Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εμείς δεν χορταινουμε, δίνουμε περίπου 80 ευρώ το μήνα σε γαλατα! Και αν πεινάσει και τον καθυστερήσεις 10 λεπτά ξεσηκώνει το οικοδομικό τετράγωνο! Το ίδιο και αν χεστει, δεν περιμένει λεπτό! Με προβληματισατε με την κατάσταση σας ρε κορίτσια, ήλπιζα μετά τον δεύτερο μήνα να στρώσουμε πολύ ?

Μη νομίζεις και εμείς που δεν τρώμε πολύ τόσο δίνουνε στα γάλατα μη σου πω και παραπάνω,το φτιάχνουμε πότε το τρωει πότε το πετάμε αλλά από το κουτί φεύγει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μη νομίζεις και εμείς που δεν τρώμε πολύ τόσο δίνουνε στα γάλατα μη σου πω και παραπάνω,το φτιάχνουμε πότε το τρωει πότε το πετάμε αλλά από το κουτί φεύγει 

Καλά, εννοείται ότι είτε τα τρώνε είτε τα πετάς τα αγοράζεις! 

@eirini2  συνήθως τον πιάνει πείνα όταν είμαστε τουλάχιστον ένα χιλιόμετρο μακριά από το σπίτι και οδηγώ ή οτιδήποτε άλλο δύσκολο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα κορίτσια με τέντωσαν τα μωρά! Ο μεν μεγάλος έκοψε τον μεσημεριανό ύπνο και δεν ησυχάζουμε καθόλου μέχρι το βράδυ, ο δε μικρός έχει τρομερό πόνο στην κοιλιά και θέλει όλη μέρα αγκαλιά το γιγαντάκι μου! Το απόγευμα όλα αυτά βρίσκονται στο ζενίθ τους και η δική μου μπαταρία έχει αδειάσει και με πιάνει μια απελπισία μέχρι να έρθει ο άντρας μου από την δουλειά. Για να περάσει η ώρα τους κάνω μπάνιο και ταίζω τον μικρό. Ευτυχώς ο μεγάλος στις 9-9:30 ξαπλώνει οπότε μετά έχουμε να παλέψουμε μόνο με τον μικρό. Ξεκίνησα και εγώ τα κρασιά, καλό μας φθινόπωρο με υγεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό φθινοπωράκι! 

Τώρα π λέμε για μεσημεριανό ύπνο, όσο μεγαλώνουν τα μωράκια κόβουν ώρες ύπνου την ημέρα; εμένα είναι 3 μηνών πχ κ κοιμάται καποιες ώρες την ημέρα, ελπίζω να μν αλλάξει δραματικά αυτό. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εμείς δεν χορταινουμε, δίνουμε περίπου 80 ευρώ το μήνα σε γαλατα! Και αν πεινάσει και τον καθυστερήσεις 10 λεπτά ξεσηκώνει το οικοδομικό τετράγωνο! Το ίδιο και αν χεστει, δεν περιμένει λεπτό! Με προβληματισατε με την κατάσταση σας ρε κορίτσια, ήλπιζα μετά τον δεύτερο μήνα να στρώσουμε πολύ ?

Αχαχα μια από τα ίδια κ εμείς! Εγώ δίνω τουλάχιστον 160€ το μήνα σε σκόνη, και βάλε κ τα παμπερς άστα να πάνε... Τα δικά μου τώρα που είναι 8 εβδομάδων είναι 5.2 κιλά,.. Παχουλα μου λέει η ιατρός αν τα πιάσουμε βάσει πητ αλλά ότι στα μωρά δεν κάνουμε δίαιτα οπότε να τρώνε όσο θέλουν μου είπε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλό φθινόπωρο! @joy2 Άστα βράστα! Είναι λεφτά.

