Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλησπέρα κοπέλες! Η γιατρός μου απεφάνθη ότι από σήμερα και για έναν μήνα θα πρέπει να παίρνω 2 σίδηρα την ημέρα....ή θα γίνω Κουταλιανός δλδ ή θα παίρνω μετά 3! Ποιος ξέρει;!;!

Εγώ πάλι πήρα για κανένα μήνα συμπλήρωμα  κτλ, έκανα εξετάσεις αίματος, οι δείκτες για συκώτι τα παιξαν, τα έκοψα κ τώρα ό,τι παίρνω απο  τα φαγητά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2019 at 9:00 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Rian πολύ προσοχή τώρα γλυκιά μου για να μην χρειαστεί να μπεις αφού δεν το θέλεις ακόμα!

@egw χαρά στο κουράγιο σου να κάνεις και νηστεία! Εγώ του χρόνου θα κάνω!

κοίτα με το κρεας δδεν μου ειναι κατι αφου ετσι κι αλλιως δεν τρελαινομαι απλα δυσκολευομαι τι να ψησω στους αλλουυς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2019 at 3:03 ΜΜ, ο/η Rian είπε:

egw   Μπράβο κοπέλα μου!!! Δραστήριο κορίτσι!!!!? Να χαίρεσαι κι τον αντρουλη σου!!! Τα ομορφότερα σας εύχομαι!!!

ευχαρισω πολυ κοπελα μου νασαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2019 at 4:21 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ξέρεις ποια είναι η βλακεία με το ζάχαρο; Εκεί που βλέπεις 76 και αναθαρρείς, κάνεις την ρημάδα την καμπύλη και σε βαράει στα αυτιά! Αυτό έπαθα εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη και έχω πάρει φόβο!

κατι τετοιο επαθα κι εγω στην πρωτη και ημουν και χαλαρη ημουν αδυνατη ειχα παρει λιγα κιλα ειχα μικρη κοιλια δεν περιμενα καν να μου πουν οτι ειναι οριακα βεβαια μετα μπερδευτηκα ετσι οπως εγιναν τα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοπελες μου τι κανετε;

εγω καλα λεω εκλεισαν τα σχολεια και τωρα;; μονιμα ο μικρος στο σπιτι χιχι την εκατσα

σημερα περασαμε καλα πηγαμε βολτα πηγε μετα στα γειτονακια επαιξε μετα πηγαμε οικογενειακα σε κατι φιλους με παιδια ολα καλα

αυριο οργανωσαμε εκδρομη δευτερα εχω κατι δουλειες στ κεντρο και θα το παρω μαζι μου και βλεπουμε

τωρα βρε κοριτσια εμενα η μικρη κλοτσαει χαμηλα και με ποναει πολυ εκει που παει

ειμαι και στις μαυρες μου γιατι ενω προσεχω πολυ παιρνω αντι να μενω τλχ σταθερη  , βασικα το πρωι ειμαι σταθερη αν ζυγιστω ομως βραδυ η απογευμα παω ενα κιλο σχεδον πανω και αυτο σημαινει οτι πηρα γιατι αυτη την ωρα παω στο γιατρο χαλια ειμαι με αυτο το θεμα τι κανω λαθος;

οσο για τη καμπυλη δε ξερω αν τελικα μπορουμε να κανουμε κατι η υπαρχει στον οργανισμο μας και αν ειναι να παθουμε θα παθουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η egw είπε:

καλησπερα κοπελες μου τι κανετε;

εγω καλα λεω εκλεισαν τα σχολεια και τωρα;; μονιμα ο μικρος στο σπιτι χιχι την εκατσα

σημερα περασαμε καλα πηγαμε βολτα πηγε μετα στα γειτονακια επαιξε μετα πηγαμε οικογενειακα σε κατι φιλους με παιδια ολα καλα

αυριο οργανωσαμε εκδρομη δευτερα εχω κατι δουλειες στ κεντρο και θα το παρω μαζι μου και βλεπουμε

τωρα βρε κοριτσια εμενα η μικρη κλοτσαει χαμηλα και με ποναει πολυ εκει που παει

ειμαι και στις μαυρες μου γιατι ενω προσεχω πολυ παιρνω αντι να μενω τλχ σταθερη  , βασικα το πρωι ειμαι σταθερη αν ζυγιστω ομως βραδυ η απογευμα παω ενα κιλο σχεδον πανω και αυτο σημαινει οτι πηρα γιατι αυτη την ωρα παω στο γιατρο χαλια ειμαι με αυτο το θεμα τι κανω λαθος;

