Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Όλο και κάποιο γλυκό έφαγα και ειδικά μέσα στο Πάσχα αλλά αλλιώς είναι να είσαι χαλαρός και μια φορά στο τόσο να τρως και ένα γλυκό και άλλο να μετριέσαι 4 φορές την ημέρα και να τρέμεις να φας ένα μπισκοτάκι!

Το ξέρω αυτό είναι που φοβάμαι και ήδη ότι τρώω νιώθω άγχος 

Εντωμεταξυ σήμερα ξύπνησα και με πονάει το πόδι μου το πέλμα και ο αστράγαλος λες και το στραμπουληξα αλλά δεν το κτυπησα υπάρχει περίπτωση να ειναι από ορμόνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Το ξέρω αυτό είναι που φοβάμαι και ήδη ότι τρώω νιώθω άγχος 

Εντωμεταξυ σήμερα ξύπνησα και με πονάει το πόδι μου το πέλμα και ο αστράγαλος λες και το στραμπουληξα αλλά δεν το κτυπησα υπάρχει περίπτωση να ειναι από ορμόνες;

Μήπως στην γυμναστική που κάνεις κάπου το κούρασες; Γιατί από ορμόνες λίγο δύσκολο μου φαίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw και εγώ το νιώθω αυτό καμία φορά, είναι της εγκυμοσύνης γιατί χαλαρώνουν οι σύνδεσμοι στα κόκαλα μας.. Προσπάθησε μήπως με το περπάτημα σου περάσει λιγο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Καλημερα! Μολις γυρισα και εγω απο καμπυλη... Ρε κοριτσια δυσκολευτηκα πολυ,  μου επεφτε συνεχως η πιεση. Εχει κανει καμια που εχει υποταση και επαθε το ιδιο; 

Κι εγώ έχω υπόταση, αλλά δεν είχα πρόβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μήπως στην γυμναστική που κάνεις κάπου το κούρασες; Γιατί από ορμόνες λίγο δύσκολο μου φαίνεται

Τι να πω δεν ξέρω έχω παλιό τραύμα έχω σπίτι μια κρέμα μαγνήσιο που είναι για μυς μου το έδωσε γυναικολόγος θα δοκιμάσω να δούμε

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η joy2 είπε:

@egw και εγώ το νιώθω αυτό καμία φορά, είναι της εγκυμοσύνης γιατί χαλαρώνουν οι σύνδεσμοι στα κόκαλα μας.. Προσπάθησε μήπως με το περπάτημα σου περάσει λιγο

Πήγαμε οικογενειακώς περπάτημα γιατί ήθελε ο μικρός να κάνει ποδήλατο στην αρχή ζοριζομουν μετά μου πέρασε τώρα που έκατσα πάλι τα ίδια 

Εντωμεταξυ αντισταθηκα σε παγωτό δεν ξέρω αν το κάνω καλά η όχι στον εαυτό μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η egw είπε:

Πήγαμε οικογενειακώς περπάτημα γιατί ήθελε ο μικρός να κάνει ποδήλατο στην αρχή ζοριζομουν μετά μου πέρασε τώρα που έκατσα πάλι τα ίδια 

Εντωμεταξυ αντισταθηκα σε παγωτό δεν ξέρω αν το κάνω καλά η όχι στον εαυτό μου 

Εμένα πάντως πριν μια με δύο εβδομάδες με πονουσε πολύ η φτέρνα μου και η γάμπα στο ίδιο πόδι και τώρα που περπαταω κάθε μερα σπάνια με πονάει! Τώρα μπορείς αντι για παγωτό να φας παγωμένο γιαούρτι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η joy2 είπε:

Εμένα πάντως πριν μια με δύο εβδομάδες με πονουσε πολύ η φτέρνα μου και η γάμπα στο ίδιο πόδι και τώρα που περπαταω κάθε μερα σπάνια με πονάει! Τώρα μπορείς αντι για παγωτό να φας παγωμένο γιαούρτι ;)

Μπα Οταν είναι να φάω το παγωτό θα το φάω με υποκατάστατα δεν αρκουμαι καλύτερα να μη φαω καθόλου ?

