Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

κι εμεις τωρα με το γιο μου λογικα θα αρχισουμεμεχρι τωρα φοβομουν και ice tea να πιω επινα η ετρωγα αλλα ενιωθα τψεις

καλα ειναι τα κιλα σου εγω ειμαι συν πεντε (σχεδον) στο γιο μου ομως ημουν συν εξι ιδιο μηνα

Μου φαίνεται ότι είναι πολλά τα 6..ακούω άλλες κοπέλες και έχουν πάρει τοσα μετά τις 30 βδομάδες...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η egw είπε:

το καλο ειναι οτι κλεινουμε κιολας και φαντασου οταν γενναμε με καισαρικη τζαμοα ανοιγουμε χιχι ο σιγουρο εκει οτι επιστρεφουμε εκατο τα εκατο απλα θα δωσετε αρκετο καιρο 2-3 μηνες δεν θα απογοητευτειτε

τωρα στο φυσιολογικο δεν ξερω

πηρα και μια του αντρα μου και θα του πω να το γιορτασουμε απο αυριο ομως στη ρουτινα μας 

Κάθε μέρα σκέφτομαι αυτό το θέμα της επαναφοράς. Πώς θα τα καταφέρω να γίνω πάλι όπως ήμουν. ? Θα δείξει ο χρόνος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Μου φαίνεται ότι είναι πολλά τα 6..ακούω άλλες κοπέλες και έχουν πάρει τοσα μετά τις 30 βδομάδες...????

εξαρταται με το ποσο ξεκινησες δεν ειμαστε ολες ιδιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Κάθε μέρα σκέφτομαι αυτό το θέμα της επαναφοράς. Πώς θα τα καταφέρω να γίνω πάλι όπως ήμουν. ? Θα δείξει ο χρόνος!

κι εγω το σκεφτομουν δεν θα παρεις ειδηση καν ποτε θα γινεις απλα ελεξε τη διατροφη σου μετα γιατι ο θηλασμος ανοιγει την ορεξη και θελει γλυκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Ποιες είναι οι φυσιολογικές τιμές κορίτσι μου? 

95 το πρωτο 180 το δευτερο και 150 το τριτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

κι εγω το σκεφτομουν δεν θα παρεις ειδηση καν ποτε θα γινεις απλα ελεξε τη διατροφη σου μετα γιατι ο θηλασμος ανοιγει την ορεξη και θελει γλυκα

Πωπω κ είναι τρομερά γλυκατζου ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Πωπω κ είναι τρομερά γλυκατζου ???

κι εγω ειμαι αλλα είχα παρει ενα σακουλάκι με μικρά και αν ζητούσα γλυκο εβαζα ενα μικρο στο στομα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw πολύ καλές οι τιμές σου. Πάει και αυτό!

Εγώ κορίτσια ή κρυωσα ή κόλλησα καμία ίωση, μάλλον το δεύτερο γιατί και ο μικρός μου έχει μυξα οπότε πρέπει να με κόλλησε. Εγώ κλασσικά αμυγδαλές και με ντεπον δεν περνάνε.. . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw πολύ καλές οι τιμές σου. Πάει και αυτό!

Εγώ κορίτσια ή κρυωσα ή κόλλησα καμία ίωση, μάλλον το δεύτερο γιατί και ο μικρός μου έχει μυξα οπότε πρέπει να με κόλλησε. Εγώ κλασσικά αμυγδαλές και με ντεπον δεν περνάνε.. . 

 

Ευχαριστώ κοπέλα μου

Λοιπόν περαστικά σας για την ίωση και πρόσεξε λίγο το μικρό εμένα μου έλεγε προχθές πονάει το αυτί μου το βράδυ έπρεπε να βάλω όρο να του περάσει

Όσο για σένα αν δεν περνάει έχει αντιβίωση για εγκύους ρωτα το 

Εμένα είναι να βγάλει φωτογραφίες σήμερα στο σχολείο και δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο ψώνιο μπορεί να είναι

Μου έβαλε άσπρο πουκάμισο στο σχολείο έλεος και μαλλιά με ζελέ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω @egw ότι ο μικρός θα γίνει πιο γρήγορα καλά από εμένα, τον κάνω ορο και 2 φορές την ημέρα otrivin για 2-3 μέρες και θα στρώσει!

Καλά κάνει το παιδί και είναι ψώνιο! Τι θες να είναι, ταπεινό χαμομηλάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Νομίζω @egw ότι ο μικρός θα γίνει πιο γρήγορα καλά από εμένα, τον κάνω ορο και 2 φορές την ημέρα otrivin για 2-3 μέρες και θα στρώσει!

Καλά κάνει το παιδί και είναι ψώνιο! Τι θες να είναι, ταπεινό χαμομηλάκι?

Τουλάχιστον ο μικρός να στρώσει τα λυπάμαι νπιο πολύ από εμάς??

Όχι νου αρέσει που είναι ψώνιο ρίχνω πολύ γελιο άσε γιατί προχθές μου κουνηγουσε.ενα κοριτσάκι και λέω στον άντρα μου ε όχι δεν θα της κυνηγάει χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw πολύ καλές οι τιμές σου. Πάει και αυτό!

Εγώ κορίτσια ή κρυωσα ή κόλλησα καμία ίωση, μάλλον το δεύτερο γιατί και ο μικρός μου έχει μυξα οπότε πρέπει να με κόλλησε. Εγώ κλασσικά αμυγδαλές και με ντεπον δεν περνάνε.. . 

