Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Αχχχ σε νιώθω. Κι εγώ έτσι είμαι. Σήμερα δεν ήρεμουσε ούτε στον μαρσιπο. Είχε πάθει συστριγγλο. Αφού είχα πει δε θα δώσω πιπίλα, αλλά αποστείρωσα 3 που είχα και δοκίμασα να της δώσω μπας και ηρεμησει. Μου τις έφτυσε όλες στα μούτρα. ??? Και τώρα γράφω, είμαστε ξαπλωμένες και εκνευριζεται γιατί της φεύγει το βυζι. ? Εμένα και έξω πάλι βυζι θέλει. Έχει πάθει πορωση μιλάμε! Εσενα γυρνάει από το ταξίδι. Ο δικός μου δεν υπάρχει σωτηρία. Έτσι θα το πάω, μοναχια μου, μέχρι να πάθω κι εγώ συστριγγλο και να του πω μείνε μαζί της, εγώ παω για σπα!!! 

Και γω τον ταιζω τώρα μπας και ξεραθεί στον ύπνο (που δεν το βλέπω το μάτι γαρίδα), να ξεκουραστώ κ γω. Αγάπη μου το λιγότερο που αξίζουμε είναι ένα τριήμερο σε σπα να μας ζυμωνουν τις ατελείωτες κορμάρες μας!!!! Ρε τι τραβάμε οι δόλιες οι μάνες!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ εγώ θέλω να πάρω μαρσιπο ή μει ται γιατι όταν κλαίνε ταυτόχρονα γίνεται χαμός... Έστω να κρατάω τον έναν όταν είναι μόνη μου αλλά η παιδίατρος λέει απαγορεύεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Και γω τον ταιζω τώρα μπας και ξεραθεί στον ύπνο (που δεν το βλέπω το μάτι γαρίδα), να ξεκουραστώ κ γω. Αγάπη μου το λιγότερο που αξίζουμε είναι ένα τριήμερο σε σπα να μας ζυμωνουν τις ατελείωτες κορμάρες μας!!!! Ρε τι τραβάμε οι δόλιες οι μάνες!!! ???

Αχχχχ κουράγιο. Εγώ θα σταθώ βέβαια σε αυτό το ατελείωτες κορμαρες που είπες γιατι με τα κιλά που δεν έχω χάσει, είναι έτσι ακριβώς και στο ζυμωνουν τις κορμαρες. Το έχω κάνει εικόνα, μασάζ μέχρι και στα δάχτυλακια των ποδιών! Με το καλό να δεχτείς τον αντρουλη σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια κ εγώ θέλω να πάρω μαρσιπο ή μει ται γιατι όταν κλαίνε ταυτόχρονα γίνεται χαμός... Έστω να κρατάω τον έναν όταν είναι μόνη μου αλλά η παιδίατρος λέει απαγορεύεται! 

Χαρά στο κουράγιο εσύ με τα 2. Πωπωωω δεν μπορώ να φανταστώ πως την παλεύεις Εάν κλαίνε κ τα 2 μαζί!! Πιάνεις τον έναν αφήνεις τον άλλον!!! Ήρωας!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια κ εγώ θέλω να πάρω μαρσιπο ή μει ται γιατι όταν κλαίνε ταυτόχρονα γίνεται χαμός... Έστω να κρατάω τον έναν όταν είναι μόνη μου αλλά η παιδίατρος λέει απαγορεύεται! 

Να σου εξηγήσει για ποιο λόγο στο απαγορεύει. Ξερει ότι το μει ται είναι μαρσιπος αγκαλιάς και εργονομικός; Απαγορευονται αυτοί που τα ποδαράκια τους κρέμονται κάτω. Εγώ έχω μει ται και μια χαρά είναι. Κοντεύουμε να καταργήσουμε το καρότσι. Πάρε να σωθείς κορίτσι μου! Έχεις και τα 2 εσύ, που να κάνεις ζαφτι!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Αχχχχ κουράγιο. Εγώ θα σταθώ βέβαια σε αυτό το ατελείωτες κορμαρες που είπες γιατι με τα κιλά που δεν έχω χάσει, είναι έτσι ακριβώς και στο ζυμωνουν τις κορμαρες. Το έχω κάνει εικόνα, μασάζ μέχρι και στα δάχτυλακια των ποδιών! Με το καλό να δεχτείς τον αντρουλη σου!!! 

