Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια! Σας εχω ερωτηση. Ο μικρος μου 7 εβδομαδων και εχει αρχισει πλεον να κινειται κανονικοτατα διαγωνια στην κουνια του. Παω τουαλετα και τον βρισκω με το κεφαλι διπλα στο καγκελο και το χερακι σχεδον περασμενο. Εγω παντα δεν εχω βαλει και γιατι απαγορευεται υποτιθεται και γιατι ειμαστε πιο ησυχοι και οι 2 αν τον βλεπω και με βλέπει. Τρομαξα ομως σημερα και δεν ξερω τι να κανω... Απτην μια μην μου κοπανισει κανενα κεφαλι αλλα και απο την αλλη μην χωσει την μουρη του στο παντα και σκασει. Εσεις τι λετε; εχει βαλει καμια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eirini2 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Σας εχω ερωτηση. Ο μικρος μου 7 εβδομαδων και εχει αρχισει πλεον να κινειται κανονικοτατα διαγωνια στην κουνια του. Παω τουαλετα και τον βρισκω με το κεφαλι διπλα στο καγκελο και το χερακι σχεδον περασμενο. Εγω παντα δεν εχω βαλει και γιατι απαγορευεται υποτιθεται και γιατι ειμαστε πιο ησυχοι και οι 2 αν τον βλεπω και με βλέπει. Τρομαξα ομως σημερα και δεν ξερω τι να κανω... Απτην μια μην μου κοπανισει κανενα κεφαλι αλλα και απο την αλλη μην χωσει την μουρη του στο παντα και σκασει. Εσεις τι λετε; εχει βαλει καμια; 

Κορίτσι μου νομίζω όχι καλύτερα μη βάλεις ακόμη κάτι πιστεύω ότι και να αγγιξει γο κεφάλι του στη κούνια δεν έχει τόσο δύναμη ώστε να το κοπανησει και νσ κτυπησει απλά θα αγγίξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εχω κι εγώ μια ερώτηση για εσάς όσες κανατε καισαρική το φούσκωμα πάνω από τη τομή έφυγε η ακόμηςδεν θυμάμαι με το γιο μου πόσο καιρό έκανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Σας εχω ερωτηση. Ο μικρος μου 7 εβδομαδων και εχει αρχισει πλεον να κινειται κανονικοτατα διαγωνια στην κουνια του. Παω τουαλετα και τον βρισκω με το κεφαλι διπλα στο καγκελο και το χερακι σχεδον περασμενο. Εγω παντα δεν εχω βαλει και γιατι απαγορευεται υποτιθεται και γιατι ειμαστε πιο ησυχοι και οι 2 αν τον βλεπω και με βλέπει. Τρομαξα ομως σημερα και δεν ξερω τι να κανω... Απτην μια μην μου κοπανισει κανενα κεφαλι αλλα και απο την αλλη μην χωσει την μουρη του στο παντα και σκασει. Εσεις τι λετε; εχει βαλει καμια; 

Στα ikea έχει μια εντελώς λεπτή και χαμηλή πάντα. Αυτή έχω βάλει.  Και δεν έχει καθόλου κίνδυνο.  Με βόλεψε κ στο 1ο.

20190923_120739.jpg

20190923_120714.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Σας εχω ερωτηση. Ο μικρος μου 7 εβδομαδων και εχει αρχισει πλεον να κινειται κανονικοτατα διαγωνια στην κουνια του. Παω τουαλετα και τον βρισκω με το κεφαλι διπλα στο καγκελο και το χερακι σχεδον περασμενο. Εγω παντα δεν εχω βαλει και γιατι απαγορευεται υποτιθεται και γιατι ειμαστε πιο ησυχοι και οι 2 αν τον βλεπω και με βλέπει. Τρομαξα ομως σημερα και δεν ξερω τι να κανω... Απτην μια μην μου κοπανισει κανενα κεφαλι αλλα και απο την αλλη μην χωσει την μουρη του στο παντα και σκασει. Εσεις τι λετε; εχει βαλει καμια; 