Εντωμεταξύ εμείς ψάχνουμε και σπίτι και είπαμε από Οκτώβρη να αρχίσουμε να καταγράφουμε λίγο τα έξοδα να έχουμε μια ιδέα Ποια είναι τα νέα δεδομένα... Αν πάρει κάτι το αυτί σας...ψάχνω Ηράκλειο ή Παλλήνη -Γέρακα 2 υπνοδωμάτια και αυτονομία.? χάσαμε μια τρο μέρη ευκαιρία και είμαι να σκάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elen81 είπε:

Καλό φθινοπωράκι! 

Τώρα π λέμε για μεσημεριανό ύπνο, όσο μεγαλώνουν τα μωράκια κόβουν ώρες ύπνου την ημέρα; εμένα είναι 3 μηνών πχ κ κοιμάται καποιες ώρες την ημέρα, ελπίζω να μν αλλάξει δραματικά αυτό. ?

Εμένα μέχρι πρότινος κοιμότανε ο μεγάλος 2-2,5 ώρες το μεσημέρι. Κατάφερα και το διατήρησα, παρότι την μια βδομάδα ήμουν πρωινή και καθόταν στην μια γιαγιά μέχρι τις 3 και την επόμενη ήμουν απογευματινή οπότε τον πήγαινα στην άλλη γιαγιά στη 1 για να φύγω για την δουλειά. Όσο ήταν όμως μέχρι ενάμιση έτους κοιμότανε 2 φορές μέσα στην ημέρα, 11- 1 το μεσημέρι και 3-5 το απόγευμα. Βέβαια ξυπνούσε στις 6 το πρωί, αυτό παίζει έναν ρόλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elen81 είπε:

Καλό φθινοπωράκι! 

Τώρα π λέμε για μεσημεριανό ύπνο, όσο μεγαλώνουν τα μωράκια κόβουν ώρες ύπνου την ημέρα; εμένα είναι 3 μηνών πχ κ κοιμάται καποιες ώρες την ημέρα, ελπίζω να μν αλλάξει δραματικά αυτό. ?

Εμενα σε λιγες μερες κλεινει τον τεταρτο  κοιμαται αρκετες ωρες μεσα στην ημερα φαντάζομαι πως σιγά σιγά θα αλλάξει δεν θα κοιμάται τόσο όσο τώρα αλλά πιστεύω πως έναν μεσημεριανό ύπνο θα κάνει,γιατί μέχρι στιγμής κάνουμε και μεσημεριανό και απογευματινό και έναν ύπνο κατά της 8 και μετά κοιμόμαστε για βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elen81 είπε:

Καλό φθινοπωράκι! 

Τώρα π λέμε για μεσημεριανό ύπνο, όσο μεγαλώνουν τα μωράκια κόβουν ώρες ύπνου την ημέρα; εμένα είναι 3 μηνών πχ κ κοιμάται καποιες ώρες την ημέρα, ελπίζω να μν αλλάξει δραματικά αυτό. ?

Εμένα δεν έχει στάνταρ, συνήθως κοιμάται αλλα είναι κάποιες μέρες που κοιμάται κάτι εικοσαλεπτα! Μέχρι να σηκωθείς να κανεις μια δουλειά.. Πάει. Άλλες πάλι τριωρα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Καλημέρα! Καλό φθινόπωρο! @joy2 Άστα βράστα! Είναι λεφτά.

Εντωμεταξύ εμείς ψάχνουμε και σπίτι και είπαμε από Οκτώβρη να αρχίσουμε να καταγράφουμε λίγο τα έξοδα να έχουμε μια ιδέα Ποια είναι τα νέα δεδομένα... Αν πάρει κάτι το αυτί σας...ψάχνω Ηράκλειο ή Παλλήνη -Γέρακα 2 υπνοδωμάτια και αυτονομία.? χάσαμε μια τρο μέρη ευκαιρία και είμαι να σκάσω!

