Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

@Rian νομίζω ότι είναι ελληνικά προιόντα. Αν σου έστελνε κάποιος με ένα δέμα από εδώ, θα μπορούσες να τα δοκιμάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Rian είπε:

Κουβεντούλες είχα κι μικρές κι μεγάλες... Η μικρή βολεύει να το σκεπάζεις στο πορτ μπεμπέ ας πούμε κι η μεγάλη κούνια, αγκαλια κτλπ...  Κι ναι όπως είπε η Pralina σε αυτη την ηλικια δεν κουνιουνται πολυ. Μεχρι τις μασχαλιτσες ειναι μια χαρα. Σεντονακια η κουβερτούλα ανάλογα με τον καιρό...

vivika10  εμένα της proderm μου άρεσε πως μύριζε όμως δεν μας έκανε καθόλου... 

 το ίδιο μου είπε και η αδερφή μου για τα proderm δεν έκατσαν καθόλου καλά στο.μωρακι της γι'αυτό και εγώ πήρα της frezyderm αλλα είπα να τα δοκιμάσω και τα proderm για να δω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Rian νομίζω ότι είναι ελληνικά προιόντα. Αν σου έστελνε κάποιος με ένα δέμα από εδώ, θα μπορούσες να τα δοκιμάσεις

Λίγο που το έψαξα στο internet αυτό κατάλαβα κι εγώ... μονο που εάν μου το στείλει κάποιος με δέμα θα το πληρώσω χρυσό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις επέστρεψα από την γιατρό μου... Όλα καλά με τα μωρά μου! Βέβαια είναι πολύ στριμωγμένα τα καημένα... με δυσκολία έκανε μετρήσεις η γιατρός.  Βάρος μονο από το ένα μωρό μπόρεσε να μου πει. 1.820 πήγαμε! Το άλλο το καημένο ήταν πολύ στριμωγμένο κι κρυμμένο κι δεν κατάφερε να το μετρήσει... μου είπε καλό είναι με τα συμπτώματα που έχω να κάνω εισαγωγή εκεί θα με παρακολουθουν... Όμως με τίποτα δεν θέλω... σαν το σπίτι πουθενά! Της είπα θα προσέχω πολύ... Κατά τ αλλά όλα καλά! Μένει λίγο ακόμα ν αντέξουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rian είπε:

Μόλις επέστρεψα από την γιατρό μου... Όλα καλά με τα μωρά μου! Βέβαια είναι πολύ στριμωγμένα τα καημένα... με δυσκολία έκανε μετρήσεις η γιατρός.  Βάρος μονο από το ένα μωρό μπόρεσε να μου πει. 1.820 πήγαμε! Το άλλο το καημένο ήταν πολύ στριμωγμένο κι κρυμμένο κι δεν κατάφερε να το μετρήσει... μου είπε καλό είναι με τα συμπτώματα που έχω να κάνω εισαγωγή εκεί θα με παρακολουθουν... Όμως με τίποτα δεν θέλω... σαν το σπίτι πουθενά! Της είπα θα προσέχω πολύ... Κατά τ αλλά όλα καλά! Μένει λίγο ακόμα ν αντέξουμε...

Κορίτσι μου με το καλο να πανε ολα καλα ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου και απο μενα ολο τρεχω τρεχω και το βραδτ ειμαι πτωμα και σας απαντω οπως μπορω 

σημερα ξεκινησαμε νηστεια βασικα ο αντρας μου απο χθες εκατσα εκανα μπριαμ(μονο εγω ημουν οκ με αυτο οι αντρες μου διαμαρτυρηθηκαν και τα εκανα πρωτη φορα) και εκανα ενα κεικ νηστισιμο γιατι εχει ο αντρας μου γενεθλια και ταχινοπιττες χωρις ζαχαρη (με μετρο αυτες μπορει να φαω και εγω) ολο τρεχω θελω να κανω γενικη του σπιτιου και να διαβαζω παραλληλα και να ασχοληθω μετα με το πεμπε, θα ξεκινησω αναποδα παντως γιατι τη κυριακη ειπαμε  να παμε ηρακλειο στα τζαμππο εδω δεν εχουμε και ετσι θα παρω τα πρωτα απ εκει που φυσικα πιο πολυ θα ειναι παιχνιδια και τετοια χιχι

