Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Εμείς σήμερα πήγαμε θάλασσα,το μωρό βέβαια ήτανε στην καφετερια με το μπαμπα του  μόνο η μαμά έκανε μπάνιο.εμενα κάθεται πολύ καλά έξω και κοιμάται αλλά και να ξυπνήσει δεν έχει πρόβλημα εκτός από μια φορά που τον έπιασε υπερένταση και μου κοιμηθηκε στης 3 τα ξημερώματα.μπορει να κουράστηκε το μωρο γι'αυτό να μην μπορούσε να ηρεμήσει 

Τυχερούλα!!! Κ μένα Γενικά κοιμάται έξω στις βόλτες, αλλά χθες μάλλον κουράστηκε αρκετά μωρέ και βγήκε αρκετά από το πρόγραμμα του και μας πέθανε κ μας.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

@LondonBaby εμένα άρχισε να μου κλαίει ξαφνικά και να μη θέλει το καρότσι οπότε εχω μαζί μου και τον μάρσιπο πάντα και την αλλάζω και κάθεται! Νομίζει πως είναι αγκαλιά και με διευκολύνει και μένα στη μετακίνηση. 

Ο δικός μου κάθεται πάρα πολύ στο καρότσι ακόμη και στο σπίτι όταν γκρινιάζει τον βάζω στο καρότσι και ηρεμεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

@LondonBaby εμένα άρχισε να μου κλαίει ξαφνικά και να μη θέλει το καρότσι οπότε εχω μαζί μου και τον μάρσιπο πάντα και την αλλάζω και κάθεται! Νομίζει πως είναι αγκαλιά και με διευκολύνει και μένα στη μετακίνηση. 

Τον χρησιμοποίησα κ γω χθες, με βοήθησε αρκετά. Αλλά όταν τον πιάνει η γκρίνια δεν μας σώζει τίποτα!!!!! Μια χαρά πήγατε στο χωριό!!! ?? και μενα μου έχει λείψει το δικό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby  είσαι βέβαιη ότι δεν πονάει το μωρό; Αερίζεται συχνά; Κάνει κακά;

@vivika10 καλά έκανες και πήγατε για μπάνιο, όλα χρειάζονται!

Εμείς σήμερα παλεύουμε πάλι με τον πόνο, άντε να δω τι ώρα θα κοιμηθούμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby  είσαι βέβαιη ότι δεν πονάει το μωρό; Αερίζεται συχνά; Κάνει κακά;

@vivika10 καλά έκανες και πήγατε για μπάνιο, όλα χρειάζονται!

Εμείς σήμερα παλεύουμε πάλι με τον πόνο, άντε να δω τι ώρα θα κοιμηθούμε ?

Καλό κουράγιο!εμάς μας πήγαινέ 4 τότε με τους κολικούς ☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby  είσαι βέβαιη ότι δεν πονάει το μωρό; Αερίζεται συχνά; Κάνει κακά;

@vivika10 καλά έκανες και πήγατε για μπάνιο, όλα χρειάζονται!

Εμείς σήμερα παλεύουμε πάλι με τον πόνο, άντε να δω τι ώρα θα κοιμηθούμε ?

Τις τελευταίες 4 μέρες κάνει κάθε μέρα!! Σήμερα μας τα έκανε κ 2 φορές μάλιστα. Εάν αεριζεται λέει??? Μας έχει φλομωσει!!! Μάλλον η ταλαιπωρια ηταν χθες. Σήμερα εχει ψοφήσει στον ύπνο. Θα δούμε πως θα πάει το βράδυ μας!! Εύχομαι καλά!! Τώρα τον πήρε ο ύπνος και τον έχω στην αγκαλιά μου. Καλά κουράγια κ σεις!!

