Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Όχι φιλιά στο πρόσωπο!!! Ας γίνεις όσο κακία χρειάζεται! Είναι θέμα υγείας και σεβασμού.

Το λέω πάντα σε όλους !Το θέμα ειναι ότι δε καταλαβαίνουν ..Η πεθερά μου κόντεψε να τη φιλήσει στο στόμα.δλδ ελεος.????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efitta είπε:

Το λέω πάντα σε όλους !Το θέμα ειναι ότι δε καταλαβαίνουν ..Η πεθερά μου κόντεψε να τη φιλήσει στο στόμα.δλδ ελεος.????

Αααχχχ αυτές οι πεθερές. Όταν την πιάνει έχω 100 ματιά πάνω της σαν τις αράχνες ένα πράμα. ??? Γιατι είναι και ύπουλη η δική μου και μπορεί να το κάνει όταν δεν κοιτάζω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/10/2019 at 10:04 ΠΜ, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου ! 40 ημερών σήμερα και η μπεμπουλα μου τσίμπησε από κάπου ιωσουλα και όλα αυτά γιατί δε καταλαβαίνει ο κόσμος ,Ευτυχώς το μόνο σύμπτωμα είναι πολυ λιγο ερεθισμενος λαιμουλης και λίγο βήχα.(τρεις φορές το βράδυ) .Ευτυχώς δεν εχει ακροαστικα ,ούτε μυξουλες. Τη θηλάζω αποκλειστικά και ελπιζω να τη βοηθησω τη ψυχουλα μου.Ειναι τόσο καλή απ την αρχή και εγώ δε τη προστατεψα??Ακόμα και στη γιατρό η καημένη είναι απίστευτα υπομονετικη.Ειμαι που ειμαι κακιά στα μάτια κάποιον τώρα θα γίνω τέρας!Μην αφήνεται κορίτσια κανέναν από εδώ και πέρα να πλησιάζει τα μωρά σας!Κυκλοφορούν ήδη πολλές ιώσεις.Εγω δεν ήθελα να είμαι υπερβολική και έκανα κακο στο μωρό μου.???

Περαστικά! Και εμένα ένα βηχαλακι είχε που πέρασε και μυξες δύο μέρες τώρα αλλά νομίζω ότι πάει καλύτερα! Πολύ ρουφηγμα και όρο πριν το φαΐ, πριν τον ύπνο. Ελπίζω να το ξεπεράσουμε γρήγορα! Ετσι σκέφτομαι και εγώ καμία φορά ότι την αφησα να κρυώσει και τέτοια! Μα και ο καιρός.. προβληματιζομαι συνέχεια με τα ρούχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Αααχχχ αυτές οι πεθερές. Όταν την πιάνει έχω 100 ματιά πάνω της σαν τις αράχνες ένα πράμα. ??? Γιατι είναι και ύπουλη η δική μου και μπορεί να το κάνει όταν δεν κοιτάζω.... 

Η δικιά μου να δεις είναι μόνιμα μουρλαμενη ...χχαχαχ και στο κατούρημα μαζί θα παίρνω τη μπέμπα όταν πηγαίνω επίσκεψη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MissMary είπε:

Περαστικά! Και εμένα ένα βηχαλακι είχε που πέρασε και μυξες δύο μέρες τώρα αλλά νομίζω ότι πάει καλύτερα! Πολύ ρουφηγμα και όρο πριν το φαΐ, πριν τον ύπνο. Ελπίζω να το ξεπεράσουμε γρήγορα! Ετσι σκέφτομαι και εγώ καμία φορά ότι την αφησα να κρυώσει και τέτοια! Μα και ο καιρός.. προβληματιζομαι συνέχεια με τα ρούχα! 

Περαστικουλια και σε εσας!Εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι κόλλησε από κάποιον.δε φταίει ο καιρός λέει.Ακομα και χιόνι να εχει εξω μου είπε Μπορω να πηγαινω βολτα με το καρότσι..Οχι όμως επαφές με πολύ κόσμο και όχι σε κλειστούς χώρους.Εγω φταίω γιατί δεν ήθελα να φανώ κακιά και υπερβολική στους άλλους !Αλλά κάνω στροφή..Τέλος αυτά!Η μπέμπα πάνω απ όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο μήπως ξέρει καμία;

μπορω να κάνω κουμπάρο( να μου βαφτίσουν το παιδί) ένα ζευγάρι που βάφτισα εγώ το δικό τους;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άσχετο μήπως ξέρει καμία;

μπορω να κάνω κουμπάρο( να μου βαφτίσουν το παιδί) ένα ζευγάρι που βάφτισα εγώ το δικό τους;;;;