Η γάμπα μου έτυχε και εμένα αλλά στιγμιαία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

@egw ε τότε φάε ενα μωρέ σιγά... Εμένα με έπιανε τακτικά πάντως! 

Ναι όταν το θέλω πολύ θα το φάω τώρα δεν τρελαινομουν και τόσο και στο γιο μου ένα δύο τη βδομάδα έτρωγα .δεν με ανησυχούν τα κιλά το ζάχαρο μόνο αλλά έτσι κι αλλιώς δεν μπορούμε να κάνουμε και πολλά γι'αυτό όπως λέει και ο γιατρός μου όταν του είπα τι τρώω μου έλεγε οι άλλοι ξερεκς τι τρώνε ?

Λοιπόν κορίτσια να σας κάνω να πάρετε τα πάνω σας και ειδικά όσες περιμένουν αγόρι 

Ο μικρός ενώ ρε εσείς έχω νεύρα και κούραση και δεν κάνω μαζί του ότι παλιά και του θυμώνω πιο πολύ πίστευα ότι δεν θα με θέλει πια το ίδιο και εκτός ότι συνέχεια λέει διάφορα γλυκολογακαι σε μένα όταν πάω στο σχολείο μου λέει η δασκάλα του πργατικα βγάζει πολλή αγάπη για σένα και σήμερα το ρώτησε ο άντρας μου πιο αγαπά περισσότερο τη μαμα η το παμπα και είπε τη μαμά γιατί λέει κάνει τα πάντα και είναι και έγκυος ??έχει φάει τα λυσσακα του ο άντρας μου χαχα

Εγώ βέβαια του είπα και τους δύο άλλα ήταν μια επιβεβαίωση και ανακούφιση μέσα στις ορμόνες μου για εμένα αυτό ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ τι ωραία! Εγώ που περιμένω δύο δηλαδή θα τα έχω αυτά εις διπλούν! Ναι είναι γλυκά μωρέ! Βρε κορίτσια εσείς έχετε αϋπνίες? Εμένα πάλι χτες και προχτές ο ύπνος μου πήγε περίπατο.. Μπαίνω στην 25η αύριο... Τι διάβολο, ορμόνες είναι? Νιώθω και καμιά φορά πριν κοιμηθώ λες και ανεβαινει το αίμα στο κεφάλι μου και ενώ κοιμάμαι και με ξυπνάει... ! Μήπως το ότι έχω δίδυμα επηρεάζει την κυκλοφορία του αίματος μου....! Αχχχ αχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Αχχχ τι ωραία! Εγώ που περιμένω δύο δηλαδή θα τα έχω αυτά εις διπλούν! Ναι είναι γλυκά μωρέ! Βρε κορίτσια εσείς έχετε αϋπνίες? Εμένα πάλι χτες και προχτές ο ύπνος μου πήγε περίπατο.. Μπαίνω στην 25η αύριο... Τι διάβολο, ορμόνες είναι? Νιώθω και καμιά φορά πριν κοιμηθώ λες και ανεβαινει το αίμα στο κεφάλι μου και ενώ κοιμάμαι και με ξυπνάει... ! Μήπως το ότι έχω δίδυμα επηρεάζει την κυκλοφορία του αίματος μου....! Αχχχ αχχχ

Δύο αγοράκια έχεις ;ναι θα τσακώνονται ποιος θα σε πάρει ?

Κοίτα εγώ μπαίνω το Σάββατο 25η αλλά είμαι τόσο κομμάτια που δεν πρόκειται να υποφέρω νομίζω από αϋπνία ποτέ χθες ξάπλωσα μια με ξύπνησε ο μικρός στις δύο και στις τρεις και κοιμήθηκα τέσσερις εφτά με ξύπνησε ο άντρας μου εφταμισι σηκώθηκα να το έτοιμασβ για σχολείο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Αχχχ τι ωραία! Εγώ που περιμένω δύο δηλαδή θα τα έχω αυτά εις διπλούν! Ναι είναι γλυκά μωρέ! Βρε κορίτσια εσείς έχετε αϋπνίες? Εμένα πάλι χτες και προχτές ο ύπνος μου πήγε περίπατο.. Μπαίνω στην 25η αύριο... Τι διάβολο, ορμόνες είναι? Νιώθω και καμιά φορά πριν κοιμηθώ λες και ανεβαινει το αίμα στο κεφάλι μου και ενώ κοιμάμαι και με ξυπνάει... ! Μήπως το ότι έχω δίδυμα επηρεάζει την κυκλοφορία του αίματος μου....! Αχχχ αχχχ