Σε νιώθω!!! Same page που λένε εδω οι φίλοι μας οι Άγγλοι!!!! Εγω αυτο το μασαζακι θα το απαιτησω να ξέρεις!!! Σ ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!! Κ συ καλά κουράγια ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια σας τιναζονται και σας στον ύπνο και πατάνε τα κλάματα από το φόβο τους? Εμένα Εάν τον πάρει ο ύπνος στα χέρια μου κ μετά τον βάλω στην κούνια τινάζεται, ξυπνάει κ κλαίει. Το κανουν κ τα δικα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές κοριτσια...Εγώ προσπαθώ να την ρεψω αλλά δε ρευεται σχεδόν ποτέ..Θα συνεχίσω να το κάνω για κανένα τέταρτο και αν δε ρευτει θα την ξαπλώνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efitta είπε:

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές κοριτσια...Εγώ προσπαθώ να την ρεψω αλλά δε ρευεται σχεδόν ποτέ..Θα συνεχίσω να το κάνω για κανένα τέταρτο και αν δε ρευτει θα την ξαπλώνω.

Ποσο εβδομαδων ειναι; εμενα τις 2 πρωτες βδομαδες δεν ρευοταν καθολου και πλεον μπρει να τυχει να ρευτει και στα πρωτα 5 λεπτα και μετα ξανα ποσες φορες....τον καταλαβαινω οταν πιάνεται και ξεπιανεται αναστατωμενος. Βεβαια οπως ειπαν τα κοριτσια αν ειναι ηρεμος τον αφηνω μου δειχνει αυτος ποτε θελει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Ρε κοριτσια σας τιναζονται και σας στον ύπνο και πατάνε τα κλάματα από το φόβο τους? Εμένα Εάν τον πάρει ο ύπνος στα χέρια μου κ μετά τον βάλω στην κούνια τινάζεται, ξυπνάει κ κλαίει. Το κανουν κ τα δικα σας?

Ωωωω ναι! Αυτό είναι το αντανακλαστικα του εναγκαλισμου. Αχ είναι πολύ συγκινητικο. Είναι από τα αρχέγονα αντανακλαστικα. Τρομάζει, νομίζει ότι πέφτει και προσπαθεί να πιαστεί από κάπου. Μια χαρά το νευρικό του σύστημα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efitta είπε:

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές κοριτσια...Εγώ προσπαθώ να την ρεψω αλλά δε ρευεται σχεδόν ποτέ..Θα συνεχίσω να το κάνω για κανένα τέταρτο και αν δε ρευτει θα την ξαπλώνω.

Ναι κι εμένα με δυσκολία ρευεται. Μπορεί να την κρατάω κανένα τέταρτο, να την ξαπλώσω και να ρευτει όταν ξυπνήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Ρε κοριτσια σας τιναζονται και σας στον ύπνο και πατάνε τα κλάματα από το φόβο τους? Εμένα Εάν τον πάρει ο ύπνος στα χέρια μου κ μετά τον βάλω στην κούνια τινάζεται, ξυπνάει κ κλαίει. Το κανουν κ τα δικα σας?

Εμένα δεν το κάνει παντα πιο μικρός το έκανε συνέχεια. @joy2 και εμένα η παιδίατρος μου απαγόρευσε το μάρσιπο π δικός μου βέβαια δεν καθόταν προτιμαει το καρότσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες μου! Καλή εβδομάδα! 

Εγώ μάρσιπο πήρα και τον χρησιμοποιώ ήδη γιατί έχω 2 χέρια όπως όλοι οι άνθρωποι αλλά έναν μεγάλο γιο που για να τον κάνω ζαφτι χρειάζομαι ακόμα 2 και δεν προλαβαίνουν να φυτρώσουν ? Ειλικρινά όταν πρέπει να τους έχω και τους 2 ταυτόχρονα εκτός σπιτιού το σενάριο καρότσι δεν παίζει!