Καλημερα κοριτσι Ναι μπορείς το έκανε και μια πολύ καλή φίλη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι παππούδες θέλουν προσοχή. Χθες είπαμε να πάμε με τον άντρα μου ένα ρημάδι σινεμά και αφήσαμε τα παιδιά στους γονείς μου. Παίρνει ο πατέρας μου τον μεγάλο να τον πάει βόλτα και τον ταίζει ένα κουτάκι μικρό πουράκια στην βόλτα ?αι στο και πριν φύγουν από το σπίτι του έχει ήδη δώσει 2 λεπτές φέτες κέικ με σαντιγί μέσα ?. Με το που επιστρέφουμε σπίτι τον κάνουμε μπάνιο και τον ρωτάμε αν θέλει να φάει και μας λέει ότι θέλει οπότε τον ταίζει ο άντρας μου φακές. Σε ένα τέταρτο κάνει εμετό και γίνεται και αυτός και το κρεβάτι σκατά, τον αλλάζω και στρώνω ξανά και το κρεβάτι. Ήθελα να κάτσει λίγο ακόμα αλλά αυτός νύσταζε οπότε πάει και ξαπλώνει πάλι....και ξαναέκανε εμετό, τα λέρωσε όλα πάλι, τον κάναμε μπάνιο πάλι και αφού σιγουρευτήκαμε ότι έχει ηρεμήσει τον αφήσαμε να ξαπλώσει. Ξινό μας βγήκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το σκέφτομαι και εγώ @KONSTANTIA όταν θα αρχίζουν να την κρατάνε οι γονείς μου!

Μια φορά στο σούπερ μάρκετ ήταν μια γιαγιά με την εγγονή στο καρότσι ήταν πολύ μικρούλα κάτω από χρόνο, είχε άνοιξει η γιαγιά ένα kider delice και μπουκώνε το μωρό. Έρχονται στα τυριά που δούλευα και λέω αααα τρώμε και σοκολάτα?? Με ύφος ευγενικό αλλά και παρατήρησης ξέρεις, και μου λέει ναι ναι δεν αφήνει η μαμά αλλά δεν πειράζει, γελουσε και δωστου τη μπουκώνε! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MissMary είπε:

Αυτό το σκέφτομαι και εγώ @KONSTANTIA όταν θα αρχίζουν να την κρατάνε οι γονείς μου!

Μια φορά στο σούπερ μάρκετ ήταν μια γιαγιά με την εγγονή στο καρότσι ήταν πολύ μικρούλα κάτω από χρόνο, είχε άνοιξει η γιαγιά ένα kider delice και μπουκώνε το μωρό. Έρχονται στα τυριά που δούλευα και λέω αααα τρώμε και σοκολάτα?? Με ύφος ευγενικό αλλά και παρατήρησης ξέρεις, και μου λέει ναι ναι δεν αφήνει η μαμά αλλά δεν πειράζει, γελουσε και δωστου τη μπουκώνε! ??

Πω πω! Έξαλλη με έκανες με αυτό!

Και καλά στους δικούς μας γονείς φωνάζουμε όσο θέλουμε, στους άλλους (πεθερικα) πώς το κανουμε;;;; γιατι εγω αμα πω κατι ακουω "δε συμπαθεις τους γονεις μου". Και με πιανει το παραπονο και τα νευρα μαζι γιατι εχει ακουσει οτι τα ιδια κανω και στη μητέρα μου. Δεν κάνω διακρίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κακομαθημα από τους παππούδες είναι μονόδρομος αλλά αυτό που σας περιέγραψα είναι άνω ποταμών. Όποιος και να το έκανε τα ίδια θα άκουγε, δεν το συζητώ. Καπάκι την πήρα την μάνα μου και τους έβαλα χέρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evoula4 είπε:

Πω πω! Έξαλλη με έκανες με αυτό!

Και καλά στους δικούς μας γονείς φωνάζουμε όσο θέλουμε, στους άλλους (πεθερικα) πώς το κανουμε;;;; γιατι εγω αμα πω κατι ακουω "δε συμπαθεις τους γονεις μου". Και με πιανει το παραπονο και τα νευρα μαζι γιατι εχει ακουσει οτι τα ιδια κανω και στη μητέρα μου. Δεν κάνω διακρίσεις.

Πώς σε καταλαβαίνω!!! Δεν φαντάζεσαι!!! Μιλάς στον άντρα σου κ εκείνος με τη σειρά του θα μιλήσει στους γονείς του. Εκείνος μπορεί να βάλει τα όρια. Εάν δεν... Δυστυχώς δεν υπάρχει σωτηρία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτήσω κορίτσια είναι φυσιολογικό το οτι έχουν λιγοστέψει τα κακακια της μπέμπας εδω και δυο μερες ?42 ημερών είμαστε και θηλάζω αποκλειστικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efitta είπε:

Να σας ρωτήσω κορίτσια είναι φυσιολογικό το οτι έχουν λιγοστέψει τα κακακια της μπέμπας εδω και δυο μερες ?42 ημερών είμαστε και θηλάζω αποκλειστικα!

Ναι απόλυτα φυσιολογικό! Μπορεί να περάσουν και 3-4 και να μη σου κάνει καθόλου. Εμένα μέχρι 2 έχει φτάσει προς το παρόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι απόλυτα φυσιολογικό! Μπορεί να περάσουν και 3-4 και να μη σου κάνει καθόλου. Εμένα μέχρι 2 έχει φτάσει προς το παρόν! 

