Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

Νόμιζα κατάλαβα ποια λέτε

Πω ρε κορίτσια σήμερα ήμουν σε ένα τραπέζι και κάπνιζε μια κοπέλα που ήταν κοντά μου και ήθελα ξερασω μου άρεσε που έλεγα ότι ζοριζομαι να το κόψω 

Χαχα καλό τουλάχιστον δεν θα ζοριστεις να το κόψεις . Εγώ κορίτσια ζοριστηκα πολύ με αναγουλες . Και ακόμη το στομάχι μου δεν έχει συνέλθει 100% αλλά σίγουρα είμαι πολύ καλύτερα. Αύριο μπαίνω στη 19η εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Χαχα καλό τουλάχιστον δεν θα ζοριστεις να το κόψεις . Εγώ κορίτσια ζοριστηκα πολύ με αναγουλες . Και ακόμη το στομάχι μου δεν έχει συνέλθει 100% αλλά σίγουρα είμαι πολύ καλύτερα. Αύριο μπαίνω στη 19η εβδομάδα. 

Ναι τόσο καιρό ζοριζομουν ν το κόψω αλλά τώρα μπαμ.και κάτω χιχι

Και μένα συνέχεια εχβ το στομάχι μου και το πρωί δεν μπορώ εύκολα να σηκώθω ζαλίζομαι και θα έχω να παίρνω το μικρό σχολείο τώρα να δω πως θα τα βγάζω πέρα 

Τι θα κάνεις αγόρι η κορίτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Ναι τόσο καιρό ζοριζομουν ν το κόψω αλλά τώρα μπαμ.και κάτω χιχι

Και μένα συνέχεια εχβ το στομάχι μου και το πρωί δεν μπορώ εύκολα να σηκώθω ζαλίζομαι και θα έχω να παίρνω το μικρό σχολείο τώρα να δω πως θα τα βγάζω πέρα 

Τι θα κάνεις αγόρι η κορίτσι;

Αγοράκι ! Είχες αυτά τα συμπτώματα και στην 1η εγκυμοσύνη; Είναι ζορικο αλλά ευτυχώς περνάει γρήγορα ο καιρός ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

Αγοράκι ! Είχες αυτά τα συμπτώματα και στην 1η εγκυμοσύνη; Είναι ζορικο αλλά ευτυχώς περνάει γρήγορα ο καιρός ! 

Ωραία 

Στη πρώτη εγκυμοσύνη μόνο προς το τέλος ειχα καούρες ζαλαδες ποτέ και μια φορά ανακατεύτηκα και είχα για λίγο τη μυρωδιά όταν μύρισα ινδικπ φαγητό και δύο φορές από.κουραση έκανα εμετό 

Αυτό όμως που έχω τώρα δεν το είχα όχι και όταν μου περνάει πεινάω και τρώω και μετά πάλι τα ίδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η egw είπε:

Ωραία 

Στη πρώτη εγκυμοσύνη μόνο προς το τέλος ειχα καούρες ζαλαδες ποτέ και μια φορά ανακατεύτηκα και είχα για λίγο τη μυρωδιά όταν μύρισα ινδικπ φαγητό και δύο φορές από.κουραση έκανα εμετό 

Αυτό όμως που έχω τώρα δεν το είχα όχι και όταν μου περνάει πεινάω και τρώω και μετά πάλι τα ίδια

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω υπομονή!! Ακόμη έχω τον φόβο μη με ξαναπιάσουν. Σήμερα πέρασα άλλο μαρτύριο ξύπνησα με κολικό εντέρου . Ευτυχώς κράτησε λίγο αλλά φοβάμαι πολύ μην το παθαίνω συχνά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω υπομονή!! Ακόμη έχω τον φόβο μη με ξαναπιάσουν. Σήμερα πέρασα άλλο μαρτύριο ξύπνησα με κολικό εντέρου . Ευτυχώς κράτησε λίγο αλλά φοβάμαι πολύ μην το παθαίνω συχνά .

Ίσως πιο μετά προσπαθα τη διατροφή σου λιγο όταν σε πιάνει 

Υπομονή θα κάνουμε .να σου πω στη πρώτη βιαζομουν να τελειώσει όλο αυτό τώρα προσπαθώ να είμαι πιο χαλαρή θα είναι η τελευταία μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Όταν έπαθε θρόμβωση δεν ήμουν έγκυος,έπαιρνα αντισυλληπτικά και δεν γνώριζα πως είχα θρομβοφιλια με αποτελεσμα να μου δημιουργηθει θρομβος.σου έδωσε και σαλοσπιρ ο γιατρός η μόνο ενέσεις;

Όχι μόνο ενέσεις κάνω προς το παρόν. Ευτυχώς ανιχνεύθηκε νωρίς να μην έχουμε άλλα. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

Μάλιστα δεν το ήξερα .για γράψε μου ξανά το όνομα να ρωτήσω την αδερφή μου 

Κυστική ίνωση λέγεται η εξέταση. Μπορείς να κάνεις και στο μικροβιολογικό με ΕΟΠΥΥ αλλά καλύπτει το 54% των μεταλλάξεων. Ήθελα να κανω πιο πλήρη εξέταση και δεν γραφεται. Οπότε την έκανα στο νοσοκομείο. 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω υπομονή!! Ακόμη έχω τον φόβο μη με ξαναπιάσουν. Σήμερα πέρασα άλλο μαρτύριο ξύπνησα με κολικό εντέρου . Ευτυχώς κράτησε λίγο αλλά φοβάμαι πολύ μην το παθαίνω συχνά .

