Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Λοιπόν κορίτσια  ακούστε! 

Εγώ δεν είχα πάρει ούτε αποστειρωτη.  Τα ξεπλενα με ένα απλό ζεστό νεράκι κ τέλος... Κ ούτε τα μπιχλιμπίδια τύπου πιπίλα παιχνιδακια έκανα αποστείρωση καθόλου... 

Επίσης τα ρούχα τα επλενα με το κανονικό απορρυπαντικό  που επλενα κ τα δικά μας .

Σας πληροφορώ ότι ο γιος μου δεν έβγαλε ποτε μισή κοκκινιλα.. μισό σπιθουρακι ..  τπτ!!!! 

Των φιλεναδων μου (3 μωρα σχεδόν ίσα στην ηλικία μ το δικό μ )  που έκαναν αποστείρωση κτλ.  Όλο κάτι έβγαζαν.. Όλο κάτι είχαν  . 

 Τα μωρα πρέπει να έρθουν σ επαφή με τα μικρόβια όπως όλος ο κόσμος... μη τρελαινεστε...  βάζετε αγχη στο κεφάλι σας χωρίς λόγο.   Κ όσο θα περνάει ο καιρός θα καταλάβετε ότι περιορίζεστε  κ καταπιέζεστε ,φυσικά κ θα πας στην εκδρομή σου πχ  .. τι θα κάνεις θα κάτσεις πίσω  μη χαλάσει η αποστείρωση στο μπιμπερό? 

Τα μισά παιδιά που γεννιούνται στην Ελλάδα  γεννιουνται κάτω από το όριο της φτώχιας κ δεν έχουν καμία από αυτές τις  πολυτέλειες.. Δεν έπαθαν τπτ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

Λοιπόν κορίτσια  ακούστε! 

Εγώ δεν είχα πάρει ούτε αποστειρωτη.  Τα ξεπλενα με ένα απλό ζεστό νεράκι κ τέλος... Κ ούτε τα μπιχλιμπίδια τύπου πιπίλα παιχνιδακια έκανα αποστείρωση καθόλου... 

Επίσης τα ρούχα τα επλενα με το κανονικό απορρυπαντικό  που επλενα κ τα δικά μας .

Σας πληροφορώ ότι ο γιος μου δεν έβγαλε ποτε μισή κοκκινιλα.. μισό σπιθουρακι ..  τπτ!!!! 

Των φιλεναδων μου (3 μωρα σχεδόν ίσα στην ηλικία μ το δικό μ )  που έκαναν αποστείρωση κτλ.  Όλο κάτι έβγαζαν.. Όλο κάτι είχαν  . 

 Τα μωρα πρέπει να έρθουν σ επαφή με τα μικρόβια όπως όλος ο κόσμος... μη τρελαινεστε...  βάζετε αγχη στο κεφάλι σας χωρίς λόγο.   Κ όσο θα περνάει ο καιρός θα καταλάβετε ότι περιορίζεστε  κ καταπιέζεστε ,φυσικά κ θα πας στην εκδρομή σου πχ  .. τι θα κάνεις θα κάτσεις πίσω  μη χαλάσει η αποστείρωση στο μπιμπερό? 

Τα μισά παιδιά που γεννιούνται στην Ελλάδα  γεννιουνται κάτω από το όριο της φτώχιας κ δεν έχουν καμία από αυτές τις  πολυτέλειες.. Δεν έπαθαν τπτ.  

Όπως είπα και στα άλλα κορίτσια, και συμφωνώ και διαφωνώ. Το κάθε παιδί είναι διαφορετικό, έχει άλλη ανοχή στα μικρόβια και η κάθε μανούλα επιλέγει αυτό που την κάνει να νιώθει ασφαλής. Σε τίποτα δεν χρειάζεται φανατισμός και υπερβολή νομίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/9/2019 at 10:40 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

Είναι το μειωμένο ωράριο σε άδεια!το παίρνεις σε συμφωνία με τον εργοδότη (δεν το δίνουν ολοι) και είναι 3μιση μήνες!ξεκινάει μετά τις 63 μέρες !

