα κάθε μέρα όταν ένιωθα μόνο τα πόδια μου ανυσηχα. Είναι καλό όταν δεν το χρειάζομαστε αφήνουμε τη μήτρα να γυμναστεί. Όταν όμως πρέπει είναι άλλο θέμα! Προς το τέλος ξέρω ότι μας το κόβουν παντως γιατί αδρανεί η μήτρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Maria eirini είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Επισκεφτηκα τον γιατρό μου μέσα στην εβδομάδα κ μου είπε ότι μου έκανε αυτός λιγο κ όλα είναι καλά κ ότι δεν χρειάζεται να κάνω.Τις υπόλοιπες εξετάσεις θα τις κάνετε;

Εμένα μου έχει κάνει ο γιατρός μου 2 φορές Doppler μια στη 31η εβδομάδα και μια στην 34η,κάτι άλλο δεν νομίζω να κάνουμε πέρα από το να ξανά κάνουμε Doppler και καρδιοτοκογραφο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κορτας είπε:

Μου κανει εντυπωση γιατι εμενα μου το εκοψε τωρα που μπηκα στην 31η εβδομαδα. Επαιρνα μαγνησιο απο τον πεμπτο μηνα.. αλλα δεν καταλαβα για ποιο λογο μου το εκοψε

Εμενα μου εχει δωσει απο την αρχη και συνεχιζω να το παιρνω...ειμαι 26+2...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εμένα μου έχει κάνει ο γιατρός μου 2 φορές Doppler μια στη 31η εβδομάδα και μια στην 34η,κάτι άλλο δεν νομίζω να κάνουμε πέρα από το να ξανά κάνουμε Doppler και καρδιοτοκογραφο 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.Απλα έχω ακούσει αρκετές που πάνε σε εξειδικευμένα κέντρα για ντομπλερ και όχι στον γιατρό τους.Και επίσης όπως έγραψα παραπάνω κάνουνε κ βιοφυσικο προφίλ κ υπέρηχο ανάπτυξης.Εσεις θα τα κάνετε; Επειδή είναι το πρώτο μου φοβάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby 

Γι αυτό υπάρχουν οι ομάδες! Να λέμε καμία εμπειρία.  Και εγώ πέρισυ τέτοιο καιρό μόλις είχα γεννήσει.. 26 χρόνων και προφανώς δεν ήξερα τπτ κ ούτε κάποια φίλη/γνωστη να ρωτήσω και έψαχνα  ώρες στο internet να βγάλω άκρη . Ακόμα και του άντρα μου που ήταν μεγαλύτερες γέννησαν μετά και κατέληξα να συμβουλεύω εγώ! Χαχαχ 

Λοιπόν θα μαζεύεις στα σακουλάκια μια ποσότητα γύρω στα 120-130 ml  και θα τα βάζεις στο καταψύκτη αν είναι να μην τα χρησιμοποιήσεις ως την επόμενη μέρα.  Όταν θες να τα ξεπαγωσεις θα τα βαζεις στο ψυγειο απ τη προηγουμενη κ όταν ψιλοξεπαγωσουν ζεστάνεις νεράκι και εμβαπτιζεις μέχρι να γίνει ψιλοχλιαρο -Προσοχή!! Δε τα καίμε τα γάλατα γτ πάνε τα θρεπτικά συστατικά . Και μετά θα το ρίχνεις στο μπιμπερό.  

Εγώ αυτό το έκανα τους 2 πρώτους μήνες.  Αλλά γενικά είναι πολύ κουραστικό  και να θηλάζεις καθε 2 -3 ωρες και στον ελεύθερο  χρόνο παλι να μαζεύεις γάλα.  Μετά έδινα ξένο αν έλειπα πχ μια φορά  τη μερα.   Κ ίσως τελικά καλά έκανα Γτ είχε μάθει τη γεύση και όταν αποθηλασαμε  στους 7 μηνες το πήρε πολύ χαλαρά .   

Θα δεις και μόνη σου πως θα σου πάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Maria eirini είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.Απλα έχω ακούσει αρκετές που πάνε σε εξειδικευμένα κέντρα για ντομπλερ και όχι στον γιατρό τους.Και επίσης όπως έγραψα παραπάνω κάνουνε κ βιοφυσικο προφίλ κ υπέρηχο ανάπτυξης.Εσεις θα τα κάνετε; Επειδή είναι το πρώτο μου φοβάμαι.