Μακάρι να βρείτε κάτι που να σας κάνει! Και εμείς ένα υπνοδωμάτιο έχουμε και σιγά σιγά κοιταμε. Εμείς ψάχνουμε κέντρο αλλά, έχει ξεφύγει η κατάσταση με τα νοίκια! Μεταξουργείο - Κεραμεικό - γκάζι - βοτανικό-Πετράλωνα.. Αν δω κάτι προς τα εκεί θα σου στείλω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIAκαλό φθινόπωρο, σφύριξες την έναρξη ε! Πιες μια κρασαρα και για τις θηλαζουσες! Και Να σαι καλά που δημιούργησες αυτή τη συζήτηση! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

@KONSTANTIAκαλό φθινόπωρο, σφύριξες την έναρξη ε! Πιες μια κρασαρα και για τις θηλαζουσες! Και Να σαι καλά που δημιούργησες αυτή τη συζήτηση! ?

Εγώ ευχαριστώ όλες εσάς που συμμετέχετε τόσο ενεργά και είσαστε openminded άτομα γιατί έχουμε πίξει στις υπερβολάρες εδώ μέσα τόσα χρόνια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ μένα κοιμάται κάποιες ωρίτσες διάσπαρτα μέσα στη μέρα, άλλες φορές μισάωρο, άλλες 1 ώρα, άλλες 2. Το θέμα είναι να απολαμβάνει τα παιχνίδια του, κάτι π τώρα δεν γίνεται. Θα γίνει άμεσα φαντάζομαι. Γτ όταν είναι ξύπνιος, δεν ξερεις κ πως να τον απασχολησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Κ μένα κοιμάται κάποιες ωρίτσες διάσπαρτα μέσα στη μέρα, άλλες φορές μισάωρο, άλλες 1 ώρα, άλλες 2. Το θέμα είναι να απολαμβάνει τα παιχνίδια του, κάτι π τώρα δεν γίνεται. Θα γίνει άμεσα φαντάζομαι. Γτ όταν είναι ξύπνιος, δεν ξερεις κ πως να τον απασχολησεις.

Πόσο είναι ο μικρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πόσο είναι ο μικρός σου;

Τώρα κλείνει τον 3ο, χαμογελάει με κανένα παιχνίδι που κουδυνίζει μπροστά του αλλά μέχρι εκεί. Δεν κάνει την κίνηση να το πιάσει κ να παίξει μαζί του. Είναι νωρίς ακόμα νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα δόλιες μάνες!!! Σήμερα κοιμηθήκαμε λίγο καλύτερα, χωρίς να σημαίνει ότι ξεκουράστηκα καθόλου. 

Τώρα που σταμάτησα κ γω το θηλασμό θα αρχίσω Κ γω τα κρασακια μου. Ήδη έκανα την αρχή κ ήπια την προηγούμενη βδομάδα στη γιορτή του άντρα μου 1 δαχτυλακι. 

@Elen81 κ μεις κλείνουμε τον 3ο σε λίγο Κ γελάμε αρκετά. Αγκουλιζουμε κ κάνουμε συζητήσεις στη γλώσσα του. Κ στηρίζουμε κ το κεφαλάκι μας σιγά σιγά. ?

Έχει πέσει κύμα μετακομισεων Ε? Κ μεις Σ αυτή τη φάση είμαστε εδώ κ ένα μήνα. Θέλουμε να αλλάξουμε περιοχή κ μάλλον την άλλη εβδομάδα θα είμαστε στο νέο σπίτι. Μέσα σε 1 χρόνο 3 μετακομίσεις!! Έχω γίνει εξπερ πλέον. Όποια θέλει μεταφορές μετακομίσεις εδώ εγώ!!! Όσο για τα ενοίκια ας μην συζητήσουμε τι τιμές έχουν εδώ. Σας πέφτουν τα μαλλιά!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα δόλιες μάνες!!! Σήμερα κοιμηθήκαμε λίγο καλύτερα, χωρίς να σημαίνει ότι ξεκουράστηκα καθόλου. 

Τώρα που σταμάτησα κ γω το θηλασμό θα αρχίσω Κ γω τα κρασακια μου. Ήδη έκανα την αρχή κ ήπια την προηγούμενη βδομάδα στη γιορτή του άντρα μου 1 δαχτυλακι. 

