Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Από κλωτσιές πως τα πάτε; Εμένα με έχει ριμάξει τις τελευταίες μέρες, πρέπει να είναι κάθετα το μωρό και με κοπανάει στην ουροδόχο κύστη, κάπου εκεί κοντά και με τραντάζει. 

Καλημέρα! Άσε πολύ κλωτσιά και γενικά πολύ κίνηση! Χτες ξαπλωνα και έβλεπα την κοιλιά μου να πηγαινο έρχεται! Εμένα συνήθως αράζει αριστερά από τον αφαλό και λίγο πιο χαμηλά εινσι η θέση της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η egw είπε:

Κι εγώ στα συν πέντε νομιζω είμαι απλά πχ το απόγευμα ήταν πιο πάνω ξαφνικά αλλά.μετα πάλι έπεσε υγρά μάλλον .δε ζυγιζομαι συνέχεια αύριο όμως θα πάω στο γιατρό και ήθελα να με τσεκαρω,? βασικά ο μεταβολισμός μου είναι τέτοιος που ότι και να έτρωγα δεν βάζω κιλά ειδικά στους ρυθμους που ζω και τώρα μου κακοφαινεται

Ο μικρός δεν έχει μείνει ποτέ μείνει μακριά μου ούτε μερα. Βέβαια στα σκούρα δικαιούμαι να το κρατήσω κοντά μου και ηδη τον προετοιμάζω ψυχολογικα

Τώρα προσπαθώ να ετοιμάσω για το μάθημα στις πανελλήνιες όσο υλικό μπορώ . καμιά φορά λέω χίλιες φορές θα προτιμούσα να είχα το ωράριο μου και τέλος τώρα κανείς τόση δουλειά και δεν φαίνεται .είναι πολύ μακρινό βέβαια το να μπορέσω να δουλέψω

εσύ τι γραφείο έχεις;

Σε καταλαβαίνω! Για τα κιλά είσαι τέλεια! Πιο καλά δεν γίνεται! Για την ύλη που λες πίστεψε με ο, τι δουλειά κ να κάνεις αν όλη η ευθύνη είναι πάνω σου τότε είναι δύσκολα τα πράγματα αφού δεν μπορεί κανείς να σε αντικαταστησει! Εγώ είμαι δικηγόρος! Πολύ τρέξιμο, (βέβαια πήρα βοηθό με το που έμεινα έγκυος) πολλή ευθύνη και άγχος! Άστα να πάνε!! Για αυτό υπομονή και επιμονή να ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Σε καταλαβαίνω! Για τα κιλά είσαι τέλεια! Πιο καλά δεν γίνεται! Για την ύλη που λες πίστεψε με ο, τι δουλειά κ να κάνεις αν όλη η ευθύνη είναι πάνω σου τότε είναι δύσκολα τα πράγματα αφού δεν μπορεί κανείς να σε αντικαταστησει! Εγώ είμαι δικηγόρος! Πολύ τρέξιμο, (βέβαια πήρα βοηθό με το που έμεινα έγκυος) πολλή ευθύνη και άγχος! Άστα να πάνε!! Για αυτό υπομονή και επιμονή να ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας! 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις συ κοπέλα μου

Δικηγόρος ε; Ήταν μέσα στις σκέψεις μου αλλά τελικά το μετάνιωσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις συ κοπέλα μου

Δικηγόρος ε; Ήταν μέσα στις σκέψεις μου αλλά τελικά το μετάνιωσα

Να είσαι καλά κορίτσι μου! Αν εννοείς ήταν στις σκέψεις σου ως επάγγελμα... Να μην το μετανιώνεις! Άκου με κ εμένα που ξέρω :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου! Αν εννοείς ήταν στις σκέψεις σου ως επάγγελμα... Να μην το μετανιώνεις! Άκου με κ εμένα που ξέρω :):)

Ο πατέρας μου μου έλεγε για κάποιους δικηγόρους που δεν είχαν κύκλο ότι καθόταν απ' έξω από το στρατό δίκειο και παρακαλούσαν για δουλειά και με απέτρεψε