Κι εγω με τον υπνο εχω θεμα....ενω πριν ημουνα πολυ υπναρου....τωρα θα ξυπνησω ποσες φορες μεσα στη νυχτα και δεν θα ξανακοιμηθω ευκολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egwπωωω βρε κορίτσι μου τι να πω.. Είχα αϋπνίες και το Πάσχα.. Μεθαύριο θα δω τη ιατρό μου να δω τι θα μου πει, αλλά ο, τι κ να μου πει ξέρω δεν μπορώ να κάνω τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κλαιρη.κ σε καταλαβαίνω... Είχα παλι αϋπνίες το Πάσχα κ το θέμα είναι ότι από τη κούραση δεν έχω όρεξη για φαΐ και νερό κ με το ζόρι τα σπρώχνω... Την προηγούμενη φορά που είχα αϋπνίες έχασα δύο κιλά σε 5 μέρες... Ουφ... Εγώ άλλοτε κανακοιμαμαι δύσκολα άλλοτε καθόλου όπως χτες! Νομίζω είναι και από την ζέστη και την υγρασία γιατί εδώ στην Αθήνα έβρεχε χτες και προχτές. Πραγματικά σε κάνουν να νιώθεις ότι δεν περνάει ο καιρός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Αχχχ τι ωραία! Εγώ που περιμένω δύο δηλαδή θα τα έχω αυτά εις διπλούν! Ναι είναι γλυκά μωρέ! Βρε κορίτσια εσείς έχετε αϋπνίες? Εμένα πάλι χτες και προχτές ο ύπνος μου πήγε περίπατο.. Μπαίνω στην 25η αύριο... Τι διάβολο, ορμόνες είναι? Νιώθω και καμιά φορά πριν κοιμηθώ λες και ανεβαινει το αίμα στο κεφάλι μου και ενώ κοιμάμαι και με ξυπνάει... ! Μήπως το ότι έχω δίδυμα επηρεάζει την κυκλοφορία του αίματος μου....! Αχχχ αχχχ

Εγώ έχω αϋπνίες,αλλά ξεκινησαν μετά την 30η εβδομαδα,δεν φτάνει που δεν μπορώ να κοιμηθώ όταν με πάρει ο ύπνος σηκώνομαι κάθε 2 ώρες για τουαλέτα και άντε ξανά από την αρχή το μάτι γαρίδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ έχω αϋπνίες,αλλά ξεκινησαν μετά την 30η εβδομαδα,δεν φτάνει που δεν μπορώ να κοιμηθώ όταν με πάρει ο ύπνος σηκώνομαι κάθε 2 ώρες για τουαλέτα και άντε ξανά από την αρχή το μάτι γαρίδα 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο τι πήρατε η θα πάρετε για το μωρό ως ενυδάτωση λαδακι η κρέμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αϋπνίες φορεβερ... Εγώ είμαι 34 +2 και επειδή σηκώνομαι 3 με 4 φορές για τουαλέτα μετά δνε με παίρνει ο ύπνος. Επίσης ξυπνάω κάθε βράδυ στις 4, και επειδή ξυπνάει και ο μικρός μαζί και αρχίζει τις κλωτσιές, περιμένω να ξανά κοιμηθεί για να καταφέρω να κοιμηθώ κι εγώ.. Ευτυχώς δεν δουλεύω και κοιμάμαι οποία ώρα της ημέρας θέλω.. 