Εγώ δεν έχω βάλει η αδερφή μου είχε από την αρχή οι γνωμες διίστανται,εγώ προσωπικά δεν τη θεωρώ και τόσο επικίνδυνη αν βάλεις μια χαμηλή όπως έδειξε η κοπέλα πιο πάνω στις φώτο, από το να χτυπάει το μωρο το κεφαλάκι στα ξύλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Κορίτσια εχω κι εγώ μια ερώτηση για εσάς όσες κανατε καισαρική το φούσκωμα πάνω από τη τομή έφυγε η ακόμηςδεν θυμάμαι με το γιο μου πόσο καιρό έκανε

Εγω τεσσερις μηνες μετα και το εχω ακόμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Κ γω δεν έχω βάλει. Δεν μου το επέτρεψαν. Φανταστείτε ότι εδώ έρχονται κ ελέγχουν το χώρο που κοιμάται το μωρό κ σε συμβουλεύουν. 

Έχω μια ερώτηση. Πλέον ο μικρός μου δεν δέχεται καθόλου το στηθος μου. 2 μερες τωρα προσπαθω. Δεν έχω πολύ γάλα 2 φόρες την ημέρα του δίνω δικό μου πλέον. Αλλά τις τελευταίες μέρες δεν κάθεται κ κλαίει μόλις τον βάλω. Μου κανει μπλιαχ!! Πρεπει να βαλω θηλαστρο να βγαλω οτι εχω? Δεν εχει πετρωσει βεβαια ουτε με ποναει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eirini2  εγώ δεν έβαλα πάντα ούτε στον πρώτο γιατί ήθελα να τον έλεγχο όταν κοιμότανε - κοιμόμουν δίπλα του σε μόνο κρεβάτι. Δεν είναι κάτι φοβερό είτε βάλεις είτε όχι γιατί ακόμα δεν έχει την δύναμη να χτυπήσει τόσο δυνατά. 

@egw  αυτή την φορά η τομή μου δεν είναι φουσκωμενη, την προηγούμενη  ήταν.

Κορίτσια εμείς ολημερίς και ολονυχτίς κλανουμε! Ειδικά κάποιες στιγμές τρώει φρίκες και κοκκινίζει από το ζόρι του για να κλάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Κ γω δεν έχω βάλει. Δεν μου το επέτρεψαν. Φανταστείτε ότι εδώ έρχονται κ ελέγχουν το χώρο που κοιμάται το μωρό κ σε συμβουλεύουν. 

Έχω μια ερώτηση. Πλέον ο μικρός μου δεν δέχεται καθόλου το στηθος μου. 2 μερες τωρα προσπαθω. Δεν έχω πολύ γάλα 2 φόρες την ημέρα του δίνω δικό μου πλέον. Αλλά τις τελευταίες μέρες δεν κάθεται κ κλαίει μόλις τον βάλω. Μου κανει μπλιαχ!! Πρεπει να βαλω θηλαστρο να βγαλω οτι εχω? Δεν εχει πετρωσει βεβαια ουτε με ποναει κάτι.

Μάλλον βρίσκεται σε άρνηση το μωρό σχετικά με τον θηλασμό. Αν σε ενδιαφέρει να συνεχίσεις να θηλάζεις, ρωτά τις κοπέλες στο θέμα του θηλασμού, αυτές μπορεί να σου δώσουν κάποια ιδέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@eirini2  εγώ δεν έβαλα πάντα ούτε στον πρώτο γιατί ήθελα να τον έλεγχο όταν κοιμότανε - κοιμόμουν δίπλα του σε μόνο κρεβάτι. Δεν είναι κάτι φοβερό είτε βάλεις είτε όχι γιατί ακόμα δεν έχει την δύναμη να χτυπήσει τόσο δυνατά. 

@egw  αυτή την φορά η τομή μου δεν είναι φουσκωμενη, την προηγούμενη  ήταν.

Κορίτσια εμείς ολημερίς και ολονυχτίς κλανουμε! Ειδικά κάποιες στιγμές τρώει φρίκες και κοκκινίζει από το ζόρι του για να κλάσει!

