Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η efitta είπε:

Σίγουρα θα με προλάβεις χαχαχα..Δε βλέπω να έχει διάθεση η μπέμπα να βγει ακόμη ! Έχω πητ 9/9 για να δούμε..

Αν είναι το πρώτο το πιο πιθανό είναι να φας όλο το μήνα !  Οπότε stay cool ..  Επίσης καλό είναι να γεννήσεις προς το τέλος να έχει πάρει και τα κιλάκια του ...  να είναι Κ πιο έτοιμα τα όργανα...  μη σκέφτεσαι ότι κουράστηκες ?

Εγώ τον έφαγα όλο  το μηνα τη πρωτη κ ακριβώς στην πητ πήγα με πρόκληση . 

  Που γέννας?!  Εγώ θα πάω τη Πέμπτη στο γιατρό να με δει  να μου πει κ που βρισκόμαστε . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christinapsr είπε:

Αν είναι το πρώτο το πιο πιθανό είναι να φας όλο το μήνα !  Οπότε stay cool ..  Επίσης καλό είναι να γεννήσεις προς το τέλος να έχει πάρει και τα κιλάκια του ...  να είναι Κ πιο έτοιμα τα όργανα...  μη σκέφτεσαι ότι κουράστηκες ?

Εγώ τον έφαγα όλο  το μηνα τη πρωτη κ ακριβώς στην πητ πήγα με πρόκληση . 

  Που γέννας?!  Εγώ θα πάω τη Πέμπτη στο γιατρό να με δει  να μου πει κ που βρισκόμαστε . 

Η αλήθεια ειναι ότι κουράστηκα όμως.??Βεβαια Δε τη πιέζω τη μπέμπα καθόλου ...οποτε θέλει ας έρθει !! χχαχα.εγω πριν λίγο γύρισα απ το γιατρό.Η μπέμπα είναι χοντρούλα 3.300 ήδη εχει κατέβει κιολας σε καλή θέση...Μου είπε την επόμενη θα ελέγξει το τραχηλο.Σε δημοσιο θα γεννήσω στη Πατρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η efitta είπε:

Η αλήθεια ειναι ότι κουράστηκα όμως.??Βεβαια Δε τη πιέζω τη μπέμπα καθόλου ...οποτε θέλει ας έρθει !! χχαχα.εγω πριν λίγο γύρισα απ το γιατρό.Η μπέμπα είναι χοντρούλα 3.300 ήδη εχει κατέβει κιολας σε καλή θέση...Μου είπε την επόμενη θα ελέγξει το τραχηλο.Σε δημοσιο θα γεννήσω στη Πατρα.

Ξέρει αυτή πότε θα έρθει! Πάντα έρχονται την κατάλληλη στιγμή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Τι κανετε; εμεις εδω ακομα παρακοιμομαστε μεσα στην μερα και αναγκαζεται η μαμα να μας ξυπνήσει για να φαμε? εσεις κοριτσια τα ξυπνάτε για να φανε; ποτε σταματησατε; εμεις ειμαστε 3 εβδομαδων... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eirini2 είπε:

Καλημερα! Τι κανετε; εμεις εδω ακομα παρακοιμομαστε μεσα στην μερα και αναγκαζεται η μαμα να μας ξυπνήσει για να φαμε? εσεις κοριτσια τα ξυπνάτε για να φανε; ποτε σταματησατε; εμεις ειμαστε 3 εβδομαδων... 

Κάθε πόση ώρα το ξυπνάς ?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Καλημερα! Τι κανετε; εμεις εδω ακομα παρακοιμομαστε μεσα στην μερα και αναγκαζεται η μαμα να μας ξυπνήσει για να φαμε? εσεις κοριτσια τα ξυπνάτε για να φανε; ποτε σταματησατε; εμεις ειμαστε 3 εβδομαδων... 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Εγω τον περιμένω να ξυπνήσει κ οπότε θέλει τον ταΐζω. Δεν τον ξυπνάω!! Απο την αρχη δεν χρειάστηκε ποτε να τον ξυπνησω, γιατι ετρωγε ανα 2 με 3 ωρες. Τωρα είμαστε σχεδόν στις 7 εβδομάδες κ τρώμε πολύ κ κοιμόμαστε καλά ευτυχώς!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Εγω τον περιμένω να ξυπνήσει κ οπότε θέλει τον ταΐζω. Δεν τον ξυπνάω!! Απο την αρχη δεν χρειάστηκε ποτε να τον ξυπνησω, γιατι ετρωγε ανα 2 με 3 ωρες. Τωρα είμαστε σχεδόν στις 7 εβδομάδες κ τρώμε πολύ κ κοιμόμαστε καλά ευτυχώς!?

