Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat90 είπε:

Κοριτσια εχει αρχισει να μπαινει σε καμια το επιδομα για το 6 μηνο του οαεδ? Μπαινει καθε μηνα ή το δίνουν ολο μαζι?

Μπαίνει κάθε μήνα και όχι όλο μαζί. Αυτοί λένε ότι καθε αίτηση χρειάζεται 40 με 60 ημέρες επεξεργασία αλλά αν τους τριξεις τα δόντια και τους γονείς τσιμπούρι μπορεί να στο βάλουν και λίγο πιο σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μπαίνει κάθε μήνα και όχι όλο μαζί. Αυτοί λένε ότι καθε αίτηση χρειάζεται 40 με 60 ημέρες επεξεργασία αλλά αν τους τριξεις τα δόντια και τους γονείς τσιμπούρι μπορεί να στο βάλουν και λίγο πιο σύντομα

Εγω τους πηρα τηλεφωνο 2 βδομαδες μετα και μου λενε "α εχουμε μεχρι και 90 μερες να το επεξεργαστουμε" ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby @KONSTANTIA καλά είμαι κι εγώ κ η μικρη. Μπήκαμε στον 4 τώρα. Έχει ξεκινήσει λίγη γκρίνια τις απογευματινές ώρες κ να μη θέλει να κοιμηθεί,  ελπίζω να περάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Κοριτσια τι κάνετε; πολυ ησυχια επεσε! εμεις περιμενουμε πως και πως τα πρωτα μας Χριστούγεννα, εγω δηλαδη ο μικρος φυσικα δεν καταλαβαινει. ? Ξεκινησε κανενα μπεμπε απο εδω στερεες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Κοριτσια τι κάνετε; πολυ ησυχια επεσε! εμεις περιμενουμε πως και πως τα πρωτα μας Χριστούγεννα, εγω δηλαδη ο μικρος φυσικα δεν καταλαβαινει. ? Ξεκινησε κανενα μπεμπε απο εδω στερεες; 

Γεια σου κορίτσι μου! Εμείς καλά είμαστε. Έχουμε στρώσει σε γενικές γραμμές. Δοντάκια έχουμε ξεκινήσει κ έχουμε μια σχετική γκρίνια. Ξεκινάμε με φρούτα με τη νέα χρονιά Εμείς που κλείνουμε τους 6 μήνες!! Ανυπομονώ! Εσείς πόσο είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Εμείς καλά είμαστε. Έχουμε στρώσει σε γενικές γραμμές. Δοντάκια έχουμε ξεκινήσει κ έχουμε μια σχετική γκρίνια. Ξεκινάμε με φρούτα με τη νέα χρονιά Εμείς που κλείνουμε τους 6 μήνες!! Ανυπομονώ! Εσείς πόσο είστε?

Σχεδον 4μιση μηνων αλλα και εμας μας ειπε η παιδιατρος απο την νεα χρονια θα αρχισουμε σιγα σιγα. Εδω τα αρχιζουν λιγο πιο νωρις αλλα να σου πω την αληθεια αν ειναι ετοιμος δεν με ενοχλει γιατι θηλαζω αποκλειστικα και με εχει και για φαι και για πιπιλα ? κατα τα αλλα ενω κοιμομασταν πολυ καλα εμαθε να κανει τουμπες και λιγο ξαναξενυχταμε κανα 2ωρο τα βραδια  αλλα ενταξει σε σχεση με αλλα που ακουω και παλι καλα ειμαστε δεν εχω παραπονο... Ειναι καλο και χαμογελαστο μωρακι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλή χρονιά κι από μένα! Πολύ χαίρομαι που σας βρίσκω έψαχνα εδώ και καιρό για μανουλες που έχουν παιδάκια στην ίδια ηλικία με τον γιο μου! Εγώ γέννησα 20/8 και ο μικρός μου είναι τώρα 5 μηνών! Εμείς έχουμε πολλά σάλια αυτόν τον καιρό και τρίβουμε τα ούλα μας όλη μέρα!!!! Ετοιμαζόμαστε για δοντακια! Σε ποια φάση βρίσκεστε εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2020 at 11:32 ΜΜ, ο/η Κορτας είπε:

Kali Xronia se oles!! Skeftetai kamia Gia deutero mwraki??

