Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Έφτασε 38 τώρα. Το ξέρω μωρέ. Απλά δεν μ αρέσει να τον βλέπω τόσο αναστατωμένο. Είμαι κ ολομόναχη. Δεν έχει γυρίσει ο άντρας μου ακόμα από το ταξίδι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Το κοίταξα κ το infrarix είναι το 6 in 1 που κάνουν εδώ. Απλά κάνουν αλλά 3 επιπλέον εδώ.

Rv κάνουμε και εμείς αλλά δεν το συστήνουν όλοι οι παιδίατροι. Η δική μου μας το κάνει. Πόσιμο δεν είναι αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evoula4 είπε:

Καλημέρα! Όταν φτιάχνουμε το γαλα στο μπιμπερό, πόση ώρα κρατάει μέχρι να "χαλασει"?

Καλημέρα η παιδίατρος μου είπε μια ώρα,εγώ να σου πω την αλήθεια αν περάσει μισή ώρα δεν του το δίνω αλλά στη μια ώρα είναι οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Rv κάνουμε και εμείς αλλά δεν το συστήνουν όλοι οι παιδίατροι. Η δική μου μας το κάνει. Πόσιμο δεν είναι αυτό;

Του έκανε 3 ενέσεις Κ ένα του το έδωσε στο στόμα. Μάλλον αυτό που λες είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Καλημέρα! Όταν φτιάχνουμε το γαλα στο μπιμπερό, πόση ώρα κρατάει μέχρι να "χαλασει"?

Εγώ το κρατάω 2 ώρες. Έτσι λέει κ η συσκευασία πάνω. Αλλα δεν το δίνω πάντα. Προσπαθώ να φτιάχνω λίγο λίγο για να μην πετάω τσάμπα γάλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Εγώ το κρατάω 2 ώρες. Έτσι λέει κ η συσκευασία πάνω. Αλλα δεν το δίνω πάντα. Προσπαθώ να φτιάχνω λίγο λίγο για να μην πετάω τσάμπα γάλα. 

Εχω πετάξει γάλατα Ούτε και εγώ δεν ξέρω πόσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εχω πετάξει γάλατα Ούτε και εγώ δεν ξέρω πόσα 

Το ξέρω. Κ γω το ίδιο κ το λυπάμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10  και @LondonBaby  στο 1ο μου παιδί πετούσα περισσότερο γάλα από όσο έπινε και αυτό για όσο καιρό έπινε γάλα σε σκόνη δλδ 1 χρόνο. Ο δεύτερος ευτυχώς είναι πιο φαγανός, πετάω πάλι αλλά ελάχιστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Πόσα γάλα σας πίνουν όταν είναι περίπου 3 μηνών?

Ο δικός μου είναι 3,5 μηνών και πίνει περίπου 130ml ανά 3-4 ώρες,πολλές φορές πίνει και λιγότερο συνήθως στο 24ωρο πίνει από 650ml-800 ανάλογα και πόσες φορές θα ξυπνήσει το βράδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby Εμένα είναι τώρα 2 μηνών κ έτρωγε ανά 4 ώρες 90-100 ml και στα 2 βραδινά 120ml.

Τώρα πάμε να ρυθμίσουμε με το κλάμα....Θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ωραία! Κ εμένα πίνει εκεί γύρω στα 120ml. Δεν μπορώ να ρυθμίσω το ωράριο μας βέβαια Γιατί με το στήθος δεν ξέρω πόσο τρώει. Γενικά έχω μπλεχτεί με τις ώρες. Οπότε πεινάει δίνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Κοριτσια εμενα ειναι 1,5 μηνων και πινει 150ml ανα 3-4 ωρες.. το βραδυ δεν ξυπναει

μηπως να της κανω διαιτα;

Η λέξη δίαιτα δεν υπάρχει στο λεξιλόγιο των βρεφών. Τα βρέφη τρώνε όσο θέλουν όποτε θέλουν. Το κάθε παιδί έχει τις δικές του ανάγκες και η μητέρα καλείται να τις κατανοήσει και να προσαρμοστεί σε αυτές. Εμένα που είναι 1 μήνα και 2 ημερών τρώει 120-130 ml κάθε 3,5 - 4 ώρες. Οι συσκευασίες του γάλακτος λένε συνήθως από πίσω πόσα γεύματα πρέπει να τρώνε τα μωρά ανάλογα με την ηλικία τους αλλά και πάλι είναι ενδεικτικές ποσότητες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Η λέξη δίαιτα δεν υπάρχει στο λεξιλόγιο των βρεφών. Τα βρέφη τρώνε όσο θέλουν όποτε θέλουν. Το κάθε παιδί έχει τις δικές του ανάγκες και η μητέρα καλείται να τις κατανοήσει και να προσαρμοστεί σε αυτές. Εμένα που είναι 1 μήνα και 2 ημερών τρώει 120-130 ml κάθε 3,5 - 4 ώρες. Οι συσκευασίες του γάλακτος λένε συνήθως από πίσω πόσα γεύματα πρέπει να τρώνε τα μωρά ανάλογα με την ηλικία τους αλλά και πάλι είναι ενδεικτικές ποσότητες. 

