Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Βρε κορίτσια εμενα την καμπύλη μου είπε να τη κάνω 27η... Καλά είναι σαν εβδομάδα? 

Εμεις εχουμε ακριβως την ιδια πητ.....εγω την εκανα προχθες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Εμεις εχουμε ακριβως την ιδια πητ.....εγω την εκανα προχθες!!!

Εμένα μου λέει έχω περιθώριο μέχρι την 28η (είμαι κ εγώ 25η σαν εσένα)... Τι να πάω θα πάω σε δύο εβδομάδες που μου είπε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Βρε κορίτσια εμενα την καμπύλη μου είπε να τη κάνω 27η... Καλά είναι σαν εβδομάδα? 

Εμένα μου ειχε βάλει να την κάνω μεταξύ 25η με 26η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου

πωπω αυτο που κανω αυτη τη στιγμή πάνε χρόνια να το κάνω ο μικρός πήγε για ύπνο, ο αντρας μου ειναι στο κηπο εκλεισα και τηλεόραση και απλα εκατσα , βέβαια έχω αν κοιτάξω χιλιάδες πράγματα να κάνω αλλά επέβαλα στον εαυτό μου να ξεκουραστεί:) σε λίγο καιρο δεν θα μπορώ καθόλου

έλεγα τα πρωινά που ο μικρός φέτος ξεκίνησε το νηπιαγωγείο οτι θα ήμουν πιο χαλαρή και τελικά έγινε το αντ'ιθετο

μου αρέσει καμιά φορά η πεθερά μου με ρωτάει βλέπεις αυτό το έργο (το οποίο παίζει για πχ στις εφτά ) της λέω εγω το μόνο έργο που κάθομαι να δω ειναι το τατουάζ που παίζει αργα και αυτό στη πρώτη του ώρα κάτι πάντα θα κάνω και στο τελευταίο μισάωρο κοιμάμαι στο καναπέ

χιχι τεσπα αυτό που ήθελα να γράψω είναι ότι χαίρομαι για το παρεάκι μας και εύχομαι να συνεχιστεί και μετά τη γέννα λειτουργει και σαν ψυχοθεραπεία χιχ

στο γιο μου ημουνα σε ενα αλλο φορπυμ το οποιο κάπου εκεί μετά που γέννησα δεν κράτησε αλλα τλχ αποκομισα μια καλη φίλη απο εκεί και ακόμη μιλάμε καθημερινά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Βρε @egw μου στο είπα, δεν μπορείς να επηρεάσεις τα αποτελέσματα της καμπύλης, εν ολίγοις δεν μπορείς να ξεγελάσεις τον πλακούντα αν αυτός είναι να σου ανεβάζει το ζάχαρο! Εσύ θα τρως κανονικά, θα κοιτάξεις να αποβάλλεις το άγχος ότι κάνεις καμπύλη (πάλεψα πολύ με αυτή την σκέψη, πίστεψέ με!) και τα αποτελέσματα θα είναι μια χαρά!

νομίζω πως το εμπέδωσα πια αυτό που μου είπες με το πλακούντα θα προσέχω οπως θα προσεχα και να μην ημουν εγκυος και λιγο περισσότερο αλλά οχι υπερβολες απλα επειδη ειναι ο μςταβολισμος μου τέτοιος που δεν βάζει κιλά και γυυμναζομαι κιολας , ισως επειδή ο γιατρός μου λεει οτι και καλά επειδη δεν εχω κιλα και ειναι μικρη κοιλια και τετοια δεν θα έχω και μου έκαναν οτι εκαναν στη πρώτη εγκυμοσύνη γιαυτο αγχωνομαι

αλλα λεω θα χαλαρωσω να απολαυσω οσο γίνεται την εγκυμοσυνη που δεν νομίζω να ξαναζήσω αλλη και οτι γινει

σημερα ασχοληθηκα με τα πράγματα της μικρης αλλα δεν εχω τιποτα απολυτως τελικα χιχι εσείς κάνατε;

με ρωτουσαν στο σχολειο αν τα εκανα και ειπα τιποτα ακομη και μου ελεγαν αντε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Βρε κορίτσια εμενα την καμπύλη μου είπε να τη κάνω 27η... Καλά είναι σαν εβδομάδα? 