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες τις μανούλες!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια Σας κορίτσια μου ..διαβάζω τα νέα σας και χαίρομαι που είστε όλες καλά και τα μωράκια σας το ίδιο...Εγώ εδώ στην αναμονή...9/9 πητ και τίποτα ακόμα...Η μπέμπα έχει μπει στη λεκάνη αλλά κανένα άλλο σημάδι..Το έχω ρίξει στο περπάτημα γιατί σεξ δεν παίζει.??Έχω όμως θέμα τα βράδυα ..πονάω αρκετά στη κοιλιά και δε κοιμάμαι καθόλου...δε ξέρω τι είναι.Συσπασεις ή το μωρο που δε χωράει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta   κοντεύεις και εσύ!!! Ότι και να είναι αυτό που σε ενοχλεί σε λίγες μέρες θα αντικατασταθεί με ένα πλατύ χαμόγελο στο πρόσωπο σου! Να μας ενημερώσεις όταν με το καλό γεννήσεις και εύχομαι έναν ευκολο τοκετό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

@efitta   κοντεύεις και εσύ!!! Ότι και να είναι αυτό που σε ενοχλεί σε λίγες μέρες θα αντικατασταθεί με ένα πλατύ χαμόγελο στο πρόσωπο σου! Να μας ενημερώσεις όταν με το καλό γεννήσεις και εύχομαι έναν ευκολο τοκετό!

Αααχ σε ευχαριστώ πολύ Κωνσταντία μου..Εννοειτε θα σας ενημερώσω..Ησασταν η παρέα μου όλους αυτούς τους μήνες ❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε από το χωριό όλα καλά το ταξίδι ελάχιστη γκρινιτσα φυσιολογική.. Και φτάνουμε σπίτι και μετά από μια ωρίτσα ξεσπάει ένα κλάμα!υστερία! Πρώτη φορά! Δεν ήξερα πως να την συνεφερω.. Αγχώθηκα.. Ζεστό μπανακι τιποτα, να φάει μπα, αποροφητηρας ούτε. Πέρα δώθε εγώ ο μπαμπάς της.. Μέχρι που την έβαλα στον μάρσιπο βόλτα μέσα στο σπίτι και ηρέμησε κοιμήθηκε. Στεναχωρηθηκα πολύ με πήρε από κάτω.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Γυρίσαμε από το χωριό όλα καλά το ταξίδι ελάχιστη γκρινιτσα φυσιολογική.. Και φτάνουμε σπίτι και μετά από μια ωρίτσα ξεσπάει ένα κλάμα!υστερία! Πρώτη φορά! Δεν ήξερα πως να την συνεφερω.. Αγχώθηκα.. Ζεστό μπανακι τιποτα, να φάει μπα, αποροφητηρας ούτε. Πέρα δώθε εγώ ο μπαμπάς της.. Μέχρι που την έβαλα στον μάρσιπο βόλτα μέσα στο σπίτι και ηρέμησε κοιμήθηκε. Στεναχωρηθηκα πολύ με πήρε από κάτω.. ?

Μην σε παίρνει από κάτω τέτοια ξεσπάσματα θα έχουνε τα μωράκια μας.μηπως κουράστηκε το μωρο η το έπιασαν πονακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Μην σε παίρνει από κάτω τέτοια ξεσπάσματα θα έχουνε τα μωράκια μας.μηπως κουράστηκε το μωρο η το έπιασαν πονακια 

Δεν ήταν από όσο μπορώ να καταλάβω η κοιλίτσα της ήταν διαφορετικό κλάμα, γκρίνια, ήθελε να κοιμηθεί και δεν ήρεμουσε. Ήταν η πρώτη φορά γιαυτό μαλλον.. Θα συνηθησω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Δεν ήταν από όσο μπορώ να καταλάβω η κοιλίτσα της ήταν διαφορετικό κλάμα, γκρίνια, ήθελε να κοιμηθεί και δεν ήρεμουσε. Ήταν η πρώτη φορά γιαυτό μαλλον.. Θα συνηθησω ?

Το ίδιο που έπαθα κ γω το Σάββατο κορίτσι μου!!! Τα λυπάται η ψυχή σου όταν τα βλέπεις έτσι. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MissMary εγώ έδωσα για να μην βάζει χέρι στο στόμα, αλλά είδα ότι την ηρεμεί γενικότερα. Κοιμάται πιο εύκολα και κάθεται πιο ήρεμη και όταν είναι ξύπνια κ χαζεύει τον κόσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Έχετε δώσει πιπίλα? Σήμερα μου πέρασε από το μυαλό.. 