Ναι ισχύει ότι κανονικά πηγαίνεις στον εμβρυολογος που σου έχει κάνει αυχενικη και β επιπέδου,εγώ γιατί δεν είχα κανένα πρόβλημα ο γιατρός μου δεν το θεωρεί απαραίτητο να ξανά πάω και έτσι μου κάνει αυτός Doppler,την αδερφή μου παράδειγμα που είχε πρόβληματα  από την β επιπέδου την έστειλε να κάνει τις εξετάσεις που προανέφερες και δυο φορές για Doppler στον εμβρυολογο.και εμένα το πρώτο μου είναι εχω άγχος αρκετό αλλά έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Ναι ισχύει ότι κανονικά πηγαίνεις στον εμβρυολογος που σου έχει κάνει αυχενικη και β επιπέδου,εγώ γιατί δεν είχα κανένα πρόβλημα ο γιατρός μου δεν το θεωρεί απαραίτητο να ξανά πάω και έτσι μου κάνει αυτός Doppler,την αδερφή μου παράδειγμα που είχε πρόβληματα  από την β επιπέδου την έστειλε να κάνει τις εξετάσεις που προανέφερες και δυο φορές για Doppler στον εμβρυολογο.και εμένα το πρώτο μου είναι εχω άγχος αρκετό αλλά έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου

Τα υπόλοιπα θα τα κάνετε; Βιοφυσικο προφίλ κ υπέρηχο ανάπτυξης;Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria eirini είπε:

Τα υπόλοιπα θα τα κάνετε; Βιοφυσικο προφίλ κ υπέρηχο ανάπτυξης;Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας!!

Αφενός πρώτη φορά τα ακούω και αφετέρου, κορίτσια, μην σας πιάνουν κορόιδο με τόσες εξετάσεις και σας τρελαίνουν! Πάω στοίχημα ότι αυτά κοστίζουν και μάλιστα ακριβά και μόνο επιπλέον άγχος μας φορτώνουν! Φτάσατε λίγο πριν τον τοκετό και τώρα να ανακαλύψεις τι? Και αν ανακαλύψεις κάτι, τι θα κάνεις; Πως θα το επηρεάσεις; 

@Κορτας  εγώ μαγνήσιο ξεκίνησα αυτή την εβδομάδα γιατί ξυπνούσα την νύχτα με κράμπες και το ζήτησα. Με 2 την ημέρα είμαι καλά και έχω δει βελτίωση και στην τουαλέτα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Maria eirini είπε:

Τα υπόλοιπα θα τα κάνετε; Βιοφυσικο προφίλ κ υπέρηχο ανάπτυξης;Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας!!

Όχι,εγώ ήδη μπαίνω στην 37η εβδομαδα σε λίγο γενναω εφοσον ο γιατρός δεν μου είπε κάτι νωρίτερα τώρα δεν νομίζω να μου βάλει να κάνω τέτοιες εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αφενός πρώτη φορά τα ακούω και αφετέρου, κορίτσια, μην σας πιάνουν κορόιδο με τόσες εξετάσεις και σας τρελαίνουν! Πάω στοίχημα ότι αυτά κοστίζουν και μάλιστα ακριβά και μόνο επιπλέον άγχος μας φορτώνουν! Φτάσατε λίγο πριν τον τοκετό και τώρα να ανακαλύψεις τι? Και αν ανακαλύψεις κάτι, τι θα κάνεις; Πως θα το επηρεάσεις; 

@Κορτας  εγώ μαγνήσιο ξεκίνησα αυτή την εβδομάδα γιατί ξυπνούσα την νύχτα με κράμπες και το ζήτησα. Με 2 την ημέρα είμαι καλά και έχω δει βελτίωση και στην τουαλέτα ?

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Έχετε απόλυτο δίκιο,απλά έχω ακούσει πάρα πολλές κοπέλες που τα κάνουν,ρωτάω για να είμαι σίγουρη.Μου είχαν πει προβλέπουν την θνησιμότητα του εμβρύου για αυτό θορυβήθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Maria eirini  καταλαβαίνω την αγωνία σου, είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη και φοβάσαι με ότι ακούς αλλά δυστυχώς η εμπορευματοποίηση της υγείας είναι πλέον μάστιγα στην χώρα μας και επενδύουν στον φόβο μας για το άγνωστο και μας αρμέγουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christinapsr είπε:

