Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ωωωω τι ωραία! Το θεματάκι μας έχει νέες αφίξεις! Καλώς ήρθατε κορίτσια και εύχομαι καλές και τελειόμηνες κυήσεις μέχρι το τέλος!

16η εβδομάδα σήμερα, προχωράμε αργά και σταθερά! Σήμερα έκανα και εξετάσεις αίματος, αύριο το απόγευμα τα αποτελέσματα! Ανυπομονώ για την β επιπέδου!!!

Δεν ξέρω αν το ανέφερα, περιμένω τον δεύτερο γιό!!!?

 

Mε το καλο να τον υποδεχτεις κορίτσι μου!Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Mε το καλο να τον υποδεχτεις κορίτσι μου!Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!!!!!

? Σε ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Εύχομαι περαστικά και ταχεία ανάρρωση στο πρόβλημα που σου παρουσιάστηκε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στο όμορφο παρεάκι!!! Με το καλό κορίτσια μου σε όλες μας να κρατήσουμε γερά μωράκια!!! Καταλαβαίνω απόλυτα την ψυχολογία των κοριτσιών που δεν είναι απόλυτα ήρεμες κι δεν μπορούν ν απολαύσουν αυτή την όμορφη περίοδο για κάθε γυναίκα... πέρασα κι εγώ πάρα πολλά... ταλαιπωρήθηκα ... είχα 5 παλλινδρομες στο σύνολο... κι όλες πριν την αυχενικη... μου αφαιρεσαν κι την μια ωοθικη μαζι με την σαλπιγγα κι μπορω να πω οτι ειχα χασει τις ελπιδες μου... οπότε κι αυτήν την φορά απο την αρχή ήμουν πολύ αγχωμένη... φοβόμουν μήπως κι αυτήν την φορά δεν πάει κάτι καλά... με το παραμικρό νόμιζα ότι έχασα τα μωρά μου, έτρεχα με το παραμικρό στην γιατρό μου κι στο νοσοκομείο έκανα υπέρηχο κι αφού βεβαιωνομουν ότι τα μωρά μου είναι καλά κι χτυπάει η καρδούλα του μόνο τότε ηρεμουσα... τώρα έχω χαλαρώσει αρκετά όμως κι θέλω να κάνω μόνο θετικές σκέψεις... μας αξίζει κορίτσια να πάνε όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα! Είμαι στη 17η και η κοιλιά πετάχτηκε. Κι εμένα πονάει ήδη η μέση μου. Νομίζω ότι θα ξεκινήσω γιόγκα...κάτι τελοσπαντων...γιατι δε θα την παλέψω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liou22 και @KONSTANTIA είμαστε μαζί σε εβδομάδες! Εγώ αύριο κλεινω την 16η με ΠΗΤ 20/08. Έκανα κι εγώ σήμερα τις εξετάσεις του μήνα και πήρα και μια ζώνη εγκυμοσύνης γιατί η κοιλίτσα έχει ήδη φουσκώσει αρκετά και η μέση μου δεν είναι στα καλύτερά της μιας και έχω κήλες σε 2 σπονδύλους και είμαι και στο σπίτι από καναπέ σε κρεβάτι λόγω επιπωματικού τραχήλου... Περιμένω κι εγώ να χαλαρώσω λίγο και να μπορέσω να το χαρώ γιατί με έχει φάει το άγχος! Επίσης αναρωτιέμαι αυτά τα όνειρα που νομίζεις ότι εισαι σε blockbuster του Hollywood, ηρεμούν ποτέ??? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης θα ήθελα να καταγγείλω τις εταιρείες ρούχων που έχουν μοντέλα με μαξιλάρι για κοιλιά και στήθος μηδέν. Εμείς που έχουμε στήθος πώς θα καταλάβουμε πώς δείχνει ένα ρουχο;;;; χαχαχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

@Liou22 και @KONSTANTIA είμαστε μαζί σε εβδομάδες! Εγώ αύριο κλεινω την 16η με ΠΗΤ 20/08. Έκανα κι εγώ σήμερα τις εξετάσεις του μήνα και πήρα και μια ζώνη εγκυμοσύνης γιατί η κοιλίτσα έχει ήδη φουσκώσει αρκετά και η μέση μου δεν είναι στα καλύτερά της μιας και έχω κήλες σε 2 σπονδύλους και είμαι και στο σπίτι από καναπέ σε κρεβάτι λόγω επιπωματικού τραχήλου... Περιμένω κι εγώ να χαλαρώσω λίγο και να μπορέσω να το χαρώ γιατί με έχει φάει το άγχος! Επίσης αναρωτιέμαι αυτά τα όνειρα που νομίζεις ότι εισαι σε blockbuster του Hollywood, ηρεμούν ποτέ??? ?