Μακάρι να επέτρεπαν τα οικονομικα κσι ο χρόνος! Εσυ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2020 at 7:28 ΠΜ, ο/η Nicoleta είπε:

Καλή χρονιά κι από μένα! Πολύ χαίρομαι που σας βρίσκω έψαχνα εδώ και καιρό για μανουλες που έχουν παιδάκια στην ίδια ηλικία με τον γιο μου! Εγώ γέννησα 20/8 και ο μικρός μου είναι τώρα 5 μηνών! Εμείς έχουμε πολλά σάλια αυτόν τον καιρό και τρίβουμε τα ούλα μας όλη μέρα!!!! Ετοιμαζόμαστε για δοντακια! Σε ποια φάση βρίσκεστε εσείς;

Καλή χρόνια! Έξι μηνών σήμερα! Έχουμε μπει στις στερεες τροφές με επιτυχία! Πολλα σάλια και γέλια! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κορτας είδα σε άλλο θεμα ότι είχες θετικό τεστ! Δεν σου λέω ακόμη με το καλό... Νομίζω γέννησες με καισαρική ετσι? Έχεις ρωτήσει τον ιατρό σου αν επιτρέπεται να μείνεις τόσο σύντομα έγκυος?? Γιατί με καισαρική μπορούμε να γεννήσουμε μετά από τουλάχιστον δύο χρόνια από τότε που την κάναμε.. Εγώ έτσι ξέρω αλλιώς βάζεις σε κίνδυνο την ζωή σου και του μωρού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά με υγεία κ αγάπη σε σας κ στις οικογένειές σας!!

@Κορτας Εγώ προσωπικά ούτε για αστείο αυτή τη στιγμή. Μετά από χρόνια θα δούμε.

@Nicoleta Γεια σου!! Εμείς κλείσαμε τους 6 μήνες. Έχουμε μπει στα στέρεα. Έχουμε δυσκολίες αλλά την παλεύουμε. Με τα ούλα τρώμε ότι υπάρχει μπροστά μας. Γενικότερα είναι σε νορμάλ επίπεδα. Σπάνια να έχουμε πολλή γκρίνια κ κλάμα κανένα βραδάκι. Κατά τ Άλλα είναι πολύ καλός. 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2020 at 11:32 ΜΜ, ο/η Κορτας είπε:

Kali Xronia se oles!! Skeftetai kamia Gia deutero mwraki????

Εσύ μια που το σκέφτηκες κ μια που το κάνες φιλενάδα μπράβοοοοο!!!!! με το καλό!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2020 at 11:32 ΜΜ, ο/η Κορτας είπε:

Kali Xronia se oles!! Skeftetai kamia Gia deutero mwraki????

Εγώ ουτε να το σκέφτομαι. Αντιμετωπίζω πάρα πολλές δυσκολίες με την μπέμπα. Αλλεργίες, σοβαρή ΓΟΠ, σοβαρά θέματα με τον ύπνο και δεν έχω βοήθεια. Ο άντρας μου κάνει 2 δουλειές και είμαι μόνη. Ούτε για αστείο 2ο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2020 at 7:28 ΠΜ, ο/η Nicoleta είπε:

Καλή χρονιά κι από μένα! Πολύ χαίρομαι που σας βρίσκω έψαχνα εδώ και καιρό για μανουλες που έχουν παιδάκια στην ίδια ηλικία με τον γιο μου! Εγώ γέννησα 20/8 και ο μικρός μου είναι τώρα 5 μηνών! Εμείς έχουμε πολλά σάλια αυτόν τον καιρό και τρίβουμε τα ούλα μας όλη μέρα!!!! Ετοιμαζόμαστε για δοντακια! Σε ποια φάση βρίσκεστε εσείς;

Καλή Χρονιά! Κι εμείς εδώ πολλά σάλια και πόνο στα ούλα! Εγώ γέννησα 06/08! Αντε να βγει κανένα να ηρεμήσει λίγο!!! Να χαίρεσαι το μωράκι σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλή χρόνια! Έξι μηνών σήμερα! Έχουμε μπει στις στερεες τροφές με επιτυχία! Πολλα σάλια και γέλια! 😊

Κοντευουμε κι εμείς! Μας είπε ο παιδίατρος ότι αρχές Φεβρουαρίου που θα τον ξαναπάμε θα μας βάλει στις τροφές! Έχει αρχίσει να γυρίζει μπρούμυτα η' να ψιλομπουσουλαει; Εμείς γυρνάμε μπρούμυτα αλλά δεν μπορούμε ακόμα να μπουσουλησουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Καλή χρονιά με υγεία κ αγάπη σε σας κ στις οικογένειές σας!!

@Κορτας Εγώ προσωπικά ούτε για αστείο αυτή τη στιγμή. Μετά από χρόνια θα δούμε.