οσο για τη καμπυλη δε ξερω αν τελικα μπορουμε να κανουμε κατι η υπαρχει στον οργανισμο μας και αν ειναι να παθουμε θα παθουμε;

Και εμένα κάποιες μέρες με πονάει χαμηλά όπως με χτυπάει,σήμερα για παράδειγμα με ενόχλησε αρκετές φορές.οσο για τα κιλά εγώ είχα χάσει 2 λογο της διατροφής και πριν λίγες μέρες που πήγα στο γιατρό πήρα μισό κιλό,μου κακοφανηκε γιατι με αυτά που τρώω όλη την ημέρα πεινάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και εμένα κάποιες μέρες με πονάει χαμηλά όπως με χτυπάει,σήμερα για παράδειγμα με ενόχλησε αρκετές φορές.οσο για τα κιλά εγώ είχα χάσει 2 λογο της διατροφής και πριν λίγες μέρες που πήγα στο γιατρό πήρα μισό κιλό,μου κακοφανηκε γιατι με αυτά που τρώω όλη την ημέρα πεινάω.

Να εσύ έχασες όμως δύο με τη διατροφή εγώ βάζω και υποτίθεται γυμνάζομαι περπατώ και άσε πρέπει να τρώω λιγότερα από όσα λέει η διατροφή 

Εσενα μωρέ είναι το μωρό μεγαλώνει

Ποιο μήνα είσαι ;και πόσα έβαλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η egw είπε:

Να εσύ έχασες όμως δύο με τη διατροφή εγώ βάζω και υποτίθεται γυμνάζομαι περπατώ και άσε πρέπει να τρώω λιγότερα από όσα λέει η διατροφή 

Εσενα μωρέ είναι το μωρό μεγαλώνει

Ποιο μήνα είσαι ;και πόσα έβαλες;

Κλείνω 31 εβδομάδα κοινός μπήκα στον 8,αρχικά πήρα 8 έχασα 2,Και τώρα έβαλα μισό είμαι στα +6.5 κιλά δεν είναι πολλά.πως  να τρως λιγότερο δεν θα πεινάς,εγώ πεινάω πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κλείνω 31 εβδομάδα κοινός μπήκα στον 8,αρχικά πήρα 8 έχασα 2,Και τώρα έβαλα μισό είμαι στα +6.5 κιλά δεν είναι πολλά.πως  να τρως λιγότερο δεν θα πεινάς,εγώ πεινάω πολύ.

Τέλεια είσαι εγώ είμαι πεντεμισι και έχω πάρει 4.5 κιλά βασικά το πρωί 4 και το βράδυ 5 χιχι έχω γίνει υστερικη όμως 

Πριν μείνω ομςβς έγκυος στη ζυγαριά μου που γενικά βρίσκω ότι είναι σωστή ημουν 42 κιλανστο γιατρό συν τρία είναι η ζυγαριά του από όλες τις ζυγαριές ήμουν λιποβαρης

Κοίτα το πρωί και για μισή ώρα.πινω το χάπι του θυρεοειδή και δεν μπορώ να φάω μετά κάνω καφέ γυμνάζομαι δεν πεινάω κάπου κατά τις έντεκα πεινάω και θα φάω κάτι μετά πάω να πάρω το μικρό από το σχολείο μέχρι να το ταισω κτλ γίνεται δυόμισι εκεί είναι που αν φάει καμιά βλακεία ο μικρός τσιμπάω από αυτόν μετά κατά τις τέσσερις θα φάμε μεσημέριανο και ύστερα δουλειά μέχρι τις εφτά γυρνάω να φτιάξω το μικρό ε πριν τις δέκα θα φάω κάτι και φρούτο μπορεί μόνο φρούτο η γάλα ανάλογα πόσο πεινάω συνήθως ολμως ένα τοστ αυτά 

Παρανομία θεωρώ τα πιτακια που έκανα που είναι χωρίς ζάχαρη όμως και μικρά και μια φορά στο τόσο επειδή δεν μου είπε κανείς ότι πρέπει να προσέχω κανένα γλυκάκι 

Φαντάσου είμαι λάτρης της σοκολάτας έφαγα δύο φορές από τότε που έμεινα έγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου,τρως πολύ λίγο,βεβαια εισαι και πολυ αδύνατη.εγώ έτρωγα πολύ μέχρι που έκανα την καμπύλη και είδα πως έχω ζάχαρο.επισεις το καλοκαίρι είχα πάρει 5 κιλά από 50 που ήμουν τα τελευταία χρόνια ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 55,από όσο ξέρω χάνονται εύκολα μετά γι'αυτό και δεν αγχώνομαι.η αδερφή μου στην εγκυμοσυνη της πηρε 23 κιλα και σε 3 μήνες τα έχασε όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2019 at 4:18 ΜΜ, ο/η ΕλεναΠ είπε:

Νόμιζα ότι μόνο πρίν η κατά τη διάρκεια της ωορρηξίας μπορεί να υπάρξει σύλληψη δεν ήξερα ότι μπορεί να συμβεί κ σε άλλες μέρες του κύκλου. Ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες.Θα πρέπει να κάνω υπομονή τότε.