@efitta Και εμενα αυτο μου ειπε η παιδιατρος μην σκας .... Βεβαια εμεις (11 εβδομαδων) προς το παρον απο 5 φορες την μερα το εχουμε μειωσει στις 4 ? χρυσος πελατης της pampers! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι απόλυτα φυσιολογικό! Μπορεί να περάσουν και 3-4 και να μη σου κάνει καθόλου. Εμένα μέχρι 2 έχει φτάσει προς το παρόν! 

Αχ ωραία ευχαριστώ πολύ!! Μέχρι στιγμής κάνουμε δύο τρεις  φορές τη μέρα και το βράδυ μια .Αλλά παρατήρησα ότι είναι πιο νερουλα !Δε πιστεύω να είναι διάρροια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

@efitta Και εμενα αυτο μου ειπε η παιδιατρος μην σκας .... Βεβαια εμεις (11 εβδομαδων) προς το παρον απο 5 φορες την μερα το εχουμε μειωσει στις 4 ? χρυσος πελατης της pampers! 

4-5 Φορές καλά είστε !! Εμένα έκανε μετά από κάθε θηλασμό ..καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτο !χααχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Αχ ωραία ευχαριστώ πολύ!! Μέχρι στιγμής κάνουμε δύο τρεις  φορές τη μέρα και το βράδυ μια .Αλλά παρατήρησα ότι είναι πιο νερουλα !Δε πιστεύω να είναι διάρροια??

Κι εμένα έχει 3 με 4 μέρες τώρα που κάνει νερουλα. Η παιδίατρος μου είπε οτι μπορεί να είναι και ίωση αλλά χτες που πήγαμε σε έναν αλλεργιολογο γιατί μαλλον μου έχει βγάλει αλλεργία, μου είπε ότι ενδέχεται να είναι αλλεργική αντίδραση αν δεν έχει συμπτώματα κάποιος από το κοντινό περιβάλλον. 

Κι εδώ επίσης χρυσός πελάτης της pampers!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta @MariannakiM

Ασε μην μιλαμε οσο δεν εχουν κολικους.... Χαλαλι τους τα σκατιαρικα! ? Επισης ρε κοριτσια και εμας ετσι ειναι...νομιζω απο την στιγμη που θηλαζουν ειναι φυσιολογικο να ειναι υδαρη. Αμα εκαναν τοση διαρροια φανταζομαι θα μειωνοντουσαν οι βρεγμενες πανες αλλα τι να πω; μην σας παρω και στο λαιμο μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariannakiM @eirini2 εμένα η παιδιάτρος για τα κακακια που ήταν πιο νερουλα μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο απ τη στιγμη που θηλαζω.Και σήμερα μάλιστα όλη μέρα ήταν κανονικά πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τι να πω κορίτσια με δύο μωρά??  Έχω πάνες ολα τα νουμερα . Τώρα φοράνε το ν1 και το ν5  κ προχθες εκανα στοκ το ν2 κ το ν6  . 

Εχει 1+ 1 στα pampers ο σκλαβενιτης αυτές τις μέρες και κυριολεκτικά αδειασαμε το ράφι ...μας κοιτούσαν ! ???  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

@efitta @MariannakiM

Ασε μην μιλαμε οσο δεν εχουν κολικους.... Χαλαλι τους τα σκατιαρικα! ? Επισης ρε κοριτσια και εμας ετσι ειναι...νομιζω απο την στιγμη που θηλαζουν ειναι φυσιολογικο να ειναι υδαρη. Αμα εκαναν τοση διαρροια φανταζομαι θα μειωνοντουσαν οι βρεγμενες πανες αλλα τι να πω; μην σας παρω και στο λαιμο μου... 

Εμένα κολικούς εχει. Από το μεσημέρι κ μετά γίνεται χαμουλης εδώ... Ελπίζω ότι θα ηρεμήσει λίγο τώρα που έκοψα γαλακτοκομικα. Εμένα φτιάξανε τα δικά της από χθες το βράδυ. Έκανε και 2 κιλά κακά, μέχρι την πλάτη της έφτασαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

Εγώ τι να πω κορίτσια με δύο μωρά??  Έχω πάνες ολα τα νουμερα . Τώρα φοράνε το ν1 και το ν5  κ προχθες εκανα στοκ το ν2 κ το ν6  . 

Εχει 1+ 1 στα pampers ο σκλαβενιτης αυτές τις μέρες και κυριολεκτικά αδειασαμε το ράφι ...μας κοιτούσαν ! ???  

Ναι είδα κι εγώ διαφήμιση στην τηλεόραση κ πρέπει να τρέξω ωωω! Έτσι είχα κάνει πριν τον τοκετό στοκ σε Νο 1 κ Νο2 από 1+1 του Σκλαβενίτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...