Ναι και εγώ έτσι θα το κάνω, έτσι κι αλλιώς το στη δουλειά μου μας "τρώνε" πολύ εύκολα τι ώρες δεν έχει νομημα να πάρω μειωμένο.. "Κάτσε λίγο ακόμα, άργησε ο άλλος, εχει δουλειά έλα πιο νωρίς.." ενώ έτσι +3,5 μήνες είναι μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MissMary είπε:

Ναι και εγώ έτσι θα το κάνω, έτσι κι αλλιώς το στη δουλειά μου μας "τρώνε" πολύ εύκολα τι ώρες δεν έχει νομημα να πάρω μειωμένο.. "Κάτσε λίγο ακόμα, άργησε ο άλλος, εχει δουλειά έλα πιο νωρίς.." ενώ έτσι +3,5 μήνες είναι μια χαρά! 

Όπως τα λες ακριβώς την πάτησα και εγώ για 2 χρόνια που είχα μειωμένο. Κάθε τρεις και λίγο κατέβαινα νωρίτερα και έφευγα με καθυστέρηση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά είμαι τόσο ευτυχισμένη !! Ζω το όνειρο!! Στις 6-9  στις 8 το πρωι εσπασαν τα νερά Στις 10 άρχισαν οι πόνοι  και στις 3 παρατεταρτο γέννησα την υπέροχη μπεμπουλα μου...Με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο..Δε θα πω ψέματα ...δύσκολος ο τοκετος με αυτον τον τρόπο...Αξεχαστη εμπειρία .Αλλά όταν βλέπω αυτό το πλάσμα όλα γύρω μου χάνονται.Σταματησε ο χρόνος!Είχα γρήγορη ανάρρωση Και είμαι ήδη σπίτι.Νιωθω Απεραντη ευτυχία!!Είμαστε ευλογημένες που ζούμε αυτό το θαύμα της μητρότητας!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MissMary  κ @KONSTANTIA βλέπω παντού τα ίδια είναι!!!!Και εγώ θα το είχα αυτό σίγουρα και σε μια κοπέλα κακοφανηκε δεν ήθελε να το πάρω σε άδεια!

@efitta να σου ζήσει!γερή κ Καλή τύχη!!!χαρά στο κουράγιο σ!Εγώ γέννησα με επισκληριδιο και τα λαϊκά!(μου έκαναν μικρή δώσει μόνο για να μαλακώνει τον πόνο που τι να λέμε δε μαλακώνει!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta  μου να σου ζήσει το πλασματάκι σου!!! Είδες, έλεγες δεν θέλει να βγει και βολεύτηκε η μπεμπούλα σου! Αμ δε! Όταν πήρε την απόφαση για ηρωική έξοδο στα έφερε όλα βολικά και γέννησες όπως ονειρευόσουν!!!

Να έχετε μια καλή και όμορφη ζωή μαζί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η efitta είπε:

Κορίτσια μου γλυκά είμαι τόσο ευτυχισμένη !! Ζω το όνειρο!! Στις 6-9  στις 8 το πρωι εσπασαν τα νερά Στις 10 άρχισαν οι πόνοι  και στις 3 παρατεταρτο γέννησα την υπέροχη μπεμπουλα μου...Με φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληριδιο..Δε θα πω ψέματα ...δύσκολος ο τοκετος με αυτον τον τρόπο...Αξεχαστη εμπειρία .Αλλά όταν βλέπω αυτό το πλάσμα όλα γύρω μου χάνονται.Σταματησε ο χρόνος!Είχα γρήγορη ανάρρωση Και είμαι ήδη σπίτι.Νιωθω Απεραντη ευτυχία!!Είμαστε ευλογημένες που ζούμε αυτό το θαύμα της μητρότητας!???????

Να σου ζήσει!!! Όλο χαρές κ αγκαλιές!!! Καλή ανάρρωση κ σε σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta μου να σου ζήσει το μωράκι σου! Τυχερό, ευλογημένο και χαρούμενο να είναι!!! Να το χαίρεστε και να σας χαίρεται!