Να σου πω αν είχα επιλογή τώρα γνωρίζοντας το μέλλον ότι δηλαδή θα έμενα Κρήτη θα πήγαινα δασκάλα που θα είχα διορισμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Ο πατέρας μου μου έλεγε για κάποιους δικηγόρους που δεν είχαν κύκλο ότι καθόταν απ' έξω από το στρατό δίκειο και παρακαλούσαν για δουλειά και με απέτρεψε

Να σου πω αν είχα επιλογή τώρα γνωρίζοντας το μέλλον ότι δηλαδή θα έμενα Κρήτη θα πήγαινα δασκάλα που θα είχα διορισμό 

Σωστό κ αυτό! Πάντως δουλειά υπάρχει για όποιον θέλει απλά είναι τα έξοδα πάρα πολλά κ οι πελάτες που σε τρελαίνουν... Αλλά κ δασκάλα δεν είναι εύκολη δουλειά! Είναι ο αδερφός μου δάσκαλος και πραγματικά είναι κ αυτό πολύ ψυχοφθορο! Ο, τι κ να κάνεις δύσκολο είναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@joy2 μετά τον τοκετό τι σκέφτεσαι να κάνεις; Πόσο λες να κάτσεις;

Κορίτσι μου εγώ έχω την πολυτέλεια να ξαναεπιστρεψω στο γραφείο μου όποτε θέλω... Κοίτα θα κάτσω σίγουρα μέχρι να σαραντησω σπίτι, μετά απλά θα πηγαίνω στο γραφείο για τρεις με τέσσερις ώρες, γιατί τα έξοδα τρέχουν τα άτιμα και από το κράτος δεν έχουμε καμία βοήθεια οι ελεύθεροι επαγγελματίες!! Τα καλά του να είσαι αφεντικό! Αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσι μου εγώ έχω την πολυτέλεια να ξαναεπιστρεψω στο γραφείο μου όποτε θέλω... Κοίτα θα κάτσω σίγουρα μέχρι να σαραντησω σπίτι, μετά απλά θα πηγαίνω στο γραφείο για τρεις με τέσσερις ώρες, γιατί τα έξοδα τρέχουν τα άτιμα και από το κράτος δεν έχουμε καμία βοήθεια οι ελεύθεροι επαγγελματίες!! Τα καλά του να είσαι αφεντικό! Αχαχαχα

Το ξέρω ότι δυστυχώς έτσι είναι. Αν σε παρηγορεί, και εγώ που είμαι ιδιωτική υπάλληλος θα επιστρέψω στις 63 μέρες με 1 ώρα μειωμένο ωράριο για 2 χρόνια. Δυστυχώς οι εποχές είναι τέτοιες που υποκύπτουμε σε άτυπους εκβιασμούς γιατί φοβόμαστε την ανεργία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Το ξέρω ότι δυστυχώς έτσι είναι. Αν σε παρηγορεί, και εγώ που είμαι ιδιωτική υπάλληλος θα επιστρέψω στις 63 μέρες με 1 ώρα μειωμένο ωράριο για 2 χρόνια. Δυστυχώς οι εποχές είναι τέτοιες που υποκύπτουμε σε άτυπους εκβιασμούς γιατί φοβόμαστε την ανεργία

Ναι βρε κορίτσι μου έτσι είναι! Τι να κάνουμε! Όπως όλες οι μανούλες και εμείς θα προσαρμοστουμε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Το ξέρω ότι δυστυχώς έτσι είναι. Αν σε παρηγορεί, και εγώ που είμαι ιδιωτική υπάλληλος θα επιστρέψω στις 63 μέρες με 1 ώρα μειωμένο ωράριο για 2 χρόνια. Δυστυχώς οι εποχές είναι τέτοιες που υποκύπτουμε σε άτυπους εκβιασμούς γιατί φοβόμαστε την ανεργία

Δεν θα παρεις το επιπλεον 6μηνο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Σωστό κ αυτό! Πάντως δουλειά υπάρχει για όποιον θέλει απλά είναι τα έξοδα πάρα πολλά κ οι πελάτες που σε τρελαίνουν... Αλλά κ δασκάλα δεν είναι εύκολη δουλειά! Είναι ο αδερφός μου δάσκαλος και πραγματικά είναι κ αυτό πολύ ψυχοφθορο! Ο, τι κ να κάνεις δύσκολο είναι! 