λοιπον για το παπλωμα και τη παντα ακουγα οτι δεν κανει απο την αρχη γιατι ειναι μικρα εγω το εβαλα και ειχα το νου μου ειδικα τη παντα στο παπλωμα φθασαμε τα 4 οποτε ηταν οκ κουβερτουλα εβαζα και εγω μεχρι τις μασχαλες αν ειναι τα ποδια ζεστα ειναι οκ αν και ο γιατρος μοου ελεγε χειμωνα καλοκαιρι πανα και 27 βαθμους το δωματιο

σαμπουαν επαιρνα της μουστελα εγω ενυδατικη δεν θυμαμαι μου ειχε προτινει μια ο γιατρος και αντηλιακη το ιδιο τωρα βαζω κι εγω της φαρμασετ στο γιο μου σαμπουαν 

και αντηλιακη θα ψαξω λιγο στο ειιδκο προγραμμα αν και εβαζα αβεν και φαρμασετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rian είπε:

Μόλις επέστρεψα από την γιατρό μου... Όλα καλά με τα μωρά μου! Βέβαια είναι πολύ στριμωγμένα τα καημένα... με δυσκολία έκανε μετρήσεις η γιατρός.  Βάρος μονο από το ένα μωρό μπόρεσε να μου πει. 1.820 πήγαμε! Το άλλο το καημένο ήταν πολύ στριμωγμένο κι κρυμμένο κι δεν κατάφερε να το μετρήσει... μου είπε καλό είναι με τα συμπτώματα που έχω να κάνω εισαγωγή εκεί θα με παρακολουθουν... Όμως με τίποτα δεν θέλω... σαν το σπίτι πουθενά! Της είπα θα προσέχω πολύ... Κατά τ αλλά όλα καλά! Μένει λίγο ακόμα ν αντέξουμε...

Μπραβο κοπελα μου!!! Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια! Θα αντέξεις η δόλια η μάνα. Τι να κάνεις? Κ σε λίγο καιρό θα τα έχεις στην αγκαλίτσα σου. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rian πολύ προσοχή τώρα γλυκιά μου για να μην χρειαστεί να μπεις αφού δεν το θέλεις ακόμα!

@egw χαρά στο κουράγιο σου να κάνεις και νηστεία! Εγώ του χρόνου θα κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!!! Μόλις γύρισα από το ντοπλερ! Ο μπέμπης είναι 1700 γραμμάρια και ψηλος! Είμαστε και οι δύο γονείς πάνω από 1,80 οπότε μάλλον λογικό χεχε με. Το κεφάλι προς τα κάτω κλασσικά από την αρχή της εγκυμοσύνης και όλα καλά!! Καταφέραμε να βγάλουμε μια φώτο χωρίς το στόμα γιατί είχε το χεράκι μπροστά χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Pralina   Μπράβο κοπέλα μου!!!!? Τέλεια!!! Χαίρομαι!!!  Μια χαρα σας βρησκω!!! Άντε κι κοντεύουμε!!! Κι εμένα μεγάλα τα μωρά μου λένε οι γιατροί. Κι ο δικός μου άντρας 1.90! Εγώ από 1.70 τώρα 1.67 στην εγκυμοσινη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Pralina  και @Rian  κοντοζυγώνεται εσείς στον τοκετό! Όλα καλά και με έναν πόνο!