Κορίτσια προσπαθώ να σας παρακολουθήσω αλλά ειναι αδύνατον γιατί η μικρή έχει πάθει πορωση με τον θηλασμό και το βυζι γενικότερα και με έχει ξεζουμισει την μανούλα! Λείπει και ο μπαμπάς μας ο καημένος πάρα πολλές ώρες και κυριολεκτικά δεν προλαβαίνω να κάνω τπτ άλλο εκτός από την φροντίδα της μπέμπας. Υπάρχουν άλλες που να θηλάζουν αποκλειστικά να δώσουμε λίγο κουράγιο η μία στην άλλη;;; ?? Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες σας!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta Να σου ζήσει η μπεμπουλα σου κορίτσι μου!! Να είναι γερή και δυνατή!! Είσαι δύναμη μπράβο σου!! Μονο ευτυχία στην οικογένειά σου!! ???

@MariannakiM Κουράγιο κοπέλα μου γλυκιά!! Πλέον τον δικό μου δεν τον θηλάζω αποκλειστικά αλλά ξέρω τι τραβάς!! Υπομονή!! 

Και μας λείπει ο μπαμπάς μας σε ταξίδι κ είμαστε ολομόναχοι μάνα κ γιος. Τα έχω παίξει κορίτσια μου η αλήθεια είναι χωρίς βοήθεια γενικότερα.

Σήμερα κοιμήθηκε πρώτη φορά στην κούνια του (έβγαλα μια τύπου καλαθουνα που τον είχα από τότε που γεννηθηκε). Δύσκολο βράδυ!!!! Πολύ δύσκολο!!! Είμαι αυπνη πολλές ώρες. Δεν ξερω πως θα βγάλω την ημέρα. Έχουν πιάσει Κ τα κρύα εδώ. Κανονικός χειμώνας!! Κατάθλιψη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

@efitta Να σου ζήσει η μπεμπουλα σου κορίτσι μου!! Να είναι γερή και δυνατή!! Είσαι δύναμη μπράβο σου!! Μονο ευτυχία στην οικογένειά σου!! ???

@MariannakiM Κουράγιο κοπέλα μου γλυκιά!! Πλέον τον δικό μου δεν τον θηλάζω αποκλειστικά αλλά ξέρω τι τραβάς!! Υπομονή!! 

Και μας λείπει ο μπαμπάς μας σε ταξίδι κ είμαστε ολομόναχοι μάνα κ γιος. Τα έχω παίξει κορίτσια μου η αλήθεια είναι χωρίς βοήθεια γενικότερα.

Σήμερα κοιμήθηκε πρώτη φορά στην κούνια του (έβγαλα μια τύπου καλαθουνα που τον είχα από τότε που γεννηθηκε). Δύσκολο βράδυ!!!! Πολύ δύσκολο!!! Είμαι αυπνη πολλές ώρες. Δεν ξερω πως θα βγάλω την ημέρα. Έχουν πιάσει Κ τα κρύα εδώ. Κανονικός χειμώνας!! Κατάθλιψη!!

Σε καταλαβαινω η αυπνια δεν παλεύεται μολις κοιμηθει κοιμησου και εσύ.Εγώ τον έβαλα στην κούνια πριν 4-5 μέρες και κοιμάται πολύ καλύτερα από ότι κοιμόταν στο κρεβάτι μαζί μου μετάνιωσα που δεν τον έβαζα τόσο καιρό,θα συνηθίσει πιστεύω και εγώ είχα οπλιστει με υπομονή ότι θα πέσει αϋπνία αλλά ευτυχώς πήγαν όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MariannakiM είπε:

@efitta μου να σου ζήσει το μωράκι σου! Τυχερό, ευλογημένο και χαρούμενο να είναι!!! Να το χαίρεστε και να σας χαίρεται!

Κορίτσια προσπαθώ να σας παρακολουθήσω αλλά ειναι αδύνατον γιατί η μικρή έχει πάθει πορωση με τον θηλασμό και το βυζι γενικότερα και με έχει ξεζουμισει την μανούλα! Λείπει και ο μπαμπάς μας ο καημένος πάρα πολλές ώρες και κυριολεκτικά δεν προλαβαίνω να κάνω τπτ άλλο εκτός από την φροντίδα της μπέμπας. Υπάρχουν άλλες που να θηλάζουν αποκλειστικά να δώσουμε λίγο κουράγιο η μία στην άλλη;;; ?? Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες σας!!! ??

