Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Ναι από ο, τι ξέρω με χαρτί από ιατρό (όχι απαραίτητα δημοσίου νοσοκομείου) μπορείς να εξαιρεθείς! Απλά πήγαινε άμεσα μην το αμελεις! 

Νοσοκομείο θα πάω ούτως ή άλλως την Τετάρτη που έχω ραντεβού. Δεν έχω καν στο χέρι μου την κλήτευση για να καταλάβεις, με πήρανε τηλέφωνο από το ΑΤ της προηγούμενης μου διεύθυνσης και με ψάχνανε! 

Μια δικηγόρος οικογενειακή φίλη μου είπε ότι μερικοί δικαστικοί αντιπρόσωποι είναι στραβόξυλα και αν δεν πας χαρτί που να λέει ότι έχεις θέμα με την εγκυμοσύνη - όχι ότι απλά είσαι έγκυος! - σε κρατάνε! Με την καμία όμως να κάτσω 15 ώρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η egw είπε:

KOSTANTINA για πες πως εβαλες το τιτεράκι; θέλω κι εγω

Στο Lylipie κάνεις έναν λογαριασμό συμπληρώνοντας e-mail κλπ και μετά ακολουθείς τα βήματα που σου ζητάει, διαλέγεις φύλο, backround κλπ και αν θες το αναρτάς και στο fb αλλά μπορείς να το έχεις και κρυφό. Το δικό μου φαίνεται ή πρέπει να πατήσεις πάνω για να το δεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Νοσοκομείο θα πάω ούτως ή άλλως την Τετάρτη που έχω ραντεβού. Δεν έχω καν στο χέρι μου την κλήτευση για να καταλάβεις, με πήρανε τηλέφωνο από το ΑΤ της προηγούμενης μου διεύθυνσης και με ψάχνανε! 

Μια δικηγόρος οικογενειακή φίλη μου είπε ότι μερικοί δικαστικοί αντιπρόσωποι είναι στραβόξυλα και αν δεν πας χαρτί που να λέει ότι έχεις θέμα με την εγκυμοσύνη - όχι ότι απλά είσαι έγκυος! - σε κρατάνε! Με την καμία όμως να κάτσω 15 ώρες!

Ναι ισχύει...πάρε ο, τι χαρτί να'ναι, δεν νομίζω να σου κάνουν θέμα... Σε καταλαβαίνω, εγώ έκανα αίτηση να εξαιρεθω από τις εκλογές γιατι τους δικηγόρους μας διοριζουν ούτως ή άλλως συνήθως (χάνοντας βέβαια και πολλά χρήματα που μας χρειάζονται τόσο πολύ) , γιατί ούτε εγώ θα άντεχα τοσες ώρες, φαντάσου να γίνονταν και επαναληπτικες! Με τίποτα!!! Αλλά προέχουν τα μικρά μας δεν το συζητώ καν!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Εγώ σήμερα βολταρω με τον καλό μου. Δεν έχει δουλειές σήμερα.

Ωραία θα είναι να έχουν την ίδια ημερομηνία ??

Ναι θα έχει πλάκα απλά μετά δεν ξέρω πως θα κάνω τα γενέθλια

Εμένα μου παίξε τα νευρα ο καλός μου κάθε μέρα κάνω θέμα μου μπαίνει με τα παπούτσια μέσα και το γεμίζει πατημασιές φεύγοντας σφουγγάρισμα στις δύο στο και τέταρτο γύρισε τα έβγαλε και μετά τα φόρεσε για να φύγουμε και μπήκε μέσα χαλί το σπίτι και σφουγβαρισα φεύγοντας του έκανα ολόκληρο θέμα και τώρα μπήκα πάλι μέσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Στο Lylipie κάνεις έναν λογαριασμό συμπληρώνοντας e-mail κλπ και μετά ακολουθείς τα βήματα που σου ζητάει, διαλέγεις φύλο, backround κλπ και αν θες το αναρτάς και στο fb αλλά μπορείς να το έχεις και κρυφό. Το δικό μου φαίνεται ή πρέπει να πατήσεις πάνω για να το δεις?

Πρέπει να πατήσεις πάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Πρέπει να πατήσεις πάνω

Ναι, εκεί έχω κάνει κάποιο λάθος αλλά δεν ξέρω τι λάθος. Κανονικά θα έπρεπε να εμφανίζεται από μόνο του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ναι θα έχει πλάκα απλά μετά δεν ξέρω πως θα κάνω τα γενέθλια

Εμένα μου παίξε τα νευρα ο καλός μου κάθε μέρα κάνω θέμα μου μπαίνει με τα παπούτσια μέσα και το γεμίζει πατημασιές φεύγοντας σφουγγάρισμα στις δύο στο και τέταρτο γύρισε τα έβγαλε και μετά τα φόρεσε για να φύγουμε και μπήκε μέσα χαλί το σπίτι και σφουγβαρισα φεύγοντας του έκανα ολόκληρο θέμα και τώρα μπήκα πάλι μέσα 

Ναι θα είναι θέμα αυτό με τα γενέθλια!! Όσο είναι μικρά θα τα βολεύεις με ένα πάρτυ. Οταν μεγαλώσουν όμως....??

