Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

@MissMary Καλώς ήρθες! Με το καλό! Αυτό που κατάλαβα είναι ότι όσο και να προσέχεις αν είναι να πάρεις κιλά,τα παιρνεις. Επίσης αν ήσουν με λιγότερα κιλά από το κανονικό χρειάζεται το σώμα σου να πάρει βαρος. Εγώ κανονικά έπρεπε να είμαι 54 κιλά και ήμουν 49-50,με το που έμεινα έγκυος (χωρίς να αλλάξω τη διατροφή μου) πήγα 55-56 σε 2,5 μήνες. Τώρα σταθερά παίρνω 1 κιλό το μήνα. 

Καλώς σας βρήκα! 

Η αλήθεια είναι ότι δεν τρεφομουν σωστά το είχα παρακάνει στις αρχές! Επίσης και η αλλαγή στην καθημερινότητα, στην δουλειά είχα πολύ τρέξιμο και κουβάλημα, σταμάτησα και το κάπνισμα, ολα από λίγο παίζουν το ρόλο τους! Τώρα βγαίνω σταθερά κάθε μέρα για περπάτημα και έχω κόψει τα περιττά, τουλάχιστον σε καθημερινή βάση ?. Και νιώθω και πολύ καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kate99 είπε:

Καλημέρα κοπέλες, Καλή Σαρακοστή να έχουμε! Πως είστε; ❤️

Καλημερα επισης!? Εγω ειμαι μια χαρα ξαπλωμενη προσπαθω να νιωσω κινησεις του μωρου! Ειμαι ακομα στην 17η εβδομαδα αλλα πιστευω πως αρχιζω να το ξεχωριζω!? Εσυ πως εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Liou22 είπε:

Καλημερα επισης!? Εγω ειμαι μια χαρα ξαπλωμενη προσπαθω να νιωσω κινησεις του μωρου! Ειμαι ακομα στην 17η εβδομαδα αλλα πιστευω πως αρχιζω να το ξεχωριζω!? Εσυ πως εισαι;

Τώρα θα αρχίσεις να τις νιώθεις πιο ξεκάθαρα! Εγώ μια χαρά είμαι στην 23η εβδομάδα με πολλή ενέργεια και όρεξη! ☺️☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Σαρακοστή σε όλα τα κορίτσια!!! 

@Liou22 κι εγώ αύριο κλεινω την 17η και προσπαθώ να καταλάβω αν αυτά που νιώθω είναι το έντερο ή η μπέμπα! ?

Να περνάτε όλες όμορφα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Liou22 είπε:

Καλημερα επισης!? Εγω ειμαι μια χαρα ξαπλωμενη προσπαθω να νιωσω κινησεις του μωρου! Ειμαι ακομα στην 17η εβδομαδα αλλα πιστευω πως αρχιζω να το ξεχωριζω!? Εσυ πως εισαι;;

Από τόσο νωρίς το καταλαβαίνεις!!!μπράβο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα βραδια και τα πρωινα με ησυχια και χαλαρωση. Μπερδευεσαι μερικες φορες ανυπομονω να μεγαλωσει και να νιωσω δυνατες κλωτσιες!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liou22 είπε:

Τα βραδια και τα πρωινα με ησυχια και χαλαρωση. Μπερδευεσαι μερικες φορες ανυπομονω να μεγαλωσει και να νιωσω δυνατες κλωτσιες!?

Εγώ από τη 20 άρχισα να το νιώθω  αλλά τώρα με κλωτσάει για τα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Σαρακοστή κοπέλες! Και εγώ σήμερα μπήκα στην 17η και δεν τον έχω νιώσει ακόμη ξεκάθαρα και κάπως ανησυχώ αλλά προσπαθώ να μην το σκέφτομαι. Ελπίζω σύντομα να νιώσω κάτι ξεκάθαρο και να ηρεμήσω γιατί το ραντεβού με την γιατρό μου αργεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Χρονια πολλα!!! Εγω μπηκα στην 20η και ακομα δεν εχω νιωσει κατι... να ανησυχησω;;;

Να μην ανησυχείς κοπέλα μου, είναι το πρώτο σου παιδάκι και δεν μπορείς να ξεχωρίσεις ακόμα αν το νιώθεις ή όχι. Εγώ το 1ο στην 22η εβδομάδα το είχα αισθανθεί και ήμουν σίγουρη ότι είναι το μωρό. Άσε που μετά σε πιάνει άλλο άγχος "έχω ώρα να το νιώσω, δεν το ένιωσα πολύ σήμερα κλπ"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή σαρακοστή! Εγώ είμαι στην 21 εβδομάδα και πριν δυο μέρες άρχισα να αισθάνομαι  κάτι που μάλλον είναι το μικρούλι! Και πάλι με αμφιβολία. Είναι το πρώτο μου κι εμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

@MissMary σαν τι το νιώθεις; Μπορείς να μας περιγράψεις τις κινήσεις?