Εδωωω εδωωω χαχα αλλα εμεις εχουμε το αναποδο... Εχω πολυ γαλα και ειμαι με ζεστες κομπρεσες μην παθω καμια μαστιτιδα! Παντως κοντευουμε 6 βδομαδες και οσο παμε τρωμε πιο γρηγορα αν σε παρηγορει... Συχνα δεν ετρωγε ποτε η αληθεια ειναι γιατι ειναι υπναρας αλλα εκει την 2ηβδομαδα ετρωγε καμια ωρα. Ευτυχως τωρα μισαωρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 και @LondonBaby αν είσαστε αποφασισμένες  να κοιμούνται τα μωρά σας στην κούνια τους θα το καταφέρετε! Απλά μην ακούσετε τον έναν και τον άλλον που πιθανόν θα σας πει ότι είναι νωρίς κλπ και πισωγυρισετε, την πατήσατε! Δεν είναι ντροπή να ζητάς έναν νορμάλ βραδυνό ύπνο ούτε πρέπει να νιώθουμε τύψεις για αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 και @LondonBaby αν είσαστε αποφασισμένες  να κοιμούνται τα μωρά σας στην κούνια τους θα το καταφέρετε! Απλά μην ακούσετε τον έναν και τον άλλον που πιθανόν θα σας πει ότι είναι νωρίς κλπ και πισωγυρισετε, την πατήσατε! Δεν είναι ντροπή να ζητάς έναν νορμάλ βραδυνό ύπνο ούτε πρέπει να νιώθουμε τύψεις για αυτό!

Ο δικός μου ευτυχώς δεν είχε πρόβλημα ένα βράδυ που έκλαιγε δεν το πήρα στο κρεβάτι Γιατί λέω μια χαρά αρχίσαμε ας μην το χαλάσουμε τώρα σηκώθηκα 3-4 φορές να του δώσω την  πιπίλα που του εφευγε και κοιμηθηκε μια χαρα,επιτέλους κοιμάμαι και εγώ καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Εδωωω εδωωω χαχα αλλα εμεις εχουμε το αναποδο... Εχω πολυ γαλα και ειμαι με ζεστες κομπρεσες μην παθω καμια μαστιτιδα! Παντως κοντευουμε 6 βδομαδες και οσο παμε τρωμε πιο γρηγορα αν σε παρηγορει... Συχνα δεν ετρωγε ποτε η αληθεια ειναι γιατι ειναι υπναρας αλλα εκει την 2ηβδομαδα ετρωγε καμια ωρα. Ευτυχως τωρα μισαωρο! 

Μπράβο σας θαυμάζω εσάς με τον αποκλειστικό θηλασμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 και @LondonBaby αν είσαστε αποφασισμένες  να κοιμούνται τα μωρά σας στην κούνια τους θα το καταφέρετε! Απλά μην ακούσετε τον έναν και τον άλλον που πιθανόν θα σας πει ότι είναι νωρίς κλπ και πισωγυρισετε, την πατήσατε! Δεν είναι ντροπή να ζητάς έναν νορμάλ βραδυνό ύπνο ούτε πρέπει να νιώθουμε τύψεις για αυτό!

Την καλαθουνα την είχα μέσα στην κούνια από την αρχή. Πότε δεν τον έχω πάρει στο κρεβάτι να κοιμηθεί το βράδυ. Την ημέρα τον αφήνω καμία φορά Εάν τον πάρει ο ύπνος. Απλά χθες το βράδυ του φάνηκε περίεργο που είχε άπλα μάλλον κ δεν είχε τον περιορισμό κ μπορεί να τρόμαξε. Έκλαιγε με το ψεύτικο το κλάμα του παραπόνου αλλά τον άφησα εκεί. Δεν το πήρα αγκαλιά. Μέχρι που κουράστηκε κ κοιμήθηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Την καλαθουνα την είχα μέσα στην κούνια από την αρχή. Πότε δεν τον έχω πάρει στο κρεβάτι να κοιμηθεί το βράδυ. Την ημέρα τον αφήνω καμία φορά Εάν τον πάρει ο ύπνος. Απλά χθες το βράδυ του φάνηκε περίεργο που είχε άπλα μάλλον κ δεν είχε τον περιορισμό κ μπορεί να τρόμαξε. Έκλαιγε με το ψεύτικο το κλάμα του παραπόνου αλλά τον άφησα εκεί. Δεν το πήρα αγκαλιά. Μέχρι που κουράστηκε κ κοιμήθηκε. 