Καλημερα!! Έχω στο σπίτι μια μεγάλη μπάλα για ασκήσεις κλπ αλλά δεν την έχω φουσκώσει καν γιατί δεν ξέρω τι να κάνω με αυτή χεχε εσείς τι λέτε? Μια φίλη μου που γέννησε τώρα μου είπε να κάθομαι σε αυτή και ότι γυμνάζεται η κοιλιά κλπ.. Λέτε να το δοκιμάσω? Δεν έχω πάει σε μαθήματα ανώδυνου τοκετού ακόμα αλλά θα πάω μετά το Πάσχα.. Τώρα είμαι 31..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Pralina είπε:

Καλημερα!! Έχω στο σπίτι μια μεγάλη μπάλα για ασκήσεις κλπ αλλά δεν την έχω φουσκώσει καν γιατί δεν ξέρω τι να κάνω με αυτή χεχε εσείς τι λέτε? Μια φίλη μου που γέννησε τώρα μου είπε να κάθομαι σε αυτή και ότι γυμνάζεται η κοιλιά κλπ.. Λέτε να το δοκιμάσω? Δεν έχω πάει σε μαθήματα ανώδυνου τοκετού ακόμα αλλά θα πάω μετά το Πάσχα.. Τώρα είμαι 31..

Και εγώ έχω,φυσικά και δεν έχω κάτσει πότε,την ειχα παρει για γυμναστικη ??εγώ δεν σκέφτομαι  να πάω σε μαθήματα ανώδυνου τοκετού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και εγώ έχω,φυσικά και δεν έχω κάτσει πότε,την ειχα παρει για γυμναστικη ??εγώ δεν σκέφτομαι  να πάω σε μαθήματα ανώδυνου τοκετού.

Α εγώ θα ήθελα πολύ! Είναι γύρω στα 13 ευρώ τη φορά και θα ήθελα να ξέρω λίγα παραπάνω πράγματα.. Ίσως με βοηθήσουν γιατί τρέμω στην ιδέα της γέννας! Έκανα κι ένα σεμινάριο θηλασμού στο μητέρα δωρεάν το οποίο ήταν πολύ πολύ βοηθητικό! Αλλά για την μπάλα δεν έχω καμία πληροφορία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Μπράβο σου,τρως πολύ λίγο,βεβαια εισαι και πολυ αδύνατη.εγώ έτρωγα πολύ μέχρι που έκανα την καμπύλη και είδα πως έχω ζάχαρο.επισεις το καλοκαίρι είχα πάρει 5 κιλά από 50 που ήμουν τα τελευταία χρόνια ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 55,από όσο ξέρω χάνονται εύκολα μετά γι'αυτό και δεν αγχώνομαι.η αδερφή μου στην εγκυμοσυνη της πηρε 23 κιλα και σε 3 μήνες τα έχασε όλα.

Έχω συνηθίσει να μην τρώω πολύ έτσι από μικρή αλλά τσιμπάω 

Ναι μωρέ χάνονται εύκολα στο γιο μου είχα πάρει εννέα όταν ήρθα σπίτι έχασα πέντε ήδη στη βδομάδα εφτά και στο μήνα δώδεκα απλά προσέχουμε στο θηλασμό ανοίγει η όρεξη και μετά δεν χάνονται αυτά εύκολα 

Την πρώτη βδομάδα εμένα έτσι ήταν έτρωγα κάτι μικρό και ολΑ καλά 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elen81 είπε:

Είναι λογικό κάποιος το βράδυ να έχει φάει 3 γεύματα κ να έχει πάρει 1 κιλό, γιαυτό κ να ζυγίζεστε το πρωί.

Ναι λογικό απλά στο γιατρό ζυγιζομαι απόγευμα πάντα κατά τις εφτά και γι'αυτό κρατάω και αυτήν την ώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Καλημερα!! Έχω στο σπίτι μια μεγάλη μπάλα για ασκήσεις κλπ αλλά δεν την έχω φουσκώσει καν γιατί δεν ξέρω τι να κάνω με αυτή χεχε εσείς τι λέτε? Μια φίλη μου που γέννησε τώρα μου είπε να κάθομαι σε αυτή και ότι γυμνάζεται η κοιλιά κλπ.. Λέτε να το δοκιμάσω? Δεν έχω πάει σε μαθήματα ανώδυνου τοκετού ακόμα αλλά θα πάω μετά το Πάσχα.. Τώρα είμαι 31..