Ο δικός μου δεν τη δέχεται!! Την σπρώχνει με τη γλώσσα του. Από τη μια καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Έχετε δώσει πιπίλα? Σήμερα μου πέρασε από το μυαλό.. 

Εμένα παίρνει από τις πρώτες μέρες ειδικά τώρα που τον φαγουριζουν τα ούλα αν δεν έχουμε πιπίλα στο στόμα τρώμε τα χέρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta και μετά τον ερχομό του μωρού εμείς εδώ θα είμαστε, παρέα που περνάει καλά δεν χαλάει!

Κορίτσια η πιπίλα είναι αναγκαίο κακό κάποιες φορές. Αν βλέπετε ότι τα ηρεμεί και την δέχονται δώστε την να είναι ήρεμα τα μωρά σας. Είναι ανεκτίμητη αξία η ηρεμία στο σπίτι! Και μην ανησυχείτε, κόβετε η πιπίλα, δεν θα την έχουν μια ζωή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πείτε τη γνώμη σας για υπνόσακο, ειδικά αυτές που ειναι έμπειρες μανούλες. Βολευει το χειμώνα; Σκοπεύω να αγοράσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια πείτε τη γνώμη σας για υπνόσακο, ειδικά αυτές που ειναι έμπειρες μανούλες. Βολευει το χειμώνα; Σκοπεύω να αγοράσω.

Και εγώ σκοπεύω να αγοράσω αν Και δεν με ενθουσιάζει η ιδέα αλλά ίσως το μωρο αλλιώς ξεσκεπαζετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια πείτε τη γνώμη σας για υπνόσακο, ειδικά αυτές που ειναι έμπειρες μανούλες. Βολευει το χειμώνα; Σκοπεύω να αγοράσω

Να πάρεις, αξίζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια πείτε τη γνώμη σας για υπνόσακο, ειδικά αυτές που ειναι έμπειρες μανούλες. Βολευει το χειμώνα; Σκοπεύω να αγοράσω.

Πάρε αυτά τα φορμακια απ τα mothercare  που είναι χοντρά  σα να εχουν διπλο υφασμα ένα δύο  νούμερα μεγαλύτερα κ φοράτα από πανω αντί για υπνοσακο . Είναι πιο βολικά  σίγουρα !  Εγώ αυτό έκανα κ είχα την ησυχία μου ... Κ αυτό κουνιόταν  άνετα  ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια πείτε τη γνώμη σας για υπνόσακο, ειδικά αυτές που ειναι έμπειρες μανούλες. Βολευει το χειμώνα; Σκοπεύω να αγοράσω.

Εμένα μου έχουν κάνει δώρο έναν, φαίνεται ωραίος αλλά η μπέμπα συνηθίζει να σηκώνει το ένα πόδι της ψηλά όταν ξαπλώνει και το κρατάει για αρκετή ώρα! Οταν βρει αντίσταση από σκέπασμα δυσκολευεται και ξυπνάει! Δεν μπορώ να την σκεπασω! Χεχε θα δείξει αν τον χρησιμοποιησουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ τον σκεφτόμουν τον υπνοσακο, γιατί το σκέπασμα το φοβάμαι. 

Σήμερα πήγα ΟΑΕΔ να δω τα δικαιολογητικά για το 6μηνο. Πάλι χαρτούρα έχω να μαζέψω.πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Κι εγώ τον σκεφτόμουν τον υπνοσακο, γιατί το σκέπασμα το φοβάμαι. 

Σήμερα πήγα ΟΑΕΔ να δω τα δικαιολογητικά για το 6μηνο. Πάλι χαρτούρα έχω να μαζέψω.πφφφφ

Ωχ, πολύ πράγμα; Βαριέμαι να ασχοληθώ, το πιστεύεις;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...