 

Εγώ κόλλησα ίωση από την προηγούμενη Παρασκευή και δεν συνήλθα ακόμη,περαστικά και κουράγιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια τα νούμερα σε φορμάκια παίζουν αρκετά από μάρκα σε μάρκα. Άλλα 0-3 θα μπορούν ίσως να φορεθούν για 3 μήνες κ άλλα το πολύ για 1 με 1,5 μήνα όπως τα είδα. Οπότε είχε δίκιο η KONSTANTIA οτι καλό είναι να παίρνουμε κ 3-6. Μερικές μάρκες έχουν πολύ μικρές φόρμες, είναι στενά κ μικρά γνκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Πάντως κορίτσια τα νούμερα σε φορμάκια παίζουν αρκετά από μάρκα σε μάρκα. Άλλα 0-3 θα μπορούν ίσως να φορεθούν για 3 μήνες κ άλλα το πολύ για 1 με 1,5 μήνα όπως τα είδα. Οπότε είχε δίκιο η KONSTANTIA οτι καλό είναι να παίρνουμε κ 3-6. Μερικές μάρκες έχουν πολύ μικρές φόρμες, είναι στενά κ μικρά γνκ.

Ισχύει αυτο που λες εχω φορμακια 0-3  από διάφορες  μάρκες που έχουνε διαφορά στο μέγεθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2  το χαρτί από το νοσοκομείο λέει απλά ότι είμαι σε κύηση την 27η εβδομάδα και ότι έχω κάνει προηγούμενη καισαρική! Δλδ αυτά που σου λέω μου τα είπε, δεν τα διάβασα γιατί ως γνωστόν οι γιατροί κάνουν κολυβογράμματα και δεν τα βγάζεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Καλησπέρα!  Ποια η γνώμη σας για το ημιμόνιμο μανικιούρ;  έχω διαβάσει και ναι και όχι. 

Ρώτησε τον γιατρό σου! Εγώ γενικά δεν τα έχω βάψει καθολοτ στην εγκυμοσύνη γιατι δεν μου φαινόταν και τόσο σημαντικό παρόλο που τα βάφω με ημιμονιμο εδώ και 6 χρονια! Ίσως και απλά να μην ήθελα να διακινδυνεψω τίποτα που ίσως να βλάψει έστω και λίγο το μωρό. Αλλά τη μέρα του γάμου στον 6ο μήνα τον ρώτησα και μου είπε να τα κάνω μόνο με μανο αλλά όχι ημιμονιμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Καλησπέρα!  Ποια η γνώμη σας για το ημιμόνιμο μανικιούρ;  έχω διαβάσει και ναι και όχι. 

κι εμένα μου είπε όχι ημιμόνιμο μόνο κανονικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Καλησπέρα!  Ποια η γνώμη σας για το ημιμόνιμο μανικιούρ;  έχω διαβάσει και ναι και όχι. 

Εγώ κάνω από την αρχή της εγκυμοσύνης και ημιμονιμο και ακριλικο δεν μου το απαγόρευσε πότε ο γιατρός,δεν έχει επηρεάσει κάπου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Άλλοι λένε ότι είναι εντάξει να κάνεις ημιμονιμο άλλοι όχι, ανάλογα το γιατρό. Δεν έχω ρωτήσει ποτέ εδώ τι λένε βέβαια. Γιατί αποφάσισα να μην κάνω τίποτα στα νύχια μου όσο είμαι έγκυος. Μια φορά τα είχα κάνει απλό βερνίκι μόνο. Πριν είχα τζελ. Μου έχουν λείψει λίγο τα νυχάκια μου ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν τα κάνω ημιμόνιμο γιατί δεν μου κρατάνε ούτως ή άλλως. Τώρα που και που κάνω κανένα απλό βερνίκι γιατί με τα πλυσίματα κλπ σπάνε εύκολα και θέλω κάπως να τα σκληρύνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με απλό μανο τα βαφω από την αρχή. Θα πάω με την άποψη που με συμφέρει, της @vivika10! Χιχιχιχιχι

Θέλω να ξεσκάσω μια φορά, έστω και με τα νύχια (ποτέ δε με ένοιαζε πιο πριν)

Και να φύγω ένα 2μερο θέλω σαν τρελή, χαλαρά  χωρις θέματα δουλειάς,σπιτιού κλπ....Αλλά που τέτοια τύχη... Πνίγομαι λίγο αυτές τις μέρες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evoula4 είπε:

Με απλό μανο τα βαφω από την αρχή. Θα πάω με την άποψη που με συμφέρει, της @vivika10! Χιχιχιχιχι

Θέλω να ξεσκάσω μια φορά, έστω και με τα νύχια (ποτέ δε με ένοιαζε πιο πριν)

Και να φύγω ένα 2μερο θέλω σαν τρελή, χαλαρά  χωρις θέματα δουλειάς,σπιτιού κλπ....Αλλά που τέτοια τύχη... Πνίγομαι λίγο αυτές τις μέρες....

Να κοιτάξεις να το κάνεις πριν γεννήσεις μετά θα είναι όλα πιο δύσκολα  σε θέμα ξεγνασιας

Εγώ τώρα νιώθω σαν ρομπότ και ακόμη δεν έχει έρθει το δεύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...