@Nicoleta Γεια σου!! Εμείς κλείσαμε τους 6 μήνες. Έχουμε μπει στα στέρεα. Έχουμε δυσκολίες αλλά την παλεύουμε. Με τα ούλα τρώμε ότι υπάρχει μπροστά μας. Γενικότερα είναι σε νορμάλ επίπεδα. Σπάνια να έχουμε πολλή γκρίνια κ κλάμα κανένα βραδάκι. Κατά τ Άλλα είναι πολύ καλός. 😍

Πολλά σάλια κι εμείς! Και ζωηρός θέλει να μπουσουλησει αλλά δεν μπορεί ακόμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nicoleta είπε:

Κοντευουμε κι εμείς! Μας είπε ο παιδίατρος ότι αρχές Φεβρουαρίου που θα τον ξαναπάμε θα μας βάλει στις τροφές! Έχει αρχίσει να γυρίζει μπρούμυτα η' να ψιλομπουσουλαει; Εμείς γυρνάμε μπρούμυτα αλλά δεν μπορούμε ακόμα να μπουσουλησουμε

Γυρνάει από ανάσκελα  μπρούμυτα και πάλι ανάσκελα, σηκώνει κεφάλι ψηλά, κάθεται μόνη της, δεν μπούσουλαει, ερπινγκ θα το έλεγα αυτό που κάνει! Χάχα μου φαίνεται πρώτα θα περπατήσει κσι μετά θα μπουσουλησει αυτό το παιδί! Αντε με το καλό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι έχω τρομοκρατηθεί που έχουν περάσει 5.5 μήνες μόνο και ξανά έχω θετικό τεστ

εκ των υστέρων το σκαφτηκα

γνωριζει καμία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Η αλήθεια είναι ότι έχω τρομοκρατηθεί που έχουν περάσει 5.5 μήνες μόνο και ξανά έχω θετικό τεστ

εκ των υστέρων το σκαφτηκα

γνωριζει καμία;

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι μετά από καισαρική μπορεί να υπάρξουν διάφορες επιπλοκές. Πχ αποκόλληση, ρήξη κ.α. Ότι και να λεμε εμείς, ο γυναικολόγος σου είναι ο αρμόδιο ; να σου απαντήσει. Γράψε μας τα νέα σου όταν πας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσια και καλη χρονια. Εμενα ειναι 5μιση μηνων ακομα στερεες δεν δωσαμε γιατι χορταινει πολυ καλα με το θηλασμο και ειπε η γιατρος αφου ειναι τοσο καλα να το αφησουμε για το 6μηνο να μην ζορισουμε και την κοιλιτσα του. Κοιμομαστε πολυ καλα ευτυχως! 

Δοντάκια ακομα οχι αλλα απο σαλιο και δαγκωμα αλλο τιποτα. 

Απο ανασκελα μπρουμυτα γυρναμε χαλαρα και κοιμομαστε και ετσι πλεον, απο μπρουμυτα ανασκελα ενω μπορουσαμε καπου το χασαμε τωρα η τεμπελιαζουμε δεν ξερω. Προσπαθει να μπουσουλησει αλλα παει σε ολες τις κατευθύνσεις εκτος απο μπροστα και εκνευριζεται 😂

Να κατσει ακομα δεν μπορει μονος του αλλα οφειλεται κυριως στο οτι ειναι υπερκινητικος και δεν του αρέσει καθόλου να καθεται στον ποπο του οποτε πως να μαθει 😋 

Αυτα απτο δικο μας update... 

@Κορτας καλα βρε θηριο πως τα καταφερατε; χαρα στο κουραγιο σας!Η ουλη σου πως ειναι; γιατι εμένα είναι ακομα αρκετά κόκκινη και ευαισθητη

@MariannakiM πως τα πατε με τον θηλασμο εσεις πλεον; θυμαμαι ήμασταν στο ιδιο καραβι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Γεια σας και απο μενα κοριτσια και καλη χρονια. Εμενα ειναι 5μιση μηνων ακομα στερεες δεν δωσαμε γιατι χορταινει πολυ καλα με το θηλασμο και ειπε η γιατρος αφου ειναι τοσο καλα να το αφησουμε για το 6μηνο να μην ζορισουμε και την κοιλιτσα του. Κοιμομαστε πολυ καλα ευτυχως! 

Δοντάκια ακομα οχι αλλα απο σαλιο και δαγκωμα αλλο τιποτα. 