Εγώ από κοιλιά δεν έχω κάτι τρομερό ακόμα, ελπίζω σύντομα να πεταχτεί! Είναι το δεύερο παιδάκι μου οπότε θα γεννήσω τουλάχιστον 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ λόγω καισαρικής πριν 2,5 χρόνια. 

Το έχει νιώσει καμία σας το μωρό; Εγώ σαν να νομίζω οτι κάτι νιώθω αλλά ακόμα δεν είμαι πολύ σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ από κοιλιά δεν έχω κάτι τρομερό ακόμα, ελπίζω σύντομα να πεταχτεί! Είναι το δεύερο παιδάκι μου οπότε θα γεννήσω τουλάχιστον 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ λόγω καισαρικής πριν 2,5 χρόνια. 

Το έχει νιώσει καμία σας το μωρό; Εγώ σαν να νομίζω οτι κάτι νιώθω αλλά ακόμα δεν είμαι πολύ σίγουρη!

Σίγουρα θα το νιώσεις νωρίς εσύ. Λένε ότι όσες είναι στο δεύτερο παιδί,το καταλαβαίνουν γρήγορα. Εγώ δεν είμαι σίγουρη ακόμα....φανταζομαι ότι σε 2 εβδομάδες θα το νιώθω καθαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Εχω μπει στην 19η εβδομαδα

27/03 εχω την β επιπεδου που με αγχωνει αρκετα

κοιλια ελαχιστη

δεν εχω αισθανθει τιποτα απο κλωτσιες κλπ

μετραω τις μερες σαν φανταρος... και ειναι αρκετες ακομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορτας μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα πάνε καλά! Θετική σκέψη για όλα. Τα μωράκια μας αισθάνονται τα πάντα! 

Οι κοπέλες που ακόμα δεν έχουν αισθανθεί ακόμα τα μωράκι τους θα τα αισθανθούν σύντομα! Στην αρχή τα νιώθουμε μόνο εμείς οι μανούλες κι αργότερα μπορεί να το αισθανθεί κι ο μπαμπάς.  Φαίνεται εξωτερικά η κοιλιά που είναι σαν να έχουμε έναν εξωγήινο μέσα μας! Εμένα από την 20 ευδομαδα τα μωρακια τα αισθάνεται κι ο αντρας μου κι η κόρη μου ( τους έχω μόνιμως με τις παλάμες στην κοιλια) τα μικρά μου με έχουν ταράξει στην κλωτσιά! Δεν μπορώ να σας περιγράψω την χαρά μου. Με ηρεμεί πολύ που ξέρω πως είναι καλά τα μωρά μου... μακαρι να συνεχίσουμε έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariannakiM εγώ άρχισα να το νιώθω στην 20 εβδομάδα,βέβαια είναι και το πρώτο μου Ίσως ένιωθα κάτι και πιο πριν αλλά να μην το καταλάβαινα.                                             @ΚορταςΚαι εγώ είχα πολύ άγχος πριν τη Β επιπέδου αλλά τελικά δεν χρειαζόταν,είναι φυσιολογικό βέβαια να έχεις αλλά να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evoula4 δεν είμαι ακόμα σίγουρη, πιστέυω από βδομάδα θα τον νιώθω όμως τον μικρό μου! Είναι και μεγαλώσωμος αυτός, όχι σαν το άλλο κατσαριδάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONSTANTIA     σίγουρα θα το αισθανθείς το μωράκι σου σύντομα! Στην αρχή η αίσθηση είναι σαν πεταλουδίτσες στην κοιλιά η σαν ψαράκια να κολυμπούν. Από την 16 ευδομαδα αισθανόμουν τις κινήσεις τους ξεκαθαρα μονο που δεν μπορουσε να τις αισθανθει κι ο μπαμπας τους. Απο την 20 ομως πάρτη κανουν!!! Κι εμένα είναι πιο μεγάλα. Είπες θα γεννήσεις πιο νωρίς σου είπε ο γιατρός. Κι εγώ την κόρη μου την γέννησα 37 +3 γιατι η προηγούμενη καισαρικη με ενοχλούσε κι ήμουν στα όρια. Ο γιατρός μου δεν ήθελε να διακυνδινεψει την υγεία μας... τώρα η γιατρός μου δεν θέλει να συζητάμε για προγραμματισμενη γεννα...  Λέει ότι έχω τόσο καλή εγκυμοσινη που μπορώ να γεννήσω κι φυσιολογικά!!! Έπαθα σοκ όταν μου το είπε! Με 2 προηγούμενες καισαρικές κι τώρα σε δίδυμα να γεννήσω φυσιολογικά? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