Κοπέλα μου κολικο εντέρου έκανα για 2 ημέρες στην αρχή της εγκυμοσυνης μου αλλά πολύ άσχημο. Κόντεψα να λιποθυμησω από τον πονο. Υπομονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marakineos είπε:

@KONSTANTIA μου εγώ την έκανα όταν μου πήραν αίμα στην εξέταση της αυχενικής διαφάνειας. Κόστισε 30€ και την έκανα μόνο εγώ. Αν έβγαινε θέμα με μένα θα έκανε και ο άντρας μου . Ευτυχώς όλα καλά . 

@KONSTANTIA εγώ μου την είχε γράψει πριν την αυχενική κ την έκανε κ ο άντρας μου και είναι δωρεάν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakizis καλως ήρθες στην παρέα μας! Θα την κάνω σε πρώτη φάση εγώ και αν χρειαστεί θα την κάνει και ο σύζυγος αν και δεν νομίζω να είμαστε φορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,χρησιμοποιεί κάποια κοπέλα κρέμα για τις ραγάδες και αν ναι ποιά;

Εγώ προς το παρόν μετά το ντουζ απλώνω στην κοιλια, στο στήθος και στους γοφούς ένα λαδάκι σώματος! Αλλά σκέφτομαι κι εγώ να ξεκινήσω κάποια κρέμα αποκλειστικά για ραγάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια και στη πρώτη και τη δεύτερη τη ξεκίνησα κρέμα από την αρχή γιατί μάντεψετε είμαι από πριν μείνω έγκυος γεμάτη στο πωπο

Αυτή τη φορά πήρα της μουστελα τη βρήκα πιο οικονομική καλή είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί και εγώ έχω  πολλές ραγάδες στους μηρούς και στους γλουτούς είπα να μην γεμίσω και στην κοιλιά.εγω χρησιμοπιω απο την αρχη μια της frezyderm αλλα δεν με ικανοποιει,την παίρνω 28 ευρώ τα 150 ml αλλα θέλω να πάρω άλλη γι'αυτό σας ρώτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έχει δοκιμάσει καμιά το Bio oil; έλεγα να πάρω αυτό. 

Εγώ το χρησιμοποιούσα στην 1η μου εγκυμοσύνη. Είχε ευχάριστη μυρωδιά και απλωνότανε ικανοποιητικά. Δεν ξέρω κατά πόσο λειτούργησε για τις ραγάδες αν και δεν έκανα γιατί η δερματολόγος μου μου είπε ότι αν είναι να κάνει το δέρμα ραγάδες αυτά τα προιόντα λίγο μπορούν να βοηθήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έχει δοκιμάσει καμιά το Bio oil; έλεγα να πάρω αυτό. 

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχω ακούσει πως είναι καλό.τωρα κατά πόσο κάνουνε δουλειά δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά την εξέταση για κυστική ίνωση την βγάλανε από τον προγεννητικό έλεγχο! Έτσι μου είπε η γυναικολόγος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Έχει δοκιμάσει καμιά το Bio oil; έλεγα να πάρω αυτό. 

Το χρησιμοποιω εγω απτον τριτο μηνα παρα πολυ ευχαριστημενη αμεση αποροφηση και δε μυριζει!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τελικά την εξέταση για κυστική ίνωση την βγάλανε από τον προγεννητικό έλεγχο! Έτσι μου είπε η γυναικολόγος μου.

Μπορει να τη βγαλανε τωρα γιατι εχω την εκανα κανονικα πριν 3 μηνες.. αλλα καλο ειναι να την κανουνε γιατι ειναι για πολλες μεταλλαξεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Το χρησιμοποιω εγω απτον τριτο μηνα παρα πολυ ευχαριστημενη αμεση αποροφηση και δε μυριζει!!

 

Τελεια κοπέλα μου. Σ ευχαριστώ. 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχω ακούσει πως είναι καλό.τωρα κατά πόσο κάνουνε δουλειά δεν ξέρω.

Όλο και κάπως θα βοηθάνε μωρέ. Φαντάζομαι σπουδαία πράγματα δεν κάνει καμιά αλλά όσο μπορούμε να το βοηθήσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Γιατί και εγώ έχω  πολλές ραγάδες στους μηρούς και στους γλουτούς είπα να μην γεμίσω και στην κοιλιά.εγω χρησιμοπιω απο την αρχη μια της frezyderm αλλα δεν με ικανοποιει,την παίρνω 28 ευρώ τα 150 ml αλλα θέλω να πάρω άλλη γι'αυτό σας ρώτησα.

Με αυτή είμαι οκ προς το παρόν ενυδατωνει καλά και της elancyl κάτι τέτοιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ το χρησιμοποιούσα στην 1η μου εγκυμοσύνη. Είχε ευχάριστη μυρωδιά και απλωνότανε ικανοποιητικά. Δεν ξέρω κατά πόσο λειτούργησε για τις ραγάδες αν και δεν έκανα γιατί η δερματολόγος μου μου είπε ότι αν είναι να κάνει το δέρμα ραγάδες αυτά τα προιόντα λίγο μπορούν να βοηθήσουν.

Κι εγώ το πιστεύω αυτό αλλά πάλι βάζω γιατί λεω και αν βοηθήσει;

Τώρα γι'αυτη δε ξέρω επειδή δεν έλεγε για πρόληψη δεν τη πήρα μάλλον θα τη πάρω όταν είναι να γεννήσω αυτή για να βάζω στη τομή αν κάνω καισαρική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλή εγκυμοσύνη σε ολες σας εύχομαι ! Μόλις έκανα εγγραφή για να κάνουμε παρεα και να συζητάμε! Είμαι 26 χρονών και περιμένω το πρώτο μου παιδάκι μέσα Αυγούστου, έχω πολύ άγχος και έντονα συμπτώματα  . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ολγακι92 καλωσήρθες στην παρέα μας! Εύχομαι και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Πότε έχεις ΠΗΤ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...