κοπέλα μου ακου εμενα τη περασμένη φορά μου είχε πει οτι θα έπρεπε να τη κανω μεχρι τελη μαιου εκει τελείωνε 26η και μετα μου είπε επειδή αρχές ιουνη θα έβγαινε και οι γενικες που κάνω να παω μαζι αν προσέχω λίγο και δεν πειράζει

τελικά λόγω πάσχα άργησα να κάνω τις γενικες αυτό υο μηνα και μπυ είπε τοτε ας παω το πολυ σε δέκα μερες του ειπα να παω την άλη βδομαδα τλχ να είναι κοντα στις 26 που πρέπει να κάνω και θυροειδή και μου ειππε οκ

οποτε λογικά δεν πειραζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μιας και εχω χρόνο σήμερα ας σας ρωτήσω απο πραγματάκια τι πηρατε;

εγω τίποτα ακομη αλλα τα περισσότερα τα έχω τη κουνια και τπ καρότσι τα έχω στο υπόγειο και θα τα ανεβάσω μάλλον ιουλιο να τα πλυνω 

εγραψα τη λιστα που πρεπει να παρω στο μαιευτηριο οκ εχω αρκετά απο ρούχα και τα λοιπα και πήρα εσώρουχα

κορίτσια υπάρχουν και κάποια εσωρουχα μιας χρησης να ξερετε βολευουν πολυ

τωρα θα μου φέρει και η μαμα κάποια ρούχα απο την ανηψια μου και έκανα και τη λίστα που θέλω να αγοράσψ αλλα ακόμη

απο προιοντα καλλυντικων για το μωρο θελω της μουστελας και για κρεμα συγκαματος θελω φρεζιτερμ

θυμαμαι ομως οτι στη κλινικη ειχα παρει τα ακριβα και μου τα κρατησαν ενω νομιζα οτι θα τα κρατουσα και τωρα σκεφτομαι να παρω κατι εξτρα πιο οικονομικο για τη κλινικη αν και αυτη τη φορα μου ειπαν οτι δεν θελουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοπέλα μου ακου εμενα τη περασμένη φορά μου είχε πει οτι θα έπρεπε να τη κανω μεχρι τελη μαιου εκει τελείωνε 26η και μετα μου είπε επειδή αρχές ιουνη θα έβγαινε και οι γενικες που κάνω να παω μαζι αν προσέχω λίγο και δεν πειράζει

τελικά λόγω πάσχα άργησα να κάνω τις γενικες αυτό υο μηνα και μπυ είπε τοτε ας παω το πολυ σε δέκα μερες του ειπα να παω την άλη βδομαδα τλχ να είναι κοντα στις 26 που πρέπει να κάνω και θυροειδή και μου ειππε οκ

οποτε λογικά δεν πειραζει

Αυτό λέω και εγώ! Δεν είναι τόσο ανεύθυνος να το αφήσει! Από τον τέταρτο μήνα μου έχει πει ότι την κάνουμε 27η...τι να πω... Ας ακούσω τον ιατρό μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η egw είπε:

και μιας και εχω χρόνο σήμερα ας σας ρωτήσω απο πραγματάκια τι πηρατε;

εγω τίποτα ακομη αλλα τα περισσότερα τα έχω τη κουνια και τπ καρότσι τα έχω στο υπόγειο και θα τα ανεβάσω μάλλον ιουλιο να τα πλυνω 

εγραψα τη λιστα που πρεπει να παρω στο μαιευτηριο οκ εχω αρκετά απο ρούχα και τα λοιπα και πήρα εσώρουχα

κορίτσια υπάρχουν και κάποια εσωρουχα μιας χρησης να ξερετε βολευουν πολυ

τωρα θα μου φέρει και η μαμα κάποια ρούχα απο την ανηψια μου και έκανα και τη λίστα που θέλω να αγοράσψ αλλα ακόμη

απο προιοντα καλλυντικων για το μωρο θελω της μουστελας και για κρεμα συγκαματος θελω φρεζιτερμ

θυμαμαι ομως οτι στη κλινικη ειχα παρει τα ακριβα και μου τα κρατησαν ενω νομιζα οτι θα τα κρατουσα και τωρα σκεφτομαι να παρω κατι εξτρα πιο οικονομικο για τη κλινικη αν και αυτη τη φορα μου ειπαν οτι δεν θελουν 

Τα pharmasept είναι καλά και οικονομικά! Εγώ δεν έχω πάρει κάτι ακόμη, απλά δύο φορμακια για το καλό :) βέβαια έχω σταμπάρει τι πρέπει να παρουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw Κορίτσι μου εγώ σήμερα ξεκίνησα να φτιάχνω την τσάντα για το νοσοκομείο. Έχω αφήσει μόνο τα προσωπικά είδη. Δεν έχω πάρει καθόλου πάνες ακόμα. Κατά τ άλλα όλα έτοιμα πιστεύω. 