@Liou22 και @KONSTANTIA είμαστε μαζί σε εβδομάδες! Εγώ αύριο κλεινω την 16η με ΠΗΤ 20/08. Έκανα κι εγώ σήμερα τις εξετάσεις του μήνα και πήρα και μια ζώνη εγκυμοσύνης γιατί η κοιλίτσα έχει ήδη φουσκώσει αρκετά και η μέση μου δεν είναι στα καλύτερά της μιας και έχω κήλες σε 2 σπονδύλους και είμαι και στο σπίτι από καναπέ σε κρεβάτι λόγω επιπωματικού τραχήλου... Περιμένω κι εγώ να χαλαρώσω λίγο και να μπορέσω να το χαρώ γιατί με έχει φάει το άγχος! Επίσης αναρωτιέμαι αυτά τα όνειρα που νομίζεις ότι εισαι σε blockbuster του Hollywood, ηρεμούν ποτέ??? ?

Κοπέλα μου, σου εύχομαι σύντομα να σηκωθείς από το κρεβάτι και να απολάυσεις κάθε λεπτό της εγκυμοσύνης σου! Να σκέφτεσαι πάντα ότι υπάρχουν και χειρότερα, κοπέλες που νοσηλέυονται για μήνες μέχρι να φέρουν το μωράκι τους στον κόσμο και ζουν κάθε λεπτό με την αγωνία αν όλα θα εξελιψθούν καλά! Όνειρα θα βλέπεις άσχημα και στενάχωρα από τώρα μέχρι να μεγαλώσει το παιδί σου, πάντα οι μάνες αγωνιούν και αγχώνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariannakiM Τι ομορφο να γενναμε τις ιδιες μερες! Ευχομαι και εγω να πανε ολα καλα και να εισαι γερη και εσυ και το μωρακι σου!!  Η αληθεια ειναι δεν την εχω καταλαβει την εγκυμοσυνη εκτος απο τις πρωινες αναγουλες και τωρα την κοιλιτσα που μεγαλωσε! Δεν εχω παρει ακομα καμια αδεια απο την δουλεια και δεν μου κανουν πλεον τα παντελονια μου με αποτελεσμα να μην ξερω τι να φορεσω..Μες την εβδομαδα εχω κανονισει να ψωνισω κανενα ρουχο εγκυμοσυνης γιατι δεν κουμπωνουν τα τζιν πλεον!? Το καλοκαιρι παντως με την ζεστη τα φορεματακια θα ριναι η καλυτερη μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rian να σου πω την πικρή αλήθεια επειδή ταλαιπωρήθηκα 25 ώρες στον προηγούμενο τοκετό και τελικά έκανα καισαρική δεν αντέχω να το ξαναπεράσω, άσε που μόνο 2,5 χρόνια πέρασαν και στα δημόσια νοσοκομεία δεν ρισκάρουν τέτοια πράγματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONSTANTIA  Δεν μπορώ να φανταστώ καν τι θα πέρασες κοπέλα μου! Οι 25 ώρες είναι πάρα πολλές!!! Εμένα μονο η ιδέα του φυσιολογικού τοκετού μου φέρνει πανικό! Μπράβο στις κοπέλες που μπορούν κι γεννάνε φυσιολογικά. Δεν έχω αισθανθεί καν τις ωδίνες του τοκετού γιατί η οι δύο προηγουμενες γέννες μου ήταν προγραμματισμένες κι με καισαρική. Από την πρώτη έχω εφιαλτικες αναμνήσεις κι άργησα να συνέλθω Όμως με την δεύτερη όλα πήγαν τέλεια κι συνήλθα άμεσα! Αφού σηκώθηκα κι την ίδια μέρα. Κι τώρα Καλώς ή κακώς δεν θέλω με τίποτα φυσιολογικά να γεννήσω... φοβάμαι κι για τα παιδιά πολύ... στο μαιευτήριο έτυχε να δω τις κοπέλες που προσπαθούσαν να γεννήσουν φυσιολογικά κι είχα πάθει σοκ!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!! Εγώ μόλις χθες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Γένναω τέλη Οκτώβρη αρχές Νοεμβρίου. Ξέρετε αν υπάρχει αντίστοιχο θέμα;;; εύχομαι σε όλες σας με το καλό να κρατήσετε στις αγκαλιές σας τα μωρά σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Εγώ μόλις χθες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Γένναω τέλη Οκτώβρη αρχές Νοεμβρίου. Ξέρετε αν υπάρχει αντίστοιχο θέμα;;; εύχομαι σε όλες σας με το καλό να κρατήσετε στις αγκαλιές σας τα μωρά σας! 