Χθες για πρώτη φορά έφαγε στις 9 το βράδυ και κοιμήθηκε χωρίς να δείχνει ενόχληση από κολικούς, με τον άντρα μου σταυρωκοπιομασταν! Στις 12 είπα να του δώσω γάλα για να μην ξυπνήσει στη 1 και φωνάζει, ματαίως γιατί ήπιε μόνο 50 ml. Στις 4 που ξύπνησα τον είδα να κουνιέται και λέω πεινάει,τρέχω κάνω γάλα και τελικά ήπιε μόνο 60ml. Λέτε να κόβουμε το βράδυνο τάισμα σιγά σιγά; Ή να μην χαίρομαι τόσο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα κοπέλες μου! Καλή εβδομάδα! 

Εγώ μάρσιπο πήρα και τον χρησιμοποιώ ήδη γιατί έχω 2 χέρια όπως όλοι οι άνθρωποι αλλά έναν μεγάλο γιο που για να τον κάνω ζαφτι χρειάζομαι ακόμα 2 και δεν προλαβαίνουν να φυτρώσουν ? Ειλικρινά όταν πρέπει να τους έχω και τους 2 ταυτόχρονα εκτός σπιτιού το σενάριο καρότσι δεν παίζει!

Χθες για πρώτη φορά έφαγε στις 9 το βράδυ και κοιμήθηκε χωρίς να δείχνει ενόχληση από κολικούς, με τον άντρα μου σταυρωκοπιομασταν! Στις 12 είπα να του δώσω γάλα για να μην ξυπνήσει στη 1 και φωνάζει, ματαίως γιατί ήπιε μόνο 50 ml. Στις 4 που ξύπνησα τον είδα να κουνιέται και λέω πεινάει,τρέχω κάνω γάλα και τελικά ήπιε μόνο 60ml. Λέτε να κόβουμε το βράδυνο τάισμα σιγά σιγά; Ή να μην χαίρομαι τόσο;

Μπορει να εισαι τόσο τυχερή και το κόψει από τόσο νωρίς,εμένα είναι 3,5 μηνών και ακόμη ξυπναει σίγουρα μια φορά,το μάρσιπο λύνει τα χέρια εγώ θέλω να το χρησιμοποιώ για να πεταχτώ κάπου 10 λεπτά να μην κουβαλάω το καρότσι αλλά δεν κάθεται,μήπως να πάρω άλλο εσύ ποιο έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα κορίτσια!

@KONSTANTIA εύχομαι να το κόβει σιγά σιγά! Εγώ είναι 3ο βράδυ που την τάισα στις 12 και σηκωθηκε 7.30-8 παρά! 

@MariannakiM η πιπίλα θέλει λίγο επιμονή στο να τη δεχτεί στην αρχή, αλλά θα σε σώσει και θα ηρεμεί κ το ίδιο το μωρό.

@LondonBaby έτσι τινάζονται...αν το ήξερα ότι τρομάζουν έτσι, θα της έκανα ένα ελαφρύ φασκιωμα με γάζα. Πραγματικά το μετάνιωσα που την είχα ελεύθερη. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μπορει να εισαι τόσο τυχερή και το κόψει από τόσο νωρίς,εμένα είναι 3,5 μηνών και ακόμη ξυπναει σίγουρα μια φορά,το μάρσιπο λύνει τα χέρια εγώ θέλω να το χρησιμοποιώ για να πεταχτώ κάπου 10 λεπτά να μην κουβαλάω το καρότσι αλλά δεν κάθεται,μήπως να πάρω άλλο εσύ ποιο έχεις;

Της cangaroo πήρα ένα και συγκεκριμένα το carry- go second edition. Το πήρα τώρα με τις εκπτώσεις και με έχει βολέψει πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Της cangaroo πήρα ένα και συγκεκριμένα το carry- go second edition. Το πήρα τώρα με τις εκπτώσεις και με έχει βολέψει πολύ. 

Εγώ έχω από αστεράκι slings το mei tai Αλλά δε έκατσε πότε τζάμπα τα λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα κορίτσια!

@KONSTANTIA εύχομαι να το κόβει σιγά σιγά! Εγώ είναι 3ο βράδυ που την τάισα στις 12 και σηκωθηκε 7.30-8 παρά! 