@LondonBaby 

Γι αυτό υπάρχουν οι ομάδες! Να λέμε καμία εμπειρία.  Και εγώ πέρισυ τέτοιο καιρό μόλις είχα γεννήσει.. 26 χρόνων και προφανώς δεν ήξερα τπτ κ ούτε κάποια φίλη/γνωστη να ρωτήσω και έψαχνα  ώρες στο internet να βγάλω άκρη . Ακόμα και του άντρα μου που ήταν μεγαλύτερες γέννησαν μετά και κατέληξα να συμβουλεύω εγώ! Χαχαχ 

Λοιπόν θα μαζεύεις στα σακουλάκια μια ποσότητα γύρω στα 120-130 ml  και θα τα βάζεις στο καταψύκτη αν είναι να μην τα χρησιμοποιήσεις ως την επόμενη μέρα.  Όταν θες να τα ξεπαγωσεις θα τα βαζεις στο ψυγειο απ τη προηγουμενη κ όταν ψιλοξεπαγωσουν ζεστάνεις νεράκι και εμβαπτιζεις μέχρι να γίνει ψιλοχλιαρο -Προσοχή!! Δε τα καίμε τα γάλατα γτ πάνε τα θρεπτικά συστατικά . Και μετά θα το ρίχνεις στο μπιμπερό.  

Εγώ αυτό το έκανα τους 2 πρώτους μήνες.  Αλλά γενικά είναι πολύ κουραστικό  και να θηλάζεις καθε 2 -3 ωρες και στον ελεύθερο  χρόνο παλι να μαζεύεις γάλα.  Μετά έδινα ξένο αν έλειπα πχ μια φορά  τη μερα.   Κ ίσως τελικά καλά έκανα Γτ είχε μάθει τη γεύση και όταν αποθηλασαμε  στους 7 μηνες το πήρε πολύ χαλαρά .   

Θα δεις και μόνη σου πως θα σου πάει. 

Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες κορίτσι μου. Ναι είναι πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σας. Κ χρειαζόμαστε η μια την άλλη. Εγώ άγχος με τα πάντα Γιατί είμαι εξωτερικό, είμαι κ ολομόναχη εδώ. Οπότε βοήθεια μηδέν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maria eirini είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Έχετε απόλυτο δίκιο,απλά έχω ακούσει πάρα πολλές κοπέλες που τα κάνουν,ρωτάω για να είμαι σίγουρη.Μου είχαν πει προβλέπουν την θνησιμότητα του εμβρύου για αυτό θορυβήθηκα.

Κορίτσι μου εγώ θα κάνω το ντοπλερ τις 32 εβδομάδες αλλά το άλλο δεν το είχα ξανά ακούσει καν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσι μου εγώ θα κάνω το ντοπλερ τις 32 εβδομάδες αλλά το άλλο δεν το είχα ξανά ακούσει καν 

Θα το κάνετε στον γιατρό σας;Σας ευχαριστώ πολύ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Christinapsr είπε:

Καλημερα κοριτσια  ! 

Περιμένω κ εγώ το δεύτερο αρχές Σεπτέμβρη! 

Λοιπόν στο γιο μου δεν είχα αγοράσει  θήλαστρο πριν γεννηθεί.  Μόλις γύρισα σπίτι αγόρασα φυσικά γτ απ τη τριτη μέρα και μετα  αρχίζει να κατεβαίνει  το γάλα  και πρέπει να αποσυμφωρουμε το στήθος . Και επειδή γίνεται ξαφνικά και το μωρό δε μπορεί να το πιει όλο πετρωνει και καταλήγουμε σε μαστιτιδες.    Οπότε επειδή σγρ μετά θα αποφασίσετε ν αγοράσετε καλύτερα να το πάρετε από πριν να μη τρέχετε εκείνη την ώρα.  

Δε χρειάζεται να πάρετε κάποιο ακριβό αρκεί να είναι ηλεκτρικό γτ με το χειροκίνητο δε γίνεται δουλειά . Δε μπορώ να κάνω διαφημιση αλλα αν μπείτε στο στο skroutz στα ηλεκτρικά θήλαστρο έχει πολλά γύρω στα 40 - 60 ευρώ πολύ ωραία . Εγώ πήρα ένα που κάνει γύρω στα 43 gentle touch και πραγματικά άξιζε  .  

