Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και όταν θα αρχίσετε να το νιώθετε το μωρό εσείς οι πρωτότοκες θα αγχώνεστε όταν δεν το νιώσετε για λίγες ώρες ? Είναι στην γυναικεία φύση το άγχος τελικά! Οι άντρες σας πως αντιδρούν στις αλλαγές που βιώνετε?

Εσένα είναι το δεύτερο η το τρίτο;

Λες σαν δεύτερο να νιώσουμε πιο νωρίς το μωρό ;γ πιο αργά .έχω ακούσει ότι το σώμα θυμάται και φουσκώνεις πιο εύκολα αλλά δεν εχω ακούσει αν κάνεις διαφορά για το πότε το νιώθεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 είναι δύσκολο να περνάς την εγκυμοσύνη σου μακρυά από τον σύντροφό σου! Εύχομαι να μην διαρκέσει για πολύ αυτή η απόσταση μεταξύ σας!

@marakineos λογικό να αγχώνεται περισσότερο γιατί δεν το ζει όπως εσύ, είναι παρατηρητής και δεν μπορεί να βιώσεις όσα βιώνεις.

Δυστυχώς δεν αλλάζει η κατάσταση,το μόνο που μένει είναι να κάνουμε υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@egw το δεύτερο είναι. Θα φουσκώσουμε σίγουρα πιο γρήγορα, πότε θα το νιώσουμε θα δείξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw το δεύτερο είναι. Θα φουσκώσουμε σίγουρα πιο γρήγορα, πότε θα το νιώσουμε θα δείξει.

Υποτίθεται έχουν χαλαρώσει κάποιοι μυς λένε από τις κλοτσιες θεωρητικά για να έχουν χαλαρώσει οι μυς το νιώθεις πιο μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw μακάρι τότε να το νιώσουμε και νωρίτερα! Ας φτάσουμε μέχρι εκεί με το καλό!!!

Ναι σίγουρα .έχω πεθάνει στις καούρες εγώ και στοε αναγουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 αυτό δεν είναι στάνταρ φίλη μου! Μπορεί άλλη κοπέλα να το νιώσει στις 17 εβδομάδες, άλλη στις 19 και άλλη στις 22! Εξαρτάται κυρίως από τον σωματότυπο και τα κιλά στα οποία βρίσκεσαι. Λένε ότι οι αδύνατες νιώθουν νωρίτερα τα μωρά από τις πιο ζουμπουρλές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια εσείς που έχετε και άλλα παιδάκια και ξέρετε,σε ποια εβδομάδα αρχίζεις και νιώθεις το μωρό;

Κοίτα εξαρτάται λίγο και από τη θέση του μωρού και από τη γυναίκα το αν έχει λίπος η όχι αλλά κάπου 14-16 βδομάδες νιώθεις τα πρώτα πεταρισματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κοίτα εξαρτάται λίγο και από τη θέση του μωρού και από τη γυναίκα το αν έχει λίπος η όχι αλλά κάπου 14-16 βδομάδες νιώθεις τα πρώτα πεταρισματα

Εγώ έκλεισα την 16 εβδομάδα και προς το παρόν δεν έχω νιώσει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 μην αγχώνεσαι κορίτσι μου! Όλα θα τα νιώσεις σιγά σιγά! Άσε που μπορεί να το νιώθεις και να νομίζεις ότι είναι στομάχι ή έντερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και όταν θα αρχίσετε να το νιώθετε το μωρό εσείς οι πρωτότοκες θα αγχώνεστε όταν δεν το νιώσετε για λίγες ώρες ? Είναι στην γυναικεία φύση το άγχος τελικά! Οι άντρες σας πως αντιδρούν στις αλλαγές που βιώνετε?

Εμενα πάντως ο δικός μου δεν αγχώνεται καθόλου. Μου χαϊδεύει την κοιλιά και με ρωτάει τι κάνει το μπεμπε μας. Εγώ του λέω καλά μάλλον. Χαχαχαχα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rinaki88 και ο δικός μου στο πρώτο έτσι χαλαρός ήταν, κατάλαβε τι θα πει μωρό όταν γέννησα ? Τώρα έχει γίνει υπερπροστατευτικός θα έλεγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Rinaki88 και ο δικός μου στο πρώτο έτσι χαλαρός ήταν, κατάλαβε τι θα πει μωρό όταν γέννησα ? Τώρα έχει γίνει υπερπροστατευτικός θα έλεγα!