Εγώ επειδή είναι το πρωτο μου και είμαι στην ξενιτιά τα πήρα όλα καινούρια. Δεν είχα κανέναν να μου δανείσει. 

Επίσης ακόμα δεν έχουμε στήσει την κούνια κ δεν έχω ανοίξει το καρότσι. Τα έχω μέσα στις κούτες. Από βδομάδα θα βάλω και τα τελευταία ρουχαλάκια και σεντονακια που εχω για πλύσιμο. 

Το καρότσι πρέπει να το πλύνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Τα pharmasept είναι καλά και οικονομικά! Εγώ δεν έχω πάρει κάτι ακόμη, απλά δύο φορμακια για το καλό :) βέβαια έχω σταμπάρει τι πρέπει να παρουμε :)

Ναι το ξέρω αυτό παίρνω στο γιο μου και έκανε παράκληση να μην έχουν τα ίδια 

Επίσης τα μουστελα με τρελαίνουν αλλά σε νεογέννητο στο γιο μου πια δεν μοιριζαν τόσο έντονα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

@egw Κορίτσι μου εγώ σήμερα ξεκίνησα να φτιάχνω την τσάντα για το νοσοκομείο. Έχω αφήσει μόνο τα προσωπικά είδη. Δεν έχω πάρει καθόλου πάνες ακόμα. Κατά τ άλλα όλα έτοιμα πιστεύω. 

Εγώ επειδή είναι το πρωτο μου και είμαι στην ξενιτιά τα πήρα όλα καινούρια. Δεν είχα κανέναν να μου δανείσει. 

Επίσης ακόμα δεν έχουμε στήσει την κούνια κ δεν έχω ανοίξει το καρότσι. Τα έχω μέσα στις κούτες. Από βδομάδα θα βάλω και τα τελευταία ρουχαλάκια και σεντονακια που εχω για πλύσιμο. 

Το καρότσι πρέπει να το πλύνω?

Πότε γέννας;εγώ απλα τα έγραψα τον Αύγουστο θα τα ετοιμάσω

Το καρότσι αν είναι καινούργιο εγώ δεν το έπλυνα τώρα θα το πλύνω γιατί είναι στο υπόγειο τέσσερα χρόνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

και μιας και εχω χρόνο σήμερα ας σας ρωτήσω απο πραγματάκια τι πηρατε;

εγω τίποτα ακομη αλλα τα περισσότερα τα έχω τη κουνια και τπ καρότσι τα έχω στο υπόγειο και θα τα ανεβάσω μάλλον ιουλιο να τα πλυνω 

εγραψα τη λιστα που πρεπει να παρω στο μαιευτηριο οκ εχω αρκετά απο ρούχα και τα λοιπα και πήρα εσώρουχα

κορίτσια υπάρχουν και κάποια εσωρουχα μιας χρησης να ξερετε βολευουν πολυ

τωρα θα μου φέρει και η μαμα κάποια ρούχα απο την ανηψια μου και έκανα και τη λίστα που θέλω να αγοράσψ αλλα ακόμη

απο προιοντα καλλυντικων για το μωρο θελω της μουστελας και για κρεμα συγκαματος θελω φρεζιτερμ

θυμαμαι ομως οτι στη κλινικη ειχα παρει τα ακριβα και μου τα κρατησαν ενω νομιζα οτι θα τα κρατουσα και τωρα σκεφτομαι να παρω κατι εξτρα πιο οικονομικο για τη κλινικη αν και αυτη τη φορα μου ειπαν οτι δεν θελουν 

Εγώ τα έχω ετοιμάσει όλα,σήμερα πήρα και τα τελευταία πράματα,ετοίμασα και τη βαλίτσα για το μαιευτήριο.και εμένα μια γνωστή μου μου είπε να μην πάρω τα ακριβά προιντα περιποιησης για το μωρο στο νοσοκομείο Γιατί μπορεί να μου τα κρατήσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ τα έχω ετοιμάσει όλα,σήμερα πήρα και τα τελευταία πράματα,ετοίμασα και τη βαλίτσα για το μαιευτήριο.και εμένα μια γνωστή μου μου είπε να μην πάρω τα ακριβά προιντα περιποιησης για το μωρο στο νοσοκομείο Γιατί μπορεί να μου τα κρατήσουν 