Άντρες!!! Τι να τους κάνεις? Σαν τα παιδάκια πρέπει να τους κυνηγάμε από πίσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Ναι θα είναι θέμα αυτό με τα γενέθλια!! Όσο είναι μικρά θα τα βολεύεις με ένα πάρτυ. Οταν μεγαλώσουν όμως....??

Άντρες!!! Τι να τους κάνεις? Σαν τα παιδάκια πρέπει να τους κυνηγάμε από πίσω. 

νομίζω απλα πρέπει να παψουμε να ασχολουμαστε γιατι ακρη δε βγαζουμε

προσπαθω λιγο να οργανωσω το ντουλαπι για το μωρο αλλα δε ξερω πως να το κανω:) θα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ναι, εκεί έχω κάνει κάποιο λάθος αλλά δεν ξέρω τι λάθος. Κανονικά θα έπρεπε να εμφανίζεται από μόνο του

στο αλλο φορουμ ηταν αλλιως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η egw είπε:

νομίζω απλα πρέπει να παψουμε να ασχολουμαστε γιατι ακρη δε βγαζουμε

προσπαθω λιγο να οργανωσω το ντουλαπι για το μωρο αλλα δε ξερω πως να το κανω:) θα δουμε

Ακριβώς! 

Εγώ έχω πάρει μια συρταριερα με 4 συρτάρια, που θα είναι κ η αλλαξιερα του. Οπότε το πρωτο συρτάρι θα το οργανώσω με τις πάνες μωρομάντηλα κ τέτοια πράγματα. Τώρα στα υπόλοιπα θα βάλω όλα τα υπόλοιπα. Θα πάω να πάρω κ από το ΙΚΕΑ κουτάκια οργάνωσης. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Ακριβώς! 

Εγώ έχω πάρει μια συρταριερα με 4 συρτάρια, που θα είναι κ η αλλαξιερα του. Οπότε το πρωτο συρτάρι θα το οργανώσω με τις πάνες μωρομάντηλα κ τέτοια πράγματα. Τώρα στα υπόλοιπα θα βάλω όλα τα υπόλοιπα. Θα πάω να πάρω κ από το ΙΚΕΑ κουτάκια οργάνωσης. ?

Καλημέρα κορίτσια μου

Εγώ εχω ντουλάπες στο δωμάτιο της μεγάλες απλά πρέπει να δω που θα βάλω τι., αυτό πιο πολύ 

Θα πλύνω και τις πετσέτες του κτλ για να δω .έχω ένα ραφακι γεμάτο 3-6 και ένα άλλο με πιο μεγάλα ρούχα 

Κορίτσια κάνω μια σκέψη μήπως κάνω τη κάμπυλη αύριο να ξεμπερδευω αλλιώς μεθαύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια δε ξέρω αν γράφω σωστά εδώ αν κάποια έχει εμπειρία να μου πει ... πριν μια βδομάδα ακριβώς μπήκα κλινική κ εδώ βλέπω να μένω συσπάσεις πολλες είμαι στην 32 εβδομάδα ..το ρυθμισαμε με όρο αλλά μόλις προσπαθούμε κάτι πιο λάιτ ξανά τα ιδια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η katia267 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια δε ξέρω αν γράφω σωστά εδώ αν κάποια έχει εμπειρία να μου πει ... πριν μια βδομάδα ακριβώς μπήκα κλινική κ εδώ βλέπω να μένω συσπάσεις πολλες είμαι στην 32 εβδομάδα ..το ρυθμισαμε με όρο αλλά μόλις προσπαθούμε κάτι πιο λάιτ ξανά τα ιδια.. 

Κορίτσι μου να πάνε όλα καλά! Να ακούς τους ιατρούς σου! Πως τις κατάλαβες τις συσπάσεις ή είναι έντονοι οι πόνοι? Τι σου λένε οι ιατροί? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H φίλη μας ή Rian ήταν στο νοσοκομείο με συσπάσεις μέχρι που γέννησε με καισαρική αλλά δεν έχει μπει ξανά να μας πει την εμπειρια της! Περιμένουμε νέα της! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τις καταλαβαίνω άλλες όχι είναι όπως σφυγγει το πιεσόμετρο το μπράτσο έτσι... Συνοδευόταν και από πονο αλλά ελαφρύ ..όταν ήρθα εδώ είχα 3 διαστολή μου είπαν ευτυχώς το στρώσαμε και πάμε καλά αλλά βλέπω να μένω μήνα μέσα ας γίνει ότι είναι καλύτερο για το μωράκι μου .σε ποια βδομάδα γέννησε η κοπέλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η katia267 είπε:

Εγώ τις καταλαβαίνω άλλες όχι είναι όπως σφυγγει το πιεσόμετρο το μπράτσο έτσι... Συνοδευόταν και από πονο αλλά ελαφρύ ..όταν ήρθα εδώ είχα 3 διαστολή μου είπαν ευτυχώς το στρώσαμε και πάμε καλά αλλά βλέπω να μένω μήνα μέσα ας γίνει ότι είναι καλύτερο για το μωράκι μου .σε ποια βδομάδα γέννησε η κοπέλα?