Εμένα πάλι στην καλαθουνα δεν κοιμηθηκε ούτε μια φορά τον έβαζα στην αρχή και έκλαιγε χωρίς σταματημό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μπράβο σας θαυμάζω εσάς με τον αποκλειστικό θηλασμό 

Ολα απο κατι εχουν... Σας διαβαζω και εσας με τα μπουκαλια και τις αποστειρωσεις μονο που τα διαβασα ζαλιστηκα χαχαχα.... 

Ρε κοριτσια μονο εγω τον εβαζα στο κρεβατι του απτην αρχη; κοιμομαστε ατσαλα και οι 2 και ουτε που μου περασε απτο μυαλο να τον αφησω στο δικο μας φοβομουν πολυ χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta να σου ζήσει!! Ήσουν η τελευταία η έχουμε κσι άλλες κοιλίτσες? 

@MariannakiM κι εγώ θηλάζω αποκλειστικά αλλά από την αρχή τρώει πολύ γρήγορα! Μόνο από κάνα παραπονακι θα κάτσει λίγο παραπάνω! Μειώνετε ο χρόνος οσο περναει ο καιρός!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ από την αρχή την έβαζα στην καλαθουνα της κοιμόταν μισή βραδιά εκεί μισή μαζί μας. Μετά κατάλαβα ότι δεν την βόλευε εκεί, ζεστενοταν δεν μπορούσε να απλωθεί. Βάλαμε το κρεββάτι της, όταν γκρινιάζε ο μπαμπάς της είναι και ψυχοπονιαρης την έφερνε πάλι μαζί μας. 

Σήμερα είναι η πρώτη φορά μετά από καιρό που κοιμάται στο κρεββάτι της μέσα στη μέρα και όχι στον καναπέ δίπλα μου! Της άφησα και μια πετσετουλα που είχα πριν στο στήθος μου όταν έτρωγε να μυριζει γάλατακι! ?

@vivika10 λες να τα καταφέρουμε και εμείς! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

@efitta Να σου ζήσει η μπεμπουλα σου κορίτσι μου!! Να είναι γερή και δυνατή!! Είσαι δύναμη μπράβο σου!! Μονο ευτυχία στην οικογένειά σου!! ???

@MariannakiM Κουράγιο κοπέλα μου γλυκιά!! Πλέον τον δικό μου δεν τον θηλάζω αποκλειστικά αλλά ξέρω τι τραβάς!! Υπομονή!! 

Και μας λείπει ο μπαμπάς μας σε ταξίδι κ είμαστε ολομόναχοι μάνα κ γιος. Τα έχω παίξει κορίτσια μου η αλήθεια είναι χωρίς βοήθεια γενικότερα.

Σήμερα κοιμήθηκε πρώτη φορά στην κούνια του (έβγαλα μια τύπου καλαθουνα που τον είχα από τότε που γεννηθηκε). Δύσκολο βράδυ!!!! Πολύ δύσκολο!!! Είμαι αυπνη πολλές ώρες. Δεν ξερω πως θα βγάλω την ημέρα. Έχουν πιάσει Κ τα κρύα εδώ. Κανονικός χειμώνας!! Κατάθλιψη!!

Ναι κι εμείς εδώ προσπαθούμε μόνες μας τα άυπνα κορίτσια. Εγώ ούτε που το διανοούμαι ακόμα να την αφήσω στο λίκνο. Εκτός του ότι κάνει σαν τραγι που το σφάζουνε μου είχε φύγει και η μέση βαλτην βγαλτην. Τουλάχιστον τώρα οπότε είμαι πτώμα της μπουκώνω το στήθος χωρίς να σηκώνομαι! Δοκίμασα από περιέργεια να της δώσω πιπίλα και μου την φτύνει στα μούτρα. Χάχα! 