Και ο δικός μου μέχρι 2 μηνών έτρωγε παραπάνω από ότι τρωει τώρα,μετά άρχισε τα κόλπα αλλά από τι στιγμή που στα κιλά του είναι καλά η γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια κι εγώ δουλεύω 2 μέρες να τρώει όταν κλαίει. Εχθές κοιμήθηκε όλο το βράδυ κιόλας, την ξύπνησα εγώ στις 8 το πρωί. Όμως έτσι τρώει λιγότερο...σχεδόν 150 ml λιγότερο. Σήμερα φοβήθηκα και την ταιζω κανονικά ανά 4ωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Ρε κορίτσια κι εγώ δουλεύω 2 μέρες να τρώει όταν κλαίει. Εχθές κοιμήθηκε όλο το βράδυ κιόλας, την ξύπνησα εγώ στις 8 το πρωί. Όμως έτσι τρώει λιγότερο...σχεδόν 150 ml λιγότερο. Σήμερα φοβήθηκα και την ταιζω κανονικά ανά 4ωρο.

Εγώ τον αφήνω ούτως ή άλλως δεν μου  τρωει κάθε μέρα την ίδια ποσότητα όπως ανέφερα και παραπάνω είμαστε μεταξύ 650-800 αλλά είμαστε καλά στα κιλά γι'αυτό δεν επιμένω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση στις μανούλες που θηλάζουν...τα ρευεται τα μωράκια σας μετά το θηλασμό ?

Καλησπέρα! Εγώ εξαρτάται. Αν την έχει πάρει ο ύπνος βαθιά την ώρα που την θηλάζω και ειδικά αν είναι βράδυ, όχι. Μόνο αν την δω και βήχει ή πνιγεται. Την ημέρα ή κατά την διάρκεια της νύχτας αν κλαψουριζει ή την δω να τρώει πολύ λαίμαργα, την βάζω να ρευτει περίπου στο τέταρτο, μετά συνεχίζουμε και αν δεν έχει κοιμηθεί, την ξαναβάζω στο τελος. 

Εμεις περνάμε μάλλον το άλμα ανάπτυξης της 5ης εβδομάδας και δεν ηρεμουμε με τπτ. Θέλουμε συνέχεια στήθος αλλά και δεν το θέλουμε, έχουμε πολλά νευράκια και κλάματα και γενικά δεν ξέρουμε τί θέλουμε... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta και γω αυτό κάνω όπως η @MariannakiM και όταν του δίνω στήθος και μπιμπερό. Εγώ τα έχω παίξει μια βδομάδα μόνη μου. Με ενα μαρσιπο είμαι ολη μερα κ κανω βολτες σαν την τρελη μεσα στο σπιτι οταν εχει γκρινια. Μεχρι κ για κατουρημα με το μαρσιπο. Μονο οταν πάμε εξω βολτες καθεται παναγια! Αλλά πόση βόλτα πια!!!! Τα εχω γυρισει ολα εδω. Ευτυχώς αύριο γυρίζει κ άντρας μου. Του είπα όταν μπει σπίτι θα του τον παραδώσω Κ θα εξαφανιστώ. Θα φύγω να μείνω λίγες ώρες μόνη μου!! Χαχαχα!! Να κλεισω κανένα δωμάτιο σε ξενοδοχείο κ να κοιτάω το ταβάνι!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

@efitta και γω αυτό κάνω όπως η @MariannakiM και όταν του δίνω στήθος και μπιμπερό. Εγώ τα έχω παίξει μια βδομάδα μόνη μου. Με ενα μαρσιπο είμαι ολη μερα κ κανω βολτες σαν την τρελη μεσα στο σπιτι οταν εχει γκρινια. Μεχρι κ για κατουρημα με το μαρσιπο. Μονο οταν πάμε εξω βολτες καθεται παναγια! Αλλά πόση βόλτα πια!!!! Τα εχω γυρισει ολα εδω. Ευτυχώς αύριο γυρίζει κ άντρας μου. Του είπα όταν μπει σπίτι θα του τον παραδώσω Κ θα εξαφανιστώ. Θα φύγω να μείνω λίγες ώρες μόνη μου!! Χαχαχα!! Να κλεισω κανένα δωμάτιο σε ξενοδοχείο κ να κοιτάω το ταβάνι!!! ??

Αχχχ σε νιώθω. Κι εγώ έτσι είμαι. Σήμερα δεν ήρεμουσε ούτε στον μαρσιπο. Είχε πάθει συστριγγλο. Αφού είχα πει δε θα δώσω πιπίλα, αλλά αποστείρωσα 3 που είχα και δοκίμασα να της δώσω μπας και ηρεμησει. Μου τις έφτυσε όλες στα μούτρα. ??? Και τώρα γράφω, είμαστε ξαπλωμένες και εκνευριζεται γιατί της φεύγει το βυζι. ? Εμένα και έξω πάλι βυζι θέλει. Έχει πάθει πορωση μιλάμε! Εσενα γυρνάει από το ταξίδι. Ο δικός μου δεν υπάρχει σωτηρία. Έτσι θα το πάω, μοναχια μου, μέχρι να πάθω κι εγώ συστριγγλο και να του πω μείνε μαζί της, εγώ παω για σπα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2019 at 11:14 ΜΜ, ο/η Κορτας είπε:

Κοριτσια εμενα ειναι 1,5 μηνων και πινει 150ml ανα 3-4 ωρες.. το βραδυ δεν ξυπναει

μηπως να της κανω διαιτα;

Κορίτσι μου κ εμένα τα αγόρια μου το ίδιο... Λες?? Όχι βρε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...