Θα σας επισυναψω αργότερα τις λίστες  με το τι ρέπει να έχετε αγοράσει και  για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου που είχα κάνει εγω.  Τις βρήκα χθες τυχαία στα χαρτιά μου .  Και τώρα αφου έχει περάσει κ ένας χρόνος  θα τις αναθεώρησω Γτ ξέρω τελικά τι χρειάστηκε και τι μου ξέμεινε.... :)

Με το καλο το μωράκι σου..τέλειες οι συμβουλές σου να είσαι καλά ..Περιμένουμε τη λίστα.❤❤❤❤????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω δύο απορίες ..Αν γνωρίζετε μου απαντάτε. ..Το καρότσι πόσα κιλά πρέπει να είναι για να είναι εύχρηστο? 18 κιλά είναι πολλά? Και επίσης είμαι άνεργη ασφαλισμένη στον σύζυγό στο ΙΚΑ ..Γνωρίζεται αν δικαιούται αυτος το επίδομα τοκετού ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια έχω δύο απορίες ..Αν γνωρίζετε μου απαντάτε. ..Το καρότσι πόσα κιλά πρέπει να είναι για να είναι εύχρηστο? 18 κιλά είναι πολλά? Και επίσης είμαι άνεργη ασφαλισμένη στον σύζυγό στο ΙΚΑ ..Γνωρίζεται αν δικαιούται αυτος το επίδομα τοκετού ?

Πολλά ειναι 18 κιλά. Γενικά μην εντυπωσιάζεται απ τα ουαου καρότσια που βλέπεις στο internet. Δεν είναι καθόλου εύχρηστα.  Εμενα μου έκαναν δώρο το καρότσι υποτίθεται μάρκε απ αυτά τα μεγάλα 13 κιλα και δε σηκώνεται ουτε στο πορτ παγκαζ να το βάλεις... πηρα ενα απ τα jumbo με 50 ευρω στο τελος να το εχω οταν θελω να κανω καμια δουλεια κ είμαι μόνη μ ειδικα τωρα που ειμαι εγγυος . Καλυτερο βγηκε !  Οπότε κατά την άποψή μου  ένα τύπου ομπρέλα και ελαφρύ μαζεμένο να το κουμαντάρεις είναι το καλύτερο. 

Τώρα για το άλλο δε ξέρω στάνταρ ξέρω όμως ότι αν είχες μαζέψει 200 ένσημα τα τελευταία 2 χρόνια κ ας είσαι  άνεργη παίρνεις τα επιδόματα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια έχω δύο απορίες ..Αν γνωρίζετε μου απαντάτε. ..Το καρότσι πόσα κιλά πρέπει να είναι για να είναι εύχρηστο? 18 κιλά είναι πολλά? Και επίσης είμαι άνεργη ασφαλισμένη στον σύζυγό στο ΙΚΑ ..Γνωρίζεται αν δικαιούται αυτος το επίδομα τοκετού ?

Το δικό μου είναι 13 κιλά και μου φαίνετε βαρύ,τα 18 νομίζω είναι υπερβολικά,για το ΙΚΑ καλύτερα να ρωτήσεις εκεί για να είσαι σίγουρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για την κλινική έχω αγοράσει νυχτικό θηλασμού κ σκέφτομαι να πάρω ακόμα ένα από αυτά π έχω στο σπίτι. Πρέπει να αγοράσω κ άλλο νυχτικό θηλασμού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια για την κλινική έχω αγοράσει νυχτικό θηλασμού κ σκέφτομαι να πάρω ακόμα ένα από αυτά π έχω στο σπίτι. Πρέπει να αγοράσω κ άλλο νυχτικό θηλασμού;

Δεν έχω αγοράσει  κανένα νυχτικο θηλασμού,αγόρασα ένα κανονικό με κουμπάκια μπροστά και 2 ζευγάρια πυτζάμες με κουμπιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια για την κλινική έχω αγοράσει νυχτικό θηλασμού κ σκέφτομαι να πάρω ακόμα ένα από αυτά π έχω στο σπίτι. Πρέπει να αγοράσω κ άλλο νυχτικό θηλασμού;

Σίγουρα.. Επειδή έχεις κ την λοχεία και το θηλασμό που και στα δύο λερωνεσαι 100%  ...  μη σου πω 4 + ... Εγώ είχα πάρει 3 ωραία κ αλλά 2-3 για το βράδυ απ τα jumbo τύπου 5 ευρώ . .    Άσε που τις πρώτες μέρες τα έβαζα κ σπίτι χωρίς να τα λυπάμαι.  Δυστυχώς οι πρώτες μέρες θα ναι πολύ άβολες . 

***Δε χρειάζεται να είναι θηλασμού! Απλά να έχουν μπροστά κουμπάκια η  V  ντεκολτέ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...