Υπομονή και κουράγιο κοριτσι μου! Κοίτα κι εμείς εδώ που ακόμα καιγόμαστε και ιδρώνουμε, καλό δε το λες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Εδωωω εδωωω χαχα αλλα εμεις εχουμε το αναποδο... Εχω πολυ γαλα και ειμαι με ζεστες κομπρεσες μην παθω καμια μαστιτιδα! Παντως κοντευουμε 6 βδομαδες και οσο παμε τρωμε πιο γρηγορα αν σε παρηγορει... Συχνα δεν ετρωγε ποτε η αληθεια ειναι γιατι ειναι υπναρας αλλα εκει την 2ηβδομαδα ετρωγε καμια ωρα. Ευτυχως τωρα μισαωρο! 

Ναι κι εδώ τα ίδια με υπερπαραγωγή! Έχω τροφή και καύσιμο για αλλά 3 οποια ενδιαφέρεται! Εγώ την είχα πάθει στην αρχή την μαστίτιδα και πήγα ξανά πριν από καμιά εβδομάδα αλλά την πρόλαβα με αντιφλεγμονωδη, ζεστά και μασάζ. Μου είπανε και μετά το θηλασμό να βάζω κρύα επιθέματα ή κρύα φύλλα λάχανου. Δε σου την έχει ρυθμίσει την παραγωγή; ήλπιζα ότι στις 6 εβδομάδες θα κοντεύει να ρυθμίστει.... Περπατάμε μέσα στο σπίτι και κολλάμε στα γάλατα που τρέχουνε! Ένα όνειρο! Αχαχαχα. Ναι κι εμείς κάνουμε κάτι μαραθωνίους θηλασμόυς από τη μια και από την άλλη μπορεί να την παρακαλαω γιατι πολλές φορές πνιγεται από την έντονη ροή και ξεκινάει κλάμα χωρίς σταματημό. 

Κουράγιο μας φιλενάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η MariannakiM είπε:

Ναι κι εδώ τα ίδια με υπερπαραγωγή! Έχω τροφή και καύσιμο για αλλά 3 οποια ενδιαφέρεται! Εγώ την είχα πάθει στην αρχή την μαστίτιδα και πήγα ξανά πριν από καμιά εβδομάδα αλλά την πρόλαβα με αντιφλεγμονωδη, ζεστά και μασάζ. Μου είπανε και μετά το θηλασμό να βάζω κρύα επιθέματα ή κρύα φύλλα λάχανου. Δε σου την έχει ρυθμίσει την παραγωγή; ήλπιζα ότι στις 6 εβδομάδες θα κοντεύει να ρυθμίστει.... Περπατάμε μέσα στο σπίτι και κολλάμε στα γάλατα που τρέχουνε! Ένα όνειρο! Αχαχαχα. Ναι κι εμείς κάνουμε κάτι μαραθωνίους θηλασμόυς από τη μια και από την άλλη μπορεί να την παρακαλαω γιατι πολλές φορές πνιγεται από την έντονη ροή και ξεκινάει κλάμα χωρίς σταματημό. 

Κουράγιο μας φιλενάδα! 

Ειχε ψιλορυθμιστει αλλα αρχισε να ξυπναει μονο μια φορα το βραδυ και ειχα θεμα απτην μια μερια αυτες τις μερες... Ελπιζω το προλαβα! Κουραγιο ναι αφου χορταινουν και μεγαλωνουν θα περασει που θα παει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσείς οι μάνες με ένα μωρό χαρείτε τα καλά του θηλασμού γιατί μπορεί στο δεύτερο να μην έχετε την πολυτέλεια του χρόνου που έχετε τώρα και έχετε αφοσιωθεί στο μωρό σας! Σας το λέω εκ πείρας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eirini2 είπε:

Ειχε ψιλορυθμιστει αλλα αρχισε να ξυπναει μονο μια φορα το βραδυ και ειχα θεμα απτην μια μερια αυτες τις μερες... Ελπιζω το προλαβα! Κουραγιο ναι αφου χορταινουν και μεγαλωνουν θα περασει που θα παει; 

Να σε ρωτήσω, πιπίλα έχεις δώσει καθόλου; θα δώσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...