Εγώ πήρα σήμερα τις εξετάσεις που έκανα....ζάχαρο φανταστικό (76), ασβέστιο και β12 μια χαρά αλλά φεριτίνη και σίδηρο αλλού ντ'αλλού! Τι να πάρω άλλο ρε κορίτσια;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONSTANTIA  σε ευχαριστω!!! Ναι κοντεύουμε!!! Όμως το τέλος είναι κι το πιο δυσκολο!!! Εσυ αφου καταφερες να κρατήσεις το ζάχαρο σε αυτό το επίπεδο συγχαρητήρια!!!! Πολύ καλά τ αποτελέσματα!!! Όσο για το σίδηρο με την φεριτινη επειδή κι εγώ έχω θέμα σε όλη την εγκυμοσινη μου αυτή την φορά κατάφερα κι την ανέβασα! Δεν το περίμενα χθες που μου είπε η γιατρος ότι επιτέλους την ανεβάσαμε! Εκτός από το συμπλήρωμα σιδήρου που το παίρνω πρωί βράδυ περίπου μια ώρα πριν το φαγητό άρχισα να τρώω πολλά ντοματινια (μου είπε η γιατρος έχει αρκετό σίδηρο η ντομάτα. Κι μπορώ να φτιάχνω κι χυμό να την πινω) επίσης καθημερινά ο, τι φρούτο υπαρχει σε μουρο!!!! Κι πολεεεες φράουλες!!!! Παντζαρι που μου αρέσει κι ωμό όπως είναι. Έτσι τα καταφέραμε! Θέλει κι κρέας αλλά εγώ δεν μπορώ να το φάω... ψάρι επίσης είναι πολύ καλό (Εκτός από μεγάλα) δοκίμασε είναι σίγουρη ότι θ ανέβει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rian  εγώ τρώω κρέας (μοσχάρι) και ψάρια τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα, ντομάτα μέρα παρά μέρα τουλάχιστον, μούρα φρέσκα δεν έχω δει να πουλάνε, οι φράουλες είναι τίγκα στο φυτοφάρμακο και εντελώς άνοστες οπότε τις αποφεύγω και παντζάρια πλέον δεν παίρνω γιατί πέρασε η εποχή τους, αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια είπα να ρωτήσω εσάς εφόσον είστε έγκυος ίσως να γνωρίζετε.Μπορει να υπάρξει σύλληψη περίπου πέντε μέρες μετά την ωορρηξία?? Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Rian  εγώ τρώω κρέας (μοσχάρι) και ψάρια τουλάχιστον 1 φορά την εβδομάδα, ντομάτα μέρα παρά μέρα τουλάχιστον, μούρα φρέσκα δεν έχω δει να πουλάνε, οι φράουλες είναι τίγκα στο φυτοφάρμακο και εντελώς άνοστες οπότε τις αποφεύγω και παντζάρια πλέον δεν παίρνω γιατί πέρασε η εποχή τους, αυτά. 

Μμμ.... κρίμα.... εδώ έχει τεράστια ποικιλία κι είναι γευστικοτατα!!!! Αλλά σίγουρα πια τα φρούτα κι τα λαχανικά τα γεμίζουν με φυτοφάρμακα κι έτσι χάνουν πολλές από τις θρεπτικές αξίες τους.... Πόσο είναι η φεριτινη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕλεναΠ είπε:

Γειά σας κορίτσια είπα να ρωτήσω εσάς εφόσον είστε έγκυος ίσως να γνωρίζετε.Μπορει να υπάρξει σύλληψη περίπου πέντε μέρες μετά την ωορρηξία?? Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα??

Πως έχεις υπολογίσει ότι πέρασαν 5 μέρες από την ωορρηξία όταν έγινε η σύλληψη? Είχες κάνει τεστ ωορρηξίας την ημέρα της ωορρηξίας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rian είπε:

Μμμ.... κρίμα.... εδώ έχει τεράστια ποικιλία κι είναι γευστικοτατα!!!! Αλλά σίγουρα πια τα φρούτα κι τα λαχανικά τα γεμίζουν με φυτοφάρμακα κι έτσι χάνουν πολλές από τις θρεπτικές αξίες τους.... Πόσο είναι η φεριτινη σου?

5 με φυσιλολογικές τιμές 13-150....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕλεναΠ είπε:

Πάντα καταλαβαίνω την ωορρηξία μου απλά υπήρξε ατύχημα πέντε μέρες μετά δεν ξέρω αν έχει γίνει σύλληψη.

Ωραία, με το που θα περάσει η αναμενόμενη ημέρα περιόδου και δεν θα έχεις αδιαθετήσει θα κάνεις ένα τεστ και θα δεις. Γενικά όλα μπορούν να συμβούν, τίποτα δεν είναι απίθανο! Αν δεν έχεις όμως καθυστέρηση, δεν μπορείς να τσεκάρεις τπτ με βεβαιότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νόμιζα ότι μόνο πρίν η κατά τη διάρκεια της ωορρηξίας μπορεί να υπάρξει σύλληψη δεν ήξερα ότι μπορεί να συμβεί κ σε άλλες μέρες του κύκλου. Ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες.Θα πρέπει να κάνω υπομονή τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONSTANTIA 5 είναι πολύ χαμηλά!!! Τι σου είπε ο γιατρός σου??? Εμένα με 9 την τελευταία φορά κι επέμενε ότι είναι επικίνδυνο κι οποσδηποτε πρέπει να την ανεβάσουμε.  Τώρα φτάσαμε τις 11 μονάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕλεναΠ είπε:

Νόμιζα ότι μόνο πρίν η κατά τη διάρκεια της ωορρηξίας μπορεί να υπάρξει σύλληψη δεν ήξερα ότι μπορεί να συμβεί κ σε άλλες μέρες του κύκλου. Ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες.Θα πρέπει να κάνω υπομονή τότε.

Εύχομαι το αποτέλεσμα αυτής την αγωνίας να είναι το επιθυμητό για εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...