@MariannakiM η πιπίλα θέλει λίγο επιμονή στο να τη δεχτεί στην αρχή, αλλά θα σε σώσει και θα ηρεμεί κ το ίδιο το μωρό.

@LondonBaby έτσι τινάζονται...αν το ήξερα ότι τρομάζουν έτσι, θα της έκανα ένα ελαφρύ φασκιωμα με γάζα. Πραγματικά το μετάνιωσα που την είχα ελεύθερη. 

 

 

 

Τι τυχερή που είσαι!!!!βέβαια τρωει τελευταίο γεύμα αργά άρα λογικό μα ξυπνάει το  πρωί,εμένα τελευταίο γεύμα τρωει 9-10 και μετά κοιμάται άρα μέσα στη νύχτα αναπόφευκτο να μη σηκωθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση στις μανούλες που θηλάζουν...τα ρευεται τα μωράκια σας μετά το θηλασμό ?

Και εμένα δε ρευεται πάντα, προσπαθώ κάποια λεπτά αλλά αν δεν, την βαζω για ύπνο και σε άσχετες φάσεις κάνει κάτι τεράστια! Πρέπει μάλλον όμως νομιζω να επιμένω περισσότερο..ηρεμεί καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Τι τυχερή που είσαι!!!!βέβαια τρωει τελευταίο γεύμα αργά άρα λογικό μα ξυπνάει το  πρωί,εμένα τελευταίο γεύμα τρωει 9-10 και μετά κοιμάται άρα μέσα στη νύχτα αναπόφευκτο να μη σηκωθεί 

Είπα ότι αφού εκείνη την ώρα ξαπλώνω,ας της δίνω τότε τελευταίο γεύμα, για να μη με σηκώνει τη νύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Είπα ότι αφού εκείνη την ώρα ξαπλώνω,ας της δίνω τότε τελευταίο γεύμα, για να μη με σηκώνει τη νύχτα.

Ενώ κοιμάται την ταΐζεις η είναι ξύπνια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ έχω από αστεράκι slings το mei tai Αλλά δε έκατσε πότε τζάμπα τα λεφτά.

Εμεις πάντως που έχουμε το μει ται καθόμαστε, κοιμόμαστε, θηλάζουμε μια χαρά. Σε αντίθεση με το ring sling που πήγε τζάμπα. Ειναι τι θα κάτσει στο κάθε παιδί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MissMary είπε:

Και εμένα δε ρευεται πάντα, προσπαθώ κάποια λεπτά αλλά αν δεν, την βαζω για ύπνο και σε άσχετες φάσεις κάνει κάτι τεράστια! Πρέπει μάλλον όμως νομιζω να επιμένω περισσότερο..ηρεμεί καλύτερα! 

Χεχε κι εμένα τα ίδια κάνει αλλά το βράδυ βρε παιδί μου δε γίνεται. Βέβαια στις μανούλες που δίνουν συμπλήρωμα είναι νομίζω απαραίτητο το ρεψιμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Καλημέρα! Καλή εβδομάδα κορίτσια!

@KONSTANTIA εύχομαι να το κόβει σιγά σιγά! Εγώ είναι 3ο βράδυ που την τάισα στις 12 και σηκωθηκε 7.30-8 παρά! 

@MariannakiM η πιπίλα θέλει λίγο επιμονή στο να τη δεχτεί στην αρχή, αλλά θα σε σώσει και θα ηρεμεί κ το ίδιο το μωρό.

@LondonBaby έτσι τινάζονται...αν το ήξερα ότι τρομάζουν έτσι, θα της έκανα ένα ελαφρύ φασκιωμα με γάζα. Πραγματικά το μετάνιωσα που την είχα ελεύθερη. 

 

 

 

Δε θα επιμείνω ξανά για την ωρα. Απλά χτες εφτασα λίγο στα όρια μου. Ιδανικά θελω να εδραιωθεί πρώτα ο θηλασμός και να είμαστε και οκ με το βάρος μας. Έλεγα να κάνω υπομονή άλλες 2 εβδομάδες να γίνουμε 8 εβδομάδων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Ενώ κοιμάται την ταΐζεις η είναι ξύπνια;

Πάντα την αλλάζω πριν φάει,όποτε ξυπνάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...