Αα μια χαρα ο δικος μου μου βγηκε υπναρας... Συχνα μεστην μερα το ξεπερναει το 3ωρο αν τον αφησω χαχα τρωει και πολυ ωρα βεβαια δεν ξερω αν φταιει και αυτο...  Το βραδυ μου ειπε η παιδιατρος μπορω να τον αφηνω πλεον που ειμαστε οκ και με κιλα και με ικτερο και ξυπναει μονος του καθε 3μιση 4 ωρες.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eirini2 μια χαρά  είσαι... αν ξυπνάει στις 3.5 ωρες το βράδυ ασ τον τη μέρα ως εκεί αφου τρώει Κ είναι οκ με τα κιλά . Δεν ειναι όλα τα παιδιά το ίδιο.    Ίσα ίσα είσαι κ τυχερή! Έπρεπε να χεις το δικό μου ... Μέχρι τον 5ο που του έδωσα ξένο 3ωρο δε φτάσαμε τη μέρα... Κ το βράδυ.. εκεί στο 3ωρο... Είναι κουραστικό..  μη του χαλάς τη καλή  συνήθεια.  . Εδώ εγώ παρακαλάω να μου τύχει τέτοιο μωρό τωρα ....  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Καλημερα! Τι κανετε; εμεις εδω ακομα παρακοιμομαστε μεσα στην μερα και αναγκαζεται η μαμα να μας ξυπνήσει για να φαμε? εσεις κοριτσια τα ξυπνάτε για να φανε; ποτε σταματησατε; εμεις ειμαστε 3 εβδομαδων... 

Ο δικός μου τον πρώτο μήνα ξυπνούσε κάθε δυο ώρες για να φάει άρα δεν χρειάστηκε πότε να τον ξυπνήσω.τωρα τρώμε κάθε 3 με 4 ώρες μέσα στην ημέρα τη νύχτα κοιμόμαστε και 6 ώρες συνεχόμενες χωρίς φαγητό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christinapsr είπε:

@eirini2 μια χαρά  είσαι... αν ξυπνάει στις 3.5 ωρες το βράδυ ασ τον τη μέρα ως εκεί αφου τρώει Κ είναι οκ με τα κιλά . Δεν ειναι όλα τα παιδιά το ίδιο.    Ίσα ίσα είσαι κ τυχερή! Έπρεπε να χεις το δικό μου ... Μέχρι τον 5ο που του έδωσα ξένο 3ωρο δε φτάσαμε τη μέρα... Κ το βράδυ.. εκεί στο 3ωρο... Είναι κουραστικό..  μη του χαλάς τη καλή  συνήθεια.  . Εδώ εγώ παρακαλάω να μου τύχει τέτοιο μωρό τωρα ....  

Λες ε; ε μα σε τρελαινουν με τα χρονομετρα και ποσες φορες την μερα και δεν ξερω τι να κανω ωρες ωρες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eirini2 είπε:

Λες ε; ε μα σε τρελαινουν με τα χρονομετρα και ποσες φορες την μερα και δεν ξερω τι να κανω ωρες ωρες... 

Παρτο κουλ ... Για όλα θα σε τρελαινουν.   Κάθε μήνα θα προκύπτει κ κάτι άλλο.  

Μια χαρά είναι να φάει και στις 3.5 αντε κ στις 4 αν δε πεινάει.   Ξέρουν τα μωρά ενστικτωδώς . 

Εγώ παρτυ  θα κάνω να τρώει στις 4 ωρες ειλικρινά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/8/2019 at 3:54 ΠΜ, ο/η egw είπε:

Κορίτσια μου γεννησαμε ειχαμε έντονες συσπάσεις και μπήκαμε κατευθείαν

Να σας ζήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eirini2 είπε:

@Evoula4 εσεις σε ποια βδομαδα ειστε;

@vivika10 μια χαρα φτου φτου

44 ημερών τώρα. Μας λείπανε 200 γραμμάρια, αλλιώς θα ξεκινούσαμε προσπάθεια με τον παιδίατρο να κοιμάται 8ωρο το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι άσχετο! Σκεφτόμουν....μας πουλάνε το υγρό για τα σκεύη το "ειδικό". Ποιος ο λόγος να τα πλένουμε με αυτό, αφού μετά τα βάζουμε στον αποστειρωτή;;;;; Τσάμπα λεφτά. Αυτό είχα να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Καλημερα! Τι κανετε; εμεις εδω ακομα παρακοιμομαστε μεσα στην μερα και αναγκαζεται η μαμα να μας ξυπνήσει για να φαμε? εσεις κοριτσια τα ξυπνάτε για να φανε; ποτε σταματησατε; εμεις ειμαστε 3 εβδομαδων... 