@Elen81 κ μεις κλείνουμε τον 3ο σε λίγο Κ γελάμε αρκετά. Αγκουλιζουμε κ κάνουμε συζητήσεις στη γλώσσα του. Κ στηρίζουμε κ το κεφαλάκι μας σιγά σιγά. ?

Έχει πέσει κύμα μετακομισεων Ε? Κ μεις Σ αυτή τη φάση είμαστε εδώ κ ένα μήνα. Θέλουμε να αλλάξουμε περιοχή κ μάλλον την άλλη εβδομάδα θα είμαστε στο νέο σπίτι. Μέσα σε 1 χρόνο 3 μετακομίσεις!! Έχω γίνει εξπερ πλέον. Όποια θέλει μεταφορές μετακομίσεις εδώ εγώ!!! Όσο για τα ενοίκια ας μην συζητήσουμε τι τιμές έχουν εδώ. Σας πέφτουν τα μαλλιά!!!?

Απο συζητήσεις στη γλώσσα του άλλο τπτ. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα δόλιες μάνες!!! Σήμερα κοιμηθήκαμε λίγο καλύτερα, χωρίς να σημαίνει ότι ξεκουράστηκα καθόλου. 

Τώρα που σταμάτησα κ γω το θηλασμό θα αρχίσω Κ γω τα κρασακια μου. Ήδη έκανα την αρχή κ ήπια την προηγούμενη βδομάδα στη γιορτή του άντρα μου 1 δαχτυλακι. 

@Elen81 κ μεις κλείνουμε τον 3ο σε λίγο Κ γελάμε αρκετά. Αγκουλιζουμε κ κάνουμε συζητήσεις στη γλώσσα του. Κ στηρίζουμε κ το κεφαλάκι μας σιγά σιγά. ?

Έχει πέσει κύμα μετακομισεων Ε? Κ μεις Σ αυτή τη φάση είμαστε εδώ κ ένα μήνα. Θέλουμε να αλλάξουμε περιοχή κ μάλλον την άλλη εβδομάδα θα είμαστε στο νέο σπίτι. Μέσα σε 1 χρόνο 3 μετακομίσεις!! Έχω γίνει εξπερ πλέον. Όποια θέλει μεταφορές μετακομίσεις εδώ εγώ!!! Όσο για τα ενοίκια ας μην συζητήσουμε τι τιμές έχουν εδώ. Σας πέφτουν τα μαλλιά!!!?

Και εμείς λέμε σε βάθος διετίας να αλλάξουμε σπίτι. Αυτό μεν είναι ιδιόκτητο αλλά είναι μικρό για τόσα άτομα. Για μένα ιδανικά χρειαζόμαστε ένα σπίτι με 3 υπνοδωμάτια. Στην περιοχή τη δική μας αυτα τα σπίτια έχουν περίπου ενοίκιο 500 με 600 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και εμείς λέμε σε βάθος διετίας να αλλάξουμε σπίτι. Αυτό μεν είναι ιδιόκτητο αλλά είναι μικρό για τόσα άτομα. Για μένα ιδανικά χρειαζόμαστε ένα σπίτι με 3 υπνοδωμάτια. Στην περιοχή τη δική μας αυτα τα σπίτια έχουν περίπου ενοίκιο 500 με 600 ευρώ.

Εμείς έχουμε αναγκαστική  μετακόμιση σε ένα χρόνο που θα πάρει μετάθεση ο άντρας μου,μέχρι τότε έχουμε καιρό,αν και το σπίτι που μένουμε τώρα είναι ωραίο έχει και 2 δωμάτια και μας βολεύει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σήμερα κορίτσια με τέντωσαν τα μωρά! Ο μεν μεγάλος έκοψε τον μεσημεριανό ύπνο και δεν ησυχάζουμε καθόλου μέχρι το βράδυ, ο δε μικρός έχει τρομερό πόνο στην κοιλιά και θέλει όλη μέρα αγκαλιά το γιγαντάκι μου! Το απόγευμα όλα αυτά βρίσκονται στο ζενίθ τους και η δική μου μπαταρία έχει αδειάσει και με πιάνει μια απελπισία μέχρι να έρθει ο άντρας μου από την δουλειά. Για να περάσει η ώρα τους κάνω μπάνιο και ταίζω τον μικρό. Ευτυχώς ο μεγάλος στις 9-9:30 ξαπλώνει οπότε μετά έχουμε να παλέψουμε μόνο με τον μικρό. Ξεκίνησα και εγώ τα κρασιά, καλό μας φθινόπωρο με υγεία!