Το ξέρω αλλά πρέπει να σου αρέσει τλχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γυρίσαμε από το γιατρό όλα καλά είναι εντάξει υπάρχει ακόμη το θέμα με το νεφρό αλλά το μόνο που θέλει είναι παρακολούθηση

Λίγο η πίεση μου ήταν 13-6.5 και το 13 δεν μας άρεσε και πόλυ αν και μου είπε μιλούσαμε και της άλλης που τη μετρούσε τη μπέρδεψε λίγο αλλά μου είπε δεν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και.ετσι δεν φοβάται

Κιλά είμαι συβ πέντε και ίσως λίγο πιο κάτω οκ συν πέντε λέω εγώ 

Και έφθασε η ώρα της καμπύλης πρέπει να τη κάνω από βδομάδα θα με πάρει το άγχος ήδη με επιασε 

Καμιά συμβουλή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw κορίτσι μου η πίεση 13 εντάξει δνε ειναι και τραγικη, πάνω από 14 φοβούνται οι ιατροί! Κ εμενα φτάνει τόσο αν έχω αϋπνίες... Μπορεί κ να είσαι κουρασμένη! Για τη καμπύλη δεν ξέρω.. Εγώ την έχω σε δύο εβδομάδες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

@egw κορίτσι μου η πίεση 13 εντάξει δνε ειναι και τραγικη, πάνω από 14 φοβούνται οι ιατροί! Κ εμενα φτάνει τόσο αν έχω αϋπνίες... Μπορεί κ να είσαι κουρασμένη! Για τη καμπύλη δεν ξέρω.. Εγώ την έχω σε δύο εβδομάδες :)

είχα και ένα αγχος να δω ότι όλα καλά οπότε πιστεύω και από εκεί ανέβηκε λίγο 

Συνήθως είναι χαμηλή

Κάπου διάβασα ότι πρέπει για τρεις μέρες να τρώμε υδατάνθρακες και τη τελευταία τη νύχτα νηστεία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

είχα και ένα αγχος να δω ότι όλα καλά οπότε πιστεύω και από εκεί ανέβηκε λίγο 

Συνήθως είναι χαμηλή

Κάπου διάβασα ότι πρέπει για τρεις μέρες να τρώμε υδατάνθρακες και τη τελευταία τη νύχτα νηστεία 

Ναι? Οι υδατάνθρακες επηρεαζουν το ζάχαρο! Ο μπαμπάς μου που είναι διαβητικός απαγορεύεται να τους τρώει... Μμμ δεν ξέρω...καλύτερα φάε ο, τι τρως συνήθως, όχι γλυκά αναψυκτικά κ θα δείξει σωστά θεωρώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Ναι? Οι υδατάνθρακες επηρεαζουν το ζάχαρο! Ο μπαμπάς μου που είναι διαβητικός απαγορεύεται να τους τρώει... Μμμ δεν ξέρω...καλύτερα φάε ο, τι τρως συνήθως, όχι γλυκά αναψυκτικά κ θα δείξει σωστά θεωρώ... 

https://www.google.com/amp/s/amp.mothersblog.gr/egkymosyni/story/42452/kampyli-sakxaroy-stin-egkymosyni-pos-kai-pote-ginetai

Αυτό διάβασα και καλά προετοιμάζει το συκώτι .

Έτσι θα κάνω άλλωστε δεν υπάρχει υπάρχει λόγος να κάνω κάτι μόνο για αυτές τις μέρες 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η egw είπε:

https://www.google.com/amp/s/amp.mothersblog.gr/egkymosyni/story/42452/kampyli-sakxaroy-stin-egkymosyni-pos-kai-pote-ginetai

Αυτό διάβασα και καλά προετοιμάζει το συκώτι .