Απο ανασκελα μπρουμυτα γυρναμε χαλαρα και κοιμομαστε και ετσι πλεον, απο μπρουμυτα ανασκελα ενω μπορουσαμε καπου το χασαμε τωρα η τεμπελιαζουμε δεν ξερω. Προσπαθει να μπουσουλησει αλλα παει σε ολες τις κατευθύνσεις εκτος απο μπροστα και εκνευριζεται 😂

Να κατσει ακομα δεν μπορει μονος του αλλα οφειλεται κυριως στο οτι ειναι υπερκινητικος και δεν του αρέσει καθόλου να καθεται στον ποπο του οποτε πως να μαθει 😋 

Αυτα απτο δικο μας update... 

@Κορτας καλα βρε θηριο πως τα καταφερατε; χαρα στο κουραγιο σας!Η ουλη σου πως ειναι; γιατι εμένα είναι ακομα αρκετά κόκκινη και ευαισθητη

@MariannakiM πως τα πατε με τον θηλασμο εσεις πλεον; θυμαμαι ήμασταν στο ιδιο καραβι... 

Μπράβο σας κορίτσι μου! Κι εμείς στερεες αρχές Φεβρουαρίου που κλείνει τους 6. Και η δική μου ουλη ακόμα κόκκινη και με ενοχλεί λιγάκι κάποιες φορές. Θηλασμος φουλ. Είναι εξαρτημένη! Εμένα κοιμάται μόνο με στήθος, παρηγοριεται με στήθος, γενικά όλα στη ζωή της έχουν να κανουν με το στήθος. Όταν δεν γκρινιάζει για τα διάφορα που της συμβαίνουν, γενικά είναι χαμογελαστή. Εμένα δεν γυρνάει ακόμα, μάλλον είναι τεμπέλα και προτιμάει να την κρατάς όρθια και να στηρίζεται στα πόδια της! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Μπράβο σας κορίτσι μου! Κι εμείς στερεες αρχές Φεβρουαρίου που κλείνει τους 6. Και η δική μου ουλη ακόμα κόκκινη και με ενοχλεί λιγάκι κάποιες φορές. Θηλασμος φουλ. Είναι εξαρτημένη! Εμένα κοιμάται μόνο με στήθος, παρηγοριεται με στήθος, γενικά όλα στη ζωή της έχουν να κανουν με το στήθος. Όταν δεν γκρινιάζει για τα διάφορα που της συμβαίνουν, γενικά είναι χαμογελαστή. Εμένα δεν γυρνάει ακόμα, μάλλον είναι τεμπέλα και προτιμάει να την κρατάς όρθια και να στηρίζεται στα πόδια της! 

Α και εμενα χοροπηδαει... Καλα μην σκας το καθε παιδι με το ρυθμο του και εμενα ειδες νομίζω θα αργησει να μαθει να καθεται δεν θελει καθολου.

Οσο για τον υπνο αστα εμενα που δεν ειχε τετοια το ανακαλυψε 3μιση μηνων οτι ειναι πολυ ωραια πιπίλα η μαμα και πλεον μονο ετσι, δεν μπορει να τον κοιμησει ο αντρας μου με τίποτα και ας μην πειναει. Λιγο το μετανιωσα που δεν εδωσα πιπιλα εκει οταν εγινε 40 ημερων αλλα οσο ζεις μαθαινεις... Μονο στο αμαξι την δεχεται γιατι δεν μπορει να φαει το χερι του😋 στο 2ο θα ξερω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Α και εμενα χοροπηδαει... Καλα μην σκας το καθε παιδι με το ρυθμο του και εμενα ειδες νομίζω θα αργησει να μαθει να καθεται δεν θελει καθολου.

Οσο για τον υπνο αστα εμενα που δεν ειχε τετοια το ανακαλυψε 3μιση μηνων οτι ειναι πολυ ωραια πιπίλα η μαμα και πλεον μονο ετσι, δεν μπορει να τον κοιμησει ο αντρας μου με τίποτα και ας μην πειναει. Λιγο το μετανιωσα που δεν εδωσα πιπιλα εκει οταν εγινε 40 ημερων αλλα οσο ζεις μαθαινεις... Μονο στο αμαξι την δεχεται γιατι δεν μπορει να φαει το χερι του😋 στο 2ο θα ξερω... 

Ναι κι εγώ πολύ ωραία πιπίλα είμαι. 20 διαφορετικές της έχω πάρει, καμία δε θέλει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι κι εγώ πολύ ωραία πιπίλα είμαι. 20 διαφορετικές της έχω πάρει, καμία δε θέλει... 

Αχ αστα και εγω κανενα 50αρι εχω δωσει χαλαρα. Ευτυχως δεν θα γυρισω δουλειά γιατι αλλιως δεν ξερω τι θα καναμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...