Υπομονή και κουραγιο δόλια μάνα! Κρασιά εσύ ουίσκια η @LondonBaby@LondonBaby  και τα μυαλά στα κάγκελα. Πιείτε κανένα και για εμάς που έχουν γίνει τα βυζια τσίχλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και εμείς λέμε σε βάθος διετίας να αλλάξουμε σπίτι. Αυτό μεν είναι ιδιόκτητο αλλά είναι μικρό για τόσα άτομα. Για μένα ιδανικά χρειαζόμαστε ένα σπίτι με 3 υπνοδωμάτια. Στην περιοχή τη δική μας αυτα τα σπίτια έχουν περίπου ενοίκιο 500 με 600 ευρώ.

Πλέον ακούω αυτές τις τιμές και λέω ότι είναι οκ. Εδώ για να μείνεις αξιοπρεπώς σε διαμέρισμα 2 δωματίων θες πάνω από 2000. Εκτός εάν φύγεις καμία ώρα έξω από το Λονδίνο. Tragic ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Υπομονή και κουραγιο δόλια μάνα! Κρασιά εσύ ουίσκια η @LondonBaby@LondonBaby  και τα μυαλά στα κάγκελα. Πιείτε κανένα και για εμάς που έχουν γίνει τα βυζια τσίχλα!!!

Αν σε παρηγορεί και εμείς τα τραβάμε τα β@@@@ μας για άλλους λόγους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Πλέον ακούω αυτές τις τιμές και λέω ότι είναι οκ. Εδώ για να μείνεις αξιοπρεπώς σε διαμέρισμα 2 δωματίων θες πάνω από 2000. Εκτός εάν φύγεις καμία ώρα έξω από το Λονδίνο. Tragic ?

Δεν θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό να ζητάνε 2.000 ευρώ ενοίκιο ωστόσο οι μισθοί είναι σαφώς καλύτεροι εκεί από ότι εδώ. Αλίμονο αν δεν ζητούσαν 2.000 ευρώ ενοίκιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς κορίτσια αρχές του χρόνου λέμε να μετακομίσουμε γιατί τωρα που μας ήρθαν δύο μωρα δεν χωράμε με τίποτα στο δυάρι! Βρε κορίτσια πότε σταματάνε τα μωρά το βράδυνο ξύπνημα για φαΐ?? Εμένα πίνουν ξένο, ξυπνάνε τουλάχιστον δύο φορές και κάθε τάισμα κρατάει τουλάχιστον μια ώρα, αν κάνουν κ κακά πάει σχεδόν δίωρο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Και εμείς κορίτσια αρχές του χρόνου λέμε να μετακομίσουμε γιατί τωρα που μας ήρθαν δύο μωρα δεν χωράμε με τίποτα στο δυάρι! Βρε κορίτσια πότε σταματάνε τα μωρά το βράδυνο ξύπνημα για φαΐ?? Εμένα πίνουν ξένο, ξυπνάνε τουλάχιστον δύο φορές και κάθε τάισμα κρατάει τουλάχιστον μια ώρα, αν κάνουν κ κακά πάει σχεδόν δίωρο... 

Νομίζω είναι ανάλογα το παιδί.. Του αδερφού μου είναι 1.5 χρόνων και ακόμα ξυπνάει μια φορά μέσα στη νύχτα. Εγώ θηλάζω θα ξυπνήσει μια φορά σπάνια δύο και θα φάει μέσα σε δέκα λεπτά. Χτες όμως ξυπνουσε ανα δυωρο, ακριβώς όμως! Μόνο την πρώτη βδομάδα που γεννήθηκε έτρωγε έτσι! Τι να πω... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...