Έτσι θα κάνω άλλωστε δεν υπάρχει υπάρχει λόγος να κάνω κάτι μόνο για αυτές τις μέρες 

 

 

Ενδιαφέρον.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσια μου γυρίσαμε από το γιατρό όλα καλά είναι εντάξει υπάρχει ακόμη το θέμα με το νεφρό αλλά το μόνο που θέλει είναι παρακολούθηση

Λίγο η πίεση μου ήταν 13-6.5 και το 13 δεν μας άρεσε και πόλυ αν και μου είπε μιλούσαμε και της άλλης που τη μετρούσε τη μπέρδεψε λίγο αλλά μου είπε δεν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη και.ετσι δεν φοβάται

Κιλά είμαι συβ πέντε και ίσως λίγο πιο κάτω οκ συν πέντε λέω εγώ 

Και έφθασε η ώρα της καμπύλης πρέπει να τη κάνω από βδομάδα θα με πάρει το άγχος ήδη με επιασε 

Καμιά συμβουλή;

Εγώ ξέρω ότι για να κάνεις την καμπύλη συνεχίζεις και τρως κανονικά όπως έτρωγες για να είναι αντικειμενικο το αποτελεσμα.. Τι νόημα έχει να κάνεις διατροφή για να δεις πόσο είναι το ζάχαρο σου μετά από διατροφή πχ? Φάε κανονικά και πήγαινε δέκα ώρες νηστικη. Εμένα μια χαρά βγήκε ευτυχώς και πότε δνε έκανα καμία εξαίρεση στο φαγητό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Εγώ ξέρω ότι για να κάνεις την καμπύλη συνεχίζεις και τρως κανονικά όπως έτρωγες για να είναι αντικειμενικο το αποτελεσμα.. Τι νόημα έχει να κάνεις διατροφή για να δεις πόσο είναι το ζάχαρο σου μετά από διατροφή πχ? Φάε κανονικά και πήγαινε δέκα ώρες νηστικη. Εμένα μια χαρά βγήκε ευτυχώς και πότε δνε έκανα καμία εξαίρεση στο φαγητό.. 

Κι εγώ να σου πω κοπέλα μου αυτό ήξερα κανονικά θα κάνω έτσι κι αλλιώς η καημένη ειδικά τα βράδια δεν μπορώ να φάω και πολλά από τότε που έμεινα έγκυος .ο γιατρός είπε μέσα σε δέκα μέρες μπορώ να τη κάνω όποτε θέλω σκέφτομαι Πέμπτη γιατί δεν θα έχω μάθημα το απόγευμα και θα μπορώ να ξεκουραστώ μετά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Κλαιρη.κ είπε:

Δεν θα παρεις το επιπλεον 6μηνο;;;

Δεν μπορώ να πάρω το 6μηνο, στην δουλειά είμαστε πολύ οριακά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε @egw μου στο είπα, δεν μπορείς να επηρεάσεις τα αποτελέσματα της καμπύλης, εν ολίγοις δεν μπορείς να ξεγελάσεις τον πλακούντα αν αυτός είναι να σου ανεβάζει το ζάχαρο! Εσύ θα τρως κανονικά, θα κοιτάξεις να αποβάλλεις το άγχος ότι κάνεις καμπύλη (πάλεψα πολύ με αυτή την σκέψη, πίστεψέ με!) και τα αποτελέσματα θα είναι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδιά, τραβάω τα μαλλιά μου! Δεύτερη φορά στην ζωή μου με ορίζουν μέλος εφορευτικής επιτροπής για τις εκλογές! @joy2 με χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο μπορώ να αποφύγω την παρουσία μου;

Δλδ έχω να το λέω: σε όλες τις κληρώσεις που κερδίζουν κάτι έχω ελπίδα 1:100000000 και αν είναι για χώσιμο δεν υπάρχει περίπτωση να μην κληρωθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ρε παιδιά, τραβάω τα μαλλιά μου! Δεύτερη φορά στην ζωή μου με ορίζουν μέλος εφορευτικής επιτροπής για τις εκλογές! @joy2 με χαρτί από δημόσιο νοσοκομείο μπορώ να αποφύγω την παρουσία μου;

Δλδ έχω να το λέω: σε όλες τις κληρώσεις που κερδίζουν κάτι έχω ελπίδα 1:100000000 και αν είναι για χώσιμο δεν υπάρχει περίπτωση να μην κληρωθώ!

Ναι από ο, τι ξέρω με χαρτί από ιατρό (όχι απαραίτητα δημοσίου νοσοκομείου) μπορείς να εξαιρεθείς! Απλά πήγαινε άμεσα μην το αμελεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...