Λοιπόν πριν γεννήσεις λίγες μέρες μπορείς να τη χοροπηδάς κανονικά κατεβαίνει το μωρό λένε έχω ακούσει περίπτωση τους το έχει δώσει ο γιατρός σε κλινική και κατέβηκε το μωρό 

Στο σπίτι μπορείς να βρεις διάφορες ασκήσεις πιλάτες και για κοιλιακούς και για τη μέση κι εγώ θα πάω πριν τη γέννα δε ξέρω αλλά σίγουρα μετά 

Τώρα προτιμώ να κάνω ότι έκανα μα πριν την εγκυμοσύνη που είναι συνηθισμένος ο οργανισμός μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Α εγώ θα ήθελα πολύ! Είναι γύρω στα 13 ευρώ τη φορά και θα ήθελα να ξέρω λίγα παραπάνω πράγματα.. Ίσως με βοηθήσουν γιατί τρέμω στην ιδέα της γέννας! Έκανα κι ένα σεμινάριο θηλασμού στο μητέρα δωρεάν το οποίο ήταν πολύ πολύ βοηθητικό! Αλλά για την μπάλα δεν έχω καμία πληροφορία! 

Εμάς κάνει το νοσοκομείο και κάποια καταστήματα κάποια σεμινάρια δωρεάν τον ενα Μήνα για θηλασμό τον άλλο για τοκετό και τον άλλο για περιποίηση μωρού ρωτα.τον πρενανταλ το κάνει

Επίσης εμένα έκανε μαθήματα θηλαμσκυ κι ο γιατρός μου 

Εγώ δεν θα κάνω δεν νομίζω να τα καταφέρω για φυσιολογικο αλλά και να καταφέρω η μαία εκεί θα με βοηθήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

Εμάς κάνει το νοσοκομείο και κάποια καταστήματα κάποια σεμινάρια δωρεάν τον ενα Μήνα για θηλασμό τον άλλο για τοκετό και τον άλλο για περιποίηση μωρού ρωτα.τον πρενανταλ το κάνει

Επίσης εμένα έκανε μαθήματα θηλαμσκυ κι ο γιατρός μου 

Εγώ δεν θα κάνω δεν νομίζω να τα καταφέρω για φυσιολογικο αλλά και να καταφέρω η μαία εκεί θα με βοηθήσει 

Θα ήθελα να κάνω ξεκάθαρα για να νιώσω εγώ καλύτερα! Έχω εμπιστοσύνη σε όλους στο μητέρα απλά νομίζω θα νιώθω καλύτερα αν ξέρω κάποιες τεχνικές που ίσως να με. Κάνουν να αισθανθώ καλύτερα! Σε ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ναι λογικό απλά στο γιατρό ζυγιζομαι απόγευμα πάντα κατά τις εφτά και γι'αυτό κρατάω και αυτήν την ώρα 

Οπότε τα κιλά σου είναι η πρωινή μέτρηση κ όλα καλά.☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλό μεσημέρι κορίτσια μου.. Πως είστε; Τώρα που είμαι στην 29η εβδομάδα νιώθω εξάντληση και έχω ταχυπαλμίες σταδιακά ?Ελπίζω να είσαστε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kate99 είπε:

 Καλό μεσημέρι κορίτσια μου.. Πως είστε; Τώρα που είμαι στην 29η εβδομάδα νιώθω εξάντληση και έχω ταχυπαλμίες σταδιακά ?Ελπίζω να είσαστε καλά! 

Εγώ είμαι στην 31η εβδομάδα,κάποιες μέρες ξυπνάω και εγώ πολύ εξαντλημένη και με ψιλοζαλαδες λογο χαμηλής πίεσης αλλά ευτυχώς δεν συμβαίνει πολύ συχνά.εγω στον 6 μήνα υπέφερε από ταχυπαλμίες και γενικά ήταν ο πιο δύσκολος μήνας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elen81 είπε:

Οπότε τα κιλά σου είναι η πρωινή μέτρηση κ όλα καλά.☺️☺️

Εγώ λέω να μην μετριεμαι χιχι

Αρχίζει και ανεβαίνει εμένα ψηλά η κοιλιά και ζοριζει τώρα

Λέω μα γιατί πρέπει να είναι εννιά μήνες και να μην είναι πιο λίγο; χιχι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...