Καλά ναι νομίζω ότι μόνο όταν το πάρουν στα χέρια τους καταλάβαινουν απόλυτα περί τίνος πρόκειται. Ήθελα να ρωτήσω κάθε πότε κάνετε υπέρηχο τον πρώτο καιρό; Επίσης σας έχουν γράψει κάποιο συμπλήρωμα; Σίδηρο, D κλπ; Γιατί εμένα ακόμη δεν μου έχει γράψει κάτι.  Παίρνω μόνο τις Pregnacare και μου είπε ο γιατρός να παιρνω Filicine που έτσι κι αλλιώς έπαιρνα 3-4 μήνες πριν μείνω έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπέρηχο κάθε μήνα γλυκιά μου, εκτός των μεγάλων υπερήχων που τους προγραμματίζαμε στην ανάλογη βδομάδα! Φυλλικό από την αρχή, κάποια στιγμή - δεν θυμάμαι ακριβώς πότε - ξεκίνησα σίδηρο σε υγρή μορφή και προς το τέλος πήρα μαγνήσιο γιατί είχα κράμπες....Φυλλικό και σίδηρο σχεδόν μέχρι το τέλος θυμάμαι ότι έπαιρνα! D δεν πήρα ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Υπέρηχο κάθε μήνα γλυκιά μου, εκτός των μεγάλων υπερήχων που τους προγραμματίζαμε στην ανάλογη βδομάδα! Φυλλικό από την αρχή, κάποια στιγμή - δεν θυμάμαι ακριβώς πότε - ξεκίνησα σίδηρο σε υγρή μορφή και προς το τέλος πήρα μαγνήσιο γιατί είχα κράμπες....Φυλλικό και σίδηρο σχεδόν μέχρι το τέλος θυμάμαι ότι έπαιρνα! D δεν πήρα ποτέ!

Σ ευχαριστω για τις πληροφορίες. Να δούμε αν θα μου πει τίποτε στον υπέρηχο την άλλη Τρίτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Rinaki88 είπε:

Καλά ναι νομίζω ότι μόνο όταν το πάρουν στα χέρια τους καταλάβαινουν απόλυτα περί τίνος πρόκειται. Ήθελα να ρωτήσω κάθε πότε κάνετε υπέρηχο τον πρώτο καιρό; Επίσης σας έχουν γράψει κάποιο συμπλήρωμα; Σίδηρο, D κλπ; Γιατί εμένα ακόμη δεν μου έχει γράψει κάτι.  Παίρνω μόνο τις Pregnacare και μου είπε ο γιατρός να παιρνω Filicine που έτσι κι αλλιώς έπαιρνα 3-4 μήνες πριν μείνω έγκυος. 

Κορίτσι έπαιρνα κι εγώ και τα δύο άλλα τώρα που τελείωσαν οι βιταμίνες παίρνω φυλικό και ασβέστιο δεν έχω πάει στο γιατρό αλλά επειδή είναι η αδερφή μου τη ρώτησα μου είπε 400μλ φυλικό και ασβέστιο τα υπόλοιπα θα δείξουν οι εξετάσεις αν χρειάζεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσι έπαιρνα κι εγώ και τα δύο άλλα τώρα που τελείωσαν οι βιταμίνες παίρνω φυλικό και ασβέστιο δεν έχω πάει στο γιατρό αλλά επειδή είναι η αδερφή μου τη ρώτησα μου είπε 400μλ φυλικό και ασβέστιο τα υπόλοιπα θα δείξουν οι εξετάσεις αν χρειάζεσαι

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσυνη σου. Δεν έχεις κάνει ακόμη υπέρηχο; Έχετε συνεννοηθεί πότε θα πας; 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Rinaki88 καλά αποτελέσματα κορίτσι! Να μας ενημερώνεις εδώ!!!

Σ ευχαριστω γλυκιά μου. Εννοείται θα σας στέλνω τα νέα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Υπέρηχο κάθε μήνα γλυκιά μου, εκτός των μεγάλων υπερήχων που τους προγραμματίζαμε στην ανάλογη βδομάδα! Φυλλικό από την αρχή, κάποια στιγμή - δεν θυμάμαι ακριβώς πότε - ξεκίνησα σίδηρο σε υγρή μορφή και προς το τέλος πήρα μαγνήσιο γιατί είχα κράμπες....Φυλλικό και σίδηρο σχεδόν μέχρι το τέλος θυμάμαι ότι έπαιρνα! D δεν πήρα ποτέ!

Εμένα στη προηγούμενη μου έδινε και μαγνήσιο νομίζω τον κατάργησαν τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rinaki88 είπε:

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσυνη σου. Δεν έχεις κάνει ακόμη υπέρηχο; Έχετε συνεννοηθεί πότε θα πας; 

Σ ευχαριστω γλυκιά μου. Εννοείται θα σας στέλνω τα νέα μου.

Ναι θα πάω στις 14 για πρώτη φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@egw ασβεστιο ποιο παίρνεις? Δεν έχω πάρει ποτέ!

Caltrate είναι αυτή αλλά κσι στη προηγούμενη έπαιρνα άλλη μάρκα έχουν και βιταμίνες d μέσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η egw είπε:

Ναι θα πάω στις 14 για πρώτη φορά 

Ααα μια μέρα πριν από εμένα. Αντε όλα να πάνε καλά. Να ακούσετε και καρδούλα και να δείτε το σπορακι σας. Πως την παλεύεις με την αναμονή; Έμενα επειδή είναι και το πρώτο μου μου φαίνεται ότι δεν περνούν οι μέρες με τίποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Rinaki88 είπε:

Ααα μια μέρα πριν από εμένα. Αντε όλα να πάνε καλά. Να ακούσετε και καρδούλα και να δείτε το σπορακι σας. Πως την παλεύεις με την αναμονή; Έμενα επειδή είναι και το πρώτο μου μου φαίνεται ότι δεν περνούν οι μέρες με τίποτε...

Και σένα ο πρώτος θα είναι;

Να σου πω τώρα με τις γιορτές περνασντ οι μέρες  ε τώρα θα ξεκινήσει ο μικρός σχολείο θα περνάνε πάλι 

Έχω βέβαια τρομερη αγωνία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...