Η τομή μου είναι πολύ καλή κι εμένα 

Τι φούσκωμα είναι από πάνω λογικό από τη στιγμή που έχει ράμματα εκεί απλά επειδή κουράζομαι πιο πολύ και σηκώνω και βάρη λω μήπως τη φουκωσα αν και βέβαια δεν μπορώ να πω κάθε μέρα και καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσια εχω κι εγώ μια ερώτηση για εσάς όσες κανατε καισαρική το φούσκωμα πάνω από τη τομή έφυγε η ακόμηςδεν θυμάμαι με το γιο μου πόσο καιρό έκανε

3 μήνες είμαι κι εγώ,φούσκωμα δεν έχω,απλώς μούδιασμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Κ γω δεν έχω βάλει. Δεν μου το επέτρεψαν. Φανταστείτε ότι εδώ έρχονται κ ελέγχουν το χώρο που κοιμάται το μωρό κ σε συμβουλεύουν. 

Έχω μια ερώτηση. Πλέον ο μικρός μου δεν δέχεται καθόλου το στηθος μου. 2 μερες τωρα προσπαθω. Δεν έχω πολύ γάλα 2 φόρες την ημέρα του δίνω δικό μου πλέον. Αλλά τις τελευταίες μέρες δεν κάθεται κ κλαίει μόλις τον βάλω. Μου κανει μπλιαχ!! Πρεπει να βαλω θηλαστρο να βγαλω οτι εχω? Δεν εχει πετρωσει βεβαια ουτε με ποναει κάτι.

Νομίζω ότι μπορείς να βάλεις θήλαστρο, απλώς όχι παραπάνω από τις φορές που τον ταιζες και μεγάλωνε σιγά σιγά τα διαστήματα κ σε αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Νομίζω ότι μπορείς να βάλεις θήλαστρο, απλώς όχι παραπάνω από τις φορές που τον ταιζες και μεγάλωνε σιγά σιγά τα διαστήματα κ σε αυτό. 

Δοκίμασα Κ το θήλαστρο. Δεν έβγαλα ούτε σταγόνα!!! Τίποτα!!! Μόνο πόνεσαν οι θηλες μου από το τράβηγμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Δοκίμασα Κ το θήλαστρο. Δεν έβγαλα ούτε σταγόνα!!! Τίποτα!!! Μόνο πόνεσαν οι θηλες μου από το τράβηγμα. 

Τότε μάλλον δεν έχεις γάλα και το μωρό εκνευρίζεται που ρουφάει και δεν πίνει τπτ

Σήμερα μου ήρθε περιοδος, 42η ημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τότε μάλλον δεν έχεις γάλα και το μωρό εκνευρίζεται που ρουφάει και δεν πίνει τπτ

Σήμερα μου ήρθε περιοδος, 42η ημέρα!

Απ ότι φαίνεται Ναι!! Πάει το γαλατακι μου!! 

Ωχ!! Καλώς τα δέχτηκες!!! Κ γω έχω πόνους χαμηλά σαν περιόδου αλλά τίποτα ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Απ ότι φαίνεται Ναι!! Πάει το γαλατακι μου!! 

Ωχ!! Καλώς τα δέχτηκες!!! Κ γω έχω πόνους χαμηλά σαν περιόδου αλλά τίποτα ακόμα. 

Μίλα με κάποιο σύμβουλο θηλασμού κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Απ ότι φαίνεται Ναι!! Πάει το γαλατακι μου!! 

Ωχ!! Καλώς τα δέχτηκες!!! Κ γω έχω πόνους χαμηλά σαν περιόδου αλλά τίποτα ακόμα. 