Υπομονή και κουράγιο κορίτσι μου! Η Rian ήταν να γεννήσει την προηγούμενη Τρίτη στις 34 εβδομάδες, αλλά είχε δίδυμα, τα οποία ούτως ή άλλως τα παίρνουν 34-36 εβδομάδων! Πες μας και εσύ την εμπειρία σου και κάνε ο, τι είναι καλύτερο για το μωράκι σου! Αν χρειαστεί να μείνεις, ας μείνεις! Θα δυσκολευτείς σίγουρα γιατί νοσοκομείο θα είσαι όχι σπίτι, αλλά είναι για το καλό του μωρού σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι ευχαριστώ πολύ εγώ σήμερα κλείνω μια βδομάδα μέσα και βλέπω να ζω μέλλον ας είναι δε πειράζει αρκει όλα να πάνε καλα- Σε όλες εύχομαι τα καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η katia267 είπε:

Έτσι είναι ευχαριστώ πολύ εγώ σήμερα κλείνω μια βδομάδα μέσα και βλέπω να ζω μέλλον ας είναι δε πειράζει αρκει όλα να πάνε καλα- Σε όλες εύχομαι τα καλύτερα

Υπομονή γλυκιά μου! Όλα να πάνε κατ'ευχην! Κοιμάσαι καθόλου ξεκουράζεσαι ή δύσκολα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυούλες! Την βοηθεια σας!Ποιες τροφές ανεβάζουν σιδηρο και αιματοκρίτη και ξέρετε κάποιο βότανα που συμβάλλει στην απορρόφηση του σιδήρου απο τις τροφές. Δεν ειμαι εγκυούλα ,αλλά μου κατέβηκε παρα πολυ και ψάχνω λύσεις.Παίρνω και σίδηρο.Ευχαριστώ πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Γεια σας εγκυούλες! Την βοηθεια σας!Ποιες τροφές ανεβάζουν σιδηρο και αιματοκρίτη και ξέρετε κάποιο βότανα που συμβάλλει στην απορρόφηση του σιδήρου απο τις τροφές. Δεν ειμαι εγκυούλα ,αλλά μου κατέβηκε παρα πολυ και ψάχνω λύσεις.Παίρνω και σίδηρο.Ευχαριστώ πολυ!

Συκώτι μοσχαρι κόκκινο κρέας εγώ στο γιο μου δίνω και αβγό και τον βοηθάει 

Από βότανο δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

Συκώτι μοσχαρι κόκκινο κρέας εγώ στο γιο μου δίνω και αβγό και τον βοηθάει 

Από βότανο δεν ξέρω 

Σε ευχαριστώ πολυ!Να τον χαιρεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλες!

@joy2 έλαβα σήμερα το χαρτί για τις εκλογές, μεγάλη επιτυχία που με κληρωσανε/ εξέλεξαν τακτικό μέλος, ψωνίσανε από μπούτι ? Αυτός που το εφερε με το που με είδε λέει "α, καλά" και του λέω "ναι, μεγάλη επιτυχία είχαν"

@katia267 είσαι σε καλά χέρια νομίζω, όσο είσαι μέσα σε προσέχουν και όλα θα πάνε καλά!

Γλυκιά μου @Χρυσάφω αφού παίρνεις συμπληρώματα σιδήρου και τρως και μοσχάρι και συκώτι πιστεύω θα ανέβει ο σίδηρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλησπέρα κοπέλες!

@joy2 έλαβα σήμερα το χαρτί για τις εκλογές, μεγάλη επιτυχία που με κληρωσανε/ εξέλεξαν τακτικό μέλος, ψωνίσανε από μπούτι ? Αυτός που το εφερε με το που με είδε λέει "α, καλά" και του λέω "ναι, μεγάλη επιτυχία είχαν"

@katia267 είσαι σε καλά χέρια νομίζω, όσο είσαι μέσα σε προσέχουν και όλα θα πάνε καλά!

Γλυκιά μου @Χρυσάφω αφού παίρνεις συμπληρώματα σιδήρου και τρως και μοσχάρι και συκώτι πιστεύω θα ανέβει ο σίδηρος!

Οπότε θα πας να ζητήσεις να σε εξαιρεσουν έτσι? Να ησυχάσεις επιτέλους από αυτό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Οπότε θα πας να ζητήσεις να σε εξαιρεσουν έτσι? Να ησυχάσεις επιτέλους από αυτό :)

Ο άνθρωπος που το έφερε είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να με κρατήσουν, βέβαια εγώ θα πάω χαρτί γιατί δεν μπορώ να βασιστώ στα λεγόμενα κανενός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ο άνθρωπος που το έφερε είπε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να με κρατήσουν, βέβαια εγώ θα πάω χαρτί γιατί δεν μπορώ να βασιστώ στα λεγόμενα κανενός

Ναι ακριβώς! Δεν θα σε κρατήσουν πάντως :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...