Θα πάρω αμυγδαλελαιο για λαδακι που είναι φθηνό και ένα απλό σαμπουάν που το έχει τσεκαρει ότι σχετικά είναι καλο και αν δεν το πάρει θα του πλένω μόνο το κωλαρακι μετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η egw είπε:

Πότε γέννας;εγώ απλα τα έγραψα τον Αύγουστο θα τα ετοιμάσω

Το καρότσι αν είναι καινούργιο εγώ δεν το έπλυνα τώρα θα το πλύνω γιατί είναι στο υπόγειο τέσσερα χρόνια

8 Ιουλίου μου έχουν δώσει τελευταία ημερομηνία αλλα επειδή ποτε δεν ξέρεις είπα να την ετοιμάσω σιγά σιγά. Δεν μπορώ αγχώνομαι πολύ για όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Βρε κορίτσια εμενα την καμπύλη μου είπε να τη κάνω 27η... Καλά είναι σαν εβδομάδα? 

Εγώ την έκανα στην 28η. Νομίζω είσαι μια χαρά στην 27η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς έχουμε πάρει τα περισσότερα πράγματα, κάθε μήνα παίρνουμε και από κάτι να μη μας φανεί ?. Μας μένουν τα καλλυντικά του μωρού, μια κουβερτουλα πικε θέλω και τη βαλιτσουλα μου για το μαιευτήριο. Έχουμε χρόνο ακόμα! Τώρα βάφουμε το σπίτι, έκανα ανακατάταξη στις ντουλάπες έφτιαξα πατάρι.. Γενικά αδειάζω και κάνω χώρους! Έχω όλα τα πράγματα στο σπίτι των γονιών μου, ανυπομονώ να τα φέρουμε εδώ να τα βλέπω! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

8 Ιουλίου μου έχουν δώσει τελευταία ημερομηνία αλλα επειδή ποτε δεν ξέρεις είπα να την ετοιμάσω σιγά σιγά. Δεν μπορώ αγχώνομαι πολύ για όλα!

Καλά το κανεις

Άστα γιατί εγώ στο γιο μου έτρεχα και εγώ τώρα θα τα φτιάξω αρχές Ιουλίου με μέσα όλα μετά θα φτιάχνω τα γενέθλια του γιου μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Εμείς έχουμε πάρει τα περισσότερα πράγματα, κάθε μήνα παίρνουμε και από κάτι να μη μας φανεί ?. Μας μένουν τα καλλυντικά του μωρού, μια κουβερτουλα πικε θέλω και τη βαλιτσουλα μου για το μαιευτήριο. Έχουμε χρόνο ακόμα! Τώρα βάφουμε το σπίτι, έκανα ανακατάταξη στις ντουλάπες έφτιαξα πατάρι.. Γενικά αδειάζω και κάνω χώρους! Έχω όλα τα πράγματα στο σπίτι των γονιών μου, ανυπομονώ να τα φέρουμε εδώ να τα βλέπω! ??

Αυτα ακριβως κανουμε κι εμεις...ντουλαπες και αυριο βαψιμο το δωματιο του μωρου....ουφ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η egw είπε:

Καλά το κανεις

Άστα γιατί εγώ στο γιο μου έτρεχα και εγώ τώρα θα τα φτιάξω αρχές Ιουλίου με μέσα όλα μετά θα φτιάχνω τα γενέθλια του γιου μου

Ε ναι να τα ετοιμάσεις να μην τρέχεις πάλι!Αχ τι ωραία!! Και τα 2 τα παιδακια σου καλοκαιρινά!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Ε ναι να τα ετοιμάσεις να μην τρέχεις πάλι!Αχ τι ωραία!! Και τα 2 τα παιδακια σου καλοκαιρινά!! ?

Και ναι έπλυνα κάποια ριυχαλακια σήμερα 

Υπάρχει περίπτωση να γεννήσω 22/8 αυτή την ημερομηνία μου έδωσαν αν πάω με καισαρικήκαι ο μικρός είναι 22/7 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η egw είπε:

Και ναι έπλυνα κάποια ριυχαλακια σήμερα 

Υπάρχει περίπτωση να γεννήσω 22/8 αυτή την ημερομηνία μου έδωσαν αν πάω με καισαρικήκαι ο μικρός είναι 22/7 

Εγώ σήμερα βολταρω με τον καλό μου. Δεν έχει δουλειές σήμερα.

Ωραία θα είναι να έχουν την ίδια ημερομηνία ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...