Νιώθω μια εξάντληση, έχω πόνους χαμηλά και πονοκέφαλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA Καλή αρχή ξανά! Σε όλη την εγκυμοσυνη μου είχαν εξαφανιστεί οι ημικρανίες, με την περίοδο βρήκα ξανά τον παλιό "καλό" εαυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Κάναμε το πρώτο εμβόλιο σήμερα! έκλαψε λίγο η μικρη αλλά με μια αγκαλίτσα ξεχάστηκε! Την βρήκε πολύ δυνατή! Και Πηδηξαμε μια καμπύλη και στο ύψος και στο βάρος! Χαμός!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλημέρα! Κάναμε το πρώτο εμβόλιο σήμερα! έκλαψε λίγο η μικρη αλλά με μια αγκαλίτσα ξεχάστηκε! Την βρήκε πολύ δυνατή! Και Πηδηξαμε μια καμπύλη και στο ύψος και στο βάρος! Χαμός!??

Άντε καλή αρχή με τα εμβόλια! Και εμείς έχουμε το 1ο στις 15 Οκτωβρίου. Όσον αφορά τις καμπύλες, καλό είναι που ανεβαίνει αλλά μην αγχώνεσαι καθόλου και αν παραμείνει στην ίδια ή αν πέσει κιόλας. Αρκεί να είναι γερο το μωρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια και σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Αποφασισα οτι θα περιμενω λιγο ακομα και αν δω οτι φτανουμε στο αμην θα παρω κατι ατομικα προστατευτικα που ειδα της minene. Αργησα να σας γραψω γιατι μαλλον περναμε αλμα και εχουμε πολυ γκρινια και ανησυχια μεστην μερα. Κοιμομαστε καλα το βραδυ ευτυχως αλλα μεστην μερα ουτε να φαω δεν μ αφηνει. Τι να κανουμε θα περασει και αυτο απλα δεν μπορω να τον βλεπω να παιδευτεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Γεια σας κοριτσια και σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Αποφασισα οτι θα περιμενω λιγο ακομα και αν δω οτι φτανουμε στο αμην θα παρω κατι ατομικα προστατευτικα που ειδα της minene. Αργησα να σας γραψω γιατι μαλλον περναμε αλμα και εχουμε πολυ γκρινια και ανησυχια μεστην μερα. Κοιμομαστε καλα το βραδυ ευτυχως αλλα μεστην μερα ουτε να φαω δεν μ αφηνει. Τι να κανουμε θα περασει και αυτο απλα δεν μπορω να τον βλεπω να παιδευτεται... 

Σε ποια εβδομάδα είσαστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Γεια σας κοριτσια και σας ευχαριστω για τις απαντήσεις σας. Αποφασισα οτι θα περιμενω λιγο ακομα και αν δω οτι φτανουμε στο αμην θα παρω κατι ατομικα προστατευτικα που ειδα της minene. Αργησα να σας γραψω γιατι μαλλον περναμε αλμα και εχουμε πολυ γκρινια και ανησυχια μεστην μερα. Κοιμομαστε καλα το βραδυ ευτυχως αλλα μεστην μερα ουτε να φαω δεν μ αφηνει. Τι να κανουμε θα περασει και αυτο απλα δεν μπορω να τον βλεπω να παιδευτεται... 

Τα ίδια τραβάμε κι εμείς... Αγωνιστικούς χαιρετισμούς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2019 at 3:08 ΠΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Άντε καλή αρχή με τα εμβόλια! Και εμείς έχουμε το 1ο στις 15 Οκτωβρίου. Όσον αφορά τις καμπύλες, καλό είναι που ανεβαίνει αλλά μην αγχώνεσαι καθόλου και αν παραμείνει στην ίδια ή αν πέσει κιόλας. Αρκεί να είναι γερο το μωρό

Καλημέρα! Ναι μωρέ όσο είμαστε μέσα στα πλαίσια είναι οκ! Με το που την ειδε η γιατρος μου λέει μεγάλωσε, θυμησε μου 3-3.5 είμαστε? Της λέω 2!και λέει ααα πραμεγαλωσε! Και γελούσαμε. Όλα καλά όμως γενικά εγώ αγχώθηκα λίγο έχει πάει 6.300 αλλά μου είπε αφού θηλάζω μόνο να μη με αγχώνει κάτι! Από δεξιότητες είμαστε σούπερ. Μια χαρά η μπεμπούλα μας, έχει σκουρυνει και λίγο για να δούμε πόσο μελανούρι θα γίνει! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...