Λαδάκι η μαία μου είπε η baby oil ή αμυγδαλελαιο και ότι εκείνη προτιμάει το δεύτερο. Προς το παρόν βεβαια έχω αγοράσει την ενυδατική της frezyderm αλλά ίσως την αφήσω για λίγο πιο μετά και για αρχή χρησιμοποιήσω το αμυγδαλελαιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο τι πήρατε η θα πάρετε για το μωρό ως ενυδάτωση λαδακι η κρέμα ;

Εγώ πήρα όλη τη σειρά της frezyderm σαμπουάν  αφρόλουτρα κτλ η οποία είχε γαλάκτωμα,δοκιμαζω και βλεπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!! Πώς είστε?

Οι αϋπνίες είναι ότι χειρότερο. Έχω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος από την αρχή της εγκυμοσύνης. @vivika10 Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση. Άσε που ξυπνάω κ κάθε φορά που αλλάζω πλευρό, γιατί μουδιαζω από ένα σημείο κ μετά Κ κάνω συχνά αλλαγές πέρα δώθε. @egw Εγώ σήμερα παρέλαβα σαμπουάν κ λοσιόν με καλεντουλα της weleda. Διάβασα καλές κριτικές κ είπα να το δοκιμάσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LondonBaby είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!! Πώς είστε?

Οι αϋπνίες είναι ότι χειρότερο. Έχω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος από την αρχή της εγκυμοσύνης. @vivika10 Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση. Άσε που ξυπνάω κ κάθε φορά που αλλάζω πλευρό, γιατί μουδιαζω από ένα σημείο κ μετά Κ κάνω συχνά αλλαγές πέρα δώθε. @egw Εγώ σήμερα παρέλαβα σαμπουάν κ λοσιόν με καλεντουλα της weleda. Διάβασα καλές κριτικές κ είπα να το δοκιμάσω. 

Ευτυχώς μου αρχίσανε σχετικά αργά  οι αϋπνίες σε σχέση με άλλες κοπέλες που έχουνε από πολύ νωρίς,ένας μήνα μου έμεινε κάνω υπομονή αν και μετά θα είναι πιο δύσκολα στο θέμα ύπνου με το μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 ναι σε καταλαβαίνω... Εεε ίσως εμένα λόγω διδύμων το σύστημα είναι πιο ευαίσθητο από πιο νωρίς! :( αχχ Παναγία μου να περνάνε και αυτά και να είναι όλες οι κοπέλες καλά! Αυτό εύχομαι κάθε μέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η joy2 είπε:

@vivika10 ναι σε καταλαβαίνω... Εεε ίσως εμένα λόγω διδύμων το σύστημα είναι πιο ευαίσθητο από πιο νωρίς! :( αχχ Παναγία μου να περνάνε και αυτά και να είναι όλες οι κοπέλες καλά! Αυτό εύχομαι κάθε μέρα!! 

Αυτό ακριβώς να πάνε όλα τέλεια για όλες,όσο πλησιάζει ο καιρός βέβαια εμένα το άγχος με καταβάλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby & @Pralina και εγώ οπότε θέλω δεν πηγαίνω δουλειά γιατί έχω το δικό μου γραφείο αλλά έλα που δεν με παίρνει ο ύπνος μες στη μέρα! Άλλο κουλό πάλι κ αυτό! Θα κάνουμε υπομονή γιατί μαύρους κύκλους σαν πάντα έχω κάνει ήδη!!! Τους είχα που τους είχα τώρα απογινανε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Ευτυχώς μου αρχίσανε σχετικά αργά  οι αϋπνίες σε σχέση με άλλες κοπέλες που έχουνε από πολύ νωρίς,ένας μήνα μου έμεινε κάνω υπομονή αν και μετά θα είναι πιο δύσκολα στο θέμα ύπνου με το μωρό 

Αυτό σκέφτομαι κ γω. Πάει ο ύπνος από δω κ πέρα! Κάνουμε εξάσκηση από Τώρα για τα ξενύχτια τους. ?

Μου έχει λείψει ο φυσιολογικός ύπνος να πω την αλήθεια μου!! Παρά πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...