Πολλα συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μπορεις να ανοιξεις εσυ το θεμα και σιγα σιγα θα εχεις παρεουλα. Μεχρι τοτε μεινε εδω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hope!!! είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Εγώ μόλις χθες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Γένναω τέλη Οκτώβρη αρχές Νοεμβρίου. Ξέρετε αν υπάρχει αντίστοιχο θέμα;;; εύχομαι σε όλες σας με το καλό να κρατήσετε στις αγκαλιές σας τα μωρά σας! 

Συγχαρητήρια :) εάν θέλεις έλα στις «μανούλες φθινοπώρου 2019» . Είσαι οριακά φθινόπωρο προς χειμώνα χεχε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Rian είπε:

KONSTANTIA  Δεν μπορώ να φανταστώ καν τι θα πέρασες κοπέλα μου! Οι 25 ώρες είναι πάρα πολλές!!! Εμένα μονο η ιδέα του φυσιολογικού τοκετού μου φέρνει πανικό! Μπράβο στις κοπέλες που μπορούν κι γεννάνε φυσιολογικά. Δεν έχω αισθανθεί καν τις ωδίνες του τοκετού γιατί η οι δύο προηγουμενες γέννες μου ήταν προγραμματισμένες κι με καισαρική. Από την πρώτη έχω εφιαλτικες αναμνήσεις κι άργησα να συνέλθω Όμως με την δεύτερη όλα πήγαν τέλεια κι συνήλθα άμεσα! Αφού σηκώθηκα κι την ίδια μέρα. Κι τώρα Καλώς ή κακώς δεν θέλω με τίποτα φυσιολογικά να γεννήσω... φοβάμαι κι για τα παιδιά πολύ... στο μαιευτήριο έτυχε να δω τις κοπέλες που προσπαθούσαν να γεννήσουν φυσιολογικά κι είχα πάθει σοκ!...

Εγώ πάλι είδα κοπέλες να μπαίνουν με σπασμένα νερά και να γεννάνε σε 2-3-4 ώρες και να είναι τέλεια μετά! Και εγώ να σκυλοπονάω τόσες ώρες, να περπατάω πάνω κάτω τόσες ώρες και διαστολή μηδέν και στο τέλος καισαρική. Αξίζει η προσπάθεια να γεννήσεις φυσιολογικά, γλιτώνεις το μετεγχειρητικό ζόρι είναι η γνώμη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!! Εγώ μόλις χθες έμαθα ότι είμαι έγκυος. Γένναω τέλη Οκτώβρη αρχές Νοεμβρίου. Ξέρετε αν υπάρχει αντίστοιχο θέμα;;; εύχομαι σε όλες σας με το καλό να κρατήσετε στις αγκαλιές σας τα μωρά σας! 

Συγχαρητήρια!!!!! Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσινη κι όλα να πάνε τέλεια!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι είδα κοπέλες να μπαίνουν με σπασμένα νερά και να γεννάνε σε 2-3-4 ώρες και να είναι τέλεια μετά! Και εγώ να σκυλοπονάω τόσες ώρες, να περπατάω πάνω κάτω τόσες ώρες και διαστολή μηδέν και στο τέλος καισαρική. Αξίζει η προσπάθεια να γεννήσεις φυσιολογικά, γλιτώνεις το μετεγχειρητικό ζόρι είναι η γνώμη μου.

Έχεις δίκιο! Σίγουρα είναι πολύ καλύτερα να γεννήσεις φυσιολογικά!!! Δεν είπα ότι Γενικά είναι καλύτερη η καισαρική. Απλά στην περίπτωση μου μετά από 2 καισαρικές κι τώρα δίδυμα μονο για καισαρική με βλέπω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα και τις εξετάσεις, όλα καλά μεν αλλά ο σίδηρος, η φεριτίνη και η Β12 χαμηλά οπότε ξεκινάω και Β12 και μέρα παρά μέρα διπλό σίδηρο! Θα το κάψουμε απόψε κυρ-Στέφανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...