Αρχικά το νιώθεις σαν ενα κυματάκι ή σαν ψαράκι. Μετά όλο κ πιο έντονα, μικρές κλωσίτσες. Μν αγχώνεσαι, θα το καταλαβεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Αρχικά το νιώθεις σαν ενα κυματάκι ή σαν ψαράκι. Μετά όλο κ πιο έντονα, μικρές κλωσίτσες. Μν αγχώνεσαι, θα το καταλαβεις.

Εγώ μάλλον το νιώθω ήδη κυρίως όταν ξαπλώνω να κοιμηθώ το βράδυ αλλά είναι πολύ ήπιες οι κινήσεις του. Ανυπομονώ να το νιώσω ξεκάθαρα όμως και να είμαι απόλυτα βέβαιη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν είμαι ξαπλωμένη κυρίως λίγο πιο δεξιά από τον αφαλό κάτι που δεν μπορώ να το εξηγήσω σαν μπουρμπουληθρα χεχε, και χτες ήμουν καθιστή και μόλις τσίμπησα ένα γλυκάκι κάτι πάλι ένιωσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Όταν είμαι ξαπλωμένη κυρίως λίγο πιο δεξιά από τον αφαλό κάτι που δεν μπορώ να το εξηγήσω σαν μπουρμπουληθρα χεχε, και χτες ήμουν καθιστή και μόλις τσίμπησα ένα γλυκάκι κάτι πάλι ένιωσα!

Εγώ κοντά στον αφαλό άρχισα να το νιώθω  εδώ και καμία εβδομάδα,στην αρχή το ένιωθα πολύ χαμηλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/3/2019 at 8:33 ΜΜ, ο/η Evoula4 είπε:

Επίσης θα ήθελα να καταγγείλω τις εταιρείες ρούχων που έχουν μοντέλα με μαξιλάρι για κοιλιά και στήθος μηδέν. Εμείς που έχουμε στήθος πώς θα καταλάβουμε πώς δείχνει ένα ρουχο;;;; χαχαχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του!

έλα ντε...πες τα! το δικο μου στηθος είναι και αρκετά πεσμένο και ενώνεται με την κοιλιά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;Εγώ σήμερα έκανα καμπύλη σακχάρου,αναμένω αποτελέσματα Δευτέρα,αν και η δύο πρώτες μετρήσεις είχανε βγει μέχρι να κάνω την τριτη και ήτανε φυσιολογικές μου είπε η μικροβιολόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;Εγώ σήμερα έκανα καμπύλη σακχάρου,αναμένω αποτελέσματα Δευτέρα,αν και η δύο πρώτες μετρήσεις είχανε βγει μέχρι να κάνω την τριτη και ήτανε φυσιολογικές μου είπε η μικροβιολόγος.

Καλά αποτελέσματα! 

Αυτήν την εξέταση την κάνουμε μετά τη Β επιπέδου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλά αποτελέσματα! 

Αυτήν την εξέταση την κάνουμε μετά τη Β επιπέδου? 

Ευχαριστώ!Ναι μετα την Β επιπέδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 αφού βγήκαν οι 2 πρώτες φυσιολογικές σίγουρα θα βγει και η τρίτη, μην ανησυχείς καθόλου! Εγώ έχω σε έναν μήνα Β Επιπέδου αλλά πιο πολύ αγχώνομαι για την καμπύλη.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 αφού βγήκαν οι 2 πρώτες φυσιολογικές σίγουρα θα βγει και η τρίτη, μην ανησυχείς καθόλου! Εγώ έχω σε έναν μήνα Β Επιπέδου αλλά πιο πολύ αγχώνομαι για την καμπύλη.....

 

Εγώ στη β επιπέδου είχα πολύ άγχος σήμερα για την καμπύλη δεν είχα άγχος πιο πολύ με τρομάζε που έπρεπε να μου πάρουνε 3 φορές αίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;Εγώ σήμερα έκανα καμπύλη σακχάρου,αναμένω αποτελέσματα Δευτέρα,αν και η δύο πρώτες μετρήσεις είχανε βγει μέχρι να κάνω την τριτη και ήτανε φυσιολογικές μου είπε η μικροβιολόγος.

Καλά αποτελέσματα κορίτσι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε;Εγώ σήμερα έκανα καμπύλη σακχάρου,αναμένω αποτελέσματα Δευτέρα,αν και η δύο πρώτες μετρήσεις είχανε βγει μέχρι να κάνω την τριτη και ήτανε φυσιολογικές μου είπε η μικροβιολόγος.

Καλά αποτελέσματα κορίτσι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...