Καλησπέρα! Εγώ την πρώτη βδομάδα μόνο την ξυπνούσα κάθε δυωρο. Μετά η γιατρος μου είπε στο τετραωρο οποτε ξυπνουσε και μόνη της! Το βράδυ θα ξυπνήσει μια φορά και μετά νωρίς το πρωί. Είναι 34 ημερών τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Σαββατο θα πάμε στο χωριό! Έχω ενθουσιαστεί που θα φτιάξω βαλίτσα! Πριν το μωρο ταξίδευα πολύ και τώρα αισθάνομαι ότι ειμαι πολυυυ καιρό σε ένα μέρος! Έχω χαρεί που θα φτιάξω και την πρώτη βαλιτσουλα της για το πρώτο ταξιδάκι! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Evoula4 είπε:

Κάτι άσχετο! Σκεφτόμουν....μας πουλάνε το υγρό για τα σκεύη το "ειδικό". Ποιος ο λόγος να τα πλένουμε με αυτό, αφού μετά τα βάζουμε στον αποστειρωτή;;;;; Τσάμπα λεφτά. Αυτό είχα να πω!

Υγρό πιάτων κ ζεστό νερό. Τι ειδικό υγρό?? Μας έχουν κάνει υπερβολικές με όλα αυτά. Ολα για το κέρδος! Πριν να γεννήσω έψαχνα κ γω όλα τα ειδικά. Τώρα που δεν προλαβαίνουμε ούτε να...... , δεν τα σκέφτομαι αυτά. Μια χαρά θα μεγαλώσουν τα παιδάκια μας κ χωρίς αυτά. Αλλά μεγαλώνουν σε πολύ χειρότερες συνθήκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα κ εγώ χθες στο γιατρό... Και εκεί που στις 32 +3 είχε παρει τελεια θεση το μωρο .... χθες ... 35+3 ήταν πλαγια !  

Είναι δεύτερη εγκυμοσυνη και στη πρωτη είχα κάνει φυσιολογικό τοκετό μ είχε παρει κ 14 ώρες γ να τα καταφέρω..  

Εεε κ πως καταλαβαίνετε .. Μετά από τόσο κόπο τη προηγουμενη φορα ..χθες τρελάθηκα... ελπίζω να ξαναγυρίσει... Γτ αλλιώς από την άλλη βδομάδα θα ψάχνω να βρω τρόπο να το γυρίσω!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

Κορίτσια πήγα κ εγώ χθες στο γιατρό... Και εκεί που στις 32 +3 είχε παρει τελεια θεση το μωρο .... χθες ... 35+3 ήταν πλαγια !  

Είναι δεύτερη εγκυμοσυνη και στη πρωτη είχα κάνει φυσιολογικό τοκετό μ είχε παρει κ 14 ώρες γ να τα καταφέρω..  

Εεε κ πως καταλαβαίνετε .. Μετά από τόσο κόπο τη προηγουμενη φορα ..χθες τρελάθηκα... ελπίζω να ξαναγυρίσει... Γτ αλλιώς από την άλλη βδομάδα θα ψάχνω να βρω τρόπο να το γυρίσω!  

 

Μπορεί να ξανά άλλαξει εμένα μέχρι τελευταία άλλαζε συνεχώς θέση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christinapsr είπε:

Κορίτσια πήγα κ εγώ χθες στο γιατρό... Και εκεί που στις 32 +3 είχε παρει τελεια θεση το μωρο .... χθες ... 35+3 ήταν πλαγια !  

Είναι δεύτερη εγκυμοσυνη και στη πρωτη είχα κάνει φυσιολογικό τοκετό μ είχε παρει κ 14 ώρες γ να τα καταφέρω..  

Εεε κ πως καταλαβαίνετε .. Μετά από τόσο κόπο τη προηγουμενη φορα ..χθες τρελάθηκα... ελπίζω να ξαναγυρίσει... Γτ αλλιώς από την άλλη βδομάδα θα ψάχνω να βρω τρόπο να το γυρίσω!  

 

Μακάρι να ξαναγυρίσει και να έχεις έναν γρήγορο φυσιολογικό τοκετό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/8/2019 at 2:07 ΠΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια μου γέννησα στις 22:20 έναν παίδαρο 3630 με μαύρα μαλλιά και βροντερό κλάμα! Ποναω πολύ τώρα στην τομή αλλά αφού γέννησα και ξελαφρωσα θα το ξεπεράσω και αυτό!

Nα σας ζήσει κοριτσι μου!Να τον χαιρεστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Nα σας ζήσει κοριτσι μου!Να τον χαιρεστε!!!!

Ευχαριστώ πολύ κούκλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...